Mathijssen over uitglijder beloften: "Dat was de oorzaak niet"

door
Mathijssen over uitglijder beloften:

Het wordt nog een helse karwei voor de Jonge Duivels om nog de kwartfinale op het EK U21 te halen, want ze zullen hun slotmatch tegen Portugal meer dan waarschijnlijk moeten winnen om door te stoten. Zaterdagavond hebben ze het zichzelf immers een pak moeilijker gemaakt door een zege tegen Georgië zomaar uit handen te geven.


In de tweede helft ging het nog van 0-2 naar 2-2, waarbij de gelijkmaker in de 87ste minuut viel. Een pijnlijker scenario kan je haast niet bedenken, zeker omdat de Belgen toch meer dan voldoende kansen hadden om een derde goal te maken. Dure missers en minder scherp verdedigen in de slotfase braken de Jonge Duivels echter zuur op.

"We spelen een goede match en hebben ook de kansen gehad om die dood te maken, maar bij momenten zijn we toch verslapt", stelde bondscoach Jacky Mathijssen vast bij RTBF. "Dat is deels pech, maar dat is ook onze schuld. Ik denk niet dat het aan angst lag. We moesten er staan, maar hebben ons moment gemist. Op het gebied van kansen was het verschil tussen de twee ploegen enorm, maar we winnen desondanks niet."

Winnen tegen Portugal

Aan de slotmatch tegen Portugal wou Mathijssen nog niet denken, want eerst moet de ontgoocheling doorgespoeld worden. De Jonge Duivels kunnen dinsdag echter maar beter winnen, want bij een gelijkspel moeten ze al hopen dat Georgië tegen Jong Oranje voor een nieuwe stunt zorgt. Bij een nederlaag is ons land sowieso uitgeschakeld.

Was angst de oorzaak voor de Belgische terugval?

Meest recent

Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

5
5
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

78
78
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

144
144
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

286
286
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

129
129
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

438
438
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

241
241
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

94
94
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

95
95
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

397
397
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

389
389
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

477
477
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

573
573
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

237
237
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

883
883
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

477
477
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

136
136
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

260
260
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

204
204
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

142
142
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

121
121
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

289
289
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

177
177
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

656
656
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

319
319

Meer sportnieuws