Transferstrijd barst los: Club en Anderlecht vechten om JPL-topper

door
Transferstrijd barst los: Club en Anderlecht vechten om JPL-topper

Louis Patris zou de concurrentie op de positie van rechtsachter moeten aanscherpen bij Club Brugge, en hij zou zelfs al gesprekken hebben gevoerd met de nieuwe coach, Ronny Deila. Anderlecht heeft ondertussen al een eerste bod uitgebracht bij Oud-Heverlee Leuven, maar dat naar verluidt ver onder de verwachtingen lag. Men verwacht dat Sporting binnenkort een verbeterde tweede aanbieding zal neerleggen voor Patris. De historische rivalen Club Brugge en Anderlecht voeren een intense strijd om de veelbelovende rechtsback, en het is gemakkelijk te begrijpen waarom de 22-jarige zo gewild is op de transfermarkt.

LEES OOK: Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Club Brugge: dringend versterking op de rechtsback

Club Brugge staat voor enkele grote uitdagingen tijdens de komende zomermercato. De positie van rechtsachter moet dringend versterkt worden, aangezien Clinton Mata en Denis Odoi op dit moment geen langetermijnoplossingen zijn en hun prestaties al een tijdje te wensen overlaten. Vincent Mannaert heeft onlangs zijn twijfels geuit of de huidige as van de ploeg, inclusief Mata, over zijn hoogtepunt heen zou zijn. Bovendien heeft Mata de afgelopen tijd te kampen gehad met fysieke ongemakken, lijkt hij niet meer volledig fit te zijn en heeft hij vorig seizoen minder goede prestaties laten zien.



Het lijkt erop dat Clinton Mata zijn vroegere topniveau niet meer zal kunnen bereiken, en op 30-jarige leeftijd heeft hij weinig ruimte meer voor verdere ontwikkeling. Hoewel Kyriani Sabbe, die onlangs een nieuw contract heeft getekend bij Club Brugge, wordt gezien als een veelbelovend talent, is de 18-jarige rechtsback nog niet klaar om de rol van basisspeler op zich te nemen. Daarom is Club Brugge op zoek naar andere opties om de positie van rechtsachter te versterken. Een van de genoemde namen is Mattia Zanotti, een 20-jarige speler van Internazionale, en Louis Patris van Oud-Heverlee Leuven.

Patris voert gesprekken met Deila

Zowel RMC-journalist Sacha Tavolieri als La Dernière Heure meldden onlangs dat Club Brugge zou kunnen accelereren om Louis Patris aan te trekken. De revelatie van Oud-Heverlee Leuven zou de concurrentie op de positie van rechtsachter moeten aanscherpen, en hij zou zelfs al gesprekken hebben gevoerd met de nieuwe coach, Ronny Deila. Om Patris binnen te kunnen halen, zal Club Brugge echter aanzienlijk wat geld moeten uitgeven. Volgens Het Laatste Nieuws is OHL niet van plan om Patris zomaar te laten gaan, en de Leuvenaars eisen een bedrag van 5 miljoen euro bij een mogelijke verkoop.


Wachten op tweede bod van Anderlecht

Daarnaast heeft Club Brugge te maken met concurrentie van RSC Anderlecht, dat ondertussen al een eerste bod heeft uitgebracht bij Oud-Heverlee Leuven, maar dat naar verluidt ver onder de verwachtingen lag. Men verwacht dat Sporting binnenkort een verbeterde tweede aanbieding zal neerleggen voor Louis Patris, die perfect past binnen de filosofie en het nieuwe gecreëerde kader van Jesper Fredberg. Hij zou momenteel zelfs de prioriteit zijn voor Anderlecht, omdat het oorspronkelijke transferdoelwit, Milan van Ewijk (sc Heerenveen), te duur blijkt te zijn.



