TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge komt de uittocht stilaan op gang. De eerste grote naam die de uitgang opzoekt, lijkt Clinton Mata te gaan worden. Club zou een akkoord bereikt hebben met Olympique Lyon over de transfer van de rechtsachter, die zo'n 5,5 miljoen euro zou gaan opleveren. Als Mata slaagt voor zijn medische testen, dan gaat hij een meerjarig contract tekenen bij de Franse club.



Daarnaast blijft ook het dossier van Noa Lang actief. Bij PSV gaven ze nogmaals publiekelijk toe dat ze de komst van de flankaanvaller zeker wel zien zitten en dat ze aan de transfer werken. Ook Thomas Van den Keybus staat op vertrekken, want de jonge middenvelder zou definitief naar Westerlo verkassen. Ook Standard wou de 22-jarige graag, maar vist achter het net. Voor Abakar Sylla is er dan weer interesse van RB Leipzig, maar Club vraagt wel een dikke 20 miljoen euro voor de Ivoriaan.

Aan inkomende zijde beweegt ook nog één en ander. Club zou doordrukken voor de komst van Zineddine Belaid, een 24-jarige Algerijnse verdediger. Het zou al een bod van 500.000 euro neergelegd hebben bij USM Alger voor de international, die zelf echter de voorkeur zou geven aan een transfer naar de Franse Ligue 1. De komende weken zal ook Sammy Bossut meetrainen bij Blauw-Zwart. De ervaren doelman moet de zware blessure van Josef Bursik helpen opvangen.



Anderlecht wacht nog altijd op zijn eerste versterking, maar nu zou het toch prijs zijn. Uiteindelijk zou er toch een akkoord zijn over de komst van Santiago Hezze, die zijn jawoord gegeven zou hebben voor een overgang naar het Lotto Park. Ook met zijn club Huracan zou Anderlecht er nu uit zijn over een transfersom van 4 miljoen euro, die hen 75 procent van de transferrechten oplevert. 

Ook een nieuwe nummer tien wordt nog gezocht en daarvoor zou Jesper Fredberg zijn oog laten vallen hebben op Rodrigo Zalazar. De 23-jarige Uruguayaan zou willen vertrekken bij Schalke 04 na de degradatie van zijn club, maar er liggen nog kapers op de kust. Ook Villarreal en Torino zouden interesse tonen, naast een aantal Braziliaanse teams.



In de zoektocht naar een linksachter zou dan weer een duur goudhaantje opnieuw in beeld komen. Net als vorige winter zou er immers interesse zijn voor Omar Campos, een 20-jarige Mexicaan die in zijn thuisland voor Santos Laguna speelt. Dat wil echter boter bij de vis en bovendien zijn er nog andere teams die de jongeling graag willen binnenhalen, zoals America.

Daarnaast wist Paars-Wit ook in de eigen kern een belangrijke slag te slaan. Het wist immers de aflopende contracten van Colin Coosemans en Luca Monticelli te verlengen. Die eerste schuift wellicht door tot tweede doelman en blijft tot 2027, terwijl Monticelli voor zijn sterke start van de voorbereiding beloond wordt met een nieuwe overeenkomst tot 2025.



Wie echter niet bij Anderlecht tekent, is Christophe Lepoint. De ervaren middenvelder was in beeld om de RSCA Futures als dispensatiespeler te begeleiden, maar hij koos er uiteindelijk voor om zijn contract bij Seraing te verlengen. Dat is ook een domper voor Standard, dat ook opnieuw op Lepoint aasde voor zijn U23.

Amper zes maanden na zijn droomtransfer naar de Premier League, zou Paul Onuachu alweer kunnen terugkeren naar België. De voormalige Gouden Schoen kwam bij Southampton amper aan de bak en na de degradatie mag hij alweer uitkijken naar een andere club. KRC Genk zou een terugkeer overwegen, want de Limburgers slaagden er tot dusver niet echt in om zijn vertrek op te vangen. Ze volgen de situatie op, maar verkennen ook andere pistes en bovendien is er ook buitenlandse interesse.


Buitenland

Real Madrid staat op het punt om FC Barcelona opnieuw een mokerslag uit te delen. De Catalanen trokken immers hard aan de mouw van Arda Güler, maar het toptalent kiest uiteindelijk voor een overgang naar het Bernabeu. Real zou bereid zijn om 20 miljoen euro neer te tellen voor de 18-jarige spelmaker, die afgelopen seizoen helemaal doorbrak bij Fenerbahçe. Dat zou ook nog 20 procent bij een eventuele doorverkoop mogen incasseren.

Voor Romeo Lavia lijkt Liverpool dan weer de meest concrete optie te zijn. De Reds staan al een dikke twee weken in contact met de entourage van de jonge Rode Duivel en de verwachting is dat ze binnenkort ook de gesprekken met Southampton zullen aanknopen. Alleen dreigt de exorbitante vraagprijs van de Saints een struikelblok te worden, waardoor Arsenal en Chelsea nog niet uit de race zijn.

Zullen er nog veel spelers vertrekken bij Club Brugge?

Meest recent

Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

53
53
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

15
15
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

220
220
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

24
24
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

38
38
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

213
213
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

158
158
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

84
84
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

211
211
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

65
65
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

69
69
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

104
104
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

93
93
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

50
50
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

57
57
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

39
39
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

57
57
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

249
249
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

198
198
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

145
145
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

267
267
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

94
94
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

65
65

Meer sportnieuws