Beerschot en Lommel verliezen smaakmakers aan Eredivisie

97 stemmen
Beerschot en Lommel verliezen smaakmakers aan Eredivisie

De Challenger Pro League groeide de voorbije seizoenen uit tot een kweekvijver voor jonge talenten. Dat kwam onder meer door de intrede van vier U23-teams vorig seizoen, maar ook door het feit dat andere clubs meer inzetten op het ontwikkelen van jonge spelers met de bedoeling hen later met winst door te verkopen. Lommel en Beerschot zien nu elk een smaakmaker een stap hogerop zetten.


Bij Beerschot hebben ze de verwachte transfer van Thibo Baeten afgerond. De 21-jarige spits speelde zich vorig seizoen in de kijker door maar liefst negentien keer te scoren en gaat nu zijn kans in de Eredivisie. Hij zette donderdagvoormiddag zijn handtekening onder een contract tot 2026 bij Go Ahead Eagles. Het wordt voor het jeugdproduct van Club Brugge zijn tweede Nederlandse avontuur. Eerder was hij al aan de slag bij NEC, maar daar kon hij zich niet doorzetten.

Recordtransfer in Challenger Pro League

Daarnaast ziet Lommel ook nog Manfred Ugalde definitief naar Nederland vertrekken. De jonge Costa Ricaan speelde enkel in het seizoen 2020/21 effectief voor de Limburgers en deed het toen ook uitstekend met elf goals in 22 matchen. De voorbije twee seizoenen werd hij uitgeleend aan FC Twente en dat neemt Ugalde nu ook definitief over.

De 21-jarige spits tekende een contract voor vier seizoenen in Enschede. Lommel kan zich troosten met een flinke transfersom, want ze zouden naar verluidt een slordige 4 miljoen euro vangen. Daarmee wordt Ugalde de duurste uitgaande transfer ooit in de Challenger Pro League.


๐Ÿš€

Beerschot zal na deze transferperiode...

Meest recent

'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

0
0
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

18
18
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

30
30
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

36
36
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

105
105
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

198
198
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

822
822
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

179
179
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

85
85
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

169
169
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

95
95
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

272
272
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs รฉn buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

108
108
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

542
542
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

526
526
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

419
419
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

943
943
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

218
218
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: โ€œWat wil je nog meer?โ€

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

283
283
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

437
437
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

58
58
โ€˜Anderlecht-trio grof wild op transfermarktโ€™

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

596
596
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

231
231
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

186
186
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67

Meer sportnieuws