TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge komt de uittocht stilaan op gang. De eerste grote naam die de uitgang opzoekt, lijkt Clinton Mata te gaan worden. Club zou een akkoord bereikt hebben met Olympique Lyon over de transfer van de rechtsachter, die zo'n 5,5 miljoen euro zou gaan opleveren. Als Mata slaagt voor zijn medische testen, dan gaat hij een meerjarig contract tekenen bij de Franse club.



Daarnaast blijft ook het dossier van Noa Lang actief. Bij PSV gaven ze nogmaals publiekelijk toe dat ze de komst van de flankaanvaller zeker wel zien zitten en dat ze aan de transfer werken. Ook Thomas Van den Keybus staat op vertrekken, want de jonge middenvelder zou definitief naar Westerlo verkassen. Ook Standard wou de 22-jarige graag, maar vist achter het net. Voor Abakar Sylla is er dan weer interesse van RB Leipzig, maar Club vraagt wel een dikke 20 miljoen euro voor de Ivoriaan.

Aan inkomende zijde beweegt ook nog één en ander. Club zou doordrukken voor de komst van Zineddine Belaid, een 24-jarige Algerijnse verdediger. Het zou al een bod van 500.000 euro neergelegd hebben bij USM Alger voor de international, die zelf echter de voorkeur zou geven aan een transfer naar de Franse Ligue 1. De komende weken zal ook Sammy Bossut meetrainen bij Blauw-Zwart. De ervaren doelman moet de zware blessure van Josef Bursik helpen opvangen.



Anderlecht wacht nog altijd op zijn eerste versterking, maar nu zou het toch prijs zijn. Uiteindelijk zou er toch een akkoord zijn over de komst van Santiago Hezze, die zijn jawoord gegeven zou hebben voor een overgang naar het Lotto Park. Ook met zijn club Huracan zou Anderlecht er nu uit zijn over een transfersom van 4 miljoen euro, die hen 75 procent van de transferrechten oplevert. 

Ook een nieuwe nummer tien wordt nog gezocht en daarvoor zou Jesper Fredberg zijn oog laten vallen hebben op Rodrigo Zalazar. De 23-jarige Uruguayaan zou willen vertrekken bij Schalke 04 na de degradatie van zijn club, maar er liggen nog kapers op de kust. Ook Villarreal en Torino zouden interesse tonen, naast een aantal Braziliaanse teams.



In de zoektocht naar een linksachter zou dan weer een duur goudhaantje opnieuw in beeld komen. Net als vorige winter zou er immers interesse zijn voor Omar Campos, een 20-jarige Mexicaan die in zijn thuisland voor Santos Laguna speelt. Dat wil echter boter bij de vis en bovendien zijn er nog andere teams die de jongeling graag willen binnenhalen, zoals America.

Daarnaast wist Paars-Wit ook in de eigen kern een belangrijke slag te slaan. Het wist immers de aflopende contracten van Colin Coosemans en Luca Monticelli te verlengen. Die eerste schuift wellicht door tot tweede doelman en blijft tot 2027, terwijl Monticelli voor zijn sterke start van de voorbereiding beloond wordt met een nieuwe overeenkomst tot 2025.



Wie echter niet bij Anderlecht tekent, is Christophe Lepoint. De ervaren middenvelder was in beeld om de RSCA Futures als dispensatiespeler te begeleiden, maar hij koos er uiteindelijk voor om zijn contract bij Seraing te verlengen. Dat is ook een domper voor Standard, dat ook opnieuw op Lepoint aasde voor zijn U23.

Amper zes maanden na zijn droomtransfer naar de Premier League, zou Paul Onuachu alweer kunnen terugkeren naar België. De voormalige Gouden Schoen kwam bij Southampton amper aan de bak en na de degradatie mag hij alweer uitkijken naar een andere club. KRC Genk zou een terugkeer overwegen, want de Limburgers slaagden er tot dusver niet echt in om zijn vertrek op te vangen. Ze volgen de situatie op, maar verkennen ook andere pistes en bovendien is er ook buitenlandse interesse.


Buitenland

Real Madrid staat op het punt om FC Barcelona opnieuw een mokerslag uit te delen. De Catalanen trokken immers hard aan de mouw van Arda Güler, maar het toptalent kiest uiteindelijk voor een overgang naar het Bernabeu. Real zou bereid zijn om 20 miljoen euro neer te tellen voor de 18-jarige spelmaker, die afgelopen seizoen helemaal doorbrak bij Fenerbahçe. Dat zou ook nog 20 procent bij een eventuele doorverkoop mogen incasseren.

Voor Romeo Lavia lijkt Liverpool dan weer de meest concrete optie te zijn. De Reds staan al een dikke twee weken in contact met de entourage van de jonge Rode Duivel en de verwachting is dat ze binnenkort ook de gesprekken met Southampton zullen aanknopen. Alleen dreigt de exorbitante vraagprijs van de Saints een struikelblok te worden, waardoor Arsenal en Chelsea nog niet uit de race zijn.

Zullen er nog veel spelers vertrekken bij Club Brugge?

Meest recent

Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

8
8
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

129
129
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

64
64
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

516
516
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

127
127
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

523
523
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

53
53
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

128
128
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

195
195
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

72
72
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

169
169
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

510
510
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

33
33
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

198
198
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

254
254
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

521
521
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

197
197
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

168
168
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

148
148
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

95
95
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

81
81
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

400
400
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62

Meer sportnieuws