'Stad Gent en VDK fluiten De Witte en Louwagie terug'

door
'Stad Gent en VDK fluiten De Witte en Louwagie terug'

AA Gent krijgt met Sam Baro, die 90% van de aandelen gaat overnemen, weldra een nieuwe eigenaar. Voorzitter Ivan De Witte en CEO Michel Louwagie blijven nog even aan boord om alles in goede banen te leiden zodat de club niet dezelfde problemen zou kennen als pakweg Anderlecht bij de overname door Marc Coucke. De krant De Tijd kwam wel met enkele opvallende onthullingen.


Baro krijgt enkele beperkingen opgelegd. De nieuwe eigenaar kan zichzelf pas enige winst uitkeren als de financiële buffer (17,5 miljoen euro) is opgebruikt aan de vele sociale projecten en de gemeenschapswerking rondom de club. Een belangrijk deel van dat geld zal naar de KAA Gent Foundation gaan om het sociale weefsel in en rond de stad te versterken. Baro kan ook niet zomaar cashen bij een latere verkoop zonder het akkoord van de stad.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Akkoord gevonden

Een nieuwe minderheidsaandeelhouder kan ook niet zomaar aangesteld worden, zodat er geen 'louche' figuren plots in de club kunnen terechtkomen. Daarnaast hebben de fans beslissingsrecht (via de supportersraad) omtrent de clubkleuren, logo enzovoort. Louwagie en De Witte hebben 55% van de aandelen in handen. De Witte en Louwagie bleven, in tegenstelling tot de afspraak uit 2016, aandringen op een aandelenverkoop waarbij ze meerwaarde konden verzilveren als bonus voor geleverde diensten. De stad en VDK waren van mening dat zoveel mogelijk geld naar de club Gent moest gaan. Er werd een akkoord bereikt om maximaal 7,7 miljoen euro vrij te maken om De Witte, Louwagie en de andere kleine minderheidsaandeelhouders uit te kopen.

Het volledige artikel kan je via onderstaande tweet terugvinden.

Een goede aanpak van de stad Gent en VDK?

Meest recent

"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

98
98
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

80
80
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

176
176
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

47
47
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

304
304
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

88
88
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

152
152
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

742
742
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

162
162
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

46
46
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

288
288
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

990
990
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

176
176
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

188
188
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

115
115
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

44
44
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

784
784
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

544
544
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

71
71
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

472
472
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

254
254
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

384
384
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

262
262
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

483
483
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

425
425

Meer sportnieuws