Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

door
Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

Anderlecht krijgt na twee jaar een buitenkans om Josh Maja aan te trekken. De 24-jarige spits heeft zojuist zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug en hij zal Bordeaux eind deze maand transfervrij verlaten. Maja verwierf enige tijd geleden ook veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire 'Sunderland 'Til I Die', waarin hij werd afgeschilderd als 'the bad guy'.

Buitenkans voor Anderlecht twee jaar later

De transferdeal tussen Kasper Dolberg en Anderlecht staat op het punt om te mislukken, wat Sporting dwingt om naar andere potentiële spitsen te kijken. Daarbij komen de Brusselaars met enkele oude dossiers op de proppen. Anderlecht toont namelijk interesse in Evann Gueassand, die twee jaar geleden werd genoemd als mogelijke opvolger van Lukas Nmecha. Daarnaast stond ook Josh Maja twee jaar geleden op de radar van Peter Verbeke. Toen had de toenmalige sportief directeur en CEO zijn oog laten vallen op de Engelse spits, evenals op Myziane Maolida (toen bij OGC Nice, nu bij Stade Reims), M'Baye Niang (toen bij Stade Rennes, nu bij AJ Auxerre) en Gyrano Kerk (toen bij FC Utrecht, nu bij Lokomotiv Moskou). Destijds waren al deze opties te duur vanwege het beperkte transferbudget dat op vijf miljoen euro geraamd werd bij de club. Peter Verbeke en Anderlecht besloten toen om te gaan voor Christian Kouamé van Fiorentina, die voor één seizoen werd gehuurd als een oplossing voor op de korte termijn. Nu krijgt de Belgische recordkampioen twee jaar later echter een unieke kans om Josh Maja toch definitief aan te trekken, zonder daarvoor een transfersom te hoeven betalen. Het contract van de 24-jarige spits bij Bordeaux loopt aan het einde van deze maand af, waardoor hij gratis kan worden aangetrokken als een free agent. In het contract van Maja staat wel een verlengingsoptie indien Bordeaux zou promoveren naar de Ligue 1, wat uiteindelijk niet is gebeurd.

Afwerker van een heel hoog niveau

Op 24-jarige leeftijd heeft Josh Maja zijn meest productieve seizoen tot nu toe achter de rug en bevindt hij zich in de vorm van zijn leven. Hij wist indruk te maken door maar liefst 16 doelpunten te scoren in 37 wedstrijden in de Ligue 2, waarmee hij op de vierde plaats eindigde in de topscorerslijst van de Franse tweede klasse. Alleen Georges Mikautadze (FC Metz, 23), Alexandre Mendy (SM Caen, 19) en Jean-Philippe Krasso (AS Saint-Etienne, 17) waren nog productiever dan hij. Met zijn uitstekende statistieken, sterke prestaties en vrije contractstatus heeft de Engelse spits de interesse gewekt van verschillende buitenlandse clubs. Naast Anderlecht tonen ook Rangers FC, Fulham FC en Real Valladolid belangstelling in hem.

Josh Maja beschrijft zichzelf niet als de sterkste, grootste of snelste spits. “Ik moet slim zijn in mijn manier van bewegen op het veld”, stelde hij eerder dit seizoen. Paulo Sousa, zijn voormalige coach bij Bordeaux, noemde hem een belangrijke speler met diepgang, die niet veel kansen nodig heeft om te scoren. Laurent Koscielny, een voormalige teamgenoot van Maja, vindt hem een van de beste spelers als het gaat om doelgerichtheid en afwerking. “Hij kan scoren met de rechtervoet, met de linkervoet, met de juiste kracht, aan de binnenkant van de voet. Dat doen maar weinig spelers. In zijn bewegingen is hij erg goed, ook fysiek is hij opgeleid in de Premier League, dus hij weet wat duels zijn”, zei Koscielny. David Guion had vorig seizoen Josh Maja onder zijn hoede bij Bordeaux en hij was erg enthousiast over de grote vooruitgang die de spits boekte. “We moesten hem fysiek weer in vorm krijgen toen hij aankwam, maar hij toonde al snel zijn belang voor het team. Ik heb zelden een spits zo klinisch voor het doel gezien. Het is van een heel, heel hoog niveau. Hij is ook erg intelligent en weet waar hij heen wil. Je hoeft hem niet voor de gek te houden.” Maja combineert een goede techniek en dribbelskills met zijn kwaliteiten als afmaker, wat hem een interessant profiel geeft. Afgelopen seizoen speelde hij vaak als een valse nummer 9 en wist hij met zijn voetballend vermogen en opportunisme zichzelf in goede scoringsposities te brengen.

Netflix-slechterik

Josh Maja kreeg veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire ‘Sunderland 'Til I Die’. Op amper 17-jarige leeftijd maakte hij zijn debuut voor The Black Cats, die destijds in zowel sportief als financieel zwaar weer verkeerden. Maja degradeerde met de club van de Premier League naar de Championship en uiteindelijk naar League One. In de derde Engelse divisie presteerde hij uitstekend door vijftien doelpunten te scoren in slechts een half seizoen, waardoor Sunderland een sterke kandidaat was voor promotie naar de Championship. Onder invloed van zijn makelaar besloot Josh Maja tijdens de winterse transferperiode om Sunderland te verlaten voor Bordeaux, waar hij een tekengeld van één miljoen euro zou ontvangen. Het financieel geplaagde Sunderland had geen andere keuze dan mee te werken aan zijn vertrek, aangezien de club op die manier nog 1,7 miljoen euro kon ontvangen. Het vertrek van Maja resulteerde in het mislopen van de langverwachte promotie voor Sunderland, waarin Maja werd neergezet als ‘the bad guy’. “Ik werd neergezet als een soort slechterik. Dat wist ik eigenlijk al van tevoren”, zei Maja daar later over tegen The Independent.

POLL: Maja bij Anderlecht?

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

25
25
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

35
35
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

111
111
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

33
33
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

128
128
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

284
284
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

941
941
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

149
149
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

369
369
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

222
222
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

314
314
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

98
98
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

303
303
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

399
399
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

431
431
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

111
111
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

659
659
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

156
156
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1302
1302
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

536
536

Meer sportnieuws