Nieuwe topper voor Riemer: “Matcht met mijn voetbal-DNA”

696 stemmen
Nieuwe topper voor Riemer: “Matcht met mijn voetbal-DNA”

Majeed Ashimeru speelde enkele maanden op een hoog niveau bij Anderlecht, waardoor hij na een lange afwezigheid van twee jaar zich terug mocht vervoegen bij de Ghanese nationale ploeg. Zijn goede prestaties lokten ook de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs zoals Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, maar hij lijkt volgend seizoen nog op post te blijven bij Anderlecht.


Ashimeru speelt 2,5 jaar bij Anderlecht en tot op heden was het vis noch vlees. Net als onder Vincent Kompany wisselde hij afgelopen seizoen goede periodes af met zeer povere partijen. De 25-jarige middenvelder heeft zeker bepaalde kwaliteiten, maar hij verliest al te vaak het overzicht in de laatste zone van het veld. Maar onder Brian Riemer waren zijn prestaties merkelijk beter dan onder de vorige coach Felice Mazzu.

LEES OOK: Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Sleutelrol voor Riemer

In een interview met Het Nieuwsblad stelt de Ghanees dat vertrouwen veel kan doen en dat dat een sleutelrol heeft gespeeld in zijn evolutie. Ashimeru zegt dat Riemer ervoor gezorgd heeft dat zijn vertrouwen is gestegen en dat hij hem beter heeft laten voetballen. “HIjj heeft me doen beseffen dat ik beter kon presteren dan in het begin van het seizoen. Ik pas alleszins goed in het spelsysteem van Riemer”.

Anderzijds kan Ashimeru zich ook wel vinden in de aanvallende aanpak van de coach en van de directie. “Veel crossen, een hoge pressing: dat matcht volledig met mijn voetbal-dna”. In de slotfase van het afgelopen seizoen deed Ashimeru het uitstekend en dat niveau wil hij op wekelijkse halen. “Dat was het niveau dat ik aankan. Maar ik kan nóg beter presteren. Constanter zijn in mijn prestaties. Dat is alleszins het streefdoel voor komend seizoen.”

Ashimeru kan een van de beste spelers in de JPL worden

Meest recent

WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

77
77
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2576
2576
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

31
31
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

43
43
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

118
118
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

45
45
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

132
132
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

45
45
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

17
17
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

153
153
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

164
164
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

157
157
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

95
95
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

32
32
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

109
109
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

114
114
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

110
110
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

118
118
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

233
233
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

47
47
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

170
170
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

358
358
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

408
408
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

388
388
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

71
71

Meer sportnieuws