Pro League scherp over nieuwe wet voetbalveiligheid: "Een gemiste kans"

53
Pro League scherp over nieuwe wet voetbalveiligheid:

Het federale parlement kwam donderdagavond samen en keurde de aangepaste wet omtrent voetbalveiligheid goed. De goedkeuring betekent een nieuwe stap in Samen voor Veilig Voetbal, een initiatief rond voetbalveiligheid dat werd opgestart in september 2021. Lorin Parys, CEO van de Pro League, heeft echter een dubbel gevoel bij de nieuwe wetgeving. 


"Onze clubs willen hun verantwoordelijkheid nemen op het vlak van veiligheid, dat tonen de maatregelen die we het voorbije seizoen hebben genomen", citeert Het Nieuwsblad Parys. "We zijn ook best tevreden met een aantal maatregelen die in de wet vervat zitten zoals het verstrengen van de administratieve sancties, bijvoorbeeld voor het bedreigen van stewards of veiligheidspersoneel."

GEMISTE KANS

Maar volgens de voorzitter van de Pro League slaagt de nieuwe wetgeving er niet om de clubs die zich willen inzetten voor betere voetbalveiligheid te voorzien van de juiste middelen. "Maar als de clubs meer verantwoordelijkheid willen nemen, moeten ze daar natuurlijk ook de wettelijke instrumenten voor krijgen. En op dat vlak is deze nieuwe Voetbalwet een gemiste kans.”

STADIONVERBOD

“Zo vroegen we een meldingsplicht - virtueel of aan een politiecommissariaat - voor wie een stadionverbod heeft. We vroegen ook een internationaal stadionverbod zodat amokmakers uit het buitenland hier niet welkom zijn. Daarnaast vroegen we, in de strijd tegen ongecontroleerd gebruik van pyrotechnisch materiaal, toestemming voor onze stewards en veiligheidsagenten om uitgebreider te kunnen fouilleren. Op al die vragen biedt de wet geen antwoord", aldus een ietwat teleurgestelde Parys. 

MAATREGELEN

Dit zijn de nieuwe maatregelen die de nieuwe wet bevat.

1. Een aanzienlijke verstrenging van sancties voor geweld, racisme en discriminatie en recidivisme, met stadionverboden tot 25 jaar.

2. De start van de nationale kamer voor burgerrechtelijke uitsluitingen die het voorbije seizoen meteen tot 4 keer meer procedures leidde: 174 cases tegenover gemiddeld 40 procedures in eerdere seizoenen en voor het afgelopen seizoen al 3387 maanden stadionverbod uitvaardigde.

3. Procedures worden bovendien binnen een termijn van 25 werkdagen afgehandeld, beroep inclusief De aanpassing van zowel infrastructuur als het ticketingplatform van partner Roboticket opdat er vanaf 1 januari 2023 enkel nog tickets op naam werden verkocht.

4. De opvolging van de controle van de camerasystemen opdat elke club vandaag in regel is met de door de overheid opgelegde bepalingen

5. De koppeling van de databases van de stadionverboden met het ticketingsysteem opdat een nieuw stadionverbod in real time bekend wordt gemaakt aan de club.

6. Het doorgeven van abonnementen tussen geregistreerde fans via Free your Seat of soortgelijke applicaties.

7. Structureel overleg met delegaties van verschillende fangroepen en de SLO’s.

8. De intensivering van de samenwerking met Kazerne Dossin en de clubs rond preventieve en hersteltrajecten bij inbreuken rond discriminatie en racisme en de uitwerking van handleidingen voor spelers en clubs bij cases van online hatespeech.

Ben jij het eens met Parys?

Meest recent

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

0
0
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

19
19
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

11
11
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

18
18
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

55
55
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

261
261
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

76
76
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

224
224
Thibaut Courtois verrast met primeur over toekomst

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie wordt ...

83
83
PSG-Barça escaleert al voor aftrap: nachtelijke chaos

PSG en FC Barcelona staan tegenover elkaar namens de Champions League. De twee grootmachten worden ...

94
94
Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

181
181
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

254
254
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

593
593
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

292
292
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

104
104
Erik ten Hag maakt Ronaldo compleet met de grond gelijk

Erik ten Hag was in het verleden de hoofdtrainer van Manchester United. De Nederlander had ook ...

106
106
UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

312
312
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

180
180
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

192
192
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

181
181
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

299
299
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

639
639
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

479
479
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

271
271
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

44
44

Meer sportnieuws