Wissel Haaland breekt Noren zuur op tegen Schotland

door
Wissel Haaland breekt Noren zuur op tegen Schotland

Er staan in de loop van zaterdag heel wat kwalificatiewedstrijden voor het EK 2024 op het programma. Eén land dat enigszins verrassend op weg lijkt om zich bijzonder vlot voor het eindtoernooi te plaatsen, is Schotland. Zij stuntten in maart al door Spanje te kloppen en pronken nu met een negen op negen nadat ze zaterdag ook gingen winnen in Noorwegen.


In Oslo kregen Club Brugge-verdediger Jack Hendry en zijn collega's achterin nochtans de quasi onmogelijke opdracht om Erling Haaland in bedwang te houden. Dat lukte ook vrij goed, tot het rond het uur toch even fout ging. Porteuous beging in de zestien een overtreding op de doelpuntenmachine en de bal ging op de stip. Haaland liet die kans niet liggen en zette de penalty om.

Daarmee leek hij zich ook tot matchwinnaar te kronen. Zes minuten voor tijd haalde de Noorse bondscoach Stale Solbakken zijn vedette onder luid applaus naar de kant, maar dat bleek een rampzalige beslissing. In de laatste drie minuten wisten de Schotten de situatie immers nog helemaal om te keren. Eerst zorgde Dykes voor de gelijkmaker en dankzij een goal van invaller McLean ging Schotland in de 89ste minuut zelfs nog met de zege lopen.

EK ver weg voor Noorwegen

Het lijkt er op die manier stilaan op dat Haaland opnieuw een toernooi vanuit zijn zetel zal moeten volgen, want Noorwegen blijft in groep A achter met een schamele één op negen. Daarmee staan ze pas vierde op vijf teams. De Schotten prijken dan weer fier aan de leiding met zes punten voorsprong op Spanje, dat wel nog een match minder gespeeld heeft. De eerste twee in de groep plaatsen zich voor het EK.

Zien we Haaland volgend jaar in actie op het WK?

Meest recent

'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

13
13
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

22
22
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

20
20
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

61
61
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

119
119
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

191
191
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

127
127
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

75
75
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

143
143
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

82
82
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

154
154
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

85
85
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

117
117
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

107
107
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

159
159
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

256
256
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

661
661
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

279
279
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

121
121
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

103
103
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

94
94
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

259
259
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

137
137

Meer sportnieuws