Refaelov heeft nieuwe club helemaal beet

129
Refaelov heeft nieuwe club helemaal beet

Bij Anderlecht zijn ze nog koortsachtig op zoek naar een nummer tien, want die positie is momenteel helemaal vacant. Yari Verschaeren ligt nog een halfjaar in de lappenmand, terwijl Sporting deze zomer afscheid nam van Lior Refaelov. De 37-jarige kreeg geen nieuw contract meer en kondigde enkele dagen geleden al aan dat hij na twaalf jaar afscheid neemt van België.


In de zomer van 2011 was de Israëliër in ons land neergestreken en zowel bij Club Brugge, Antwerp als Anderlecht zou hij grote sier maken. Op zijn palmares staan twee titels en twee bekers, terwijl hij in 2020 als speler van Antwerp ook de Gouden Schoen won. Bij Anderlecht was Refaelov de voorbije twee seizoenen nog regelmatig beslissend, maar fysiek kon hij het spel van Brian Riemer alsmaar minder aan.

Het was intussen duidelijk geworden dat Refaelov naar zijn thuisland zou terugkeren en nu heeft hij zijn transfer ook helemaal afgerond. Donderdagavond tekende hij een overeenkomst voor één seizoen met optie bij Maccabi Haifa, de club waar hij zijn jeugd doorbracht en ook van 2006 tot 2011 al in het eerste elftal speelde. Hij zal bij zijn oude club het nummer 11 dragen en poseerde er uitgebreid samen met zijn vrouw Gal en hun twee kinderen.

Terug thuis

Refaelov is dan ook in de wolken met zijn overstap. "Ik ben blij om terug thuis te zijn", vertelt hij. "Er zat een gat in mijn hart, maar dat is nu terug opgevuld." De eerste taak van Refaelov zal worden om zijn ploeg midden juli door de eerste kwalificatieronde van de Champions League te loodsen, nadat Maccabi vorig seizoen de Israëlische titel veroverde.


Zal Refaelov daar nog schitteren?

Meest recent

'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

9
9
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

22
22
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

18
18
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

94
94
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

28
28
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

164
164
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

100
100
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

63
63
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

187
187
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

171
171
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

235
235
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

132
132
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

219
219
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

228
228
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

289
289
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

245
245
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

315
315
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

486
486
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

225
225
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

209
209
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

185
185
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

167
167
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

81
81

Meer sportnieuws