Fredberg moet dubbel betalen voor succestransfer

door
Fredberg moet dubbel betalen voor succestransfer

Jesper Fredberg vertrouwt op het scoutingsapparaat van de club, onder leiding van hoofdscout Dries Belaen, maar hij verkent ook zijn eigen netwerk. Er zijn bijvoorbeeld gesprekken geweest met verdediger Nicolas Bürgy, de verdediger van Viborg FF. Fredberg haalde Bürgy in de wintermercato 2022 naar Viborg en zijn transfer was een groot succes. Tipsbladet zou het alvast niet verrassend vinden als Fredberg hem naar het Lotto Park zou brengen, per slot van rekening is Anderlecht op zoek naar een rechtsvoetige centrale verdediger met leiderschapskwaliteiten. Het Deense sportmagazine nam Bürgi tevens op in een lijst met de vijf beste centrale verdedigers van de Superligaen. Fredberg zal geconfronteerd worden met een vraagprijs van minstens één miljoen euro, het dubbele van het bedrag dat hij zelf in januari 2022 aan Young Boys Bern betaalde, om Bürgy naar Viborg te halen.

LEES OOK: Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Vakkundig en veeleisend transferbeleid

RSC Anderlecht en KV Kortrijk zijn momenteel de enige clubs in de Jupiler Pro League die nog geen inkomende zomertransfers hebben gerealiseerd. Hoewel de achterban van Anderlecht langzaam wat nerveus begint te worden, maakt de club zich geen zorgen en heeft het vertrouwen in het gevoerde transferbeleid van Jesper Fredberg. De CEO Sports verzekert de fans dat er versterkingen zullen komen en dat Anderlecht zonder twijfel klaar zal zijn voor het nieuwe seizoen. Brian Riemer sluit zich aan bij de visie van Fredberg en de coach van Anderlecht blijft rustig, vooral omdat de voorbereiding nog maar pas is begonnen.

Anderlecht heeft ambitieuze plannen voor de komende zomertransferperiode, waarin de club zich in alle linies wil versterken. Er wordt verwacht dat er vijf tot zes nieuwe spelers zullen worden aangetrokken. Een van de specifieke profielen die de club zoekt, is een rechtsvoetige centrale verdediger en daarvoor heeft Anderlecht al de nodige voorbereidingen getroffen. “De spelers die we op het oog hebben, jongens met leiderscapaciteiten, worden ook specifiek gerekruteerd voor onze manier van spelen”, zei Brian Riemer vorig weekend aan Het Laatste Nieuws, die verzekert dat Anderlecht vanaf de eerste dag van de competitie competitief zal zijn.



Jesper Fredberg hanteert een streng selectiebeleid gebaseerd op het principe van 'value for money' en hij is zeer veeleisend in zijn zoektocht naar nieuwe versterkingen. “We moeten een team bouwen waar we trots op kunnen zijn en leggen een nieuwkomer alleen vast als we overtuigd zijn dat hij beter is dan wat we al hebben in onze ploeg.” Fredberg vertrouwt op het scoutingsapparaat van de club, onder leiding van hoofdscout Dries Belaen, maar hij verkent ook zijn eigen netwerk. Volgens La Dernière Heure en Het Nieuwsblad zijn er bijvoorbeeld gesprekken geweest met verdediger Nicolas Bürgy, de verdediger van Viborg FF, de ex-club van Fredberg.

Een van de beste verdedigers in Denemarken

Jesper Fredberg haalde Nicolas Bürgy in de wintermercato 2022 naar Viborg FF en zijn transfer was een groot succes. Het Deense sportmagazine Tipsbladet zou het alvast niet verrassend vinden als Fredberg hem naar het Lotto Park zou halen, per slot van rekening is Anderlecht op zoek naar een rechtsvoetige centrale verdediger met leiderschapskwaliteiten. Fredberg weet alvast wat hij aan Bürgy zou hebben, want de 27-jarige was afgelopen seizoen een van de beste verdedigers in de Superligaen. Volgens Tipsbladet zijn die sterke prestaties een van de belangrijkste redenen waarom Anderlecht op dit moment in gesprek is met Viborg over een mogelijke transfer van Bürgy. Begin juni publiceerde Tipsbladet een lijst met de vijf beste centrale verdedigers van de Superligaen, waarbij Nicolas Bürgy op de vierde plaats stond. Het sportmagazine prees de 27-jarige speler vanwege zijn aandeel in het behalen van de vierde plaats in de Deense competitie. Tipsbladet schreef dat Viborg FF een juweeltje heeft gevonden met Bürgy, wat dus een compliment betekent voor Jesper Fredberg. Hoewel Bürgy zelden in de krantenkoppen verschijnt, bevestigt zijn plaatsing in de top vijf van beste centrale verdedigers in de Superligaen zijn grote verdiensten en kwaliteiten. Yann Aurel Bisseck (Aarhus GF), Denis Vavro (FC Kopenhagen) en Adamo Nagalo (FC Nordsjaelland) eindigden hoger dan Bürgy, terwijl Rasmus Lauritsen (Brondby IF) op de vijfde plaats eindigde.

1 miljoen euro

Nicolas Bürgy is een onmisbare speler bij Viborg FF vanwege zijn uitstekende prestaties, maar door zijn sterke spel is het niet zeker of hij volgend seizoen nog in de Energi Viborg Arena zal spelen. Viborg staat namelijk voor een grote uitdaging om Bürgi, samen met andere sterkhouders Jay-Roy Grot, Clint Leemans, Lucas Lund en Anton Gaaei, bij de club te behouden. Jesper Fredberg zal geconfronteerd worden met een vraagprijs van minstens één miljoen euro, het dubbele van het bedrag dat hij zelf in januari 2022 aan Young Boys Bern betaalde om Bürgy naar Viborg te halen. Bovendien heeft de verdediger nog twee jaar op zijn huidige contract en is Viborg niet van plan om een van hun beste spelers goedkoop van de hand te doen.


Fredberg moet Bürgy naar Anderlecht halen

Meest recent

Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

4
4
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

14
14
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

35
35
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

69
69
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

134
134
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

32
32
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

28
28
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

99
99
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

293
293
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

140
140
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

228
228
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

72
72
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

104
104
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

43
43
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

88
88
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

49
49
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

400
400
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

206
206
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

122
122
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

542
542
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

212
212
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

119
119
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

114
114
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

230
230

Meer sportnieuws