Pro League scherp over nieuwe wet voetbalveiligheid: "Een gemiste kans"

53 stemmen
Pro League scherp over nieuwe wet voetbalveiligheid:

Het federale parlement kwam donderdagavond samen en keurde de aangepaste wet omtrent voetbalveiligheid goed. De goedkeuring betekent een nieuwe stap in Samen voor Veilig Voetbal, een initiatief rond voetbalveiligheid dat werd opgestart in september 2021. Lorin Parys, CEO van de Pro League, heeft echter een dubbel gevoel bij de nieuwe wetgeving. 


"Onze clubs willen hun verantwoordelijkheid nemen op het vlak van veiligheid, dat tonen de maatregelen die we het voorbije seizoen hebben genomen", citeert Het Nieuwsblad Parys. "We zijn ook best tevreden met een aantal maatregelen die in de wet vervat zitten zoals het verstrengen van de administratieve sancties, bijvoorbeeld voor het bedreigen van stewards of veiligheidspersoneel."

GEMISTE KANS

Maar volgens de voorzitter van de Pro League slaagt de nieuwe wetgeving er niet om de clubs die zich willen inzetten voor betere voetbalveiligheid te voorzien van de juiste middelen. "Maar als de clubs meer verantwoordelijkheid willen nemen, moeten ze daar natuurlijk ook de wettelijke instrumenten voor krijgen. En op dat vlak is deze nieuwe Voetbalwet een gemiste kans.”

STADIONVERBOD

“Zo vroegen we een meldingsplicht - virtueel of aan een politiecommissariaat - voor wie een stadionverbod heeft. We vroegen ook een internationaal stadionverbod zodat amokmakers uit het buitenland hier niet welkom zijn. Daarnaast vroegen we, in de strijd tegen ongecontroleerd gebruik van pyrotechnisch materiaal, toestemming voor onze stewards en veiligheidsagenten om uitgebreider te kunnen fouilleren. Op al die vragen biedt de wet geen antwoord", aldus een ietwat teleurgestelde Parys. 

MAATREGELEN

Dit zijn de nieuwe maatregelen die de nieuwe wet bevat.

1. Een aanzienlijke verstrenging van sancties voor geweld, racisme en discriminatie en recidivisme, met stadionverboden tot 25 jaar.

2. De start van de nationale kamer voor burgerrechtelijke uitsluitingen die het voorbije seizoen meteen tot 4 keer meer procedures leidde: 174 cases tegenover gemiddeld 40 procedures in eerdere seizoenen en voor het afgelopen seizoen al 3387 maanden stadionverbod uitvaardigde.

3. Procedures worden bovendien binnen een termijn van 25 werkdagen afgehandeld, beroep inclusief De aanpassing van zowel infrastructuur als het ticketingplatform van partner Roboticket opdat er vanaf 1 januari 2023 enkel nog tickets op naam werden verkocht.

4. De opvolging van de controle van de camerasystemen opdat elke club vandaag in regel is met de door de overheid opgelegde bepalingen

5. De koppeling van de databases van de stadionverboden met het ticketingsysteem opdat een nieuw stadionverbod in real time bekend wordt gemaakt aan de club.

6. Het doorgeven van abonnementen tussen geregistreerde fans via Free your Seat of soortgelijke applicaties.

7. Structureel overleg met delegaties van verschillende fangroepen en de SLO’s.

8. De intensivering van de samenwerking met Kazerne Dossin en de clubs rond preventieve en hersteltrajecten bij inbreuken rond discriminatie en racisme en de uitwerking van handleidingen voor spelers en clubs bij cases van online hatespeech.

Ben jij het eens met Parys?

Meest recent

La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

3
3
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

12
12
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

29
29
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

101
101
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

23
23
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

8
8
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

30
30
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

148
148
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

95
95
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

456
456
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

453
453
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

145
145
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

84
84
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

81
81
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

175
175
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

72
72
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

121
121
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

412
412
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

193
193
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

110
110
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

332
332
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

176
176
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

78
78

Meer sportnieuws