'Club Brugge, Union en Genk strijden om nieuwe Orban'

635 stemmen
'Club Brugge, Union en Genk strijden om nieuwe Orban'

De transferzomer is nog maar net begonnen, maar bij sommige clubs draait de molen al op volle toeren. Club Brugge kondigde woensdag bijvoorbeeld nog de jonge Victor Barbera aan als derde zomeraanwinst, nadat het eerder al Michal Skoras en Igor Thiago strikte. Dat zijn dus al een flankaanvaller en twee spitsen, maar er zou nog meer offensieve versterking kunnen komen.


Volgens Team Football is er immers een strijd tussen de Belgische topclubs aan de gang om Akor Adams. Dat is een 23-jarige Nigeriaanse spits van 1,90m, die jongste maanden aan de lopende band scoort bij het Noorse Lilleström. Hij scoorde er voorbije maanden maar liefst twaalf keer in twaalf wedstrijden. Een Nigeriaan die vlot scoort in Noorwegen, dat doet uiteraard meteen denken aan Victor Boniface of Gift Orban.

Naast Club Brugge zouden daardoor ook Union en KRC Genk de targetspits al op de radar hebben. Vanuit Frankrijk is er dan weer interesse van FC Nantes. Lilleström wrijft zich alvast in de handen, want Adams heeft nog anderhalf jaar contract en gezien de grote interesse denken ze wel een mooie transfersom uit de brand te kunnen slepen. Ze zouden mikken op een bedrag van 3 miljoen euro.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Spitsen gezocht

Dat is een bedrag dat zeker wel betaalbaar is voor de Belgische topclubs. Bij Club hebben ze nu misschien wel minder nood aan een extra spits, tenzij Ferran Jutgla of Roman Yaremchuk misschien zou vertrekken. Genk en Union zoeken dan weer wel nog volop naar offensieve stootkracht. De Limburgers konden het vertrek van Paul Onuachu nooit opvangen en nemen straks wellicht ook afscheid van Ally Samatta, terwijl ze zich bij Union opmaken voor een recordtransfer van Boniface.


Wie kan hem het meest gebruiken?

Meest recent

Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

14
14
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

112
112
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

28
28
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

115
115
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

147
147
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

53
53
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

108
108
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

214
214
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

126
126
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

117
117
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

318
318
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

197
197
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

174
174
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

219
219
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

350
350
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

244
244
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

503
503
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

265
265
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

108
108
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

484
484
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

318
318
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

273
273
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

113
113

Meer sportnieuws