Pro League scherp over nieuwe wet voetbalveiligheid: "Een gemiste kans"

53
Pro League scherp over nieuwe wet voetbalveiligheid:

Het federale parlement kwam donderdagavond samen en keurde de aangepaste wet omtrent voetbalveiligheid goed. De goedkeuring betekent een nieuwe stap in Samen voor Veilig Voetbal, een initiatief rond voetbalveiligheid dat werd opgestart in september 2021. Lorin Parys, CEO van de Pro League, heeft echter een dubbel gevoel bij de nieuwe wetgeving. 


"Onze clubs willen hun verantwoordelijkheid nemen op het vlak van veiligheid, dat tonen de maatregelen die we het voorbije seizoen hebben genomen", citeert Het Nieuwsblad Parys. "We zijn ook best tevreden met een aantal maatregelen die in de wet vervat zitten zoals het verstrengen van de administratieve sancties, bijvoorbeeld voor het bedreigen van stewards of veiligheidspersoneel."

GEMISTE KANS

Maar volgens de voorzitter van de Pro League slaagt de nieuwe wetgeving er niet om de clubs die zich willen inzetten voor betere voetbalveiligheid te voorzien van de juiste middelen. "Maar als de clubs meer verantwoordelijkheid willen nemen, moeten ze daar natuurlijk ook de wettelijke instrumenten voor krijgen. En op dat vlak is deze nieuwe Voetbalwet een gemiste kans.”

STADIONVERBOD

“Zo vroegen we een meldingsplicht - virtueel of aan een politiecommissariaat - voor wie een stadionverbod heeft. We vroegen ook een internationaal stadionverbod zodat amokmakers uit het buitenland hier niet welkom zijn. Daarnaast vroegen we, in de strijd tegen ongecontroleerd gebruik van pyrotechnisch materiaal, toestemming voor onze stewards en veiligheidsagenten om uitgebreider te kunnen fouilleren. Op al die vragen biedt de wet geen antwoord", aldus een ietwat teleurgestelde Parys. 

MAATREGELEN

Dit zijn de nieuwe maatregelen die de nieuwe wet bevat.

1. Een aanzienlijke verstrenging van sancties voor geweld, racisme en discriminatie en recidivisme, met stadionverboden tot 25 jaar.

2. De start van de nationale kamer voor burgerrechtelijke uitsluitingen die het voorbije seizoen meteen tot 4 keer meer procedures leidde: 174 cases tegenover gemiddeld 40 procedures in eerdere seizoenen en voor het afgelopen seizoen al 3387 maanden stadionverbod uitvaardigde.

3. Procedures worden bovendien binnen een termijn van 25 werkdagen afgehandeld, beroep inclusief De aanpassing van zowel infrastructuur als het ticketingplatform van partner Roboticket opdat er vanaf 1 januari 2023 enkel nog tickets op naam werden verkocht.

4. De opvolging van de controle van de camerasystemen opdat elke club vandaag in regel is met de door de overheid opgelegde bepalingen

5. De koppeling van de databases van de stadionverboden met het ticketingsysteem opdat een nieuw stadionverbod in real time bekend wordt gemaakt aan de club.

6. Het doorgeven van abonnementen tussen geregistreerde fans via Free your Seat of soortgelijke applicaties.

7. Structureel overleg met delegaties van verschillende fangroepen en de SLO’s.

8. De intensivering van de samenwerking met Kazerne Dossin en de clubs rond preventieve en hersteltrajecten bij inbreuken rond discriminatie en racisme en de uitwerking van handleidingen voor spelers en clubs bij cases van online hatespeech.

Ben jij het eens met Parys?

Meest recent

La Louviére laat grote naam die flopte vertrekken

Bij La Louvière is het al een zeer drukke zomermercato geweest. Het begon opnieuw met een ...

0
0
'Club legt fors prijskaartje vast voor Forbs'

Bij Club Brugge beleven ze een zeer bewogen transferzomer. Met Mignolet, Stankovic, Onyedika en ...

79
79
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

30
30
'KV Mechelen richt ook pijlen op Tunesisch international'

KV Mechelen sleepte vorig weekend tegen Standard wel met een knappe comeback zijn eerste punt van ...

36
36
Barça nu al gek van Bisiwu: jonge Belg laat zich weer zien

Jesse Bisiwu beleeft dezer dagen een heuse droom. Bij Club Brugge had hij zijn kans in de hoofdmacht ...

98
98
'Na vertrek David: transferplannen Union bekend'

Het zijn alweer drukke tijden voor Union. Dat kwam deze week nog met verrassend nieuws, want uit het ...

132
132
'Straffe wending Tresoldi: Flick drukt stempel op dossier'

Het is een opvallende vaststelling dat deze zomer de absolute topclubs alsmaar vaker komen ...

422
422
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

213
213
Hoe Pocognoli door AI bondscoach van Schotland werd

Sebastien Pocognoli begint aan een nieuwe uitdaging als bondscoach van Schotland. Een opvallende ...

78
78
Kiki Vanrafelghem zet internet in brand: "Voelt als 10 jaar"

Kiki Vanrafelghem werd, enigszins onverwacht, enkele jaren geleden al een echte mediaster. De ...

121
121
‘KV Mechelen vol voor miljoenentransfer na blessure Hjelde’

KV Mechelen zag nieuwkomer Leo Hjelde meteen uitvallen met een zware blessure en Malinwa gaat daarom ...

150
150
Witsel onthult plannetje: "Daar wil ik graag stoppen"

Op zijn 37ste heeft Axel Witsel nog steeds geen genoeg van het voetbal. De Rode Duivel breit nog een ...

120
120
Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

255
255
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

103
103
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1252
1252
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

153
153
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

254
254
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

127
127
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

503
503
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

71
71
'Club Brugge stunt wéér: 10M-Belg kiest blauw-zwart'

Club Brugge staat dicht bij een nieuwe toptransfer. Een 22-jarige Belg van tien miljoen euro heeft ...

1409
1409
Hoe Sibierski Anderlecht van jarenlang probleem verlost

Antoine Sibierski is bezig aan een stevige mercato. Paars-Wit zal ruim meer dan 20 miljoen euro gaan ...

516
516
García trapt na: Vanaken betaalt alsnog de zwaarste prijs

Rudi Garcia heeft opnieuw uitgehaald naar de hele discussie rond Hans Vanaken op het WK. Alleen ...

1121
1121
‘20M-transferbom Club Brugge krijgt plots pijnlijke wending’

Club Brugge blijft jagen op een nieuwe topspeler, maar de droomtransfer dreigt plots muurvast te ...

541
541
Pijnlijke klap voor Anderlecht: 8M-man vertrekt gratis

Anderlecht leek een opvallende buitenkans op het spoor. Een speler die ooit acht miljoen euro ...

681
681

Meer sportnieuws