Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

1439 stemmen
Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

Anderlecht onderzoekt momenteel twee pistes voor de positie van doelman in het komende seizoen. Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net afgelopen is, staat op de lijst. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers en een regelmatige klant bij de Rode Duivels, genoemd als een mogelijke versterking voor de ploeg. Ondanks dat hij zijn basisplaats bij Blackburn verloor na een blessure, maakte Kaminski toch indruk met sterke reflexen, acrobatische reddingen en een groot voetballend vermogen. Blackburn is bereid Kaminski te verkopen en er wordt gespeculeerd over een vraagprijs van ongeveer 6 miljoen pond. Lancashire Telegraph nuanceert dat bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. Een absoluut koopje dus.

LEES OOK: 'Sibierski met rug tegen muur: twee topaanwinsten onderweg'

Grote carrousel in het doel van Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel actief op zoek naar niet één, maar zelfs twee nieuwe doelmannen. Bart Verbruggen staat op het punt staat om naar Brighton & Hove Albion te vertrekken, terwijl Hendrik Van Crombrugge graag een overstap wil maken naar KRC Genk. Deze transfers zullen RSC Anderlecht een aanzienlijke financiële impuls geven, aangezien de verkoop van Verbruggen 20 miljoen euro zal opleveren en Van Crombrugge momenteel een grootverdiener is in het Lotto Park, met een bruto jaarsalaris van 1,6 miljoen euro. Hoewel de dubbele financiële meevaller zeker voordelig is voor de club, staat Anderlecht voor een grote sportieve uitdaging om het vertrek van deze twee doelmannen op te vangen. Anderlecht heeft al actie ondernomen door Colin Coosemans te promoveren tot de tweede doelman, maar dit betekent echter dat er nog steeds twee posities openstaan in de keeperslinie van Anderlecht. De zoektocht naar een nieuwe nummer één is ondertussen wel al in volle gang. Alex Runarsson, de 28-jarige nationale doelman van IJsland, is aangeboden bij Anderlecht. Hoewel de club hem als een interessante optie beschouwt, liggen zijn salariseisen te hoog voor Sporting. Een andere naam die serieus wordt overwogen als mogelijke optie is Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net is afgelopen. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers, genoemd als een mogelijke versterking voor het team.

Kaminski verliest basisplaats onder Tomasson

Thomas Kaminski heeft al een geschiedenis bij Anderlecht, waar hij vier jaar lang onder contract stond. Toen hij als 19-jarige bij de club arriveerde, werd hij beschouwd als een veelbelovend talent vanwege zijn voetballend vermogen, goede positionering en sterke reflexen. Ondanks zijn groot potentieel slaagde Kaminski er echter niet in om door te breken in het Lotto Park vanwege de aanwezigheid van de vaste nummer één, Silvio Proto. Na zijn tijd bij Anderlecht werd Kaminski uitgeleend aan Anorthosis Famagusta en FC Kopenhagen voordat hij definitief vertrok bij de club. Hij ging vervolgens aan de slag bij KV Kortrijk en AA Gent. In de zomer van 2020 maakte Kaminski een mooie transfer naar Blackburn Rovers in de Championship. Sindsdien maakt hij regelmatig deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Thomas Kaminski doet het dan ook uitstekend bij Blackburn Rovers. Hij toonde sterke reflexen en acrobatische reddingen, maar wat hem vooral onderscheidt, is zijn groot voetballend vermogen. Het is de tweede natuur van Kaminski om betrokken te zijn bij het balbezit en de spelopbouw, zoals hij eerder al heeft laten zien in België bij Anderlecht, KV Kortrijk en AA Gent. Bij Blackburn Rovers vroeg Tony Mowbray, Kaminski's eerste coach bij de club, dat hij zelfs een meer prominente rol speelde in de opbouw van achteruit. Hij moedigde Kaminski aan om hoger op het veld te spelen, bijna als een libero, om zo deel te nemen aan het spel. Onder Mowbray was Kaminski dan ook de onbetwiste nummer één doelman van de ploeg, maar die situatie veranderde aan het eind van het vorige seizoen onder de huidige coach Jon Dahl Tomasson.

