Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

1439 stemmen
Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

Anderlecht onderzoekt momenteel twee pistes voor de positie van doelman in het komende seizoen. Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net afgelopen is, staat op de lijst. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers en een regelmatige klant bij de Rode Duivels, genoemd als een mogelijke versterking voor de ploeg. Ondanks dat hij zijn basisplaats bij Blackburn verloor na een blessure, maakte Kaminski toch indruk met sterke reflexen, acrobatische reddingen en een groot voetballend vermogen. Blackburn is bereid Kaminski te verkopen en er wordt gespeculeerd over een vraagprijs van ongeveer 6 miljoen pond. Lancashire Telegraph nuanceert dat bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. Een absoluut koopje dus.

LEES OOK: Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Grote carrousel in het doel van Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel actief op zoek naar niet één, maar zelfs twee nieuwe doelmannen. Bart Verbruggen staat op het punt staat om naar Brighton & Hove Albion te vertrekken, terwijl Hendrik Van Crombrugge graag een overstap wil maken naar KRC Genk. Deze transfers zullen RSC Anderlecht een aanzienlijke financiële impuls geven, aangezien de verkoop van Verbruggen 20 miljoen euro zal opleveren en Van Crombrugge momenteel een grootverdiener is in het Lotto Park, met een bruto jaarsalaris van 1,6 miljoen euro. Hoewel de dubbele financiële meevaller zeker voordelig is voor de club, staat Anderlecht voor een grote sportieve uitdaging om het vertrek van deze twee doelmannen op te vangen. Anderlecht heeft al actie ondernomen door Colin Coosemans te promoveren tot de tweede doelman, maar dit betekent echter dat er nog steeds twee posities openstaan in de keeperslinie van Anderlecht. De zoektocht naar een nieuwe nummer één is ondertussen wel al in volle gang. Alex Runarsson, de 28-jarige nationale doelman van IJsland, is aangeboden bij Anderlecht. Hoewel de club hem als een interessante optie beschouwt, liggen zijn salariseisen te hoog voor Sporting. Een andere naam die serieus wordt overwogen als mogelijke optie is Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net is afgelopen. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers, genoemd als een mogelijke versterking voor het team.

Kaminski verliest basisplaats onder Tomasson

Thomas Kaminski heeft al een geschiedenis bij Anderlecht, waar hij vier jaar lang onder contract stond. Toen hij als 19-jarige bij de club arriveerde, werd hij beschouwd als een veelbelovend talent vanwege zijn voetballend vermogen, goede positionering en sterke reflexen. Ondanks zijn groot potentieel slaagde Kaminski er echter niet in om door te breken in het Lotto Park vanwege de aanwezigheid van de vaste nummer één, Silvio Proto. Na zijn tijd bij Anderlecht werd Kaminski uitgeleend aan Anorthosis Famagusta en FC Kopenhagen voordat hij definitief vertrok bij de club. Hij ging vervolgens aan de slag bij KV Kortrijk en AA Gent. In de zomer van 2020 maakte Kaminski een mooie transfer naar Blackburn Rovers in de Championship. Sindsdien maakt hij regelmatig deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Thomas Kaminski doet het dan ook uitstekend bij Blackburn Rovers. Hij toonde sterke reflexen en acrobatische reddingen, maar wat hem vooral onderscheidt, is zijn groot voetballend vermogen. Het is de tweede natuur van Kaminski om betrokken te zijn bij het balbezit en de spelopbouw, zoals hij eerder al heeft laten zien in België bij Anderlecht, KV Kortrijk en AA Gent. Bij Blackburn Rovers vroeg Tony Mowbray, Kaminski's eerste coach bij de club, dat hij zelfs een meer prominente rol speelde in de opbouw van achteruit. Hij moedigde Kaminski aan om hoger op het veld te spelen, bijna als een libero, om zo deel te nemen aan het spel. Onder Mowbray was Kaminski dan ook de onbetwiste nummer één doelman van de ploeg, maar die situatie veranderde aan het eind van het vorige seizoen onder de huidige coach Jon Dahl Tomasson.

Transfersom: minstens 500 duizend euro

Na een blessure verloor Thomas Kaminski zijn basisplaats bij Blackburn Rovers in februari aan Aynsley Pears, waarna hij geen deel meer uitmaakte van de plannen van coach Jon Dahl Tomasson. Het ziet ernaar uit dat Kaminski ook komend seizoen genoegen zal moeten nemen met een rol als reservedoelman achter Pears, want in de laatste 18 wedstrijden van het vorige seizoen zat Kaminski steeds op de bank of zelfs op de tribune. Blackburn Rovers is daarom bereid om de 30-jarige Belg deze zomer te verkopen. Er werd vanuit Engeland gemeld dat The Riversiders een bedrag van ongeveer 6 miljoen pond, bijna 7 miljoen euro, verlangen voor Kaminski. Lancashire Telegraph nuanceert dit bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. De richtprijs voor Thomas Kaminski lijkt haalbaar te zijn voor Anderlecht, dat dringend op zoek is naar een nieuwe eerste doelman. Het feit dat Kaminski al bekend is met de club en de Belgische competitie, is zeker een voordeel, evenals zijn regelmatige selecties voor de Rode Duivels. Er is echter concurrentie voor Anderlecht, aangezien ook Luton Town interesse toont in Kaminski. Hoewel de 30-jarige doelman de voorkeur geeft aan een terugkeer naar België, als er een concrete aanbieding komt, zou hij de kans om naar de Premier League te verhuizen zeker aangrijpen. Aan de andere kant lijkt het erop dat Asmir Begovic op het punt staat om een contract te tekenen bij Luton Town, wat betekent dat Kaminski niet verzekerd zou zijn van een rol als eerste doelman bij The Hatters.

Moet Anderlecht Kaminski halen?

Meest recent

Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

10
10
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

88
88
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

178
178
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

43
43
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

109
109
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

45
45
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

277
277
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

319
319
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

754
754
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

90
90
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

177
177
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

115
115
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

183
183
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

354
354
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

256
256
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

243
243
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

146
146
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

255
255
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

50
50
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

219
219
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

715
715
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

749
749
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

135
135
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

245
245

Meer sportnieuws