Mathijssen duidt één grote schuldige aan na uitschakeling

door
Mathijssen duidt één grote schuldige aan na uitschakeling

De Jonge Duivels trokken met grote verwachtingen naar het EK U21 in Georgië en Roemenië. Ze droomden van een ticket voor de Olympische Spelen van volgend jaar en stiekem zelfs van de Europese titel. Maar uiteindelijk keren ze met een kater terug, want ze raakten niet eens door de groepsfase. Na gelijke spelen tegen Nederland en Georgië betekende een nederlaag tegen Portugal het einde van hun toernooi.


De uitschakeling kwam hard aan bij de Belgen, zeker door de manier waarop. Bij een gelijkspel waren ze geplaatst voor de kwartfinale doordat Georgië Nederland in bedwang kon houden, maar ze verloren nog door een vederlichte strafschop in de 87ste minuut. Zeno Debast stak even zijn arm uit in de zestien en de Portugese aanvaller ging zeer gretig liggen.

Bondscoach Jacky Mathijssen legde de schuld voor de uitschakeling dan ook eenzijdig bij de scheidsrechter. "Je moet toch serieus wat verbeelding hebben om daar een penalty in te zien", foeterde hij bij Sporza. "De enige uitleg die ik kan vinden voor deze situatie is dat arbitrage zonder VAR niet meer werkt. Als je ziet wat we ook de voorbije wedstrijd hebben meegemaakt tegen de thuisploeg... Ik zit in met de jongens, want zij hebben getoond dat ze kunnen wedijveren met de beste ploegen van Europa. Maar dat was duidelijk niet de bedoeling van de arbitrage."

Geen strafschop tegen Georgië

In de vorige wedstrijd tegen Georgië gaven de Jonge Duivels ook al een overwinning pijnlijk uit handen. Ze stonden toen halfweg 0-2 voor, maar lieten het gastland in de tweede helft nog terugkomen. Ook toen werden ze echter genekt door de scheidsrechter, die in de eerste helft bij 0-2 een overduidelijke strafschopovertreding op Balikwisha liet passeren.

Valt de uitschakeling enkel aan de scheidsrechters te wijten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

147
147
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

33
33
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

7
7
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

107
107
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

168
168
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

32
32
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

331
331
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

235
235
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

195
195
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

30
30
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

124
124
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

111
111
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

41
41
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

140
140
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

79
79
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

341
341
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

82
82
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

97
97
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

171
171
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

358
358
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

257
257
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

750
750
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

69
69
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

451
451
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

144
144

Meer sportnieuws