'Stad Gent en VDK fluiten De Witte en Louwagie terug'

door
'Stad Gent en VDK fluiten De Witte en Louwagie terug'

AA Gent krijgt met Sam Baro, die 90% van de aandelen gaat overnemen, weldra een nieuwe eigenaar. Voorzitter Ivan De Witte en CEO Michel Louwagie blijven nog even aan boord om alles in goede banen te leiden zodat de club niet dezelfde problemen zou kennen als pakweg Anderlecht bij de overname door Marc Coucke. De krant De Tijd kwam wel met enkele opvallende onthullingen.


Baro krijgt enkele beperkingen opgelegd. De nieuwe eigenaar kan zichzelf pas enige winst uitkeren als de financiële buffer (17,5 miljoen euro) is opgebruikt aan de vele sociale projecten en de gemeenschapswerking rondom de club. Een belangrijk deel van dat geld zal naar de KAA Gent Foundation gaan om het sociale weefsel in en rond de stad te versterken. Baro kan ook niet zomaar cashen bij een latere verkoop zonder het akkoord van de stad.

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Akkoord gevonden

Een nieuwe minderheidsaandeelhouder kan ook niet zomaar aangesteld worden, zodat er geen 'louche' figuren plots in de club kunnen terechtkomen. Daarnaast hebben de fans beslissingsrecht (via de supportersraad) omtrent de clubkleuren, logo enzovoort. Louwagie en De Witte hebben 55% van de aandelen in handen. De Witte en Louwagie bleven, in tegenstelling tot de afspraak uit 2016, aandringen op een aandelenverkoop waarbij ze meerwaarde konden verzilveren als bonus voor geleverde diensten. De stad en VDK waren van mening dat zoveel mogelijk geld naar de club Gent moest gaan. Er werd een akkoord bereikt om maximaal 7,7 miljoen euro vrij te maken om De Witte, Louwagie en de andere kleine minderheidsaandeelhouders uit te kopen.

Het volledige artikel kan je via onderstaande tweet terugvinden.

Een goede aanpak van de stad Gent en VDK?

Meest recent

Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

2
2
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

118
118
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

36
36
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

56
56
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

179
179
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

178
178
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

309
309
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

138
138
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

38
38
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

137
137
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

179
179
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

135
135
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

238
238
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

223
223
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

194
194
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

45
45
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

281
281
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

347
347
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

194
194
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

211
211
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

337
337
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

388
388
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

444
444

Meer sportnieuws