Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

1439
Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

Anderlecht onderzoekt momenteel twee pistes voor de positie van doelman in het komende seizoen. Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net afgelopen is, staat op de lijst. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers en een regelmatige klant bij de Rode Duivels, genoemd als een mogelijke versterking voor de ploeg. Ondanks dat hij zijn basisplaats bij Blackburn verloor na een blessure, maakte Kaminski toch indruk met sterke reflexen, acrobatische reddingen en een groot voetballend vermogen. Blackburn is bereid Kaminski te verkopen en er wordt gespeculeerd over een vraagprijs van ongeveer 6 miljoen pond. Lancashire Telegraph nuanceert dat bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. Een absoluut koopje dus.

LEES OOK: 'Sibierski slaat toe: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Grote carrousel in het doel van Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel actief op zoek naar niet één, maar zelfs twee nieuwe doelmannen. Bart Verbruggen staat op het punt staat om naar Brighton & Hove Albion te vertrekken, terwijl Hendrik Van Crombrugge graag een overstap wil maken naar KRC Genk. Deze transfers zullen RSC Anderlecht een aanzienlijke financiële impuls geven, aangezien de verkoop van Verbruggen 20 miljoen euro zal opleveren en Van Crombrugge momenteel een grootverdiener is in het Lotto Park, met een bruto jaarsalaris van 1,6 miljoen euro. Hoewel de dubbele financiële meevaller zeker voordelig is voor de club, staat Anderlecht voor een grote sportieve uitdaging om het vertrek van deze twee doelmannen op te vangen. Anderlecht heeft al actie ondernomen door Colin Coosemans te promoveren tot de tweede doelman, maar dit betekent echter dat er nog steeds twee posities openstaan in de keeperslinie van Anderlecht. De zoektocht naar een nieuwe nummer één is ondertussen wel al in volle gang. Alex Runarsson, de 28-jarige nationale doelman van IJsland, is aangeboden bij Anderlecht. Hoewel de club hem als een interessante optie beschouwt, liggen zijn salariseisen te hoog voor Sporting. Een andere naam die serieus wordt overwogen als mogelijke optie is Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net is afgelopen. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers, genoemd als een mogelijke versterking voor het team.

Kaminski verliest basisplaats onder Tomasson

Thomas Kaminski heeft al een geschiedenis bij Anderlecht, waar hij vier jaar lang onder contract stond. Toen hij als 19-jarige bij de club arriveerde, werd hij beschouwd als een veelbelovend talent vanwege zijn voetballend vermogen, goede positionering en sterke reflexen. Ondanks zijn groot potentieel slaagde Kaminski er echter niet in om door te breken in het Lotto Park vanwege de aanwezigheid van de vaste nummer één, Silvio Proto. Na zijn tijd bij Anderlecht werd Kaminski uitgeleend aan Anorthosis Famagusta en FC Kopenhagen voordat hij definitief vertrok bij de club. Hij ging vervolgens aan de slag bij KV Kortrijk en AA Gent. In de zomer van 2020 maakte Kaminski een mooie transfer naar Blackburn Rovers in de Championship. Sindsdien maakt hij regelmatig deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Thomas Kaminski doet het dan ook uitstekend bij Blackburn Rovers. Hij toonde sterke reflexen en acrobatische reddingen, maar wat hem vooral onderscheidt, is zijn groot voetballend vermogen. Het is de tweede natuur van Kaminski om betrokken te zijn bij het balbezit en de spelopbouw, zoals hij eerder al heeft laten zien in België bij Anderlecht, KV Kortrijk en AA Gent. Bij Blackburn Rovers vroeg Tony Mowbray, Kaminski's eerste coach bij de club, dat hij zelfs een meer prominente rol speelde in de opbouw van achteruit. Hij moedigde Kaminski aan om hoger op het veld te spelen, bijna als een libero, om zo deel te nemen aan het spel. Onder Mowbray was Kaminski dan ook de onbetwiste nummer één doelman van de ploeg, maar die situatie veranderde aan het eind van het vorige seizoen onder de huidige coach Jon Dahl Tomasson.

Transfersom: minstens 500 duizend euro

Na een blessure verloor Thomas Kaminski zijn basisplaats bij Blackburn Rovers in februari aan Aynsley Pears, waarna hij geen deel meer uitmaakte van de plannen van coach Jon Dahl Tomasson. Het ziet ernaar uit dat Kaminski ook komend seizoen genoegen zal moeten nemen met een rol als reservedoelman achter Pears, want in de laatste 18 wedstrijden van het vorige seizoen zat Kaminski steeds op de bank of zelfs op de tribune. Blackburn Rovers is daarom bereid om de 30-jarige Belg deze zomer te verkopen. Er werd vanuit Engeland gemeld dat The Riversiders een bedrag van ongeveer 6 miljoen pond, bijna 7 miljoen euro, verlangen voor Kaminski. Lancashire Telegraph nuanceert dit bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. De richtprijs voor Thomas Kaminski lijkt haalbaar te zijn voor Anderlecht, dat dringend op zoek is naar een nieuwe eerste doelman. Het feit dat Kaminski al bekend is met de club en de Belgische competitie, is zeker een voordeel, evenals zijn regelmatige selecties voor de Rode Duivels. Er is echter concurrentie voor Anderlecht, aangezien ook Luton Town interesse toont in Kaminski. Hoewel de 30-jarige doelman de voorkeur geeft aan een terugkeer naar België, als er een concrete aanbieding komt, zou hij de kans om naar de Premier League te verhuizen zeker aangrijpen. Aan de andere kant lijkt het erop dat Asmir Begovic op het punt staat om een contract te tekenen bij Luton Town, wat betekent dat Kaminski niet verzekerd zou zijn van een rol als eerste doelman bij The Hatters.

Moet Anderlecht Kaminski halen?

Meest recent

'Sibierski slaat toe: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

81
81
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

313
313
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

154
154
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

163
163
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

304
304
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

53
53
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

301
301
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

55
55
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

278
278
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

97
97
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

821
821
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

146
146
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

158
158
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

111
111
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

55
55
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

256
256
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

81
81
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

107
107
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

253
253
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

768
768
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

338
338
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

142
142
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

39
39
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

144
144

Meer sportnieuws