Club Brugge waanzin voorbij met moordend offensief

1802
Club Brugge waanzin voorbij met moordend offensief

Ferran Jutgla, Igor Thiago, Roman Yaremchuk, Victor Barbera en Romeo Vermant. De centrale aanvalslinie van Club Brugge voor het volgende seizoen oogt nu al ruim en meer dan voldoende gestoffeerd, maar volgens de Duitse tak van Sky Sports wil Club er nog een doelpuntenkanon bij. Zan Vipotnik heeft afgelopen seizoen indruk gemaakt door maar liefst 23 doelpunten te scoren in 34 wedstrijden bij NK Maribor. Met een gemiddelde van bijna één doelpunt per twee wedstrijden heeft Vipotnik bewezen een uiterst productieve spits te zijn voor de Sloveense topclub. De 21-jarige is een voorbeeld van een pure en instinctieve doelpuntenmaker. Daarnaast onderscheidt zijn sterkte met het hoofd, uitstekende traptechniek en agressieve speelstijl hem ten opzichte van andere spitsen.

LEES OOK: 'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

5 spitsen bij Club Brugge

Het aanvallende compartiment van Club Brugge voor het komende seizoen ziet er bijzonder veelbelovend uit. Ondanks het feit dat Ferran Jutgla afgelopen seizoen veel leergeld heeft betaald, heeft hij ook regelmatig zijn grote waarde als pocketspits laten zien en hij zal naar verwachting nog verder groeien. De club heeft onlangs ook Igor Thiago (PFK Ludogorets) aangetrokken als de nieuwe targetspits, en de verwachtingen rond deze getalenteerde Braziliaan zijn nu al hooggespannen. Met zijn indrukwekkende atletische kwaliteiten bezit Thiago alvast alle kwaliteiten die Club Brugge zoekt in een targetspits.



Daarnaast heeft Club Brugge vorige week ook al Victor Barbera (FC Barcelona Atlètic) aangetrokken, een veelbelovende spits van slechts 18 jaar oud. Het is echter nog afwachten hoe hij zich zal aanpassen aan het hoogste niveau, maar zijn potentieel en talent maken hem zeker een interessante toevoeging aan het team. De club hoopt ook dat de nieuwe coach, Ronny Deila, het maximale uit Roman Yaremchuk kan halen. De record- en flopaankoop van 16 miljoen euro heeft tot nu toe erg zwaar ontgoocheld. Tot slot is er ook nog de jonge en talentvolle Romeo Vermant, die volgend seizoen ook speelkansen verwacht.

Zoals Haaland en Vardy

Voornoemde aanvallers beschikken allemaal over een redelijk scorend vermogen, maar er ontbreekt duidelijk nog een echte doelpuntenmachine in de selectie. Daarom toont Club Brugge interesse in Zan Vipotnik (21), een doelpuntenkanon van NK Maribor. Vipotnik heeft afgelopen seizoen indruk gemaakt door maar liefst 23 doelpunten te scoren in 34 wedstrijden in Slovenië. Met een gemiddelde van bijna één doelpunt per twee wedstrijden heeft Vipotnik bewezen een uiterst productieve spits te zijn voor de Sloveense topclub. Wat Vipotnik onderscheidt, is zijn vermogen om dreiging te creëren, zijn sterke koptechniek, uitstekende traptechniek en agressieve speelstijl. Hij wordt zelfs vergeleken met topspitsen zoals Erling Haaland van Manchester City en Jamie Vardy van Leicester City, die bekendstaan om hun scoringsdrift en doelpuntenproductie.

