Mathijssen snoeihard na debacle: "Dat is ons fataal geworden"

door
Mathijssen snoeihard na debacle:

Na het gelijkspel van de Jonge Duivels tegen Georgië was de ontgoocheling natuurlijk enorm groot in het Belgische kamp. De Belgen zagen hun voorsprong van 0-2 naar 2-2 veranderen en de gelijkmaker viel in de 87ste minuut. Jacky Mathijssen zag één reden voor deze enorme ontgoocheling.


De bondscoach zei dat het gelijkspel héél hard is aangekomen. Zelfs tien keer harder dan het gelijkspel tegen de Nederlanders volgens de trainer van Jong België. Mathijssen was vooral niet tevreden met het spel van zijn ploeg in de tweede helft. “Als je zo’n wedstrijd speelt, is het logisch dat er een aantal zaken zijn waarmee je niet gelukkig kunt zijn. De eerste helft voetbalden we heel taakgericht en stonden we goed in positie.”

Je bent jong en je wilt wat

“Ik dacht dat we de wedstrijd vanuit onze positie wel zouden kunnen uitvoetballen. Maar dat is jong en dat wil wat, dat wil altijd geëngageerd blijven… Dat maakt het ook mooi, de manier waarop we voetballen. Maar als de andere ploeg geen druk vooruit zet, moeten wij dan nog extra volk in die zone gaan brengen? Ik weet het niet. Dat is ons misschien fataal geworden”, zei Mathijssen aan Gazet van Antwerpen.

Mathijssen stelde vast dat de ploeg voldoende kansen had om de wedstrijd dood te maken, maar dat de ploeg op een bepaald moment toch verslapte. "Dat is deels pech, maar dat is ook onze schuld. Ik denk niet dat het aan angst lag. We moesten er staan, maar hebben ons moment gemist. Op het gebied van kansen was het verschil tussen de twee ploegen enorm, maar we winnen desondanks niet”, zei hij aan RTBF.

Heeft Mathijssen gelijk?

Meest recent

KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

1
1
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

35
35
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

11
11
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

162
162
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

212
212
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

84
84
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

319
319
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

264
264
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

113
113
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

187
187
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

371
371
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

104
104
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

275
275
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

194
194
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

230
230
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

438
438
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

186
186
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

315
315
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

182
182
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

219
219
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

398
398
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

566
566
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

122
122
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

459
459

Meer sportnieuws