Club Brugge breekt alle verwachtingen met toptransfer

door
Club Brugge breekt alle verwachtingen met toptransfer

Club Brugge legt Clinton Mata niets in de weg om een transfer naar Olympique Lyon te maken. “De gunfactor bij Club is groot”, stelt Het Nieuwsblad. Ondanks zijn langlopende contract tot 2026 werkt Club Brugge goed mee aan de transfer van de rechtsback en na enkele jaren wachten kan Mata eindelijk hopen op een overstap naar een grotere Europese competitie. In elke transferperiode was er bezorgdheid bij Club Brugge over het mogelijke vertrek van de Angolese verdediger, maar die vrees is al geruime tijd verdwenen. Vorig seizoen was Mata, vooral tijdens de reguliere competitie, een schim van de sterke voetballer die hij in de voorgaande jaren was. Het is zelfs verrassend dat Lyon nog bereid is om 5,5 miljoen euro voor hem te betalen.

LEES OOK: 'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

(Ooit) een van de beste in de Jupiler Pro League

Clinton Mata was een onmisbare kracht in de verdediging van Club Brugge de afgelopen jaren. Zijn fysieke kracht en solide spel trokken de aandacht van clubs zoals Sevilla FC, evenals diverse Engelse en Duitse clubs. In elke transferperiode was er zelfs grote angst bij Club Brugge dat hun sterke verdediger zou vertrekken. Mata's indrukwekkende prestaties, zowel in België als in Europese competities, hebben duidelijk aangetoond dat hij op een hoger niveau kan spelen dan de Belgische competitie. In een interview met La Dernière Heure voorspelde Gaëtan Englebert zelfs dat het verlies van Mata mogelijk een grotere impact kan hebben dan het vertrek van Odilon Kossounou. “Ze hebben altijd de juiste vervangers kunnen vinden, maar dat zal niet gemakkelijk zijn met Mata.”



Clinton Mata maakte ook een grote indruk op Aimé Anthuenis. “Als ik de man van het geld van Real Madrid of Barcelona ben en ik zie Mata spelen, dan vraag ik direct wat dat kost”, zei ex-bondscoach voorheen in Het Laatste Nieuws.“Gotverdomme, is dat een sterke beer! En het is natuurlijke kracht, niet van in het krachthonk te zitten … het zou spijtig zijn voor Brugge én voor de competitie als ze Mata zouden kwijtspelen. Speel daar maar tegen, hé.” Het leek er sterk op dat Mata op weg was om de top van het Europese voetbal te bestormen, en een mooie buitenlandse transfer wenkte. Mata gold in de voorbije jaren als één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, maar in het afgelopen seizoen stond hij mijlenver verwijderd van zijn aloude topniveau.

Fysiek en mentaal niet meer op niveau

Vorig seizoen was Clinton Mata, vooral tijdens de reguliere competitie, een schim van de sterke voetballer die hij in de voorgaande jaren was. Mata was altijd een vaste basisspeler onder Carl Hoefkens, maar onder Scott Parker werd hij inconsistent ingezet: de ene week stond hij in de basis, terwijl hij de volgende week op de bank belandde. De 30-jarige leek duidelijk aan kracht, wendbaarheid en explosiviteit te hebben ingeboet. Zijn passing, diepgang en offensieve bijdrage waren op een veel lager niveau, terwijl hij meer balverlies leed. Daarnaast leek Mata ook snelheid en duelkracht te hebben verloren. Hij kwam vaak een stap te laat, waardoor Club Brugge soms met een speler minder leek te spelen.

Hoewel Clinton Mata nog wel goed presteerde tijdens de Champions' Play-offs, kon dat niet compenseren dat hij zijn slechtste seizoen ooit speelde bij Club Brugge. Dat heeft te maken met de zwaar tegenvallende collectieve prestaties van Club Brugge, maar voornamelijk ook met een opgelopen blessure. De Angolees liep namelijk een enkeldistorsie op in de match tegen Cercle Brugge, waardoor hij sinds 2 september te kampen heeft met fysieke ongemakken. Deze blessure was volgens toenmalig coach Carl Hoefkens geen vanzelfsprekende blessure en vereiste een geleidelijke opbouw. Maar het herstelproces van Mata verliep met vallen en opstaan, want de beresterke verdediger herviel verschillende keren in zijn revalidatie.



Na een wedstrijd van Club Brugge afgelopen seizoen sprak Clinton Mata spontaan met Franky Van der Elst en gaf aan dat hij bezorgd was over de staat van zijn enkel. “Hij zuchtte en begon direct over zijn enkel. Hij zei dat hij vooral problemen had wanneer hij na de rust opnieuw moest beginnen”, aldus Van der Elst in Het Nieuwsblad. Naast de fysieke ongemakken speelde dus ook de mentale kwestie een belangrijke rol in de huidige teleurstellende prestaties van Mata. Als gevolg van de nasleep van zijn enkelblessure die hij op 2 september opliep, kon Mata de afgelopen maanden niet op zijn gebruikelijke niveau presteren, waardoor het logisch is dat Club zich wissel op de wacht voorbereidde. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is.

Marktwaarde meer dan de helft gehalveerd

Het is dus hoogst onzeker of Clinton Mata door zijn fysieke problemen snel weer zijn beste niveau kan bereiken. De verdediging van Club Brugge heeft dringend behoefte aan zijn intrinsieke kwaliteiten, en op 30-jarige leeftijd zou hij zich normaal gesproken in de beste fase van zijn carrière moeten bevinden. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Club Brugge de afgelopen weken en maanden in verband is gebracht met potentiële versterkingen voor de rechtsbackpositie. Spelers zoals Mattia Zanotti (Internazionale), Louis Patris (Oud-Heverlee Leuven), Denso Kasius (Bologna) en Max Johnston (Motherwell) worden genoemd als mogelijke transferdoelwitten.



Hoewel Club Brugge het contract van Clinton Mata in oktober heeft verlengd tot 2026, heeft de club tot nu toe niet veel rendement gekregen voor die investering. De kans was dan ook erg klein dat Club in de toekomst nog een aanzienlijke transfersom zou kunnen ontvangen bij een mogelijk vertrek van Mata. Sinds maart 2021 is de marktwaarde van Mata gestaag gedaald, van 10 miljoen euro naar 4,5 miljoen euro. Gezien zijn prestaties dit seizoen en zijn leeftijd van 30 jaar is het onwaarschijnlijk dat zijn waarde nog aanzienlijk zal stijgen. Club Brugge mag zich dus gelukkig prijzen dat ze nog 5,5 miljoen euro zullen ontvangen bij de aanstaande transfer van Clinton Mata naar Olympique Lyon.

Het vertrek van Mata is een groot verlies voor Club Brugge

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

7
7
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

44
44
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

59
59
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

34
34
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

214
214
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

118
118
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

397
397
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

154
154
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

200
200
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

433
433
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

670
670
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

306
306
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

660
660
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

121
121
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

369
369
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

583
583
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

527
527
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

62
62
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

425
425
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

576
576
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

153
153
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

325
325
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333

Meer sportnieuws