Concurrentie van half Europa voor spits van (minstens) 4 miljoen

Zan Vipotnik werd in april al genoemd als mogelijke versterking bij Club Brugge en bij Anderlecht, en volgens de Duitse tak van Sky Sports is de Brugse interesse nog steeds actief. Vipotnik bevindt zich in zijn laatste contractjaar bij NK Maribor, waardoor hij een gewild doelwit is op de transfermarkt. De concurrentie is intens voor Club Brugge, met interesse van clubs uit verschillende landen zoals Duitsland (Hamburger SV, Hertha BSC, Augsburg, Borussia Mönchengladbach, VfB Stuttgart en TSG Hoffenheim), Spanje (Betis), Frankrijk (Bordeaux), Italië (Atalanta, Genoa, Fiorentina, Empoli en Lecce), Nederland (FC Twente en Feyenoord), Schotland (Celtic), Kroatië (Dinamo Zagreb), Servië (Rode Ster) en de Verenigde Staten (New York City FC). Club Brugge heeft de financiële middelen om Zan Vipotnik aan te trekken, aangezien zijn geschatte prijs van minstens 4 miljoen euro binnen hun bereik ligt. De club heeft al aanzienlijke bedragen uitgegeven in de voorbije weken, met 7,80 miljoen euro voor Igor Thiago van PFK Ludogorets en 6 miljoen euro voor Michal Skoras van Lech Poznan. Daarnaast lijkt ook de Noorse middenvelder Hugo Vetlesen van Bodo/Glimt goed op weg naar Club Brugge, waarvoor naar schatting 7 à 8 miljoen euro moet worden neergelegd. “Ik hoop dat onze directeur niet boos zal zijn, maar ik kan zo openhartig zijn en zeggen dat ik met geen enkele club ter wereld zou praten voor Žan Vipotnik voor minder dan drie, drie en een half miljoen euro. En zelfs dat is momenteel niet genoeg”, zei Damir Krznar, coach van NK Maribor eerder dit seizoen over de mogelijke verkoop van zijn topspits.

Geboren doelpuntenmaker

Zan Vipotnik is een voorbeeld van een pure en instinctieve doelpuntenmaker. Zijn sterkte met het hoofd, uitstekende traptechniek en agressieve speelstijl onderscheiden hem ten opzichte van andere spitsen. Hij maakt ook goede loopbewegingen en beschikt over een goede actie, en kan met zowel zijn linker- als rechtervoet scoren. Naast zijn neus voor doelpunten heeft Vipotnik nog andere interessante kwaliteiten. Op 21-jarige leeftijd is hij al krachtig en sterk, heeft hij een goed afstandsschot en een goed gevoel voor het benutten van ruimtes en het maken van diepgang. Bovendien is Vipotnik een gedisciplineerde voetballer die goed in de kleedkamer ligt en openstaat voor advies en instructies van de coach. Vipotnik maakte eind maart zijn debuut voor het Sloveense nationale team en wist zelfs in een invalbeurt van 20 minuten meteen te scoren. Damir Krznar, de coach van NK Maribor, vergeleek hem met Andrej Kramaric vanwege zijn scherpte voor het doel en zijn vermogen om gemakkelijk te scoren, maar merkte op dat Zan Vipotnik qua profiel een ander type speler is. Volgens Milomir Kondic, die Vipotnik al 10 jaar volgt, is hij een buitengewoon getalenteerde centrumspits en een geboren doelpuntenmaker. Kondic getuigt dat Vipotnik een grote uitdaging ziet in het maken van doelpunten en dat hij een natuurlijk gevoel heeft voor afwerken. Van zijn vijf schoten op doel belanden er vier of zelfs alle vijf in de verre hoek, aldus Kondic. Een nadeel is dat Vipotnik niet erg snel is, waardoor hij minder geschikt kan zijn voor teams die veel gebruikmaken van snelle omschakelingen.

Club Brugge heeft een type zoals Vipotnik nodig

Meest recent

Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

32
32
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

39
39
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

163
163
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

72
72
'Keihard: sterkhouder Duivels degradeert tot bankzitter'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

232
232
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

148
148
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

121
121
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

66
66
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

82
82
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

103
103
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

46
46
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

83
83
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

173
173
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

25
25
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

71
71
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

138
138
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

246
246
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

190
190
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

180
180
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

330
330
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

158
158
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

551
551
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

889
889
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

531
531
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

63
63

Meer sportnieuws