Fredberg trekt alle registers open voor peperdure toptransfer

891
Fredberg trekt alle registers open voor peperdure toptransfer

Momenteel voert Anderlecht intensieve onderhandelingen met Boca Juniors voor Luis Vazquez, en het is duidelijk dat de jonge Argentijn de topprioriteit is van de club, met Kasper Dolberg (OGC Nice) als alternatieve optie. Jesper Fredberg zet alles op alles om Vazquez naar het Lotto Park te halen, want hij heeft zijn openingsbod verhoogd van 4 miljoen euro op naar 7 miljoen euro (5 miljoen euro vast met 2 miljoen euro aan variabelen, met behoud van 30% van de transferrechten voor Boca). Hoewel vicevoorzitter Juan Roman Riquelme een vraagprijs van minstens 7 miljoen euro hanteert, lijkt het huidige aanbod van Anderlecht al meer dan in lijn te zijn met de huidige prestaties en marktwaarde van Vazquez.

LEES OOK: Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Onderhandelingen met een grote inzet

Met nog minder dan drie weken te gaan tot de opening van de zomertransfermarkt, heeft Jesper Fredberg al grote plannen. De CEO Sports beschikt over een aanzienlijk transferbudget, zeker in vergelijking met de vorige mercato’s, maar hij is vastbesloten om die middelen verstandig te besteden. Bij het aantrekken van nieuwkomers wil Anderlecht zich richten op spelers die oprecht willen spelen voor de club, en daarnaast moeten hun salarissen passen binnen de financiële grenzen. Het is duidelijk dat Anderlecht streeft naar een maximaal rendement uit weloverwogen investeringen.

Anderlecht is wel bereid om grote transferbedragen (lees: meer dan 5 miljoen euro) te besteden aan spelers waarin ze volledig geloven. Dit lijkt het geval te zijn met Luis Vazquez, de 22-jarige spits van Boca Juniors, die wordt beschouwd als een geschikte en zelfs interessantere optie als Islam Slimani, de aanvalsleider van Anderlecht in het afgelopen seizoen. Momenteel voert Anderlecht intensieve onderhandelingen met Boca voor Vazquez, en het is duidelijk dat de jonge Argentijn de topprioriteit is van de club, met Kasper Dolberg (OGC Nice) als alternatieve optie. Anderlecht startte de onderhandelingen met een openingsbod van 4 miljoen euro, maar die aanbieding heeft Boca Juniors meteen van de tafel geveegd. Vervolgens stuurde Jesper Fredberg een verbeterd voorstel naar Buenos Aires, bestaande uit een vaste som van 5 miljoen euro, aangevuld met 2 miljoen euro aan bonussen. Daarnaast behoudt Boca Juniors nog 30% van de transferrechten van Luis Vazquez. Deze transferaanbieding lijkt het beste en definitieve bod te zijn van Anderlecht, dat snel wil handelen en niet veel tijd wil verspillen aan doodlopende pistes op de transfermarkt.

Anderlecht benadert droomdeal Boca Juniors

Enkele jaren geleden gold Luis Vazquez als een van de meest veelbelovende talenten in het Argentijnse voetbal en hij werd zelfs genoemd als een mogelijke optie voor de nationale ploeg, de Albiceleste. De spits maakte indruk in de Superliga en trok interesse van clubs zoals Club Brugge, Ajax, Valencia, AC Milan, Fiorentina en Borussia Dortmund. Maar na een teleurstellend seizoen wordt Vazquez niet langer beschouwd als de eerste keuze voor Boca Juniors. In de huidige jaargang krijgen zijn rechtstreekse concurrenten Dario Benedetto (753 minuten) en Miguel Merentiel (898 minuten) opvallend veel meer speeltijd dan hij (260 minuten). De marktwaarde van Luis Vazquez is inmiddels gehalveerd, van 5 miljoen euro eind vorig jaar naar 2,5 miljoen euro op dit moment. Door de opkomst van Dario Benedetto en Miguel Merentiel staat Vazquez in de schaduw, wat Boca Juniors aanzet om de spits te verkopen, zij het tegen de juiste prijs. Volgens Argentijnse media heeft vicevoorzitter Juan Roman Riquelme de ambitie om minstens 7 miljoen euro te vangen voor de transfer, een bedrag dat Anderlecht benadert met een vaste som van 5 miljoen euro en 2 miljoen euro aan variabele bonussen. Bovendien behoudt Boca 30% van de transferrechten in eigen handen.

