Mathijssen duidt één grote schuldige aan na uitschakeling

960
Mathijssen duidt één grote schuldige aan na uitschakeling

De Jonge Duivels trokken met grote verwachtingen naar het EK U21 in Georgië en Roemenië. Ze droomden van een ticket voor de Olympische Spelen van volgend jaar en stiekem zelfs van de Europese titel. Maar uiteindelijk keren ze met een kater terug, want ze raakten niet eens door de groepsfase. Na gelijke spelen tegen Nederland en Georgië betekende een nederlaag tegen Portugal het einde van hun toernooi.


De uitschakeling kwam hard aan bij de Belgen, zeker door de manier waarop. Bij een gelijkspel waren ze geplaatst voor de kwartfinale doordat Georgië Nederland in bedwang kon houden, maar ze verloren nog door een vederlichte strafschop in de 87ste minuut. Zeno Debast stak even zijn arm uit in de zestien en de Portugese aanvaller ging zeer gretig liggen.

Bondscoach Jacky Mathijssen legde de schuld voor de uitschakeling dan ook eenzijdig bij de scheidsrechter. "Je moet toch serieus wat verbeelding hebben om daar een penalty in te zien", foeterde hij bij Sporza. "De enige uitleg die ik kan vinden voor deze situatie is dat arbitrage zonder VAR niet meer werkt. Als je ziet wat we ook de voorbije wedstrijd hebben meegemaakt tegen de thuisploeg... Ik zit in met de jongens, want zij hebben getoond dat ze kunnen wedijveren met de beste ploegen van Europa. Maar dat was duidelijk niet de bedoeling van de arbitrage."

Geen strafschop tegen Georgië

In de vorige wedstrijd tegen Georgië gaven de Jonge Duivels ook al een overwinning pijnlijk uit handen. Ze stonden toen halfweg 0-2 voor, maar lieten het gastland in de tweede helft nog terugkomen. Ook toen werden ze echter genekt door de scheidsrechter, die in de eerste helft bij 0-2 een overduidelijke strafschopovertreding op Balikwisha liet passeren.

Valt de uitschakeling enkel aan de scheidsrechters te wijten?

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

5
5
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

52
52
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

35
35
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

93
93
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

59
59
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

29
29
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

113
113
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

58
58
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

41
41
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

52
52
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

265
265
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

127
127
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

45
45
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

245
245
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

30
30
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

99
99
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

710
710
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

489
489
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

138
138
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

99
99
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

260
260
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

590
590
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

95
95
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

209
209
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

69
69

Meer sportnieuws