Wissel Haaland breekt Noren zuur op tegen Schotland

264 stemmen
Wissel Haaland breekt Noren zuur op tegen Schotland

Er staan in de loop van zaterdag heel wat kwalificatiewedstrijden voor het EK 2024 op het programma. Eén land dat enigszins verrassend op weg lijkt om zich bijzonder vlot voor het eindtoernooi te plaatsen, is Schotland. Zij stuntten in maart al door Spanje te kloppen en pronken nu met een negen op negen nadat ze zaterdag ook gingen winnen in Noorwegen.


In Oslo kregen Club Brugge-verdediger Jack Hendry en zijn collega's achterin nochtans de quasi onmogelijke opdracht om Erling Haaland in bedwang te houden. Dat lukte ook vrij goed, tot het rond het uur toch even fout ging. Porteuous beging in de zestien een overtreding op de doelpuntenmachine en de bal ging op de stip. Haaland liet die kans niet liggen en zette de penalty om.

Daarmee leek hij zich ook tot matchwinnaar te kronen. Zes minuten voor tijd haalde de Noorse bondscoach Stale Solbakken zijn vedette onder luid applaus naar de kant, maar dat bleek een rampzalige beslissing. In de laatste drie minuten wisten de Schotten de situatie immers nog helemaal om te keren. Eerst zorgde Dykes voor de gelijkmaker en dankzij een goal van invaller McLean ging Schotland in de 89ste minuut zelfs nog met de zege lopen.

EK ver weg voor Noorwegen

Het lijkt er op die manier stilaan op dat Haaland opnieuw een toernooi vanuit zijn zetel zal moeten volgen, want Noorwegen blijft in groep A achter met een schamele één op negen. Daarmee staan ze pas vierde op vijf teams. De Schotten prijken dan weer fier aan de leiding met zes punten voorsprong op Spanje, dat wel nog een match minder gespeeld heeft. De eerste twee in de groep plaatsen zich voor het EK.

Zien we Haaland volgend jaar in actie op het WK?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

18
18
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

44
44
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

11
11
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

67
67
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

103
103
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

76
76
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

218
218
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

57
57
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

393
393
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

352
352
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

287
287
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

80
80
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

144
144
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

636
636
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

41
41
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

121
121
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

74
74
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

29
29
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

99
99
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

198
198
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

180
180
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

94
94
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

710
710
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

210
210

Meer sportnieuws