Fredberg trekt alle registers open voor peperdure toptransfer

891
Fredberg trekt alle registers open voor peperdure toptransfer

Momenteel voert Anderlecht intensieve onderhandelingen met Boca Juniors voor Luis Vazquez, en het is duidelijk dat de jonge Argentijn de topprioriteit is van de club, met Kasper Dolberg (OGC Nice) als alternatieve optie. Jesper Fredberg zet alles op alles om Vazquez naar het Lotto Park te halen, want hij heeft zijn openingsbod verhoogd van 4 miljoen euro op naar 7 miljoen euro (5 miljoen euro vast met 2 miljoen euro aan variabelen, met behoud van 30% van de transferrechten voor Boca). Hoewel vicevoorzitter Juan Roman Riquelme een vraagprijs van minstens 7 miljoen euro hanteert, lijkt het huidige aanbod van Anderlecht al meer dan in lijn te zijn met de huidige prestaties en marktwaarde van Vazquez.

LEES OOK: Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Onderhandelingen met een grote inzet

Met nog minder dan drie weken te gaan tot de opening van de zomertransfermarkt, heeft Jesper Fredberg al grote plannen. De CEO Sports beschikt over een aanzienlijk transferbudget, zeker in vergelijking met de vorige mercato’s, maar hij is vastbesloten om die middelen verstandig te besteden. Bij het aantrekken van nieuwkomers wil Anderlecht zich richten op spelers die oprecht willen spelen voor de club, en daarnaast moeten hun salarissen passen binnen de financiële grenzen. Het is duidelijk dat Anderlecht streeft naar een maximaal rendement uit weloverwogen investeringen.

Anderlecht is wel bereid om grote transferbedragen (lees: meer dan 5 miljoen euro) te besteden aan spelers waarin ze volledig geloven. Dit lijkt het geval te zijn met Luis Vazquez, de 22-jarige spits van Boca Juniors, die wordt beschouwd als een geschikte en zelfs interessantere optie als Islam Slimani, de aanvalsleider van Anderlecht in het afgelopen seizoen. Momenteel voert Anderlecht intensieve onderhandelingen met Boca voor Vazquez, en het is duidelijk dat de jonge Argentijn de topprioriteit is van de club, met Kasper Dolberg (OGC Nice) als alternatieve optie. Anderlecht startte de onderhandelingen met een openingsbod van 4 miljoen euro, maar die aanbieding heeft Boca Juniors meteen van de tafel geveegd. Vervolgens stuurde Jesper Fredberg een verbeterd voorstel naar Buenos Aires, bestaande uit een vaste som van 5 miljoen euro, aangevuld met 2 miljoen euro aan bonussen. Daarnaast behoudt Boca Juniors nog 30% van de transferrechten van Luis Vazquez. Deze transferaanbieding lijkt het beste en definitieve bod te zijn van Anderlecht, dat snel wil handelen en niet veel tijd wil verspillen aan doodlopende pistes op de transfermarkt.

Anderlecht benadert droomdeal Boca Juniors

Enkele jaren geleden gold Luis Vazquez als een van de meest veelbelovende talenten in het Argentijnse voetbal en hij werd zelfs genoemd als een mogelijke optie voor de nationale ploeg, de Albiceleste. De spits maakte indruk in de Superliga en trok interesse van clubs zoals Club Brugge, Ajax, Valencia, AC Milan, Fiorentina en Borussia Dortmund. Maar na een teleurstellend seizoen wordt Vazquez niet langer beschouwd als de eerste keuze voor Boca Juniors. In de huidige jaargang krijgen zijn rechtstreekse concurrenten Dario Benedetto (753 minuten) en Miguel Merentiel (898 minuten) opvallend veel meer speeltijd dan hij (260 minuten). De marktwaarde van Luis Vazquez is inmiddels gehalveerd, van 5 miljoen euro eind vorig jaar naar 2,5 miljoen euro op dit moment. Door de opkomst van Dario Benedetto en Miguel Merentiel staat Vazquez in de schaduw, wat Boca Juniors aanzet om de spits te verkopen, zij het tegen de juiste prijs. Volgens Argentijnse media heeft vicevoorzitter Juan Roman Riquelme de ambitie om minstens 7 miljoen euro te vangen voor de transfer, een bedrag dat Anderlecht benadert met een vaste som van 5 miljoen euro en 2 miljoen euro aan variabele bonussen. Bovendien behoudt Boca 30% van de transferrechten in eigen handen.

