Beerschot en Lommel verliezen smaakmakers aan Eredivisie

door
Beerschot en Lommel verliezen smaakmakers aan Eredivisie

De Challenger Pro League groeide de voorbije seizoenen uit tot een kweekvijver voor jonge talenten. Dat kwam onder meer door de intrede van vier U23-teams vorig seizoen, maar ook door het feit dat andere clubs meer inzetten op het ontwikkelen van jonge spelers met de bedoeling hen later met winst door te verkopen. Lommel en Beerschot zien nu elk een smaakmaker een stap hogerop zetten.


Bij Beerschot hebben ze de verwachte transfer van Thibo Baeten afgerond. De 21-jarige spits speelde zich vorig seizoen in de kijker door maar liefst negentien keer te scoren en gaat nu zijn kans in de Eredivisie. Hij zette donderdagvoormiddag zijn handtekening onder een contract tot 2026 bij Go Ahead Eagles. Het wordt voor het jeugdproduct van Club Brugge zijn tweede Nederlandse avontuur. Eerder was hij al aan de slag bij NEC, maar daar kon hij zich niet doorzetten.

LEES OOK: Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Recordtransfer in Challenger Pro League

Daarnaast ziet Lommel ook nog Manfred Ugalde definitief naar Nederland vertrekken. De jonge Costa Ricaan speelde enkel in het seizoen 2020/21 effectief voor de Limburgers en deed het toen ook uitstekend met elf goals in 22 matchen. De voorbije twee seizoenen werd hij uitgeleend aan FC Twente en dat neemt Ugalde nu ook definitief over.

De 21-jarige spits tekende een contract voor vier seizoenen in Enschede. Lommel kan zich troosten met een flinke transfersom, want ze zouden naar verluidt een slordige 4 miljoen euro vangen. Daarmee wordt Ugalde de duurste uitgaande transfer ooit in de Challenger Pro League.


๐Ÿš€ FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google
Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google
39

Beerschot zal na deze transferperiode...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

39
39
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

0
0
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

49
49
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

56
56
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

64
64
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

32
32
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

130
130
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

27
27
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

110
110
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

466
466
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

259
259
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

267
267
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

239
239
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

45
45
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

242
242
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

73
73
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

428
428
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

261
261
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

102
102
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

92
92
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

136
136
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

419
419
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

84
84
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

203
203

Meer sportnieuws