Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

door
Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

Anderlecht onderzoekt momenteel twee pistes voor de positie van doelman in het komende seizoen. Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net afgelopen is, staat op de lijst. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers en een regelmatige klant bij de Rode Duivels, genoemd als een mogelijke versterking voor de ploeg. Ondanks dat hij zijn basisplaats bij Blackburn verloor na een blessure, maakte Kaminski toch indruk met sterke reflexen, acrobatische reddingen en een groot voetballend vermogen. Blackburn is bereid Kaminski te verkopen en er wordt gespeculeerd over een vraagprijs van ongeveer 6 miljoen pond. Lancashire Telegraph nuanceert dat bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. Een absoluut koopje dus.

LEES OOK: Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Grote carrousel in het doel van Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel actief op zoek naar niet één, maar zelfs twee nieuwe doelmannen. Bart Verbruggen staat op het punt staat om naar Brighton & Hove Albion te vertrekken, terwijl Hendrik Van Crombrugge graag een overstap wil maken naar KRC Genk. Deze transfers zullen RSC Anderlecht een aanzienlijke financiële impuls geven, aangezien de verkoop van Verbruggen 20 miljoen euro zal opleveren en Van Crombrugge momenteel een grootverdiener is in het Lotto Park, met een bruto jaarsalaris van 1,6 miljoen euro. Hoewel de dubbele financiële meevaller zeker voordelig is voor de club, staat Anderlecht voor een grote sportieve uitdaging om het vertrek van deze twee doelmannen op te vangen. Anderlecht heeft al actie ondernomen door Colin Coosemans te promoveren tot de tweede doelman, maar dit betekent echter dat er nog steeds twee posities openstaan in de keeperslinie van Anderlecht. De zoektocht naar een nieuwe nummer één is ondertussen wel al in volle gang. Alex Runarsson, de 28-jarige nationale doelman van IJsland, is aangeboden bij Anderlecht. Hoewel de club hem als een interessante optie beschouwt, liggen zijn salariseisen te hoog voor Sporting. Een andere naam die serieus wordt overwogen als mogelijke optie is Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net is afgelopen. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers, genoemd als een mogelijke versterking voor het team.

Kaminski verliest basisplaats onder Tomasson

Thomas Kaminski heeft al een geschiedenis bij Anderlecht, waar hij vier jaar lang onder contract stond. Toen hij als 19-jarige bij de club arriveerde, werd hij beschouwd als een veelbelovend talent vanwege zijn voetballend vermogen, goede positionering en sterke reflexen. Ondanks zijn groot potentieel slaagde Kaminski er echter niet in om door te breken in het Lotto Park vanwege de aanwezigheid van de vaste nummer één, Silvio Proto. Na zijn tijd bij Anderlecht werd Kaminski uitgeleend aan Anorthosis Famagusta en FC Kopenhagen voordat hij definitief vertrok bij de club. Hij ging vervolgens aan de slag bij KV Kortrijk en AA Gent. In de zomer van 2020 maakte Kaminski een mooie transfer naar Blackburn Rovers in de Championship. Sindsdien maakt hij regelmatig deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Thomas Kaminski doet het dan ook uitstekend bij Blackburn Rovers. Hij toonde sterke reflexen en acrobatische reddingen, maar wat hem vooral onderscheidt, is zijn groot voetballend vermogen. Het is de tweede natuur van Kaminski om betrokken te zijn bij het balbezit en de spelopbouw, zoals hij eerder al heeft laten zien in België bij Anderlecht, KV Kortrijk en AA Gent. Bij Blackburn Rovers vroeg Tony Mowbray, Kaminski's eerste coach bij de club, dat hij zelfs een meer prominente rol speelde in de opbouw van achteruit. Hij moedigde Kaminski aan om hoger op het veld te spelen, bijna als een libero, om zo deel te nemen aan het spel. Onder Mowbray was Kaminski dan ook de onbetwiste nummer één doelman van de ploeg, maar die situatie veranderde aan het eind van het vorige seizoen onder de huidige coach Jon Dahl Tomasson.

Transfersom: minstens 500 duizend euro

Na een blessure verloor Thomas Kaminski zijn basisplaats bij Blackburn Rovers in februari aan Aynsley Pears, waarna hij geen deel meer uitmaakte van de plannen van coach Jon Dahl Tomasson. Het ziet ernaar uit dat Kaminski ook komend seizoen genoegen zal moeten nemen met een rol als reservedoelman achter Pears, want in de laatste 18 wedstrijden van het vorige seizoen zat Kaminski steeds op de bank of zelfs op de tribune. Blackburn Rovers is daarom bereid om de 30-jarige Belg deze zomer te verkopen. Er werd vanuit Engeland gemeld dat The Riversiders een bedrag van ongeveer 6 miljoen pond, bijna 7 miljoen euro, verlangen voor Kaminski. Lancashire Telegraph nuanceert dit bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. De richtprijs voor Thomas Kaminski lijkt haalbaar te zijn voor Anderlecht, dat dringend op zoek is naar een nieuwe eerste doelman. Het feit dat Kaminski al bekend is met de club en de Belgische competitie, is zeker een voordeel, evenals zijn regelmatige selecties voor de Rode Duivels. Er is echter concurrentie voor Anderlecht, aangezien ook Luton Town interesse toont in Kaminski. Hoewel de 30-jarige doelman de voorkeur geeft aan een terugkeer naar België, als er een concrete aanbieding komt, zou hij de kans om naar de Premier League te verhuizen zeker aangrijpen. Aan de andere kant lijkt het erop dat Asmir Begovic op het punt staat om een contract te tekenen bij Luton Town, wat betekent dat Kaminski niet verzekerd zou zijn van een rol als eerste doelman bij The Hatters.

Moet Anderlecht Kaminski halen?

Meest recent

Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

2
2
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

7
7
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

22
22
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

18
18
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

22
22
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

26
26
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

51
51
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

26
26
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

57
57
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

57
57
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

94
94
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

136
136
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

52
52
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

180
180
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

34
34
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

79
79
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

200
200
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

172
172
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

136
136
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

49
49
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

447
447
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

181
181
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

288
288
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

598
598

Meer sportnieuws