'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

door
'Openda mag hopen op doorbraak voor droomtransfer'

Voor Loïs Openda heeft de zomer tot dusver nog niet gebracht wat hij ervan gehoopt had. Het EK U21 werd een flop, want de 23-jarige spits kon er niet scoren en ging er met de Jonge Duivels meteen uit in de groepsfase na gelijke spelen tegen Nederland en Georgië en een nederlaag tegen Portugal. Die ontgoocheling kan hij wel doorspoelen met een transfer, maar ook dat dossier loopt moeizaam.


Openda heeft al weken een persoonlijk akkoord met RB Leipzig, dat dringend op zoek is naar offensieve versterking. Hun voorhoede werd deze zomer kaalgeplukt door de Engelse top, want Chelsea kaapte Christopher Nkunku weg en Liverpool kwam Dominik Szoboszlai ophalen. Dat leverde de Duitse bekerwinnaar alles samen wel een kleine 150 miljoen euro op en dat weten ze ook bij RC Lens, dat Openda bovendien niet kwijt wil.

De Franse vice-kampioen doet dan ook moeilijk en wees al drie aanbiedingen van Leipzig af. Het laatste bod zou 41 miljoen euro bedragen hebben, maar ook dat was nog niet genoeg om Lens te overtuigen. Zij zouden naar verluidt mikken op een transfersom van 50 miljoen euro. Leipzig geeft de strijd echter niet op en volgens Het Nieuwsblad hebben ze nog maar eens een verhoogd bod neergelegd.

LEES OOK: 'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

Recordtransfer

Openda zal hopen dat Lens daarvoor eindelijk overstag zal gaan, want stilaan moet Leipzig toch dichtbij de vraagprijs komen. Als de transfer doorgaat, zal het voor beide teams een recorddeal zijn. Nooit betaalde Leipzig immers meer voor een transfer, terwijl Lens ook nooit meer mocht incasseren. Maar zover is het dus nog niet, want de bal ligt in het kamp van Lens.

Zal Openda zijn gewenste transfer krijgen?

Meest recent

Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

17
17
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

31
31
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

59
59
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

36
36
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

51
51
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

287
287
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

108
108
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

36
36
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

203
203
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

310
310
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

230
230
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

229
229
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

228
228
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

404
404
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

691
691
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

423
423
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

613
613
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

334
334
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

437
437
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

114
114
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

238
238
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

47
47
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

131
131
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

266
266
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

222
222

Meer sportnieuws