TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge komt de uittocht stilaan op gang. De eerste grote naam die de uitgang opzoekt, lijkt Clinton Mata te gaan worden. Club zou een akkoord bereikt hebben met Olympique Lyon over de transfer van de rechtsachter, die zo'n 5,5 miljoen euro zou gaan opleveren. Als Mata slaagt voor zijn medische testen, dan gaat hij een meerjarig contract tekenen bij de Franse club.



Daarnaast blijft ook het dossier van Noa Lang actief. Bij PSV gaven ze nogmaals publiekelijk toe dat ze de komst van de flankaanvaller zeker wel zien zitten en dat ze aan de transfer werken. Ook Thomas Van den Keybus staat op vertrekken, want de jonge middenvelder zou definitief naar Westerlo verkassen. Ook Standard wou de 22-jarige graag, maar vist achter het net. Voor Abakar Sylla is er dan weer interesse van RB Leipzig, maar Club vraagt wel een dikke 20 miljoen euro voor de Ivoriaan.

Aan inkomende zijde beweegt ook nog één en ander. Club zou doordrukken voor de komst van Zineddine Belaid, een 24-jarige Algerijnse verdediger. Het zou al een bod van 500.000 euro neergelegd hebben bij USM Alger voor de international, die zelf echter de voorkeur zou geven aan een transfer naar de Franse Ligue 1. De komende weken zal ook Sammy Bossut meetrainen bij Blauw-Zwart. De ervaren doelman moet de zware blessure van Josef Bursik helpen opvangen.



Anderlecht wacht nog altijd op zijn eerste versterking, maar nu zou het toch prijs zijn. Uiteindelijk zou er toch een akkoord zijn over de komst van Santiago Hezze, die zijn jawoord gegeven zou hebben voor een overgang naar het Lotto Park. Ook met zijn club Huracan zou Anderlecht er nu uit zijn over een transfersom van 4 miljoen euro, die hen 75 procent van de transferrechten oplevert. 

Ook een nieuwe nummer tien wordt nog gezocht en daarvoor zou Jesper Fredberg zijn oog laten vallen hebben op Rodrigo Zalazar. De 23-jarige Uruguayaan zou willen vertrekken bij Schalke 04 na de degradatie van zijn club, maar er liggen nog kapers op de kust. Ook Villarreal en Torino zouden interesse tonen, naast een aantal Braziliaanse teams.



In de zoektocht naar een linksachter zou dan weer een duur goudhaantje opnieuw in beeld komen. Net als vorige winter zou er immers interesse zijn voor Omar Campos, een 20-jarige Mexicaan die in zijn thuisland voor Santos Laguna speelt. Dat wil echter boter bij de vis en bovendien zijn er nog andere teams die de jongeling graag willen binnenhalen, zoals America.

Daarnaast wist Paars-Wit ook in de eigen kern een belangrijke slag te slaan. Het wist immers de aflopende contracten van Colin Coosemans en Luca Monticelli te verlengen. Die eerste schuift wellicht door tot tweede doelman en blijft tot 2027, terwijl Monticelli voor zijn sterke start van de voorbereiding beloond wordt met een nieuwe overeenkomst tot 2025.



Wie echter niet bij Anderlecht tekent, is Christophe Lepoint. De ervaren middenvelder was in beeld om de RSCA Futures als dispensatiespeler te begeleiden, maar hij koos er uiteindelijk voor om zijn contract bij Seraing te verlengen. Dat is ook een domper voor Standard, dat ook opnieuw op Lepoint aasde voor zijn U23.

Amper zes maanden na zijn droomtransfer naar de Premier League, zou Paul Onuachu alweer kunnen terugkeren naar België. De voormalige Gouden Schoen kwam bij Southampton amper aan de bak en na de degradatie mag hij alweer uitkijken naar een andere club. KRC Genk zou een terugkeer overwegen, want de Limburgers slaagden er tot dusver niet echt in om zijn vertrek op te vangen. Ze volgen de situatie op, maar verkennen ook andere pistes en bovendien is er ook buitenlandse interesse.


Buitenland

Real Madrid staat op het punt om FC Barcelona opnieuw een mokerslag uit te delen. De Catalanen trokken immers hard aan de mouw van Arda Güler, maar het toptalent kiest uiteindelijk voor een overgang naar het Bernabeu. Real zou bereid zijn om 20 miljoen euro neer te tellen voor de 18-jarige spelmaker, die afgelopen seizoen helemaal doorbrak bij Fenerbahçe. Dat zou ook nog 20 procent bij een eventuele doorverkoop mogen incasseren.

Voor Romeo Lavia lijkt Liverpool dan weer de meest concrete optie te zijn. De Reds staan al een dikke twee weken in contact met de entourage van de jonge Rode Duivel en de verwachting is dat ze binnenkort ook de gesprekken met Southampton zullen aanknopen. Alleen dreigt de exorbitante vraagprijs van de Saints een struikelblok te worden, waardoor Arsenal en Chelsea nog niet uit de race zijn.

Zullen er nog veel spelers vertrekken bij Club Brugge?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

23
23
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

90
90
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

50
50
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

33
33
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

18
18
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

155
155
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

306
306
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

127
127
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

143
143
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

77
77
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

138
138
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

458
458
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

158
158
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

93
93
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

645
645
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

48
48
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

876
876
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

158
158
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

291
291
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

522
522
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

836
836
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

995
995
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

232
232
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws