Fredberg moet dubbel betalen voor succestransfer

661
Fredberg moet dubbel betalen voor succestransfer

Jesper Fredberg vertrouwt op het scoutingsapparaat van de club, onder leiding van hoofdscout Dries Belaen, maar hij verkent ook zijn eigen netwerk. Er zijn bijvoorbeeld gesprekken geweest met verdediger Nicolas Bürgy, de verdediger van Viborg FF. Fredberg haalde Bürgy in de wintermercato 2022 naar Viborg en zijn transfer was een groot succes. Tipsbladet zou het alvast niet verrassend vinden als Fredberg hem naar het Lotto Park zou brengen, per slot van rekening is Anderlecht op zoek naar een rechtsvoetige centrale verdediger met leiderschapskwaliteiten. Het Deense sportmagazine nam Bürgi tevens op in een lijst met de vijf beste centrale verdedigers van de Superligaen. Fredberg zal geconfronteerd worden met een vraagprijs van minstens één miljoen euro, het dubbele van het bedrag dat hij zelf in januari 2022 aan Young Boys Bern betaalde, om Bürgy naar Viborg te halen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

Vakkundig en veeleisend transferbeleid

RSC Anderlecht en KV Kortrijk zijn momenteel de enige clubs in de Jupiler Pro League die nog geen inkomende zomertransfers hebben gerealiseerd. Hoewel de achterban van Anderlecht langzaam wat nerveus begint te worden, maakt de club zich geen zorgen en heeft het vertrouwen in het gevoerde transferbeleid van Jesper Fredberg. De CEO Sports verzekert de fans dat er versterkingen zullen komen en dat Anderlecht zonder twijfel klaar zal zijn voor het nieuwe seizoen. Brian Riemer sluit zich aan bij de visie van Fredberg en de coach van Anderlecht blijft rustig, vooral omdat de voorbereiding nog maar pas is begonnen.

Anderlecht heeft ambitieuze plannen voor de komende zomertransferperiode, waarin de club zich in alle linies wil versterken. Er wordt verwacht dat er vijf tot zes nieuwe spelers zullen worden aangetrokken. Een van de specifieke profielen die de club zoekt, is een rechtsvoetige centrale verdediger en daarvoor heeft Anderlecht al de nodige voorbereidingen getroffen. “De spelers die we op het oog hebben, jongens met leiderscapaciteiten, worden ook specifiek gerekruteerd voor onze manier van spelen”, zei Brian Riemer vorig weekend aan Het Laatste Nieuws, die verzekert dat Anderlecht vanaf de eerste dag van de competitie competitief zal zijn.



Jesper Fredberg hanteert een streng selectiebeleid gebaseerd op het principe van 'value for money' en hij is zeer veeleisend in zijn zoektocht naar nieuwe versterkingen. “We moeten een team bouwen waar we trots op kunnen zijn en leggen een nieuwkomer alleen vast als we overtuigd zijn dat hij beter is dan wat we al hebben in onze ploeg.” Fredberg vertrouwt op het scoutingsapparaat van de club, onder leiding van hoofdscout Dries Belaen, maar hij verkent ook zijn eigen netwerk. Volgens La Dernière Heure en Het Nieuwsblad zijn er bijvoorbeeld gesprekken geweest met verdediger Nicolas Bürgy, de verdediger van Viborg FF, de ex-club van Fredberg.

Een van de beste verdedigers in Denemarken

Jesper Fredberg haalde Nicolas Bürgy in de wintermercato 2022 naar Viborg FF en zijn transfer was een groot succes. Het Deense sportmagazine Tipsbladet zou het alvast niet verrassend vinden als Fredberg hem naar het Lotto Park zou halen, per slot van rekening is Anderlecht op zoek naar een rechtsvoetige centrale verdediger met leiderschapskwaliteiten. Fredberg weet alvast wat hij aan Bürgy zou hebben, want de 27-jarige was afgelopen seizoen een van de beste verdedigers in de Superligaen. Volgens Tipsbladet zijn die sterke prestaties een van de belangrijkste redenen waarom Anderlecht op dit moment in gesprek is met Viborg over een mogelijke transfer van Bürgy. Begin juni publiceerde Tipsbladet een lijst met de vijf beste centrale verdedigers van de Superligaen, waarbij Nicolas Bürgy op de vierde plaats stond. Het sportmagazine prees de 27-jarige speler vanwege zijn aandeel in het behalen van de vierde plaats in de Deense competitie. Tipsbladet schreef dat Viborg FF een juweeltje heeft gevonden met Bürgy, wat dus een compliment betekent voor Jesper Fredberg. Hoewel Bürgy zelden in de krantenkoppen verschijnt, bevestigt zijn plaatsing in de top vijf van beste centrale verdedigers in de Superligaen zijn grote verdiensten en kwaliteiten. Yann Aurel Bisseck (Aarhus GF), Denis Vavro (FC Kopenhagen) en Adamo Nagalo (FC Nordsjaelland) eindigden hoger dan Bürgy, terwijl Rasmus Lauritsen (Brondby IF) op de vijfde plaats eindigde.

1 miljoen euro

Nicolas Bürgy is een onmisbare speler bij Viborg FF vanwege zijn uitstekende prestaties, maar door zijn sterke spel is het niet zeker of hij volgend seizoen nog in de Energi Viborg Arena zal spelen. Viborg staat namelijk voor een grote uitdaging om Bürgi, samen met andere sterkhouders Jay-Roy Grot, Clint Leemans, Lucas Lund en Anton Gaaei, bij de club te behouden. Jesper Fredberg zal geconfronteerd worden met een vraagprijs van minstens één miljoen euro, het dubbele van het bedrag dat hij zelf in januari 2022 aan Young Boys Bern betaalde om Bürgy naar Viborg te halen. Bovendien heeft de verdediger nog twee jaar op zijn huidige contract en is Viborg niet van plan om een van hun beste spelers goedkoop van de hand te doen.


Fredberg moet Bürgy naar Anderlecht halen

Meest recent

Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

21
21
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

83
83
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

92
92
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

53
53
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

124
124
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

70
70
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

163
163
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

208
208
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

61
61
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

25
25
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

113
113
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

139
139
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

384
384
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

383
383
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

290
290
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

236
236
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

63
63
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

30
30
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

52
52
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

102
102
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

41
41
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

182
182
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

106
106
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

113
113

Meer sportnieuws