Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

829
Gewaagde transfer Anderlecht met Netflix-slechterik

Anderlecht krijgt na twee jaar een buitenkans om Josh Maja aan te trekken. De 24-jarige spits heeft zojuist zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug en hij zal Bordeaux eind deze maand transfervrij verlaten. Maja verwierf enige tijd geleden ook veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire 'Sunderland 'Til I Die', waarin hij werd afgeschilderd als 'the bad guy'.

LEES OOK: Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Buitenkans voor Anderlecht twee jaar later

De transferdeal tussen Kasper Dolberg en Anderlecht staat op het punt om te mislukken, wat Sporting dwingt om naar andere potentiële spitsen te kijken. Daarbij komen de Brusselaars met enkele oude dossiers op de proppen. Anderlecht toont namelijk interesse in Evann Gueassand, die twee jaar geleden werd genoemd als mogelijke opvolger van Lukas Nmecha. Daarnaast stond ook Josh Maja twee jaar geleden op de radar van Peter Verbeke. Toen had de toenmalige sportief directeur en CEO zijn oog laten vallen op de Engelse spits, evenals op Myziane Maolida (toen bij OGC Nice, nu bij Stade Reims), M'Baye Niang (toen bij Stade Rennes, nu bij AJ Auxerre) en Gyrano Kerk (toen bij FC Utrecht, nu bij Lokomotiv Moskou). Destijds waren al deze opties te duur vanwege het beperkte transferbudget dat op vijf miljoen euro geraamd werd bij de club. Peter Verbeke en Anderlecht besloten toen om te gaan voor Christian Kouamé van Fiorentina, die voor één seizoen werd gehuurd als een oplossing voor op de korte termijn. Nu krijgt de Belgische recordkampioen twee jaar later echter een unieke kans om Josh Maja toch definitief aan te trekken, zonder daarvoor een transfersom te hoeven betalen. Het contract van de 24-jarige spits bij Bordeaux loopt aan het einde van deze maand af, waardoor hij gratis kan worden aangetrokken als een free agent. In het contract van Maja staat wel een verlengingsoptie indien Bordeaux zou promoveren naar de Ligue 1, wat uiteindelijk niet is gebeurd.

Afwerker van een heel hoog niveau

Op 24-jarige leeftijd heeft Josh Maja zijn meest productieve seizoen tot nu toe achter de rug en bevindt hij zich in de vorm van zijn leven. Hij wist indruk te maken door maar liefst 16 doelpunten te scoren in 37 wedstrijden in de Ligue 2, waarmee hij op de vierde plaats eindigde in de topscorerslijst van de Franse tweede klasse. Alleen Georges Mikautadze (FC Metz, 23), Alexandre Mendy (SM Caen, 19) en Jean-Philippe Krasso (AS Saint-Etienne, 17) waren nog productiever dan hij. Met zijn uitstekende statistieken, sterke prestaties en vrije contractstatus heeft de Engelse spits de interesse gewekt van verschillende buitenlandse clubs. Naast Anderlecht tonen ook Rangers FC, Fulham FC en Real Valladolid belangstelling in hem.

Josh Maja beschrijft zichzelf niet als de sterkste, grootste of snelste spits. “Ik moet slim zijn in mijn manier van bewegen op het veld”, stelde hij eerder dit seizoen. Paulo Sousa, zijn voormalige coach bij Bordeaux, noemde hem een belangrijke speler met diepgang, die niet veel kansen nodig heeft om te scoren. Laurent Koscielny, een voormalige teamgenoot van Maja, vindt hem een van de beste spelers als het gaat om doelgerichtheid en afwerking. “Hij kan scoren met de rechtervoet, met de linkervoet, met de juiste kracht, aan de binnenkant van de voet. Dat doen maar weinig spelers. In zijn bewegingen is hij erg goed, ook fysiek is hij opgeleid in de Premier League, dus hij weet wat duels zijn”, zei Koscielny. David Guion had vorig seizoen Josh Maja onder zijn hoede bij Bordeaux en hij was erg enthousiast over de grote vooruitgang die de spits boekte. “We moesten hem fysiek weer in vorm krijgen toen hij aankwam, maar hij toonde al snel zijn belang voor het team. Ik heb zelden een spits zo klinisch voor het doel gezien. Het is van een heel, heel hoog niveau. Hij is ook erg intelligent en weet waar hij heen wil. Je hoeft hem niet voor de gek te houden.” Maja combineert een goede techniek en dribbelskills met zijn kwaliteiten als afmaker, wat hem een interessant profiel geeft. Afgelopen seizoen speelde hij vaak als een valse nummer 9 en wist hij met zijn voetballend vermogen en opportunisme zichzelf in goede scoringsposities te brengen.

Netflix-slechterik

Josh Maja kreeg veel bekendheid dankzij de populaire Netflix-documentaire ‘Sunderland 'Til I Die’. Op amper 17-jarige leeftijd maakte hij zijn debuut voor The Black Cats, die destijds in zowel sportief als financieel zwaar weer verkeerden. Maja degradeerde met de club van de Premier League naar de Championship en uiteindelijk naar League One. In de derde Engelse divisie presteerde hij uitstekend door vijftien doelpunten te scoren in slechts een half seizoen, waardoor Sunderland een sterke kandidaat was voor promotie naar de Championship. Onder invloed van zijn makelaar besloot Josh Maja tijdens de winterse transferperiode om Sunderland te verlaten voor Bordeaux, waar hij een tekengeld van één miljoen euro zou ontvangen. Het financieel geplaagde Sunderland had geen andere keuze dan mee te werken aan zijn vertrek, aangezien de club op die manier nog 1,7 miljoen euro kon ontvangen. Het vertrek van Maja resulteerde in het mislopen van de langverwachte promotie voor Sunderland, waarin Maja werd neergezet als ‘the bad guy’. “Ik werd neergezet als een soort slechterik. Dat wist ik eigenlijk al van tevoren”, zei Maja daar later over tegen The Independent.

Maja bij Anderlecht?

Meest recent

Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

24
24
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

55
55
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

309
309
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

55
55
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

111
111
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

25
25
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

26
26
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

181
181
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

11
11
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

32
32
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

240
240
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

75
75
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

134
134
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

63
63
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

54
54
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

269
269
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

122
122
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

362
362
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

26
26
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

570
570
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

284
284
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

418
418
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

415
415
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

484
484
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

629
629

Meer sportnieuws