Mathijssen duidt één grote schuldige aan na uitschakeling

door
Mathijssen duidt één grote schuldige aan na uitschakeling

De Jonge Duivels trokken met grote verwachtingen naar het EK U21 in Georgië en Roemenië. Ze droomden van een ticket voor de Olympische Spelen van volgend jaar en stiekem zelfs van de Europese titel. Maar uiteindelijk keren ze met een kater terug, want ze raakten niet eens door de groepsfase. Na gelijke spelen tegen Nederland en Georgië betekende een nederlaag tegen Portugal het einde van hun toernooi.


De uitschakeling kwam hard aan bij de Belgen, zeker door de manier waarop. Bij een gelijkspel waren ze geplaatst voor de kwartfinale doordat Georgië Nederland in bedwang kon houden, maar ze verloren nog door een vederlichte strafschop in de 87ste minuut. Zeno Debast stak even zijn arm uit in de zestien en de Portugese aanvaller ging zeer gretig liggen.

Bondscoach Jacky Mathijssen legde de schuld voor de uitschakeling dan ook eenzijdig bij de scheidsrechter. "Je moet toch serieus wat verbeelding hebben om daar een penalty in te zien", foeterde hij bij Sporza. "De enige uitleg die ik kan vinden voor deze situatie is dat arbitrage zonder VAR niet meer werkt. Als je ziet wat we ook de voorbije wedstrijd hebben meegemaakt tegen de thuisploeg... Ik zit in met de jongens, want zij hebben getoond dat ze kunnen wedijveren met de beste ploegen van Europa. Maar dat was duidelijk niet de bedoeling van de arbitrage."

LEES OOK: Straffe woorden Swerts: "Staan verder dan gouden generatie"

Geen strafschop tegen Georgië

In de vorige wedstrijd tegen Georgië gaven de Jonge Duivels ook al een overwinning pijnlijk uit handen. Ze stonden toen halfweg 0-2 voor, maar lieten het gastland in de tweede helft nog terugkomen. Ook toen werden ze echter genekt door de scheidsrechter, die in de eerste helft bij 0-2 een overduidelijke strafschopovertreding op Balikwisha liet passeren.

Valt de uitschakeling enkel aan de scheidsrechters te wijten?

Meest recent

Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

In de Europa League krijgt KRC Genk straks Real Betis over de vloer. Gezien de matige prestaties van ...

15
15
Lukaku zorgt voor zeer pijnlijk moment op Nederlandse tv

Er kwamen de voorbije dagen weer heel wat Belgen in actie in de Champions League. Romelu Lukaku was ...

18
18
Haalt Club goudhaantje nog terug? "Hij heeft de kwaliteiten"

Donderdag wordt er in de Europa League weer gevoetbald. Genk krijgt het bezoek van Real Betis, maar ...

116
116
De Cat-saga legt pijnlijke conclusie bij Anderlecht bloot

Gaat hij of gaat hij niet? Dat was de voorbije dagen de hamvraag bij Anderlecht. Hij, dat was Nathan ...

105
105
'Droomtransfer van 30 miljoen voor Muñoz'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

61
61
Flinke waarschuwing voor Club: "Alibi's moeten stoppen"

Club Brugge likt donderdag nog zijn wonden nadat het een dag eerder in de Champions League een 4-0 ...

169
169
Straffe woorden Swerts: "Staan verder dan gouden generatie"

De voorbije interlandperiode maakten de Jonge Duivels grote indruk. Nadat ze in september nog ...

92
92
'Pocognoli drukt stempel: Monaco meteen transfermarkt op'

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de interlandbreak te vertrekken bij ...

81
81
Grote zorgen over Gent-speler: "Hij zal spijt hebben"

AA Gent heeft zaterdag tegen Standard iets recht te zetten, want vorig weekend beleefde het een zeer ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren verrast, 2 opties voor OHL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

258
258
Clasico op scherp: Courtois maakt Barça belachelijk

Real Madrid won met het kleinste verschil van Juventus in de Champions League. Thibaut Courtois kon ...

124
124
Erik Van Looy in shock na tussenkomst federale politie

Het leek een onschuldige grap in de studio van De Slimste Mens ter Wereld, maar die draaide toch ...

113
113
‘Antwerp hakt knoop door over ontslag Stef Wils’

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Na een behoorlijke competitiestart staat The Great Old plots in de ...

534
534
Kompany eert Anderlecht: “Sparringpartner Club Brugge”

Club Brugge was geen partij voor Bayern München. De formatie van Vincent Kompany won met 4-0 ...

343
343
'Canadese uitblinker gratis naar Jupiler Pro League'

De laatste jaren heeft Canada een serieuze opmars gemaakt als voetballand. Dat is ook de Belgische ...

115
115
Wagen Belgische topclubs poging voor Eredivisie-revelatie?

De wintermercato komt stilaan weer dichterbij en dat zal ongetwijfeld ook voor een aantal Belgische ...

50
50
Boudeweel trekt pijnlijke conclusie over Club na pandoering

Het is voor de Belgische clubs geen leuke week geworden in de Champions League. Union had dinsdag al ...

243
243
Club Brugge komt met nieuws uit de ziekenboeg

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om Bayern München iets in de weg te leggen. ...

260
260
De Ketelaere schittert en baalt: "Het is doodjammer"

Het werd woensdag zeker niet voor alle Belgen een geweldige avond in de Champions League. Charles De ...

54
54
Courtois stuurt Real toekomstboodschap na glansprestatie

Real Madrid heeft woensdagavond ook zijn derde wedstrijd in de Champions League gewonnen en daarvoor ...

101
101
DIW gaat volledig los op KDB: "Noa Lang niet goed genoeg"

Voor Kevin De Bruyne werd een bezoek aan Nederland dinsdagavond een ware martelgang. Napoli kreeg ...

43
43
Hayen zwaar onder de indruk én lyrisch over Kompany

Voor aanvang van de partij waren er bepaalde analisten die dachten dat Club Brugge Bayern ...

264
264
Sneijder maakt brandhout van Ajax én Godts

Ajax heeft voorlopig niets te zoeken in de Champions League. Ze verloren kansloos met 5-1 van ...

93
93
Genieten onder Kompany: Neuer & co reageren na demonstratie

Vincent Kompany is een coach die altijd voor de aanval kiest. De Belgische trainer staat voor ...

158
158
Club Brugge weet niet wat het ziet: "Score kon veel hoger"

Bayern München was véél te sterk voor Club Brugge, dat 92 minuten lang achter een ...

98
98

Meer sportnieuws