Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

door
Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

Anderlecht krijgt na twee jaar een buitenkans om Josh Maja aan te trekken. De 24-jarige spits heeft zojuist zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug en hij zal Bordeaux eind deze maand transfervrij verlaten. Maja verwierf enige tijd geleden ook veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire 'Sunderland 'Til I Die', waarin hij werd afgeschilderd als 'the bad guy'.

LEES OOK: Anderlecht en Lierse in diepe rouw: André De Nul overleden

Buitenkans voor Anderlecht twee jaar later

De transferdeal tussen Kasper Dolberg en Anderlecht staat op het punt om te mislukken, wat Sporting dwingt om naar andere potentiële spitsen te kijken. Daarbij komen de Brusselaars met enkele oude dossiers op de proppen. Anderlecht toont namelijk interesse in Evann Gueassand, die twee jaar geleden werd genoemd als mogelijke opvolger van Lukas Nmecha. Daarnaast stond ook Josh Maja twee jaar geleden op de radar van Peter Verbeke. Toen had de toenmalige sportief directeur en CEO zijn oog laten vallen op de Engelse spits, evenals op Myziane Maolida (toen bij OGC Nice, nu bij Stade Reims), M'Baye Niang (toen bij Stade Rennes, nu bij AJ Auxerre) en Gyrano Kerk (toen bij FC Utrecht, nu bij Lokomotiv Moskou). Destijds waren al deze opties te duur vanwege het beperkte transferbudget dat op vijf miljoen euro geraamd werd bij de club. Peter Verbeke en Anderlecht besloten toen om te gaan voor Christian Kouamé van Fiorentina, die voor één seizoen werd gehuurd als een oplossing voor op de korte termijn. Nu krijgt de Belgische recordkampioen twee jaar later echter een unieke kans om Josh Maja toch definitief aan te trekken, zonder daarvoor een transfersom te hoeven betalen. Het contract van de 24-jarige spits bij Bordeaux loopt aan het einde van deze maand af, waardoor hij gratis kan worden aangetrokken als een free agent. In het contract van Maja staat wel een verlengingsoptie indien Bordeaux zou promoveren naar de Ligue 1, wat uiteindelijk niet is gebeurd.

Afwerker van een heel hoog niveau

Op 24-jarige leeftijd heeft Josh Maja zijn meest productieve seizoen tot nu toe achter de rug en bevindt hij zich in de vorm van zijn leven. Hij wist indruk te maken door maar liefst 16 doelpunten te scoren in 37 wedstrijden in de Ligue 2, waarmee hij op de vierde plaats eindigde in de topscorerslijst van de Franse tweede klasse. Alleen Georges Mikautadze (FC Metz, 23), Alexandre Mendy (SM Caen, 19) en Jean-Philippe Krasso (AS Saint-Etienne, 17) waren nog productiever dan hij. Met zijn uitstekende statistieken, sterke prestaties en vrije contractstatus heeft de Engelse spits de interesse gewekt van verschillende buitenlandse clubs. Naast Anderlecht tonen ook Rangers FC, Fulham FC en Real Valladolid belangstelling in hem.

Josh Maja beschrijft zichzelf niet als de sterkste, grootste of snelste spits. “Ik moet slim zijn in mijn manier van bewegen op het veld”, stelde hij eerder dit seizoen. Paulo Sousa, zijn voormalige coach bij Bordeaux, noemde hem een belangrijke speler met diepgang, die niet veel kansen nodig heeft om te scoren. Laurent Koscielny, een voormalige teamgenoot van Maja, vindt hem een van de beste spelers als het gaat om doelgerichtheid en afwerking. “Hij kan scoren met de rechtervoet, met de linkervoet, met de juiste kracht, aan de binnenkant van de voet. Dat doen maar weinig spelers. In zijn bewegingen is hij erg goed, ook fysiek is hij opgeleid in de Premier League, dus hij weet wat duels zijn”, zei Koscielny. David Guion had vorig seizoen Josh Maja onder zijn hoede bij Bordeaux en hij was erg enthousiast over de grote vooruitgang die de spits boekte. “We moesten hem fysiek weer in vorm krijgen toen hij aankwam, maar hij toonde al snel zijn belang voor het team. Ik heb zelden een spits zo klinisch voor het doel gezien. Het is van een heel, heel hoog niveau. Hij is ook erg intelligent en weet waar hij heen wil. Je hoeft hem niet voor de gek te houden.” Maja combineert een goede techniek en dribbelskills met zijn kwaliteiten als afmaker, wat hem een interessant profiel geeft. Afgelopen seizoen speelde hij vaak als een valse nummer 9 en wist hij met zijn voetballend vermogen en opportunisme zichzelf in goede scoringsposities te brengen.

