Nederlandse pers vernietigend voor Oranje: "Bodem aangetikt"

door
Nederlandse pers vernietigend voor Oranje:

Nederland speelde deze editie gastheer voor de Final Four van de Nations League. Oranje wilde schitteren voor eigen volk, maar de organisatie draaide uit op een fikse ontgoocheling voor onze noorderburen. De Nederlandse pers is niet mals voor Ronald Koeman en co.


In de halve finales had Nederland na verlengingen het onderspit moeten delven tegen Kroatië. Zondag stond de troostfinale op het programma, tegen Italië. Oranje verloor ook die wedstrijd en blijft dus met lege handen achter, en dat in eigen land. De Nederlandse media nemen maandag geen blad voor de mond.

De Telegraaf zag dat de kelk tot op de bodem geledigd werd in de eerste helft tegen de Italianen. "In het duel met de Italianen werd in het eerste bedrijf zelfs de bodem aangetikt", klinkt het bij de krant. "Dat Oranje opnieuw zo makkelijk kopje onder ging, moet Koeman serieus zorgen baren. De Final Four van de Nations League werd één grote deceptie. Een toernooi ook dat meer vragen opriep, dan dat het antwoorden opleverde. Iedereen houdt zijn hart vast voor de belangrijke EK-kwalificatieduels met de Grieken en de Ieren."

Het Algemeen Dagblad ziet dat de crisis compleet is bij Oranje. "In crisissfeer de zomer in", kopt de krant. "Oranje hangt van twijfel en onzekerheden aan elkaar. De aanvoerder, Virgil van Dijk, liet gisteravond zelfs al alarmbellen afgaan in relatie tot het halen van het EK. In Qatar sneuvelde Oranje na penalty’s in de kwartfinale. Daarmee is het maximale gepresteerd. Intussen zal dat iederéén wel duidelijk zijn. Nu is het alle hens aan dek om het EK te halen", denkt de krant.

LEES OOK: De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Lek als een mandje

De NOS zag Oranje verdedigend weifelend acteren. "De verdediging van Oranje onder Koeman is zo lek als een mandje. De elf tegendoelpunten in vier interlands vormen een bijna historisch dieptepunt", schrijft het medium. De Volkskrant haalt dan weer uit naar de UEFA. "Uitgeblust Oranje verliest de moeder aller campingwedstrijden", lezen we. "Nederland - Italië bleek, uit het oogpunt van Oranje, een tikkeltje erger dan een wedstrijd waarop niemand zat te wachten. Het was, het spektakel op het eind daargelaten, een straf voor iedereen, behalve voor de graaiers van geld bij de Uefa."

Kwalificeert dit Nederland zich voor het EK?

Meest recent

Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

35
35
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

36
36
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

40
40
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

42
42
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

50
50
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

66
66
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

78
78
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

96
96
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

38
38
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

131
131
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

204
204
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

449
449
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

377
377
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

309
309
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

271
271
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

193
193
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

162
162
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

100
100
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

305
305
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

491
491
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

206
206
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

232
232
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

330
330
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

518
518
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

283
283

Meer sportnieuws