Fredberg trekt alle registers open voor peperdure toptransfer

door
Fredberg trekt alle registers open voor peperdure toptransfer

Momenteel voert Anderlecht intensieve onderhandelingen met Boca Juniors voor Luis Vazquez, en het is duidelijk dat de jonge Argentijn de topprioriteit is van de club, met Kasper Dolberg (OGC Nice) als alternatieve optie. Jesper Fredberg zet alles op alles om Vazquez naar het Lotto Park te halen, want hij heeft zijn openingsbod verhoogd van 4 miljoen euro op naar 7 miljoen euro (5 miljoen euro vast met 2 miljoen euro aan variabelen, met behoud van 30% van de transferrechten voor Boca). Hoewel vicevoorzitter Juan Roman Riquelme een vraagprijs van minstens 7 miljoen euro hanteert, lijkt het huidige aanbod van Anderlecht al meer dan in lijn te zijn met de huidige prestaties en marktwaarde van Vazquez.

LEES OOK: Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Onderhandelingen met een grote inzet

Met nog minder dan drie weken te gaan tot de opening van de zomertransfermarkt, heeft Jesper Fredberg al grote plannen. De CEO Sports beschikt over een aanzienlijk transferbudget, zeker in vergelijking met de vorige mercato’s, maar hij is vastbesloten om die middelen verstandig te besteden. Bij het aantrekken van nieuwkomers wil Anderlecht zich richten op spelers die oprecht willen spelen voor de club, en daarnaast moeten hun salarissen passen binnen de financiële grenzen. Het is duidelijk dat Anderlecht streeft naar een maximaal rendement uit weloverwogen investeringen.

Anderlecht is wel bereid om grote transferbedragen (lees: meer dan 5 miljoen euro) te besteden aan spelers waarin ze volledig geloven. Dit lijkt het geval te zijn met Luis Vazquez, de 22-jarige spits van Boca Juniors, die wordt beschouwd als een geschikte en zelfs interessantere optie als Islam Slimani, de aanvalsleider van Anderlecht in het afgelopen seizoen. Momenteel voert Anderlecht intensieve onderhandelingen met Boca voor Vazquez, en het is duidelijk dat de jonge Argentijn de topprioriteit is van de club, met Kasper Dolberg (OGC Nice) als alternatieve optie. Anderlecht startte de onderhandelingen met een openingsbod van 4 miljoen euro, maar die aanbieding heeft Boca Juniors meteen van de tafel geveegd. Vervolgens stuurde Jesper Fredberg een verbeterd voorstel naar Buenos Aires, bestaande uit een vaste som van 5 miljoen euro, aangevuld met 2 miljoen euro aan bonussen. Daarnaast behoudt Boca Juniors nog 30% van de transferrechten van Luis Vazquez. Deze transferaanbieding lijkt het beste en definitieve bod te zijn van Anderlecht, dat snel wil handelen en niet veel tijd wil verspillen aan doodlopende pistes op de transfermarkt.

Anderlecht benadert droomdeal Boca Juniors

Enkele jaren geleden gold Luis Vazquez als een van de meest veelbelovende talenten in het Argentijnse voetbal en hij werd zelfs genoemd als een mogelijke optie voor de nationale ploeg, de Albiceleste. De spits maakte indruk in de Superliga en trok interesse van clubs zoals Club Brugge, Ajax, Valencia, AC Milan, Fiorentina en Borussia Dortmund. Maar na een teleurstellend seizoen wordt Vazquez niet langer beschouwd als de eerste keuze voor Boca Juniors. In de huidige jaargang krijgen zijn rechtstreekse concurrenten Dario Benedetto (753 minuten) en Miguel Merentiel (898 minuten) opvallend veel meer speeltijd dan hij (260 minuten). De marktwaarde van Luis Vazquez is inmiddels gehalveerd, van 5 miljoen euro eind vorig jaar naar 2,5 miljoen euro op dit moment. Door de opkomst van Dario Benedetto en Miguel Merentiel staat Vazquez in de schaduw, wat Boca Juniors aanzet om de spits te verkopen, zij het tegen de juiste prijs. Volgens Argentijnse media heeft vicevoorzitter Juan Roman Riquelme de ambitie om minstens 7 miljoen euro te vangen voor de transfer, een bedrag dat Anderlecht benadert met een vaste som van 5 miljoen euro en 2 miljoen euro aan variabele bonussen. Bovendien behoudt Boca 30% van de transferrechten in eigen handen.

