Caufriez heeft zeer fraaie transfer te pakken

door
Caufriez heeft zeer fraaie transfer te pakken

Vorig seizoen wisten een aantal Belgen hoge ogen te gooien in de Franse Ligue 1. Vooral de doelpunten van Loïs Openda bij Lens en de lange ongeslagen reeks van Will Still met Stade Reims sprongen in het oog, maar er waren nog straffe Belgische prestaties. Sommigen bleven echter onderbelicht, zoals bijvoorbeeld het seizoen van Maximiliano Caufriez.


De ex-verdediger van Waasland-Beveren en STVV belandde vorige zomer in Frankrijk. Clermont nam hem op huurbasis over van Spartak Moskou en Caufriez groeide er vrijwel meteen uit tot een sterkhouder in de defensie. Hij kwam er uiteindelijk 27 keer in actie, scoorde één keer en pakte één rode kaart. Daarmee hielp hij Clermont uitgroeien tot één van de revelaties in de Ligue 1, met een knappe achtste plaats in de eindafrekening als resultaat.

Bij Clermont waren ze dan ook zeer tevreden over de inbreng van Caufriez en de club kondigt aan dat ze onze landgenoot definitief overgenomen hebben. Ze zouden daarvoor een transfersom van 3,5 miljoen euro overmaken aan Spartak Moskou en Caufriez zelf zette zijn handtekening onder een contract tot 2026 bij de club.

Extra motivatie

Caufriez is uiteraard in de wolken dat hij niet terug naar Rusland moet en bij Clermont kan blijven. "Ik voelde echt dat iedereen hier graag wou dat ik bleef en dat gaf me alleen nog maar meer zin. Voor een speler is het belangrijk dat hij zich goed voelt bij zijn club. Dat geeft me alleen maar extra motivatie om de ploeg te helpen om volgend seizoen de doelstellingen te bereiken. Ik speel graag in de Ligue 1 en het is een competitie die goed bij mijn kwaliteiten past", vertelt hij.


Was hij een goede aanwinst geweest voor een Belgische club?

Meest recent

'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

12
12
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

13
13
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

17
17
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

330
330
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

209
209
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

98
98
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

325
325
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

116
116
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

200
200
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

165
165
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

114
114
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

87
87
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

100
100
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

116
116
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

66
66
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

279
279
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

147
147
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

145
145
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

490
490
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

369
369
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

512
512
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

454
454
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

382
382
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

415
415

Meer sportnieuws