Beerschot en Lommel verliezen smaakmakers aan Eredivisie

door
Beerschot en Lommel verliezen smaakmakers aan Eredivisie

De Challenger Pro League groeide de voorbije seizoenen uit tot een kweekvijver voor jonge talenten. Dat kwam onder meer door de intrede van vier U23-teams vorig seizoen, maar ook door het feit dat andere clubs meer inzetten op het ontwikkelen van jonge spelers met de bedoeling hen later met winst door te verkopen. Lommel en Beerschot zien nu elk een smaakmaker een stap hogerop zetten.


Bij Beerschot hebben ze de verwachte transfer van Thibo Baeten afgerond. De 21-jarige spits speelde zich vorig seizoen in de kijker door maar liefst negentien keer te scoren en gaat nu zijn kans in de Eredivisie. Hij zette donderdagvoormiddag zijn handtekening onder een contract tot 2026 bij Go Ahead Eagles. Het wordt voor het jeugdproduct van Club Brugge zijn tweede Nederlandse avontuur. Eerder was hij al aan de slag bij NEC, maar daar kon hij zich niet doorzetten.

Recordtransfer in Challenger Pro League

Daarnaast ziet Lommel ook nog Manfred Ugalde definitief naar Nederland vertrekken. De jonge Costa Ricaan speelde enkel in het seizoen 2020/21 effectief voor de Limburgers en deed het toen ook uitstekend met elf goals in 22 matchen. De voorbije twee seizoenen werd hij uitgeleend aan FC Twente en dat neemt Ugalde nu ook definitief over.

De 21-jarige spits tekende een contract voor vier seizoenen in Enschede. Lommel kan zich troosten met een flinke transfersom, want ze zouden naar verluidt een slordige 4 miljoen euro vangen. Daarmee wordt Ugalde de duurste uitgaande transfer ooit in de Challenger Pro League.


🚀

Beerschot zal na deze transferperiode...

Meest recent

Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

4
4
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

18
18
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

19
19
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

7
7
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

72
72
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

190
190
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

322
322
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

152
152
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

130
130
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

139
139
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

76
76
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

57
57
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

331
331
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

82
82
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

55
55
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

57
57
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

87
87
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

198
198
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

258
258
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

239
239
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

201
201

Meer sportnieuws