Riquelme dreigt hand te overspelen

Boca Juniors moet zich voorbereiden op een constructieve benadering tijdens de volgende onderhandelingsronde, omdat de Argentijnse topclub zijn hand kan overspelen door een te hoog tegenbod. Luis Vazquez heeft namelijk al bijna een jaar geen doelpunt meer gescoord, sinds 22 augustus vorig jaar. Dit seizoen is Vazquez op gemiddelde basis ook de minst dreigende en minst doelgerichte spits in het team: na 8 competitiewedstrijden en 260 minuten speeltijd staat zijn doelpuntenteller niet toevallig nog steeds op nul. Daarnaast heeft Boca Juniors al plannen gemaakt voor de verwachte miljoenenopbrengsten uit de verkoop van Vazquez. Juan Roman Riquelme heeft een sterke wens om Nahitan Nandez (Cagliari, marktwaarde 5 miljoen euro) naar Boca Juniors te halen en hoopt dat de centrale middenvelder een belangrijke rol kan spelen in de Copa Libertadores. Daarnaast staat ook flankaanvaller Franco Cervi (Celta de Vigo, marktwaarde 3 miljoen euro) hoog op het verlanglijstje van de club. Het huidige bod van Anderlecht, bestaande uit 5 miljoen euro + 2 miljoen euro aan variabelen, met behoud van 30% van de transferrechten voor Boca, biedt ruime mogelijkheden om de komst van Nandez en Cervi naar Buenos Aires te realiseren.

Vazquez kan ontploffen bij Anderlecht

Op basis van de huidige prestaties en marktwaarde lijkt het erop dat Luis Vazquez niet veel meer waard is dan het huidige aanbod van Anderlecht. De ambitie van Juan Roman Riquelme om een vraagprijs van 7 miljoen euro te hanteren, lijkt in dit geval het maximale te zijn, zeker gezien het feit dat Vazquez niet langer in de plannen van de Argentijnse topclub voorkomt. Bij Anderlecht krijgt de 22-jarige spits de kans om een nieuwe start te maken, en de club kan profiteren van Vazquez's grote intrinsieke kwaliteiten. Met een imposante gestalte van 1 meter 90 en fysieke kracht is Luis Vazquez een indrukwekkende verschijning, maar zijn kwaliteiten gaan verder dan alleen zijn fysiek. Technisch begaafd en wendbaar, kan Vazquez zich goed positioneren in het samenspel en voor het doel. Bovendien is hij bedreven in het behouden van balbezit en kan hij zich slim losdraaien van zijn tegenstanders. Het is dan ook geen toeval dat zijn grote voorbeeld Robert Lewandowski is. Oscar Regenhardt, die Vazquez al van jongs af aan volgt, voorspelt een veelbelovende toekomst voor hem. “Hij is een spits met een doel, hij kopt goed, hij is snel ondanks zijn lengte. Morgen zal hij veel geld waard zijn.”

Vazquez zou kunnen aanslaan bij Anderlecht

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

66
66
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

14
14
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

45
45
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

10
10
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

99
99
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

45
45
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

168
168
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

266
266
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

650
650
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

242
242
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

78
78
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

73
73
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

304
304
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

523
523
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

358
358
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

325
325
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

838
838
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

742
742
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

326
326

Meer sportnieuws