Refaelov heeft nieuwe club helemaal beet

door
Refaelov heeft nieuwe club helemaal beet

Bij Anderlecht zijn ze nog koortsachtig op zoek naar een nummer tien, want die positie is momenteel helemaal vacant. Yari Verschaeren ligt nog een halfjaar in de lappenmand, terwijl Sporting deze zomer afscheid nam van Lior Refaelov. De 37-jarige kreeg geen nieuw contract meer en kondigde enkele dagen geleden al aan dat hij na twaalf jaar afscheid neemt van België.


In de zomer van 2011 was de Israëliër in ons land neergestreken en zowel bij Club Brugge, Antwerp als Anderlecht zou hij grote sier maken. Op zijn palmares staan twee titels en twee bekers, terwijl hij in 2020 als speler van Antwerp ook de Gouden Schoen won. Bij Anderlecht was Refaelov de voorbije twee seizoenen nog regelmatig beslissend, maar fysiek kon hij het spel van Brian Riemer alsmaar minder aan.

Het was intussen duidelijk geworden dat Refaelov naar zijn thuisland zou terugkeren en nu heeft hij zijn transfer ook helemaal afgerond. Donderdagavond tekende hij een overeenkomst voor één seizoen met optie bij Maccabi Haifa, de club waar hij zijn jeugd doorbracht en ook van 2006 tot 2011 al in het eerste elftal speelde. Hij zal bij zijn oude club het nummer 11 dragen en poseerde er uitgebreid samen met zijn vrouw Gal en hun twee kinderen.

Terug thuis

Refaelov is dan ook in de wolken met zijn overstap. "Ik ben blij om terug thuis te zijn", vertelt hij. "Er zat een gat in mijn hart, maar dat is nu terug opgevuld." De eerste taak van Refaelov zal worden om zijn ploeg midden juli door de eerste kwalificatieronde van de Champions League te loodsen, nadat Maccabi vorig seizoen de Israëlische titel veroverde.


Zal Refaelov daar nog schitteren?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

93
93
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

94
94
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

136
136
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

227
227
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

208
208
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

68
68
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

479
479
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

58
58
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

139
139
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

455
455
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

143
143
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

235
235
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

166
166
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

369
369
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

525
525
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

695
695
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

221
221
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

286
286
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1086
1086
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

488
488
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

339
339

Meer sportnieuws