Riquelme dreigt hand te overspelen

Boca Juniors moet zich voorbereiden op een constructieve benadering tijdens de volgende onderhandelingsronde, omdat de Argentijnse topclub zijn hand kan overspelen door een te hoog tegenbod. Luis Vazquez heeft namelijk al bijna een jaar geen doelpunt meer gescoord, sinds 22 augustus vorig jaar. Dit seizoen is Vazquez op gemiddelde basis ook de minst dreigende en minst doelgerichte spits in het team: na 8 competitiewedstrijden en 260 minuten speeltijd staat zijn doelpuntenteller niet toevallig nog steeds op nul. Daarnaast heeft Boca Juniors al plannen gemaakt voor de verwachte miljoenenopbrengsten uit de verkoop van Vazquez. Juan Roman Riquelme heeft een sterke wens om Nahitan Nandez (Cagliari, marktwaarde 5 miljoen euro) naar Boca Juniors te halen en hoopt dat de centrale middenvelder een belangrijke rol kan spelen in de Copa Libertadores. Daarnaast staat ook flankaanvaller Franco Cervi (Celta de Vigo, marktwaarde 3 miljoen euro) hoog op het verlanglijstje van de club. Het huidige bod van Anderlecht, bestaande uit 5 miljoen euro + 2 miljoen euro aan variabelen, met behoud van 30% van de transferrechten voor Boca, biedt ruime mogelijkheden om de komst van Nandez en Cervi naar Buenos Aires te realiseren.

Vazquez kan ontploffen bij Anderlecht

Op basis van de huidige prestaties en marktwaarde lijkt het erop dat Luis Vazquez niet veel meer waard is dan het huidige aanbod van Anderlecht. De ambitie van Juan Roman Riquelme om een vraagprijs van 7 miljoen euro te hanteren, lijkt in dit geval het maximale te zijn, zeker gezien het feit dat Vazquez niet langer in de plannen van de Argentijnse topclub voorkomt. Bij Anderlecht krijgt de 22-jarige spits de kans om een nieuwe start te maken, en de club kan profiteren van Vazquez's grote intrinsieke kwaliteiten. Met een imposante gestalte van 1 meter 90 en fysieke kracht is Luis Vazquez een indrukwekkende verschijning, maar zijn kwaliteiten gaan verder dan alleen zijn fysiek. Technisch begaafd en wendbaar, kan Vazquez zich goed positioneren in het samenspel en voor het doel. Bovendien is hij bedreven in het behouden van balbezit en kan hij zich slim losdraaien van zijn tegenstanders. Het is dan ook geen toeval dat zijn grote voorbeeld Robert Lewandowski is. Oscar Regenhardt, die Vazquez al van jongs af aan volgt, voorspelt een veelbelovende toekomst voor hem. “Hij is een spits met een doel, hij kopt goed, hij is snel ondanks zijn lengte. Morgen zal hij veel geld waard zijn.”

Vazquez zou kunnen aanslaan bij Anderlecht

Meest recent

KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

8
8
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

60
60
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

70
70
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

19
19
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

132
132
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

66
66
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

172
172
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

159
159
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

241
241
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

189
189
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

236
236
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

400
400
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

190
190
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

191
191
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

166
166
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

144
144
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

78
78
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

45
45
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

218
218
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

136
136
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

78
78
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

36
36
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

19
19
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

321
321

Meer sportnieuws