'Club Brugge, Union en Genk strijden om nieuwe Orban'

door
'Club Brugge, Union en Genk strijden om nieuwe Orban'

De transferzomer is nog maar net begonnen, maar bij sommige clubs draait de molen al op volle toeren. Club Brugge kondigde woensdag bijvoorbeeld nog de jonge Victor Barbera aan als derde zomeraanwinst, nadat het eerder al Michal Skoras en Igor Thiago strikte. Dat zijn dus al een flankaanvaller en twee spitsen, maar er zou nog meer offensieve versterking kunnen komen.


Volgens Team Football is er immers een strijd tussen de Belgische topclubs aan de gang om Akor Adams. Dat is een 23-jarige Nigeriaanse spits van 1,90m, die jongste maanden aan de lopende band scoort bij het Noorse Lilleström. Hij scoorde er voorbije maanden maar liefst twaalf keer in twaalf wedstrijden. Een Nigeriaan die vlot scoort in Noorwegen, dat doet uiteraard meteen denken aan Victor Boniface of Gift Orban.

Naast Club Brugge zouden daardoor ook Union en KRC Genk de targetspits al op de radar hebben. Vanuit Frankrijk is er dan weer interesse van FC Nantes. Lilleström wrijft zich alvast in de handen, want Adams heeft nog anderhalf jaar contract en gezien de grote interesse denken ze wel een mooie transfersom uit de brand te kunnen slepen. Ze zouden mikken op een bedrag van 3 miljoen euro.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Spitsen gezocht

Dat is een bedrag dat zeker wel betaalbaar is voor de Belgische topclubs. Bij Club hebben ze nu misschien wel minder nood aan een extra spits, tenzij Ferran Jutgla of Roman Yaremchuk misschien zou vertrekken. Genk en Union zoeken dan weer wel nog volop naar offensieve stootkracht. De Limburgers konden het vertrek van Paul Onuachu nooit opvangen en nemen straks wellicht ook afscheid van Ally Samatta, terwijl ze zich bij Union opmaken voor een recordtransfer van Boniface.


Wie kan hem het meest gebruiken?

Meest recent

Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

0
0
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

22
22
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

95
95
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

276
276
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

203
203
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

114
114
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

74
74
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

286
286
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

165
165
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

235
235
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

295
295
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

44
44
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

109
109
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

158
158
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

607
607
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

160
160
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

219
219
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

426
426
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

99
99
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

225
225
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

199
199
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

110
110
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

86
86
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

16
16
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

191
191

Meer sportnieuws