TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

465 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Duur goudhaantje voor Anderlecht, exodus Club begint'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge komt de uittocht stilaan op gang. De eerste grote naam die de uitgang opzoekt, lijkt Clinton Mata te gaan worden. Club zou een akkoord bereikt hebben met Olympique Lyon over de transfer van de rechtsachter, die zo'n 5,5 miljoen euro zou gaan opleveren. Als Mata slaagt voor zijn medische testen, dan gaat hij een meerjarig contract tekenen bij de Franse club.



Daarnaast blijft ook het dossier van Noa Lang actief. Bij PSV gaven ze nogmaals publiekelijk toe dat ze de komst van de flankaanvaller zeker wel zien zitten en dat ze aan de transfer werken. Ook Thomas Van den Keybus staat op vertrekken, want de jonge middenvelder zou definitief naar Westerlo verkassen. Ook Standard wou de 22-jarige graag, maar vist achter het net. Voor Abakar Sylla is er dan weer interesse van RB Leipzig, maar Club vraagt wel een dikke 20 miljoen euro voor de Ivoriaan.

Aan inkomende zijde beweegt ook nog één en ander. Club zou doordrukken voor de komst van Zineddine Belaid, een 24-jarige Algerijnse verdediger. Het zou al een bod van 500.000 euro neergelegd hebben bij USM Alger voor de international, die zelf echter de voorkeur zou geven aan een transfer naar de Franse Ligue 1. De komende weken zal ook Sammy Bossut meetrainen bij Blauw-Zwart. De ervaren doelman moet de zware blessure van Josef Bursik helpen opvangen.



Anderlecht wacht nog altijd op zijn eerste versterking, maar nu zou het toch prijs zijn. Uiteindelijk zou er toch een akkoord zijn over de komst van Santiago Hezze, die zijn jawoord gegeven zou hebben voor een overgang naar het Lotto Park. Ook met zijn club Huracan zou Anderlecht er nu uit zijn over een transfersom van 4 miljoen euro, die hen 75 procent van de transferrechten oplevert. 

Ook een nieuwe nummer tien wordt nog gezocht en daarvoor zou Jesper Fredberg zijn oog laten vallen hebben op Rodrigo Zalazar. De 23-jarige Uruguayaan zou willen vertrekken bij Schalke 04 na de degradatie van zijn club, maar er liggen nog kapers op de kust. Ook Villarreal en Torino zouden interesse tonen, naast een aantal Braziliaanse teams.



In de zoektocht naar een linksachter zou dan weer een duur goudhaantje opnieuw in beeld komen. Net als vorige winter zou er immers interesse zijn voor Omar Campos, een 20-jarige Mexicaan die in zijn thuisland voor Santos Laguna speelt. Dat wil echter boter bij de vis en bovendien zijn er nog andere teams die de jongeling graag willen binnenhalen, zoals America.

Daarnaast wist Paars-Wit ook in de eigen kern een belangrijke slag te slaan. Het wist immers de aflopende contracten van Colin Coosemans en Luca Monticelli te verlengen. Die eerste schuift wellicht door tot tweede doelman en blijft tot 2027, terwijl Monticelli voor zijn sterke start van de voorbereiding beloond wordt met een nieuwe overeenkomst tot 2025.



Wie echter niet bij Anderlecht tekent, is Christophe Lepoint. De ervaren middenvelder was in beeld om de RSCA Futures als dispensatiespeler te begeleiden, maar hij koos er uiteindelijk voor om zijn contract bij Seraing te verlengen. Dat is ook een domper voor Standard, dat ook opnieuw op Lepoint aasde voor zijn U23.

Amper zes maanden na zijn droomtransfer naar de Premier League, zou Paul Onuachu alweer kunnen terugkeren naar België. De voormalige Gouden Schoen kwam bij Southampton amper aan de bak en na de degradatie mag hij alweer uitkijken naar een andere club. KRC Genk zou een terugkeer overwegen, want de Limburgers slaagden er tot dusver niet echt in om zijn vertrek op te vangen. Ze volgen de situatie op, maar verkennen ook andere pistes en bovendien is er ook buitenlandse interesse.


Buitenland

Real Madrid staat op het punt om FC Barcelona opnieuw een mokerslag uit te delen. De Catalanen trokken immers hard aan de mouw van Arda Güler, maar het toptalent kiest uiteindelijk voor een overgang naar het Bernabeu. Real zou bereid zijn om 20 miljoen euro neer te tellen voor de 18-jarige spelmaker, die afgelopen seizoen helemaal doorbrak bij Fenerbahçe. Dat zou ook nog 20 procent bij een eventuele doorverkoop mogen incasseren.

Voor Romeo Lavia lijkt Liverpool dan weer de meest concrete optie te zijn. De Reds staan al een dikke twee weken in contact met de entourage van de jonge Rode Duivel en de verwachting is dat ze binnenkort ook de gesprekken met Southampton zullen aanknopen. Alleen dreigt de exorbitante vraagprijs van de Saints een struikelblok te worden, waardoor Arsenal en Chelsea nog niet uit de race zijn.

Zullen er nog veel spelers vertrekken bij Club Brugge?

Meest recent

Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

25
25
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

11
11
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

46
46
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

88
88
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

467
467
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

679
679
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

258
258
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

167
167
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

237
237
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

177
177
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

50
50
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

139
139
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

73
73
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

158
158
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

96
96
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

67
67
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

109
109
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

80
80
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

163
163
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

334
334
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1082
1082
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

237
237
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

124
124
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

261
261

Meer sportnieuws