Mathijssen kietelt media: "Daarvoor moet je voetbalkennis hebben"

door
Mathijssen kietelt media:

Jacky Mathijssen is al heel zijn leven bijzonder rechtuit geweest als trainer. De coach van de Belgische beloften sprak vandaag de media toe voor het treffen tegen Georgië. De trainer nam het op voor Charles De Ketelaere en dat op zijn gekende prikkelende wijze.


CDK kende een zwaar jaar bij AC Milan, waar hij toch wel door de mand viel. Op het perspraatje voor de match van morgen vroeg men bij Het Laatste Nieuws aan De Ketelaere waar hij stappen voorwaarts in heeft gezet. Mathijssen sprong op de vraag en verdedigde de ex-speler van Club Brugge.

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

449 dagen zonder doelpunt

"Hij is gewoon beter geworden. Maar daar moet je een beetje voetbalexpertise voor hebben om dat te zien. En ik begrijp dat dat een aantal mensen ontgaat”, aldus de voormalige trainer van onder meer Sporting Charleroi en Club Brugge. Mathijssen had ook lof voor de aanvallende middenvelder. "Ik moet ook zeggen dat hij hier de afgelopen week met de ploeg zowel op als naast het veld als een echte teamleider heeft gefungeerd."

De Ketelaere is morgen al 449 dagen zonder doelpunt. Tijd om daar verandering in te brengen tegen Georgië, dat op de eerste speeldag op dit EK nog won van Portugal. België speelde 0-0 tegen Nederland, dus alle druk ligt bij de jonge Rode Duivels. Zij moeten winnen als ze een gooi willen doen naar de volgende ronde. Aan De Ketelaere & co om te bewijzen dat deze generatie ook hoge ogen kan gooien op toernooien.

Gaat CDK scoren tegen Georgië?

Meest recent

‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

25
25
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

14
14
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

41
41
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

77
77
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

66
66
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

201
201
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

80
80
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

161
161
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

842
842
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

306
306
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

51
51
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

169
169
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

108
108
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

366
366
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

72
72
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

61
61
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

574
574
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

577
577
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

389
389
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

522
522
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

683
683
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1066
1066
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

41
41
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

680
680
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1548
1548

Meer sportnieuws