Riquelme dreigt hand te overspelen

Boca Juniors moet zich voorbereiden op een constructieve benadering tijdens de volgende onderhandelingsronde, omdat de Argentijnse topclub zijn hand kan overspelen door een te hoog tegenbod. Luis Vazquez heeft namelijk al bijna een jaar geen doelpunt meer gescoord, sinds 22 augustus vorig jaar. Dit seizoen is Vazquez op gemiddelde basis ook de minst dreigende en minst doelgerichte spits in het team: na 8 competitiewedstrijden en 260 minuten speeltijd staat zijn doelpuntenteller niet toevallig nog steeds op nul. Daarnaast heeft Boca Juniors al plannen gemaakt voor de verwachte miljoenenopbrengsten uit de verkoop van Vazquez. Juan Roman Riquelme heeft een sterke wens om Nahitan Nandez (Cagliari, marktwaarde 5 miljoen euro) naar Boca Juniors te halen en hoopt dat de centrale middenvelder een belangrijke rol kan spelen in de Copa Libertadores. Daarnaast staat ook flankaanvaller Franco Cervi (Celta de Vigo, marktwaarde 3 miljoen euro) hoog op het verlanglijstje van de club. Het huidige bod van Anderlecht, bestaande uit 5 miljoen euro + 2 miljoen euro aan variabelen, met behoud van 30% van de transferrechten voor Boca, biedt ruime mogelijkheden om de komst van Nandez en Cervi naar Buenos Aires te realiseren.

Vazquez kan ontploffen bij Anderlecht

Op basis van de huidige prestaties en marktwaarde lijkt het erop dat Luis Vazquez niet veel meer waard is dan het huidige aanbod van Anderlecht. De ambitie van Juan Roman Riquelme om een vraagprijs van 7 miljoen euro te hanteren, lijkt in dit geval het maximale te zijn, zeker gezien het feit dat Vazquez niet langer in de plannen van de Argentijnse topclub voorkomt. Bij Anderlecht krijgt de 22-jarige spits de kans om een nieuwe start te maken, en de club kan profiteren van Vazquez's grote intrinsieke kwaliteiten. Met een imposante gestalte van 1 meter 90 en fysieke kracht is Luis Vazquez een indrukwekkende verschijning, maar zijn kwaliteiten gaan verder dan alleen zijn fysiek. Technisch begaafd en wendbaar, kan Vazquez zich goed positioneren in het samenspel en voor het doel. Bovendien is hij bedreven in het behouden van balbezit en kan hij zich slim losdraaien van zijn tegenstanders. Het is dan ook geen toeval dat zijn grote voorbeeld Robert Lewandowski is. Oscar Regenhardt, die Vazquez al van jongs af aan volgt, voorspelt een veelbelovende toekomst voor hem. “Hij is een spits met een doel, hij kopt goed, hij is snel ondanks zijn lengte. Morgen zal hij veel geld waard zijn.”

Vazquez zou kunnen aanslaan bij Anderlecht

Meest recent

AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

1
1
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

87
87
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

62
62
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

94
94
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

90
90
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

32
32
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

50
50
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

38
38
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

232
232
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

337
337
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

147
147
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

79
79
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

53
53
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

259
259
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

480
480
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

253
253
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

154
154
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

434
434
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

214
214
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

438
438
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

180
180
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

106
106
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

703
703

Meer sportnieuws