Netflix-slechterik

Josh Maja kreeg veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire ‘Sunderland 'Til I Die’. Op amper 17-jarige leeftijd maakte hij zijn debuut voor The Black Cats, die destijds in zowel sportief als financieel zwaar weer verkeerden. Maja degradeerde met de club van de Premier League naar de Championship en uiteindelijk naar League One. In de derde Engelse divisie presteerde hij uitstekend door vijftien doelpunten te scoren in slechts een half seizoen, waardoor Sunderland een sterke kandidaat was voor promotie naar de Championship. Onder invloed van zijn makelaar besloot Josh Maja tijdens de winterse transferperiode om Sunderland te verlaten voor Bordeaux, waar hij een tekengeld van één miljoen euro zou ontvangen. Het financieel geplaagde Sunderland had geen andere keuze dan mee te werken aan zijn vertrek, aangezien de club op die manier nog 1,7 miljoen euro kon ontvangen. Het vertrek van Maja resulteerde in het mislopen van de langverwachte promotie voor Sunderland, waarin Maja werd neergezet als ‘the bad guy’. “Ik werd neergezet als een soort slechterik. Dat wist ik eigenlijk al van tevoren”, zei Maja daar later over tegen The Independent.

Maja bij Anderlecht?

Meest recent

Club is klaar: Seys roept oorlogstaal naar Lamine Yamal

Club Brugge kijkt FC Barcelona recht in de ogen namens de Champions League. De gedroomde affiche ...

0
0
Thibo Somers slaat stevig op tafel: grijpt Antwerp in?

Het rommelt ferm bij Royal Antwerp FC. The Great Old ging afgelopen speeldag weer onderuit en Stef ...

33
33
Depay in vieze papieren: Braziliaanse gooit alles op tafel

Memphis Depay verraste vriend en vijand door plotsklaps naar Brazilië te verkassen, maar in ...

13
13
Hayen ziet groot pijnpunt Barça: “Daar liggen kansen”

Club Brugge is de grote underdog tegen FC Barcelona. Nicky Hayen gaf een persconferentie voor de ...

42
42
Anderlecht en Lierse in diepe rouw: André De Nul overleden

RSC Anderlecht en Lierse zijn in diepe rouw gedompeld. Voormalige Rode Duivel André De Nul is ...

0
0
Oorlog bij DAZN: analisten vliegen elkaar naar de keel

Het is niet enkel oorlog tussen DAZN, de Pro League en de telecombedrijven, maar ook binnen de ...

233
233
Karetsas doet opmerkelijke onthulling bij KRC Genk

Konstantinos Karetsas zat even in een ferme dip bij KRC Genk. De afgelopen wedstrijden kwam de ...

66
66
Waarschuwing Barça: "Club Brugge is net als Atlético"

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart is uiteraard de ...

149
149
"Moeilijke periode KDB en gezin" - steun uit onverwachte hoek

Kevin De Bruyne zit in zak en as. De middenvelder was sterk begonnen bij Napoli, maar de Rode Duivel ...

57
57
KAA Gent verrast met duidelijk statement over Leko

KAA Gent wisselt sterke prestaties af met zwakke. De Buffalo’s wonnen twee wedstrijden op rij ...

201
201
Binnenlandse Zaken moeit zich: Anderlecht-fans op de korrel

Afgelopen speeldag werden een honderdtal supporters op de vingers getikt omdat hun ticket niet ...

185
185
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge vreest, Anderlecht wil toptalent'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

260
260
Woedende Filip Joos eist ontslag van Belgische ref

Afgelopen speeldag was er heel wat te doen om het openingsdoelpunt van Union SG tegen Zulte Waregem. ...

350
350
De Bilde pakt uit met pikante onthulling: "7 vrouwen..."

Gilles De Bilde blijft ook na zijn carrière een klinkende naam in de Belgische voetbalwereld. ...

153
153
FC Barcelona grijpt drastisch in voor Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona. Dinsdag rond 18 uur komen de ...

327
327
Dender verbaast met stunttransfer: grote naam binnen

FC Dender heeft op de officiële kanalen plots een transfer voorgesteld. De zomermercato is ...

94
94
Weer supportersboycot in JPL: “Een gebrek aan respect”

Dit seizoen komt het plots vaak voor: uitsupporters die een boycot organiseren omdat ze misnoegd ...

463
463
Net op tijd: enorme opsteker Garcia en Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het binnenkort op tegen Kazachstan en Liechtenstein namens de ...

72
72
Marc Coucke zorgt voor schokgolf: "Besluit staat vast"

Er rommelt wat in het leven van Marc Coucke. De ondernemer die zelden stilstaat, lijkt op een ...

274
274
Saelemaekers krijgt storm over zich heen: “Klein mannetje!”

AC Milan won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van AS Roma. Alexis Saelemaekers speelde ...

63
63
In Madrid borrelt het: Union SG plant iets magisch

Union SG speelt vanavond op het veld van Atlético Madrid. Dat is een loodzware opdracht. De ...

46
46
Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Hubert kietelt Atlético Madrid: "Dat Simeone dàt verwacht?"

Diego Simeone haalde aan dat Atlético Madrid koste wat het kost wil winnen van Union SG en ...

43
43
Kompany kan niet wachten: "Ben zeer onder de indruk"

Vincent Kompany en Bayern München staan vanavond voor hun zwaarste partij tot dusver van het ...

98
98
'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

De KBVB heeft werk. Vincent Mannaert zag afgelopen week drie Belgen voor Congo kiezen. Er zijn ...

313
313

Meer sportnieuws