'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

94 stemmen
'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

Voor Loïs Openda heeft de zomer tot dusver nog niet gebracht wat hij ervan gehoopt had. Het EK U21 werd een flop, want de 23-jarige spits kon er niet scoren en ging er met de Jonge Duivels meteen uit in de groepsfase na gelijke spelen tegen Nederland en Georgië en een nederlaag tegen Portugal. Die ontgoocheling kan hij wel doorspoelen met een transfer, maar ook dat dossier loopt moeizaam.


Openda heeft al weken een persoonlijk akkoord met RB Leipzig, dat dringend op zoek is naar offensieve versterking. Hun voorhoede werd deze zomer kaalgeplukt door de Engelse top, want Chelsea kaapte Christopher Nkunku weg en Liverpool kwam Dominik Szoboszlai ophalen. Dat leverde de Duitse bekerwinnaar alles samen wel een kleine 150 miljoen euro op en dat weten ze ook bij RC Lens, dat Openda bovendien niet kwijt wil.

De Franse vice-kampioen doet dan ook moeilijk en wees al drie aanbiedingen van Leipzig af. Het laatste bod zou 41 miljoen euro bedragen hebben, maar ook dat was nog niet genoeg om Lens te overtuigen. Zij zouden naar verluidt mikken op een transfersom van 50 miljoen euro. Leipzig geeft de strijd echter niet op en volgens Het Nieuwsblad hebben ze nog maar eens een verhoogd bod neergelegd.

LEES OOK: 'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Recordtransfer

Openda zal hopen dat Lens daarvoor eindelijk overstag zal gaan, want stilaan moet Leipzig toch dichtbij de vraagprijs komen. Als de transfer doorgaat, zal het voor beide teams een recorddeal zijn. Nooit betaalde Leipzig immers meer voor een transfer, terwijl Lens ook nooit meer mocht incasseren. Maar zover is het dus nog niet, want de bal ligt in het kamp van Lens.

Zal Openda zijn gewenste transfer krijgen?

Meest recent

Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

0
0
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

31
31
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

28
28
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

400
400
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

136
136
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

73
73
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

86
86
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

80
80
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

75
75
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

226
226
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

97
97
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

337
337
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

92
92
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

124
124
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

512
512
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

171
171
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

63
63
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

322
322
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

248
248
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

128
128
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

182
182
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

478
478
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

89
89

Meer sportnieuws