Club Brugge breekt alle verwachtingen met toptransfer

door
Club Brugge breekt alle verwachtingen met toptransfer

Club Brugge legt Clinton Mata niets in de weg om een transfer naar Olympique Lyon te maken. “De gunfactor bij Club is groot”, stelt Het Nieuwsblad. Ondanks zijn langlopende contract tot 2026 werkt Club Brugge goed mee aan de transfer van de rechtsback en na enkele jaren wachten kan Mata eindelijk hopen op een overstap naar een grotere Europese competitie. In elke transferperiode was er bezorgdheid bij Club Brugge over het mogelijke vertrek van de Angolese verdediger, maar die vrees is al geruime tijd verdwenen. Vorig seizoen was Mata, vooral tijdens de reguliere competitie, een schim van de sterke voetballer die hij in de voorgaande jaren was. Het is zelfs verrassend dat Lyon nog bereid is om 5,5 miljoen euro voor hem te betalen.

LEES OOK: Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

(Ooit) een van de beste in de Jupiler Pro League

Clinton Mata was een onmisbare kracht in de verdediging van Club Brugge de afgelopen jaren. Zijn fysieke kracht en solide spel trokken de aandacht van clubs zoals Sevilla FC, evenals diverse Engelse en Duitse clubs. In elke transferperiode was er zelfs grote angst bij Club Brugge dat hun sterke verdediger zou vertrekken. Mata's indrukwekkende prestaties, zowel in België als in Europese competities, hebben duidelijk aangetoond dat hij op een hoger niveau kan spelen dan de Belgische competitie. In een interview met La Dernière Heure voorspelde Gaëtan Englebert zelfs dat het verlies van Mata mogelijk een grotere impact kan hebben dan het vertrek van Odilon Kossounou. “Ze hebben altijd de juiste vervangers kunnen vinden, maar dat zal niet gemakkelijk zijn met Mata.”



Clinton Mata maakte ook een grote indruk op Aimé Anthuenis. “Als ik de man van het geld van Real Madrid of Barcelona ben en ik zie Mata spelen, dan vraag ik direct wat dat kost”, zei ex-bondscoach voorheen in Het Laatste Nieuws.“Gotverdomme, is dat een sterke beer! En het is natuurlijke kracht, niet van in het krachthonk te zitten … het zou spijtig zijn voor Brugge én voor de competitie als ze Mata zouden kwijtspelen. Speel daar maar tegen, hé.” Het leek er sterk op dat Mata op weg was om de top van het Europese voetbal te bestormen, en een mooie buitenlandse transfer wenkte. Mata gold in de voorbije jaren als één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, maar in het afgelopen seizoen stond hij mijlenver verwijderd van zijn aloude topniveau.

Fysiek en mentaal niet meer op niveau

Vorig seizoen was Clinton Mata, vooral tijdens de reguliere competitie, een schim van de sterke voetballer die hij in de voorgaande jaren was. Mata was altijd een vaste basisspeler onder Carl Hoefkens, maar onder Scott Parker werd hij inconsistent ingezet: de ene week stond hij in de basis, terwijl hij de volgende week op de bank belandde. De 30-jarige leek duidelijk aan kracht, wendbaarheid en explosiviteit te hebben ingeboet. Zijn passing, diepgang en offensieve bijdrage waren op een veel lager niveau, terwijl hij meer balverlies leed. Daarnaast leek Mata ook snelheid en duelkracht te hebben verloren. Hij kwam vaak een stap te laat, waardoor Club Brugge soms met een speler minder leek te spelen.

Hoewel Clinton Mata nog wel goed presteerde tijdens de Champions' Play-offs, kon dat niet compenseren dat hij zijn slechtste seizoen ooit speelde bij Club Brugge. Dat heeft te maken met de zwaar tegenvallende collectieve prestaties van Club Brugge, maar voornamelijk ook met een opgelopen blessure. De Angolees liep namelijk een enkeldistorsie op in de match tegen Cercle Brugge, waardoor hij sinds 2 september te kampen heeft met fysieke ongemakken. Deze blessure was volgens toenmalig coach Carl Hoefkens geen vanzelfsprekende blessure en vereiste een geleidelijke opbouw. Maar het herstelproces van Mata verliep met vallen en opstaan, want de beresterke verdediger herviel verschillende keren in zijn revalidatie.



Na een wedstrijd van Club Brugge afgelopen seizoen sprak Clinton Mata spontaan met Franky Van der Elst en gaf aan dat hij bezorgd was over de staat van zijn enkel. “Hij zuchtte en begon direct over zijn enkel. Hij zei dat hij vooral problemen had wanneer hij na de rust opnieuw moest beginnen”, aldus Van der Elst in Het Nieuwsblad. Naast de fysieke ongemakken speelde dus ook de mentale kwestie een belangrijke rol in de huidige teleurstellende prestaties van Mata. Als gevolg van de nasleep van zijn enkelblessure die hij op 2 september opliep, kon Mata de afgelopen maanden niet op zijn gebruikelijke niveau presteren, waardoor het logisch is dat Club zich wissel op de wacht voorbereidde. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is.

Marktwaarde meer dan de helft gehalveerd

Het is dus hoogst onzeker of Clinton Mata door zijn fysieke problemen snel weer zijn beste niveau kan bereiken. De verdediging van Club Brugge heeft dringend behoefte aan zijn intrinsieke kwaliteiten, en op 30-jarige leeftijd zou hij zich normaal gesproken in de beste fase van zijn carrière moeten bevinden. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Club Brugge de afgelopen weken en maanden in verband is gebracht met potentiële versterkingen voor de rechtsbackpositie. Spelers zoals Mattia Zanotti (Internazionale), Louis Patris (Oud-Heverlee Leuven), Denso Kasius (Bologna) en Max Johnston (Motherwell) worden genoemd als mogelijke transferdoelwitten.



Hoewel Club Brugge het contract van Clinton Mata in oktober heeft verlengd tot 2026, heeft de club tot nu toe niet veel rendement gekregen voor die investering. De kans was dan ook erg klein dat Club in de toekomst nog een aanzienlijke transfersom zou kunnen ontvangen bij een mogelijk vertrek van Mata. Sinds maart 2021 is de marktwaarde van Mata gestaag gedaald, van 10 miljoen euro naar 4,5 miljoen euro. Gezien zijn prestaties dit seizoen en zijn leeftijd van 30 jaar is het onwaarschijnlijk dat zijn waarde nog aanzienlijk zal stijgen. Club Brugge mag zich dus gelukkig prijzen dat ze nog 5,5 miljoen euro zullen ontvangen bij de aanstaande transfer van Clinton Mata naar Olympique Lyon.

Het vertrek van Mata is een groot verlies voor Club Brugge

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

2
2
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

23
23
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

226
226
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

230
230
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

128
128
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

174
174
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

50
50
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

485
485
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

181
181
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

352
352
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

527
527
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

202
202
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

364
364
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

178
178
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

147
147
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

145
145
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

72
72
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

243
243
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

67
67
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

316
316
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

221
221
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

224
224
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

437
437
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

520
520
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

79
79

Meer sportnieuws