TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

465 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge komt de uittocht stilaan op gang. De eerste grote naam die de uitgang opzoekt, lijkt Clinton Mata te gaan worden. Club zou een akkoord bereikt hebben met Olympique Lyon over de transfer van de rechtsachter, die zo'n 5,5 miljoen euro zou gaan opleveren. Als Mata slaagt voor zijn medische testen, dan gaat hij een meerjarig contract tekenen bij de Franse club.



Daarnaast blijft ook het dossier van Noa Lang actief. Bij PSV gaven ze nogmaals publiekelijk toe dat ze de komst van de flankaanvaller zeker wel zien zitten en dat ze aan de transfer werken. Ook Thomas Van den Keybus staat op vertrekken, want de jonge middenvelder zou definitief naar Westerlo verkassen. Ook Standard wou de 22-jarige graag, maar vist achter het net. Voor Abakar Sylla is er dan weer interesse van RB Leipzig, maar Club vraagt wel een dikke 20 miljoen euro voor de Ivoriaan.

Aan inkomende zijde beweegt ook nog één en ander. Club zou doordrukken voor de komst van Zineddine Belaid, een 24-jarige Algerijnse verdediger. Het zou al een bod van 500.000 euro neergelegd hebben bij USM Alger voor de international, die zelf echter de voorkeur zou geven aan een transfer naar de Franse Ligue 1. De komende weken zal ook Sammy Bossut meetrainen bij Blauw-Zwart. De ervaren doelman moet de zware blessure van Josef Bursik helpen opvangen.



Anderlecht wacht nog altijd op zijn eerste versterking, maar nu zou het toch prijs zijn. Uiteindelijk zou er toch een akkoord zijn over de komst van Santiago Hezze, die zijn jawoord gegeven zou hebben voor een overgang naar het Lotto Park. Ook met zijn club Huracan zou Anderlecht er nu uit zijn over een transfersom van 4 miljoen euro, die hen 75 procent van de transferrechten oplevert. 

Ook een nieuwe nummer tien wordt nog gezocht en daarvoor zou Jesper Fredberg zijn oog laten vallen hebben op Rodrigo Zalazar. De 23-jarige Uruguayaan zou willen vertrekken bij Schalke 04 na de degradatie van zijn club, maar er liggen nog kapers op de kust. Ook Villarreal en Torino zouden interesse tonen, naast een aantal Braziliaanse teams.



In de zoektocht naar een linksachter zou dan weer een duur goudhaantje opnieuw in beeld komen. Net als vorige winter zou er immers interesse zijn voor Omar Campos, een 20-jarige Mexicaan die in zijn thuisland voor Santos Laguna speelt. Dat wil echter boter bij de vis en bovendien zijn er nog andere teams die de jongeling graag willen binnenhalen, zoals America.

Daarnaast wist Paars-Wit ook in de eigen kern een belangrijke slag te slaan. Het wist immers de aflopende contracten van Colin Coosemans en Luca Monticelli te verlengen. Die eerste schuift wellicht door tot tweede doelman en blijft tot 2027, terwijl Monticelli voor zijn sterke start van de voorbereiding beloond wordt met een nieuwe overeenkomst tot 2025.



Wie echter niet bij Anderlecht tekent, is Christophe Lepoint. De ervaren middenvelder was in beeld om de RSCA Futures als dispensatiespeler te begeleiden, maar hij koos er uiteindelijk voor om zijn contract bij Seraing te verlengen. Dat is ook een domper voor Standard, dat ook opnieuw op Lepoint aasde voor zijn U23.

Amper zes maanden na zijn droomtransfer naar de Premier League, zou Paul Onuachu alweer kunnen terugkeren naar België. De voormalige Gouden Schoen kwam bij Southampton amper aan de bak en na de degradatie mag hij alweer uitkijken naar een andere club. KRC Genk zou een terugkeer overwegen, want de Limburgers slaagden er tot dusver niet echt in om zijn vertrek op te vangen. Ze volgen de situatie op, maar verkennen ook andere pistes en bovendien is er ook buitenlandse interesse.


Buitenland

Real Madrid staat op het punt om FC Barcelona opnieuw een mokerslag uit te delen. De Catalanen trokken immers hard aan de mouw van Arda Güler, maar het toptalent kiest uiteindelijk voor een overgang naar het Bernabeu. Real zou bereid zijn om 20 miljoen euro neer te tellen voor de 18-jarige spelmaker, die afgelopen seizoen helemaal doorbrak bij Fenerbahçe. Dat zou ook nog 20 procent bij een eventuele doorverkoop mogen incasseren.

Voor Romeo Lavia lijkt Liverpool dan weer de meest concrete optie te zijn. De Reds staan al een dikke twee weken in contact met de entourage van de jonge Rode Duivel en de verwachting is dat ze binnenkort ook de gesprekken met Southampton zullen aanknopen. Alleen dreigt de exorbitante vraagprijs van de Saints een struikelblok te worden, waardoor Arsenal en Chelsea nog niet uit de race zijn.

Zullen er nog veel spelers vertrekken bij Club Brugge?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

66
66
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

38
38
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

106
106
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

311
311
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

80
80
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

428
428
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

288
288
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

608
608
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

133
133
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

361
361
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

162
162
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

67
67
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

109
109
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

104
104
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

282
282
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

306
306
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

428
428
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

457
457
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

469
469
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

171
171
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

208
208
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

86
86
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

458
458
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

510
510
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

39
39

Meer sportnieuws