Club Brugge breekt alle verwachtingen met toptransfer

1603 stemmen
Club Brugge breekt alle verwachtingen met toptransfer

Club Brugge legt Clinton Mata niets in de weg om een transfer naar Olympique Lyon te maken. “De gunfactor bij Club is groot”, stelt Het Nieuwsblad. Ondanks zijn langlopende contract tot 2026 werkt Club Brugge goed mee aan de transfer van de rechtsback en na enkele jaren wachten kan Mata eindelijk hopen op een overstap naar een grotere Europese competitie. In elke transferperiode was er bezorgdheid bij Club Brugge over het mogelijke vertrek van de Angolese verdediger, maar die vrees is al geruime tijd verdwenen. Vorig seizoen was Mata, vooral tijdens de reguliere competitie, een schim van de sterke voetballer die hij in de voorgaande jaren was. Het is zelfs verrassend dat Lyon nog bereid is om 5,5 miljoen euro voor hem te betalen.

LEES OOK: Volgende Rode Duivel transfereert: deal van 3 miljoen

(Ooit) een van de beste in de Jupiler Pro League

Clinton Mata was een onmisbare kracht in de verdediging van Club Brugge de afgelopen jaren. Zijn fysieke kracht en solide spel trokken de aandacht van clubs zoals Sevilla FC, evenals diverse Engelse en Duitse clubs. In elke transferperiode was er zelfs grote angst bij Club Brugge dat hun sterke verdediger zou vertrekken. Mata's indrukwekkende prestaties, zowel in België als in Europese competities, hebben duidelijk aangetoond dat hij op een hoger niveau kan spelen dan de Belgische competitie. In een interview met La Dernière Heure voorspelde Gaëtan Englebert zelfs dat het verlies van Mata mogelijk een grotere impact kan hebben dan het vertrek van Odilon Kossounou. “Ze hebben altijd de juiste vervangers kunnen vinden, maar dat zal niet gemakkelijk zijn met Mata.”



Clinton Mata maakte ook een grote indruk op Aimé Anthuenis. “Als ik de man van het geld van Real Madrid of Barcelona ben en ik zie Mata spelen, dan vraag ik direct wat dat kost”, zei ex-bondscoach voorheen in Het Laatste Nieuws.“Gotverdomme, is dat een sterke beer! En het is natuurlijke kracht, niet van in het krachthonk te zitten … het zou spijtig zijn voor Brugge én voor de competitie als ze Mata zouden kwijtspelen. Speel daar maar tegen, hé.” Het leek er sterk op dat Mata op weg was om de top van het Europese voetbal te bestormen, en een mooie buitenlandse transfer wenkte. Mata gold in de voorbije jaren als één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, maar in het afgelopen seizoen stond hij mijlenver verwijderd van zijn aloude topniveau.

Fysiek en mentaal niet meer op niveau

Vorig seizoen was Clinton Mata, vooral tijdens de reguliere competitie, een schim van de sterke voetballer die hij in de voorgaande jaren was. Mata was altijd een vaste basisspeler onder Carl Hoefkens, maar onder Scott Parker werd hij inconsistent ingezet: de ene week stond hij in de basis, terwijl hij de volgende week op de bank belandde. De 30-jarige leek duidelijk aan kracht, wendbaarheid en explosiviteit te hebben ingeboet. Zijn passing, diepgang en offensieve bijdrage waren op een veel lager niveau, terwijl hij meer balverlies leed. Daarnaast leek Mata ook snelheid en duelkracht te hebben verloren. Hij kwam vaak een stap te laat, waardoor Club Brugge soms met een speler minder leek te spelen.

Hoewel Clinton Mata nog wel goed presteerde tijdens de Champions' Play-offs, kon dat niet compenseren dat hij zijn slechtste seizoen ooit speelde bij Club Brugge. Dat heeft te maken met de zwaar tegenvallende collectieve prestaties van Club Brugge, maar voornamelijk ook met een opgelopen blessure. De Angolees liep namelijk een enkeldistorsie op in de match tegen Cercle Brugge, waardoor hij sinds 2 september te kampen heeft met fysieke ongemakken. Deze blessure was volgens toenmalig coach Carl Hoefkens geen vanzelfsprekende blessure en vereiste een geleidelijke opbouw. Maar het herstelproces van Mata verliep met vallen en opstaan, want de beresterke verdediger herviel verschillende keren in zijn revalidatie.



Na een wedstrijd van Club Brugge afgelopen seizoen sprak Clinton Mata spontaan met Franky Van der Elst en gaf aan dat hij bezorgd was over de staat van zijn enkel. “Hij zuchtte en begon direct over zijn enkel. Hij zei dat hij vooral problemen had wanneer hij na de rust opnieuw moest beginnen”, aldus Van der Elst in Het Nieuwsblad. Naast de fysieke ongemakken speelde dus ook de mentale kwestie een belangrijke rol in de huidige teleurstellende prestaties van Mata. Als gevolg van de nasleep van zijn enkelblessure die hij op 2 september opliep, kon Mata de afgelopen maanden niet op zijn gebruikelijke niveau presteren, waardoor het logisch is dat Club zich wissel op de wacht voorbereidde. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is.

Marktwaarde meer dan de helft gehalveerd

Het is dus hoogst onzeker of Clinton Mata door zijn fysieke problemen snel weer zijn beste niveau kan bereiken. De verdediging van Club Brugge heeft dringend behoefte aan zijn intrinsieke kwaliteiten, en op 30-jarige leeftijd zou hij zich normaal gesproken in de beste fase van zijn carrière moeten bevinden. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Club Brugge de afgelopen weken en maanden in verband is gebracht met potentiële versterkingen voor de rechtsbackpositie. Spelers zoals Mattia Zanotti (Internazionale), Louis Patris (Oud-Heverlee Leuven), Denso Kasius (Bologna) en Max Johnston (Motherwell) worden genoemd als mogelijke transferdoelwitten.



Hoewel Club Brugge het contract van Clinton Mata in oktober heeft verlengd tot 2026, heeft de club tot nu toe niet veel rendement gekregen voor die investering. De kans was dan ook erg klein dat Club in de toekomst nog een aanzienlijke transfersom zou kunnen ontvangen bij een mogelijk vertrek van Mata. Sinds maart 2021 is de marktwaarde van Mata gestaag gedaald, van 10 miljoen euro naar 4,5 miljoen euro. Gezien zijn prestaties dit seizoen en zijn leeftijd van 30 jaar is het onwaarschijnlijk dat zijn waarde nog aanzienlijk zal stijgen. Club Brugge mag zich dus gelukkig prijzen dat ze nog 5,5 miljoen euro zullen ontvangen bij de aanstaande transfer van Clinton Mata naar Olympique Lyon.

Het vertrek van Mata is een groot verlies voor Club Brugge

Meest recent

'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

89
89
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

36
36
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

411
411
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

384
384
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

414
414
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

130
130
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

305
305
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

350
350
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

311
311
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

315
315
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

678
678
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

168
168
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

74
74
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

394
394
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

339
339
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

576
576
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

342
342
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

878
878
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

480
480
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

1003
1003
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

729
729
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

362
362
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

156
156
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

894
894
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

137
137

Meer sportnieuws