Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

door
Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

Anderlecht krijgt na twee jaar een buitenkans om Josh Maja aan te trekken. De 24-jarige spits heeft zojuist zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug en hij zal Bordeaux eind deze maand transfervrij verlaten. Maja verwierf enige tijd geleden ook veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire 'Sunderland 'Til I Die', waarin hij werd afgeschilderd als 'the bad guy'.

LEES OOK: Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Buitenkans voor Anderlecht twee jaar later

De transferdeal tussen Kasper Dolberg en Anderlecht staat op het punt om te mislukken, wat Sporting dwingt om naar andere potentiële spitsen te kijken. Daarbij komen de Brusselaars met enkele oude dossiers op de proppen. Anderlecht toont namelijk interesse in Evann Gueassand, die twee jaar geleden werd genoemd als mogelijke opvolger van Lukas Nmecha. Daarnaast stond ook Josh Maja twee jaar geleden op de radar van Peter Verbeke. Toen had de toenmalige sportief directeur en CEO zijn oog laten vallen op de Engelse spits, evenals op Myziane Maolida (toen bij OGC Nice, nu bij Stade Reims), M'Baye Niang (toen bij Stade Rennes, nu bij AJ Auxerre) en Gyrano Kerk (toen bij FC Utrecht, nu bij Lokomotiv Moskou). Destijds waren al deze opties te duur vanwege het beperkte transferbudget dat op vijf miljoen euro geraamd werd bij de club. Peter Verbeke en Anderlecht besloten toen om te gaan voor Christian Kouamé van Fiorentina, die voor één seizoen werd gehuurd als een oplossing voor op de korte termijn. Nu krijgt de Belgische recordkampioen twee jaar later echter een unieke kans om Josh Maja toch definitief aan te trekken, zonder daarvoor een transfersom te hoeven betalen. Het contract van de 24-jarige spits bij Bordeaux loopt aan het einde van deze maand af, waardoor hij gratis kan worden aangetrokken als een free agent. In het contract van Maja staat wel een verlengingsoptie indien Bordeaux zou promoveren naar de Ligue 1, wat uiteindelijk niet is gebeurd.

Afwerker van een heel hoog niveau

Op 24-jarige leeftijd heeft Josh Maja zijn meest productieve seizoen tot nu toe achter de rug en bevindt hij zich in de vorm van zijn leven. Hij wist indruk te maken door maar liefst 16 doelpunten te scoren in 37 wedstrijden in de Ligue 2, waarmee hij op de vierde plaats eindigde in de topscorerslijst van de Franse tweede klasse. Alleen Georges Mikautadze (FC Metz, 23), Alexandre Mendy (SM Caen, 19) en Jean-Philippe Krasso (AS Saint-Etienne, 17) waren nog productiever dan hij. Met zijn uitstekende statistieken, sterke prestaties en vrije contractstatus heeft de Engelse spits de interesse gewekt van verschillende buitenlandse clubs. Naast Anderlecht tonen ook Rangers FC, Fulham FC en Real Valladolid belangstelling in hem.

Josh Maja beschrijft zichzelf niet als de sterkste, grootste of snelste spits. “Ik moet slim zijn in mijn manier van bewegen op het veld”, stelde hij eerder dit seizoen. Paulo Sousa, zijn voormalige coach bij Bordeaux, noemde hem een belangrijke speler met diepgang, die niet veel kansen nodig heeft om te scoren. Laurent Koscielny, een voormalige teamgenoot van Maja, vindt hem een van de beste spelers als het gaat om doelgerichtheid en afwerking. “Hij kan scoren met de rechtervoet, met de linkervoet, met de juiste kracht, aan de binnenkant van de voet. Dat doen maar weinig spelers. In zijn bewegingen is hij erg goed, ook fysiek is hij opgeleid in de Premier League, dus hij weet wat duels zijn”, zei Koscielny. David Guion had vorig seizoen Josh Maja onder zijn hoede bij Bordeaux en hij was erg enthousiast over de grote vooruitgang die de spits boekte. “We moesten hem fysiek weer in vorm krijgen toen hij aankwam, maar hij toonde al snel zijn belang voor het team. Ik heb zelden een spits zo klinisch voor het doel gezien. Het is van een heel, heel hoog niveau. Hij is ook erg intelligent en weet waar hij heen wil. Je hoeft hem niet voor de gek te houden.” Maja combineert een goede techniek en dribbelskills met zijn kwaliteiten als afmaker, wat hem een interessant profiel geeft. Afgelopen seizoen speelde hij vaak als een valse nummer 9 en wist hij met zijn voetballend vermogen en opportunisme zichzelf in goede scoringsposities te brengen.

Netflix-slechterik

Josh Maja kreeg veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire ‘Sunderland 'Til I Die’. Op amper 17-jarige leeftijd maakte hij zijn debuut voor The Black Cats, die destijds in zowel sportief als financieel zwaar weer verkeerden. Maja degradeerde met de club van de Premier League naar de Championship en uiteindelijk naar League One. In de derde Engelse divisie presteerde hij uitstekend door vijftien doelpunten te scoren in slechts een half seizoen, waardoor Sunderland een sterke kandidaat was voor promotie naar de Championship. Onder invloed van zijn makelaar besloot Josh Maja tijdens de winterse transferperiode om Sunderland te verlaten voor Bordeaux, waar hij een tekengeld van één miljoen euro zou ontvangen. Het financieel geplaagde Sunderland had geen andere keuze dan mee te werken aan zijn vertrek, aangezien de club op die manier nog 1,7 miljoen euro kon ontvangen. Het vertrek van Maja resulteerde in het mislopen van de langverwachte promotie voor Sunderland, waarin Maja werd neergezet als ‘the bad guy’. “Ik werd neergezet als een soort slechterik. Dat wist ik eigenlijk al van tevoren”, zei Maja daar later over tegen The Independent.

Maja bij Anderlecht?

Meest recent

Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

4
4
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

39
39
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

22
22
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

7
7
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

103
103
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

123
123
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

33
33
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

79
79
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

285
285
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

46
46
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

205
205
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

187
187
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

73
73
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

23
23
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

67
67
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

191
191
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

97
97
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

73
73
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

122
122
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

387
387
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

39
39
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

165
165
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

48
48
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

48
48
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

152
152

Meer sportnieuws