Transfersom: minstens 500 duizend euro

Na een blessure verloor Thomas Kaminski zijn basisplaats bij Blackburn Rovers in februari aan Aynsley Pears, waarna hij geen deel meer uitmaakte van de plannen van coach Jon Dahl Tomasson. Het ziet ernaar uit dat Kaminski ook komend seizoen genoegen zal moeten nemen met een rol als reservedoelman achter Pears, want in de laatste 18 wedstrijden van het vorige seizoen zat Kaminski steeds op de bank of zelfs op de tribune. Blackburn Rovers is daarom bereid om de 30-jarige Belg deze zomer te verkopen. Er werd vanuit Engeland gemeld dat The Riversiders een bedrag van ongeveer 6 miljoen pond, bijna 7 miljoen euro, verlangen voor Kaminski. Lancashire Telegraph nuanceert dit bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. De richtprijs voor Thomas Kaminski lijkt haalbaar te zijn voor Anderlecht, dat dringend op zoek is naar een nieuwe eerste doelman. Het feit dat Kaminski al bekend is met de club en de Belgische competitie, is zeker een voordeel, evenals zijn regelmatige selecties voor de Rode Duivels. Er is echter concurrentie voor Anderlecht, aangezien ook Luton Town interesse toont in Kaminski. Hoewel de 30-jarige doelman de voorkeur geeft aan een terugkeer naar België, als er een concrete aanbieding komt, zou hij de kans om naar de Premier League te verhuizen zeker aangrijpen. Aan de andere kant lijkt het erop dat Asmir Begovic op het punt staat om een contract te tekenen bij Luton Town, wat betekent dat Kaminski niet verzekerd zou zijn van een rol als eerste doelman bij The Hatters.

Moet Anderlecht Kaminski halen?

Meest recent

Senna Miangue verrast met nieuwe uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De linksvoetige verdediger verliet zijn Hongaarse club ...

10
10
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

29
29
Charleroi slaat toe en strikt middenvelder

Sporting Charleroi heeft zopas zijn volgende nieuwe speler aangekondigd. De Zebra's hebben een ...

5
5
Scholes velt oordeel over transfer Tielemans naar Man Utd

Youri Tielemans heeft zijn transfer naar Manchester United afgerond. De Engelsen betaalden 41 ...

113
113
'Anderlecht vindt akkoord met Bundesliga-club'

RSC Anderlecht incasseerde al 45 miljoen euro deze mercato en daar komt wellicht wel nog wat bij. De ...

577
577
Neemt Club Brugge risico met Sommer? Boeckx verrast

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren verwend met de komst van doelmannen die in hun ...

330
330
Allegri over Lukaku en De Bruyne: "Buitengewone voetballer"

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne genieten van hun vakantie. De twee kenden een zeer moeilijk jaar ...

75
75
Club Brugge zwiert met miljoenen: derde zomeraanwinst binnen

Club Brugge blijft zich roeren op de transfermarkt. In navolging van Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ...

250
250
Drastische verandering in JPL: WK-regel wordt overgenomen

Tijdens het WK 2026 werden heel wat nieuwe regels en andere nieuwigheden gelanceerd. Een deel ...

359
359
'Toekomst drie WK-Duivels: Club vraagt riante transfersom'

Club Brugge was tijdens het voorbije WK mede-hofleverancier van de Belgische selectie. Zo leverde de ...

654
654
'Genk speelt hoog spel: recorddeal van tafel geveegd'

KRC Genk heeft met Jess Thorup een nieuwe hoofdtrainer beet. Het valt evenwel te betwijfelen of de ...

611
611
'Sibierski met rug tegen muur: twee topaanwinsten onderweg'

Het aftellen is begonnen bij RSC Anderlecht. Volgende week donderdag begint het nieuwe seizoen van ...

901
901
Club Brugge gelooft eigen oren niet over Tzolis-transfer

De transfer van Christos Tzolis leek plots in een stroomversnelling te zitten. In Engeland wordt ...

696
696
'Genk druk in de weer: transfergevecht met Brighton'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

338
338
Overname Antwerp: ultieme ontknoping eindelijk in zicht

De toekomst van Antwerp FC bedaarde de afgelopen weken de gemoederen. Maar nu lijkt dan toch een ...

357
357
Fransen niet te spreken na eliminatie: arbitrage onder vuur

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste land geplaatste voor de finale van het WK 2026. Zo rekende ...

298
298
Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

92
92
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

167
167
'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Johan Bakayoko moest deze zomer het WK vanuit zijn zetel volgen en dat had enkele jaren geleden toch ...

120
120
Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

73
73
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

432
432
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

204
204
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

356
356
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

389
389
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

59
59

Meer sportnieuws