'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

door
'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

Voor Loïs Openda heeft de zomer tot dusver nog niet gebracht wat hij ervan gehoopt had. Het EK U21 werd een flop, want de 23-jarige spits kon er niet scoren en ging er met de Jonge Duivels meteen uit in de groepsfase na gelijke spelen tegen Nederland en Georgië en een nederlaag tegen Portugal. Die ontgoocheling kan hij wel doorspoelen met een transfer, maar ook dat dossier loopt moeizaam.


Openda heeft al weken een persoonlijk akkoord met RB Leipzig, dat dringend op zoek is naar offensieve versterking. Hun voorhoede werd deze zomer kaalgeplukt door de Engelse top, want Chelsea kaapte Christopher Nkunku weg en Liverpool kwam Dominik Szoboszlai ophalen. Dat leverde de Duitse bekerwinnaar alles samen wel een kleine 150 miljoen euro op en dat weten ze ook bij RC Lens, dat Openda bovendien niet kwijt wil.

De Franse vice-kampioen doet dan ook moeilijk en wees al drie aanbiedingen van Leipzig af. Het laatste bod zou 41 miljoen euro bedragen hebben, maar ook dat was nog niet genoeg om Lens te overtuigen. Zij zouden naar verluidt mikken op een transfersom van 50 miljoen euro. Leipzig geeft de strijd echter niet op en volgens Het Nieuwsblad hebben ze nog maar eens een verhoogd bod neergelegd.

LEES OOK: 'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Recordtransfer

Openda zal hopen dat Lens daarvoor eindelijk overstag zal gaan, want stilaan moet Leipzig toch dichtbij de vraagprijs komen. Als de transfer doorgaat, zal het voor beide teams een recorddeal zijn. Nooit betaalde Leipzig immers meer voor een transfer, terwijl Lens ook nooit meer mocht incasseren. Maar zover is het dus nog niet, want de bal ligt in het kamp van Lens.

Zal Openda zijn gewenste transfer krijgen?

Meest recent

Straffe onthulling De Bruyne: "Spraken in de zomer met KDB"

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

17
17
Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

39
39
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

27
27
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

85
85
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

141
141
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

18
18
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

95
95
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

128
128
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

126
126
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

117
117
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

65
65
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

192
192
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

638
638
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

99
99
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

71
71
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

84
84
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

284
284
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

176
176
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

183
183
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

58
58
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

250
250
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

65
65
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

120
120
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

609
609

Meer sportnieuws