Mathijssen over uitglijder beloften: "Dat was de oorzaak niet"

211 stemmen
Mathijssen over uitglijder beloften:

Het wordt nog een helse karwei voor de Jonge Duivels om nog de kwartfinale op het EK U21 te halen, want ze zullen hun slotmatch tegen Portugal meer dan waarschijnlijk moeten winnen om door te stoten. Zaterdagavond hebben ze het zichzelf immers een pak moeilijker gemaakt door een zege tegen Georgië zomaar uit handen te geven.


In de tweede helft ging het nog van 0-2 naar 2-2, waarbij de gelijkmaker in de 87ste minuut viel. Een pijnlijker scenario kan je haast niet bedenken, zeker omdat de Belgen toch meer dan voldoende kansen hadden om een derde goal te maken. Dure missers en minder scherp verdedigen in de slotfase braken de Jonge Duivels echter zuur op.

"We spelen een goede match en hebben ook de kansen gehad om die dood te maken, maar bij momenten zijn we toch verslapt", stelde bondscoach Jacky Mathijssen vast bij RTBF. "Dat is deels pech, maar dat is ook onze schuld. Ik denk niet dat het aan angst lag. We moesten er staan, maar hebben ons moment gemist. Op het gebied van kansen was het verschil tussen de twee ploegen enorm, maar we winnen desondanks niet."

LEES OOK: Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Winnen tegen Portugal

Aan de slotmatch tegen Portugal wou Mathijssen nog niet denken, want eerst moet de ontgoocheling doorgespoeld worden. De Jonge Duivels kunnen dinsdag echter maar beter winnen, want bij een gelijkspel moeten ze al hopen dat Georgië tegen Jong Oranje voor een nieuwe stunt zorgt. Bij een nederlaag is ons land sowieso uitgeschakeld.

Was angst de oorzaak voor de Belgische terugval?

Meest recent

Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

9
9
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

16
16
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

197
197
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

174
174
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

72
72
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

722
722
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

258
258
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

331
331
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

415
415
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

112
112
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

455
455
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

100
100
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

33
33
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

241
241
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

250
250
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

231
231
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

597
597
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

168
168
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

188
188
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

208
208
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

286
286
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

381
381
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

210
210
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

503
503
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

203
203

Meer sportnieuws