'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

94
'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

Voor Loïs Openda heeft de zomer tot dusver nog niet gebracht wat hij ervan gehoopt had. Het EK U21 werd een flop, want de 23-jarige spits kon er niet scoren en ging er met de Jonge Duivels meteen uit in de groepsfase na gelijke spelen tegen Nederland en Georgië en een nederlaag tegen Portugal. Die ontgoocheling kan hij wel doorspoelen met een transfer, maar ook dat dossier loopt moeizaam.


Openda heeft al weken een persoonlijk akkoord met RB Leipzig, dat dringend op zoek is naar offensieve versterking. Hun voorhoede werd deze zomer kaalgeplukt door de Engelse top, want Chelsea kaapte Christopher Nkunku weg en Liverpool kwam Dominik Szoboszlai ophalen. Dat leverde de Duitse bekerwinnaar alles samen wel een kleine 150 miljoen euro op en dat weten ze ook bij RC Lens, dat Openda bovendien niet kwijt wil.

De Franse vice-kampioen doet dan ook moeilijk en wees al drie aanbiedingen van Leipzig af. Het laatste bod zou 41 miljoen euro bedragen hebben, maar ook dat was nog niet genoeg om Lens te overtuigen. Zij zouden naar verluidt mikken op een transfersom van 50 miljoen euro. Leipzig geeft de strijd echter niet op en volgens Het Nieuwsblad hebben ze nog maar eens een verhoogd bod neergelegd.

LEES OOK: Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Recordtransfer

Openda zal hopen dat Lens daarvoor eindelijk overstag zal gaan, want stilaan moet Leipzig toch dichtbij de vraagprijs komen. Als de transfer doorgaat, zal het voor beide teams een recorddeal zijn. Nooit betaalde Leipzig immers meer voor een transfer, terwijl Lens ook nooit meer mocht incasseren. Maar zover is het dus nog niet, want de bal ligt in het kamp van Lens.

Zal Openda zijn gewenste transfer krijgen?

Meest recent

Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

33
33
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

37
37
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

21
21
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

14
14
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

329
329
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

142
142
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

283
283
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

115
115
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

34
34
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

118
118
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

460
460
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

126
126
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

273
273
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

515
515
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

127
127
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

414
414
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

309
309
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

463
463
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

348
348
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

171
171
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

105
105
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

648
648
Gent niet te stoppen: nieuw target voor interland-break

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

251
251
Club vs. Aston Villa: Leko broedt op drastische ingreep

Club Brugge staat te popelen om te starten aan zijn Champions League-campagne. En dinsdagavond tegen ...

421
421

Meer sportnieuws