Nieuwe topper voor Riemer: “Matcht met mijn voetbal-DNA”

door
Nieuwe topper voor Riemer: “Matcht met mijn voetbal-DNA”

Majeed Ashimeru speelde enkele maanden op een hoog niveau bij Anderlecht, waardoor hij na een lange afwezigheid van twee jaar zich terug mocht vervoegen bij de Ghanese nationale ploeg. Zijn goede prestaties lokten ook de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs zoals Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, maar hij lijkt volgend seizoen nog op post te blijven bij Anderlecht.


Ashimeru speelt 2,5 jaar bij Anderlecht en tot op heden was het vis noch vlees. Net als onder Vincent Kompany wisselde hij afgelopen seizoen goede periodes af met zeer povere partijen. De 25-jarige middenvelder heeft zeker bepaalde kwaliteiten, maar hij verliest al te vaak het overzicht in de laatste zone van het veld. Maar onder Brian Riemer waren zijn prestaties merkelijk beter dan onder de vorige coach Felice Mazzu.

LEES OOK: Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Sleutelrol voor Riemer

In een interview met Het Nieuwsblad stelt de Ghanees dat vertrouwen veel kan doen en dat dat een sleutelrol heeft gespeeld in zijn evolutie. Ashimeru zegt dat Riemer ervoor gezorgd heeft dat zijn vertrouwen is gestegen en dat hij hem beter heeft laten voetballen. “HIjj heeft me doen beseffen dat ik beter kon presteren dan in het begin van het seizoen. Ik pas alleszins goed in het spelsysteem van Riemer”.

Anderzijds kan Ashimeru zich ook wel vinden in de aanvallende aanpak van de coach en van de directie. “Veel crossen, een hoge pressing: dat matcht volledig met mijn voetbal-dna”. In de slotfase van het afgelopen seizoen deed Ashimeru het uitstekend en dat niveau wil hij op wekelijkse halen. “Dat was het niveau dat ik aankan. Maar ik kan nóg beter presteren. Constanter zijn in mijn prestaties. Dat is alleszins het streefdoel voor komend seizoen.”

Ashimeru kan een van de beste spelers in de JPL worden

Meest recent

Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

6
6
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

8
8
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

89
89
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

12
12
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

82
82
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

147
147
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

36
36
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

93
93
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

186
186
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

74
74
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

43
43
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

129
129
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

275
275
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

252
252
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

181
181
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

470
470
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

39
39
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

224
224
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

171
171
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

242
242
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

360
360
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

328
328
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

140
140
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

102
102

Meer sportnieuws