Beerschot en Lommel verliezen smaakmakers aan Eredivisie

door
Beerschot en Lommel verliezen smaakmakers aan Eredivisie

De Challenger Pro League groeide de voorbije seizoenen uit tot een kweekvijver voor jonge talenten. Dat kwam onder meer door de intrede van vier U23-teams vorig seizoen, maar ook door het feit dat andere clubs meer inzetten op het ontwikkelen van jonge spelers met de bedoeling hen later met winst door te verkopen. Lommel en Beerschot zien nu elk een smaakmaker een stap hogerop zetten.


Bij Beerschot hebben ze de verwachte transfer van Thibo Baeten afgerond. De 21-jarige spits speelde zich vorig seizoen in de kijker door maar liefst negentien keer te scoren en gaat nu zijn kans in de Eredivisie. Hij zette donderdagvoormiddag zijn handtekening onder een contract tot 2026 bij Go Ahead Eagles. Het wordt voor het jeugdproduct van Club Brugge zijn tweede Nederlandse avontuur. Eerder was hij al aan de slag bij NEC, maar daar kon hij zich niet doorzetten.

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Recordtransfer in Challenger Pro League

Daarnaast ziet Lommel ook nog Manfred Ugalde definitief naar Nederland vertrekken. De jonge Costa Ricaan speelde enkel in het seizoen 2020/21 effectief voor de Limburgers en deed het toen ook uitstekend met elf goals in 22 matchen. De voorbije twee seizoenen werd hij uitgeleend aan FC Twente en dat neemt Ugalde nu ook definitief over.

De 21-jarige spits tekende een contract voor vier seizoenen in Enschede. Lommel kan zich troosten met een flinke transfersom, want ze zouden naar verluidt een slordige 4 miljoen euro vangen. Daarmee wordt Ugalde de duurste uitgaande transfer ooit in de Challenger Pro League.


Beerschot zal na deze transferperiode...

Meest recent

Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

80
80
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

379
379
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

605
605
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

922
922
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

1243
1243
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

902
902
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

16
16
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

866
866
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

182
182
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

137
137
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

75
75
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

143
143
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

196
196
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal hรฉรฉl erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

64
64
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

325
325
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kantรฉ van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

50
50
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

168
168
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

292
292
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

142
142
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

159
159
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van Belgiรซ"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

271
271
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

106
106
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

549
549
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

345
345

Meer sportnieuws