'Stad Gent en VDK fluiten De Witte en Louwagie terug'

door
'Stad Gent en VDK fluiten De Witte en Louwagie terug'

AA Gent krijgt met Sam Baro, die 90% van de aandelen gaat overnemen, weldra een nieuwe eigenaar. Voorzitter Ivan De Witte en CEO Michel Louwagie blijven nog even aan boord om alles in goede banen te leiden zodat de club niet dezelfde problemen zou kennen als pakweg Anderlecht bij de overname door Marc Coucke. De krant De Tijd kwam wel met enkele opvallende onthullingen.


Baro krijgt enkele beperkingen opgelegd. De nieuwe eigenaar kan zichzelf pas enige winst uitkeren als de financiële buffer (17,5 miljoen euro) is opgebruikt aan de vele sociale projecten en de gemeenschapswerking rondom de club. Een belangrijk deel van dat geld zal naar de KAA Gent Foundation gaan om het sociale weefsel in en rond de stad te versterken. Baro kan ook niet zomaar cashen bij een latere verkoop zonder het akkoord van de stad.

LEES OOK: Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Akkoord gevonden

Een nieuwe minderheidsaandeelhouder kan ook niet zomaar aangesteld worden, zodat er geen 'louche' figuren plots in de club kunnen terechtkomen. Daarnaast hebben de fans beslissingsrecht (via de supportersraad) omtrent de clubkleuren, logo enzovoort. Louwagie en De Witte hebben 55% van de aandelen in handen. De Witte en Louwagie bleven, in tegenstelling tot de afspraak uit 2016, aandringen op een aandelenverkoop waarbij ze meerwaarde konden verzilveren als bonus voor geleverde diensten. De stad en VDK waren van mening dat zoveel mogelijk geld naar de club Gent moest gaan. Er werd een akkoord bereikt om maximaal 7,7 miljoen euro vrij te maken om De Witte, Louwagie en de andere kleine minderheidsaandeelhouders uit te kopen.

Het volledige artikel kan je via onderstaande tweet terugvinden.

Een goede aanpak van de stad Gent en VDK?

Meest recent

'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

6
6
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

49
49
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

124
124
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

221
221
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

216
216
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

253
253
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

223
223
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

262
262
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

68
68
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

286
286
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

238
238
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

262
262
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

182
182
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

343
343
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

142
142
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

107
107
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

174
174
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

290
290
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

559
559
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

543
543
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

52
52
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

317
317
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

260
260
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

79
79
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

215
215

Meer sportnieuws