Wissel Haaland breekt Noren zuur op tegen Schotland

door
Wissel Haaland breekt Noren zuur op tegen Schotland

Er staan in de loop van zaterdag heel wat kwalificatiewedstrijden voor het EK 2024 op het programma. Eén land dat enigszins verrassend op weg lijkt om zich bijzonder vlot voor het eindtoernooi te plaatsen, is Schotland. Zij stuntten in maart al door Spanje te kloppen en pronken nu met een negen op negen nadat ze zaterdag ook gingen winnen in Noorwegen.


In Oslo kregen Club Brugge-verdediger Jack Hendry en zijn collega's achterin nochtans de quasi onmogelijke opdracht om Erling Haaland in bedwang te houden. Dat lukte ook vrij goed, tot het rond het uur toch even fout ging. Porteuous beging in de zestien een overtreding op de doelpuntenmachine en de bal ging op de stip. Haaland liet die kans niet liggen en zette de penalty om.

Daarmee leek hij zich ook tot matchwinnaar te kronen. Zes minuten voor tijd haalde de Noorse bondscoach Stale Solbakken zijn vedette onder luid applaus naar de kant, maar dat bleek een rampzalige beslissing. In de laatste drie minuten wisten de Schotten de situatie immers nog helemaal om te keren. Eerst zorgde Dykes voor de gelijkmaker en dankzij een goal van invaller McLean ging Schotland in de 89ste minuut zelfs nog met de zege lopen.

LEES OOK: Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

EK ver weg voor Noorwegen

Het lijkt er op die manier stilaan op dat Haaland opnieuw een toernooi vanuit zijn zetel zal moeten volgen, want Noorwegen blijft in groep A achter met een schamele één op negen. Daarmee staan ze pas vierde op vijf teams. De Schotten prijken dan weer fier aan de leiding met zes punten voorsprong op Spanje, dat wel nog een match minder gespeeld heeft. De eerste twee in de groep plaatsen zich voor het EK.

Zien we Haaland volgend jaar in actie op het WK?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

26
26
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

37
37
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

61
61
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

62
62
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

44
44
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

47
47
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

80
80
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

181
181
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

148
148
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

133
133
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

66
66
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

63
63
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

126
126
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

182
182
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

268
268
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

155
155
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

205
205
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

385
385
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

121
121
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

508
508
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

135
135
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws