Mathijssen snoeihard na debacle: "Dat is ons fataal geworden"

door
Mathijssen snoeihard na debacle:

Na het gelijkspel van de Jonge Duivels tegen Georgië was de ontgoocheling natuurlijk enorm groot in het Belgische kamp. De Belgen zagen hun voorsprong van 0-2 naar 2-2 veranderen en de gelijkmaker viel in de 87ste minuut. Jacky Mathijssen zag één reden voor deze enorme ontgoocheling.


De bondscoach zei dat het gelijkspel héél hard is aangekomen. Zelfs tien keer harder dan het gelijkspel tegen de Nederlanders volgens de trainer van Jong België. Mathijssen was vooral niet tevreden met het spel van zijn ploeg in de tweede helft. “Als je zo’n wedstrijd speelt, is het logisch dat er een aantal zaken zijn waarmee je niet gelukkig kunt zijn. De eerste helft voetbalden we heel taakgericht en stonden we goed in positie.”

LEES OOK: Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Je bent jong en je wilt wat

“Ik dacht dat we de wedstrijd vanuit onze positie wel zouden kunnen uitvoetballen. Maar dat is jong en dat wil wat, dat wil altijd geëngageerd blijven… Dat maakt het ook mooi, de manier waarop we voetballen. Maar als de andere ploeg geen druk vooruit zet, moeten wij dan nog extra volk in die zone gaan brengen? Ik weet het niet. Dat is ons misschien fataal geworden”, zei Mathijssen aan Gazet van Antwerpen.

Mathijssen stelde vast dat de ploeg voldoende kansen had om de wedstrijd dood te maken, maar dat de ploeg op een bepaald moment toch verslapte. "Dat is deels pech, maar dat is ook onze schuld. Ik denk niet dat het aan angst lag. We moesten er staan, maar hebben ons moment gemist. Op het gebied van kansen was het verschil tussen de twee ploegen enorm, maar we winnen desondanks niet”, zei hij aan RTBF.

Heeft Mathijssen gelijk?

Meest recent

Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

2
2
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

10
10
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

31
31
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

136
136
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

194
194
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

123
123
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

104
104
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

30
30
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

156
156
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

57
57
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

38
38
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

106
106
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

81
81
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

68
68
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

569
569
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

264
264
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

163
163
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

54
54
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

198
198

Meer sportnieuws