Nederlandse pers vernietigend voor Oranje: "Bodem aangetikt"

door
Nederlandse pers vernietigend voor Oranje:

Nederland speelde deze editie gastheer voor de Final Four van de Nations League. Oranje wilde schitteren voor eigen volk, maar de organisatie draaide uit op een fikse ontgoocheling voor onze noorderburen. De Nederlandse pers is niet mals voor Ronald Koeman en co.


In de halve finales had Nederland na verlengingen het onderspit moeten delven tegen Kroatië. Zondag stond de troostfinale op het programma, tegen Italië. Oranje verloor ook die wedstrijd en blijft dus met lege handen achter, en dat in eigen land. De Nederlandse media nemen maandag geen blad voor de mond.

De Telegraaf zag dat de kelk tot op de bodem geledigd werd in de eerste helft tegen de Italianen. "In het duel met de Italianen werd in het eerste bedrijf zelfs de bodem aangetikt", klinkt het bij de krant. "Dat Oranje opnieuw zo makkelijk kopje onder ging, moet Koeman serieus zorgen baren. De Final Four van de Nations League werd één grote deceptie. Een toernooi ook dat meer vragen opriep, dan dat het antwoorden opleverde. Iedereen houdt zijn hart vast voor de belangrijke EK-kwalificatieduels met de Grieken en de Ieren."

Het Algemeen Dagblad ziet dat de crisis compleet is bij Oranje. "In crisissfeer de zomer in", kopt de krant. "Oranje hangt van twijfel en onzekerheden aan elkaar. De aanvoerder, Virgil van Dijk, liet gisteravond zelfs al alarmbellen afgaan in relatie tot het halen van het EK. In Qatar sneuvelde Oranje na penalty’s in de kwartfinale. Daarmee is het maximale gepresteerd. Intussen zal dat iederéén wel duidelijk zijn. Nu is het alle hens aan dek om het EK te halen", denkt de krant.

Lek als een mandje

De NOS zag Oranje verdedigend weifelend acteren. "De verdediging van Oranje onder Koeman is zo lek als een mandje. De elf tegendoelpunten in vier interlands vormen een bijna historisch dieptepunt", schrijft het medium. De Volkskrant haalt dan weer uit naar de UEFA. "Uitgeblust Oranje verliest de moeder aller campingwedstrijden", lezen we. "Nederland - Italië bleek, uit het oogpunt van Oranje, een tikkeltje erger dan een wedstrijd waarop niemand zat te wachten. Het was, het spektakel op het eind daargelaten, een straf voor iedereen, behalve voor de graaiers van geld bij de Uefa."

Kwalificeert dit Nederland zich voor het EK?

Meest recent

Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

139
139
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

19
19
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

59
59
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

189
189
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

80
80
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

39
39
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

150
150
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

165
165
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

312
312
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

300
300
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

217
217
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

142
142
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

62
62
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

66
66
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

576
576
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

211
211
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

300
300
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

234
234
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

334
334
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

45
45
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

282
282
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

308
308
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

174
174
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

42
42
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

248
248

Meer sportnieuws