De historische rivalen Club Brugge en Anderlecht voeren een intense strijd om de veelbelovende Louis Patris, en het is gemakkelijk te begrijpen waarom de 22-jarige rechtsback zo gewild is op de transfermarkt. Patris brak afgelopen seizoen helemaal door bij Oud-Heverlee Leuven, waar hij indruk maakte als opkomende rechtsback, maar ook in het centrum van de verdediging speelde. Zijn veelzijdigheid is dus een grote troef. Daarnaast maken zijn jeugdige leeftijd en zijn status als Jonge Rode Duivel hem zeer aantrekkelijk voor zowel Club Brugge als Anderlecht.

Marktwaarde maal acht!

Vooral aan het begin van het afgelopen seizoen maakte Louis Patris een enorme indruk in de Jupiler Pro League. Met 4 assists in 6 wedstrijden stond hij zelfs even bovenaan als assistkoning van de Belgische competitie. Zijn ploeggenoot Joren Dom verklaarde eerder dit seizoen in Gazet van Antwerpen dat Patris hem het meest positief heeft verrast en dat hij hem zeer hoog acht. Patris was de grote revelatie bij Oud-Heverlee Leuven afgelopen seizoen, waardoor hij in augustus een nieuw en verbeterd contract tekende bij de club. Hierdoor is zijn huidige marktwaarde ondertussen bijna acht keer zo hoog (3 miljoen euro) als aan het begin van het afgelopen seizoen (400 duizend euro).


Strenge leermeester

Marc Brys De aanvallende bijdrage van Louis Patris in de afgelopen seizoenen van de Jupiler Pro League is onmiskenbaar, en dit is grotendeels te danken aan Marc Brys, de coach van Oud-Heverlee Leuven. Brys heeft de afgelopen maanden en jaren veel tijd en moeite gestoken in de ontwikkeling van de tengere verdediger. Patris begon zijn jeugdopleiding bij Standard tussen 2010 en 2015, maar werd daar weggestuurd met een onvoldoende beoordeling. Hij was laatbloeier en zijn evaluatierapporten waren destijds niet positief. In het begin geloofde Brys ook niet meteen in Patris, maar ondertussen heeft de verdediger hem het tegendeel bewezen. “Hij bevindt zich nog maar op 60% van zijn potentieel. Hij heeft echt talent dat hij nog moet ontwikkelen”, zei Brys tegen La Dernière Heure.

Marc Brys bekritiseerde het gebrek aan strijdlust en de te brave houding van Louis Patris. De coach wilde dat de verdediger fysiek sterker werd en verweet hem een gebrek aan ambitie. “Hij moet sterker worden, en dat doe je vooral buiten de trainingstijden”, zei Brys tegen Het Laatste Nieuws. “Je moet je vrije tijd gebruiken om beter te worden. Hij heeft alle mogelijkheden om een topper te worden, maar als hij dat niet wil, is dat zijn probleem”, voegde de coach scherp toe. “Het potentieel van Louis is enorm. Als trainer heb ik ook mijn trots. Als het potentieel niet wordt benut, maakt dat me als trainer nerveus. Het houdt me echt wakker”, voegde Brys toe in Het Nieuwsblad.



Louis Patris nam de wijze raad van Marc Brys ter harte en begon bokstrainingen te volgen met een privétrainer, volgde een programma om meer fysieke kracht op te bouwen en volgt ook een speciaal dieet. Op deze manier kan Patris fysiek sterker worden, wat zijn spel alleen maar ten goede zal komen. Brys noemde hem al de snelste speler in de Oud-Heverlee Leuven-kern en twee seizoenen geleden kon hij bijvoorbeeld Rabbi Matondo, de spurtbom en grote revelatie van Cercle Brugge destijds, moeiteloos afstoppen. Daarnaast behoort ook zijn grote spelintelligentie behoort tot een van Patris zijn grootste kwaliteiten.

Welke club moet Patris kiezen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

11
11
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

7
7
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

28
28
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

46
46
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

179
179
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

166
166
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

38
38
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

237
237
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

224
224
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

171
171
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

288
288
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

243
243
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

29
29
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

224
224
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

43
43
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

108
108
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

230
230
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

191
191
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

152
152
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

200
200
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

393
393
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

539
539
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

838
838
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

187
187

Meer sportnieuws