Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

1439 stemmen
Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

Anderlecht onderzoekt momenteel twee pistes voor de positie van doelman in het komende seizoen. Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net afgelopen is, staat op de lijst. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers en een regelmatige klant bij de Rode Duivels, genoemd als een mogelijke versterking voor de ploeg. Ondanks dat hij zijn basisplaats bij Blackburn verloor na een blessure, maakte Kaminski toch indruk met sterke reflexen, acrobatische reddingen en een groot voetballend vermogen. Blackburn is bereid Kaminski te verkopen en er wordt gespeculeerd over een vraagprijs van ongeveer 6 miljoen pond. Lancashire Telegraph nuanceert dat bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. Een absoluut koopje dus.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Grote carrousel in het doel van Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel actief op zoek naar niet één, maar zelfs twee nieuwe doelmannen. Bart Verbruggen staat op het punt staat om naar Brighton & Hove Albion te vertrekken, terwijl Hendrik Van Crombrugge graag een overstap wil maken naar KRC Genk. Deze transfers zullen RSC Anderlecht een aanzienlijke financiële impuls geven, aangezien de verkoop van Verbruggen 20 miljoen euro zal opleveren en Van Crombrugge momenteel een grootverdiener is in het Lotto Park, met een bruto jaarsalaris van 1,6 miljoen euro. Hoewel de dubbele financiële meevaller zeker voordelig is voor de club, staat Anderlecht voor een grote sportieve uitdaging om het vertrek van deze twee doelmannen op te vangen. Anderlecht heeft al actie ondernomen door Colin Coosemans te promoveren tot de tweede doelman, maar dit betekent echter dat er nog steeds twee posities openstaan in de keeperslinie van Anderlecht. De zoektocht naar een nieuwe nummer één is ondertussen wel al in volle gang. Alex Runarsson, de 28-jarige nationale doelman van IJsland, is aangeboden bij Anderlecht. Hoewel de club hem als een interessante optie beschouwt, liggen zijn salariseisen te hoog voor Sporting. Een andere naam die serieus wordt overwogen als mogelijke optie is Maxime Dupé, een 30-jarige doelman wiens contract bij Toulouse net is afgelopen. Daarnaast wordt ook Thomas Kaminski, momenteel spelend bij Blackburn Rovers, genoemd als een mogelijke versterking voor het team.

Kaminski verliest basisplaats onder Tomasson

Thomas Kaminski heeft al een geschiedenis bij Anderlecht, waar hij vier jaar lang onder contract stond. Toen hij als 19-jarige bij de club arriveerde, werd hij beschouwd als een veelbelovend talent vanwege zijn voetballend vermogen, goede positionering en sterke reflexen. Ondanks zijn groot potentieel slaagde Kaminski er echter niet in om door te breken in het Lotto Park vanwege de aanwezigheid van de vaste nummer één, Silvio Proto. Na zijn tijd bij Anderlecht werd Kaminski uitgeleend aan Anorthosis Famagusta en FC Kopenhagen voordat hij definitief vertrok bij de club. Hij ging vervolgens aan de slag bij KV Kortrijk en AA Gent. In de zomer van 2020 maakte Kaminski een mooie transfer naar Blackburn Rovers in de Championship. Sindsdien maakt hij regelmatig deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Thomas Kaminski doet het dan ook uitstekend bij Blackburn Rovers. Hij toonde sterke reflexen en acrobatische reddingen, maar wat hem vooral onderscheidt, is zijn groot voetballend vermogen. Het is de tweede natuur van Kaminski om betrokken te zijn bij het balbezit en de spelopbouw, zoals hij eerder al heeft laten zien in België bij Anderlecht, KV Kortrijk en AA Gent. Bij Blackburn Rovers vroeg Tony Mowbray, Kaminski's eerste coach bij de club, dat hij zelfs een meer prominente rol speelde in de opbouw van achteruit. Hij moedigde Kaminski aan om hoger op het veld te spelen, bijna als een libero, om zo deel te nemen aan het spel. Onder Mowbray was Kaminski dan ook de onbetwiste nummer één doelman van de ploeg, maar die situatie veranderde aan het eind van het vorige seizoen onder de huidige coach Jon Dahl Tomasson.

Transfersom: minstens 500 duizend euro

Na een blessure verloor Thomas Kaminski zijn basisplaats bij Blackburn Rovers in februari aan Aynsley Pears, waarna hij geen deel meer uitmaakte van de plannen van coach Jon Dahl Tomasson. Het ziet ernaar uit dat Kaminski ook komend seizoen genoegen zal moeten nemen met een rol als reservedoelman achter Pears, want in de laatste 18 wedstrijden van het vorige seizoen zat Kaminski steeds op de bank of zelfs op de tribune. Blackburn Rovers is daarom bereid om de 30-jarige Belg deze zomer te verkopen. Er werd vanuit Engeland gemeld dat The Riversiders een bedrag van ongeveer 6 miljoen pond, bijna 7 miljoen euro, verlangen voor Kaminski. Lancashire Telegraph nuanceert dit bericht en meldt dat de club simpelweg winst wil maken op hun oorspronkelijke investering van 500 duizend euro. De richtprijs voor Thomas Kaminski lijkt haalbaar te zijn voor Anderlecht, dat dringend op zoek is naar een nieuwe eerste doelman. Het feit dat Kaminski al bekend is met de club en de Belgische competitie, is zeker een voordeel, evenals zijn regelmatige selecties voor de Rode Duivels. Er is echter concurrentie voor Anderlecht, aangezien ook Luton Town interesse toont in Kaminski. Hoewel de 30-jarige doelman de voorkeur geeft aan een terugkeer naar België, als er een concrete aanbieding komt, zou hij de kans om naar de Premier League te verhuizen zeker aangrijpen. Aan de andere kant lijkt het erop dat Asmir Begovic op het punt staat om een contract te tekenen bij Luton Town, wat betekent dat Kaminski niet verzekerd zou zijn van een rol als eerste doelman bij The Hatters.

Moet Anderlecht Kaminski halen?

Meest recent

PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

7
7
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

20
20
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

50
50
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

36
36
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

53
53
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

28
28
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

85
85
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

104
104
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

72
72
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

249
249
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

124
124
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

296
296
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

202
202
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

165
165
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

63
63
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

143
143
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

159
159
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

537
537
Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

Terwijl Raheem Sterling al jaren worstelt om zijn carrière nieuw leven in te blazen, duikt ...

57
57
'Wouter Vrancken heeft gedroomde bestemming te pakken'

Wouter Vrancken heeft ondertussen zijn laatste wedstrijd als trainer van STVV al achter de rug, maar ...

723
723
Dubbele Jackpot voor Courtois? Duizelingwekkende WK-zet

Thibaut Courtois staat deze zomer opnieuw in de schijnwerpers met de Rode Duivels op het WK, maar ...

62
62
TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

250
250
Jan Mulder serveert dwingend advies richting Nathan De Cat

Nathan De Cat wordt al maanden genoemd als één van de grootste talenten die Anderlecht ...

250
250
Champions League-chaos: zware rellen in Boedapest

De Champions League-finale wordt om 18u afgetrapt, maar in Boedapest zijn de supporters uiteraard al ...

196
196
Bayat laat bommetje vallen over nieuw stadion

Verschillende clubs in de Jupiler Pro League willen een nieuw stadion bouwen, maar dat is geen ...

115
115

Meer sportnieuws