'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

door
'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

Voor Loïs Openda heeft de zomer tot dusver nog niet gebracht wat hij ervan gehoopt had. Het EK U21 werd een flop, want de 23-jarige spits kon er niet scoren en ging er met de Jonge Duivels meteen uit in de groepsfase na gelijke spelen tegen Nederland en Georgië en een nederlaag tegen Portugal. Die ontgoocheling kan hij wel doorspoelen met een transfer, maar ook dat dossier loopt moeizaam.


Openda heeft al weken een persoonlijk akkoord met RB Leipzig, dat dringend op zoek is naar offensieve versterking. Hun voorhoede werd deze zomer kaalgeplukt door de Engelse top, want Chelsea kaapte Christopher Nkunku weg en Liverpool kwam Dominik Szoboszlai ophalen. Dat leverde de Duitse bekerwinnaar alles samen wel een kleine 150 miljoen euro op en dat weten ze ook bij RC Lens, dat Openda bovendien niet kwijt wil.

De Franse vice-kampioen doet dan ook moeilijk en wees al drie aanbiedingen van Leipzig af. Het laatste bod zou 41 miljoen euro bedragen hebben, maar ook dat was nog niet genoeg om Lens te overtuigen. Zij zouden naar verluidt mikken op een transfersom van 50 miljoen euro. Leipzig geeft de strijd echter niet op en volgens Het Nieuwsblad hebben ze nog maar eens een verhoogd bod neergelegd.

LEES OOK: 'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

Recordtransfer

Openda zal hopen dat Lens daarvoor eindelijk overstag zal gaan, want stilaan moet Leipzig toch dichtbij de vraagprijs komen. Als de transfer doorgaat, zal het voor beide teams een recorddeal zijn. Nooit betaalde Leipzig immers meer voor een transfer, terwijl Lens ook nooit meer mocht incasseren. Maar zover is het dus nog niet, want de bal ligt in het kamp van Lens.

Zal Openda zijn gewenste transfer krijgen?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

39
39
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

31
31
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

73
73
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

42
42
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

289
289
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

274
274
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

92
92
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

422
422
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

285
285
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

106
106
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

527
527
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

91
91
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

383
383
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

587
587
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

286
286
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

491
491
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

223
223
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

321
321
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws