Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

door
Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

Anderlecht krijgt na twee jaar een buitenkans om Josh Maja aan te trekken. De 24-jarige spits heeft zojuist zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug en hij zal Bordeaux eind deze maand transfervrij verlaten. Maja verwierf enige tijd geleden ook veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire 'Sunderland 'Til I Die', waarin hij werd afgeschilderd als 'the bad guy'.

LEES OOK: Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Buitenkans voor Anderlecht twee jaar later

De transferdeal tussen Kasper Dolberg en Anderlecht staat op het punt om te mislukken, wat Sporting dwingt om naar andere potentiële spitsen te kijken. Daarbij komen de Brusselaars met enkele oude dossiers op de proppen. Anderlecht toont namelijk interesse in Evann Gueassand, die twee jaar geleden werd genoemd als mogelijke opvolger van Lukas Nmecha. Daarnaast stond ook Josh Maja twee jaar geleden op de radar van Peter Verbeke. Toen had de toenmalige sportief directeur en CEO zijn oog laten vallen op de Engelse spits, evenals op Myziane Maolida (toen bij OGC Nice, nu bij Stade Reims), M'Baye Niang (toen bij Stade Rennes, nu bij AJ Auxerre) en Gyrano Kerk (toen bij FC Utrecht, nu bij Lokomotiv Moskou). Destijds waren al deze opties te duur vanwege het beperkte transferbudget dat op vijf miljoen euro geraamd werd bij de club. Peter Verbeke en Anderlecht besloten toen om te gaan voor Christian Kouamé van Fiorentina, die voor één seizoen werd gehuurd als een oplossing voor op de korte termijn. Nu krijgt de Belgische recordkampioen twee jaar later echter een unieke kans om Josh Maja toch definitief aan te trekken, zonder daarvoor een transfersom te hoeven betalen. Het contract van de 24-jarige spits bij Bordeaux loopt aan het einde van deze maand af, waardoor hij gratis kan worden aangetrokken als een free agent. In het contract van Maja staat wel een verlengingsoptie indien Bordeaux zou promoveren naar de Ligue 1, wat uiteindelijk niet is gebeurd.

Afwerker van een heel hoog niveau

Op 24-jarige leeftijd heeft Josh Maja zijn meest productieve seizoen tot nu toe achter de rug en bevindt hij zich in de vorm van zijn leven. Hij wist indruk te maken door maar liefst 16 doelpunten te scoren in 37 wedstrijden in de Ligue 2, waarmee hij op de vierde plaats eindigde in de topscorerslijst van de Franse tweede klasse. Alleen Georges Mikautadze (FC Metz, 23), Alexandre Mendy (SM Caen, 19) en Jean-Philippe Krasso (AS Saint-Etienne, 17) waren nog productiever dan hij. Met zijn uitstekende statistieken, sterke prestaties en vrije contractstatus heeft de Engelse spits de interesse gewekt van verschillende buitenlandse clubs. Naast Anderlecht tonen ook Rangers FC, Fulham FC en Real Valladolid belangstelling in hem.

Josh Maja beschrijft zichzelf niet als de sterkste, grootste of snelste spits. “Ik moet slim zijn in mijn manier van bewegen op het veld”, stelde hij eerder dit seizoen. Paulo Sousa, zijn voormalige coach bij Bordeaux, noemde hem een belangrijke speler met diepgang, die niet veel kansen nodig heeft om te scoren. Laurent Koscielny, een voormalige teamgenoot van Maja, vindt hem een van de beste spelers als het gaat om doelgerichtheid en afwerking. “Hij kan scoren met de rechtervoet, met de linkervoet, met de juiste kracht, aan de binnenkant van de voet. Dat doen maar weinig spelers. In zijn bewegingen is hij erg goed, ook fysiek is hij opgeleid in de Premier League, dus hij weet wat duels zijn”, zei Koscielny. David Guion had vorig seizoen Josh Maja onder zijn hoede bij Bordeaux en hij was erg enthousiast over de grote vooruitgang die de spits boekte. “We moesten hem fysiek weer in vorm krijgen toen hij aankwam, maar hij toonde al snel zijn belang voor het team. Ik heb zelden een spits zo klinisch voor het doel gezien. Het is van een heel, heel hoog niveau. Hij is ook erg intelligent en weet waar hij heen wil. Je hoeft hem niet voor de gek te houden.” Maja combineert een goede techniek en dribbelskills met zijn kwaliteiten als afmaker, wat hem een interessant profiel geeft. Afgelopen seizoen speelde hij vaak als een valse nummer 9 en wist hij met zijn voetballend vermogen en opportunisme zichzelf in goede scoringsposities te brengen.

Netflix-slechterik

Josh Maja kreeg veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire ‘Sunderland 'Til I Die’. Op amper 17-jarige leeftijd maakte hij zijn debuut voor The Black Cats, die destijds in zowel sportief als financieel zwaar weer verkeerden. Maja degradeerde met de club van de Premier League naar de Championship en uiteindelijk naar League One. In de derde Engelse divisie presteerde hij uitstekend door vijftien doelpunten te scoren in slechts een half seizoen, waardoor Sunderland een sterke kandidaat was voor promotie naar de Championship. Onder invloed van zijn makelaar besloot Josh Maja tijdens de winterse transferperiode om Sunderland te verlaten voor Bordeaux, waar hij een tekengeld van één miljoen euro zou ontvangen. Het financieel geplaagde Sunderland had geen andere keuze dan mee te werken aan zijn vertrek, aangezien de club op die manier nog 1,7 miljoen euro kon ontvangen. Het vertrek van Maja resulteerde in het mislopen van de langverwachte promotie voor Sunderland, waarin Maja werd neergezet als ‘the bad guy’. “Ik werd neergezet als een soort slechterik. Dat wist ik eigenlijk al van tevoren”, zei Maja daar later over tegen The Independent.

Maja bij Anderlecht?

Meest recent

"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

102
102
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

21
21
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

46
46
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

47
47
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

26
26
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

143
143
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

872
872
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

70
70
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

590
590
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

145
145
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

175
175
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

52
52
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

331
331
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

190
190
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

569
569
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

104
104
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

163
163
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

132
132
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

170
170
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

204
204
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

341
341
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

143
143
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

55
55
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

73
73
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

369
369

Meer sportnieuws