Mathijssen duidt één grote schuldige aan na uitschakeling

door
Mathijssen duidt één grote schuldige aan na uitschakeling

De Jonge Duivels trokken met grote verwachtingen naar het EK U21 in Georgië en Roemenië. Ze droomden van een ticket voor de Olympische Spelen van volgend jaar en stiekem zelfs van de Europese titel. Maar uiteindelijk keren ze met een kater terug, want ze raakten niet eens door de groepsfase. Na gelijke spelen tegen Nederland en Georgië betekende een nederlaag tegen Portugal het einde van hun toernooi.


De uitschakeling kwam hard aan bij de Belgen, zeker door de manier waarop. Bij een gelijkspel waren ze geplaatst voor de kwartfinale doordat Georgië Nederland in bedwang kon houden, maar ze verloren nog door een vederlichte strafschop in de 87ste minuut. Zeno Debast stak even zijn arm uit in de zestien en de Portugese aanvaller ging zeer gretig liggen.

Bondscoach Jacky Mathijssen legde de schuld voor de uitschakeling dan ook eenzijdig bij de scheidsrechter. "Je moet toch serieus wat verbeelding hebben om daar een penalty in te zien", foeterde hij bij Sporza. "De enige uitleg die ik kan vinden voor deze situatie is dat arbitrage zonder VAR niet meer werkt. Als je ziet wat we ook de voorbije wedstrijd hebben meegemaakt tegen de thuisploeg... Ik zit in met de jongens, want zij hebben getoond dat ze kunnen wedijveren met de beste ploegen van Europa. Maar dat was duidelijk niet de bedoeling van de arbitrage."

Geen strafschop tegen Georgië

In de vorige wedstrijd tegen Georgië gaven de Jonge Duivels ook al een overwinning pijnlijk uit handen. Ze stonden toen halfweg 0-2 voor, maar lieten het gastland in de tweede helft nog terugkomen. Ook toen werden ze echter genekt door de scheidsrechter, die in de eerste helft bij 0-2 een overduidelijke strafschopovertreding op Balikwisha liet passeren.

Valt de uitschakeling enkel aan de scheidsrechters te wijten?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

49
49
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

173
173
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

26
26
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

18
18
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

42
42
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

74
74
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

56
56
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

42
42
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

86
86
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

40
40
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

172
172
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

121
121
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

693
693
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws