Fredberg trekt alle registers open voor peperdure toptransfer

891
Fredberg trekt alle registers open voor peperdure toptransfer

Momenteel voert Anderlecht intensieve onderhandelingen met Boca Juniors voor Luis Vazquez, en het is duidelijk dat de jonge Argentijn de topprioriteit is van de club, met Kasper Dolberg (OGC Nice) als alternatieve optie. Jesper Fredberg zet alles op alles om Vazquez naar het Lotto Park te halen, want hij heeft zijn openingsbod verhoogd van 4 miljoen euro op naar 7 miljoen euro (5 miljoen euro vast met 2 miljoen euro aan variabelen, met behoud van 30% van de transferrechten voor Boca). Hoewel vicevoorzitter Juan Roman Riquelme een vraagprijs van minstens 7 miljoen euro hanteert, lijkt het huidige aanbod van Anderlecht al meer dan in lijn te zijn met de huidige prestaties en marktwaarde van Vazquez.

LEES OOK: STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

Onderhandelingen met een grote inzet

Met nog minder dan drie weken te gaan tot de opening van de zomertransfermarkt, heeft Jesper Fredberg al grote plannen. De CEO Sports beschikt over een aanzienlijk transferbudget, zeker in vergelijking met de vorige mercato’s, maar hij is vastbesloten om die middelen verstandig te besteden. Bij het aantrekken van nieuwkomers wil Anderlecht zich richten op spelers die oprecht willen spelen voor de club, en daarnaast moeten hun salarissen passen binnen de financiële grenzen. Het is duidelijk dat Anderlecht streeft naar een maximaal rendement uit weloverwogen investeringen.

Anderlecht is wel bereid om grote transferbedragen (lees: meer dan 5 miljoen euro) te besteden aan spelers waarin ze volledig geloven. Dit lijkt het geval te zijn met Luis Vazquez, de 22-jarige spits van Boca Juniors, die wordt beschouwd als een geschikte en zelfs interessantere optie als Islam Slimani, de aanvalsleider van Anderlecht in het afgelopen seizoen. Momenteel voert Anderlecht intensieve onderhandelingen met Boca voor Vazquez, en het is duidelijk dat de jonge Argentijn de topprioriteit is van de club, met Kasper Dolberg (OGC Nice) als alternatieve optie. Anderlecht startte de onderhandelingen met een openingsbod van 4 miljoen euro, maar die aanbieding heeft Boca Juniors meteen van de tafel geveegd. Vervolgens stuurde Jesper Fredberg een verbeterd voorstel naar Buenos Aires, bestaande uit een vaste som van 5 miljoen euro, aangevuld met 2 miljoen euro aan bonussen. Daarnaast behoudt Boca Juniors nog 30% van de transferrechten van Luis Vazquez. Deze transferaanbieding lijkt het beste en definitieve bod te zijn van Anderlecht, dat snel wil handelen en niet veel tijd wil verspillen aan doodlopende pistes op de transfermarkt.

Anderlecht benadert droomdeal Boca Juniors

Enkele jaren geleden gold Luis Vazquez als een van de meest veelbelovende talenten in het Argentijnse voetbal en hij werd zelfs genoemd als een mogelijke optie voor de nationale ploeg, de Albiceleste. De spits maakte indruk in de Superliga en trok interesse van clubs zoals Club Brugge, Ajax, Valencia, AC Milan, Fiorentina en Borussia Dortmund. Maar na een teleurstellend seizoen wordt Vazquez niet langer beschouwd als de eerste keuze voor Boca Juniors. In de huidige jaargang krijgen zijn rechtstreekse concurrenten Dario Benedetto (753 minuten) en Miguel Merentiel (898 minuten) opvallend veel meer speeltijd dan hij (260 minuten). De marktwaarde van Luis Vazquez is inmiddels gehalveerd, van 5 miljoen euro eind vorig jaar naar 2,5 miljoen euro op dit moment. Door de opkomst van Dario Benedetto en Miguel Merentiel staat Vazquez in de schaduw, wat Boca Juniors aanzet om de spits te verkopen, zij het tegen de juiste prijs. Volgens Argentijnse media heeft vicevoorzitter Juan Roman Riquelme de ambitie om minstens 7 miljoen euro te vangen voor de transfer, een bedrag dat Anderlecht benadert met een vaste som van 5 miljoen euro en 2 miljoen euro aan variabele bonussen. Bovendien behoudt Boca 30% van de transferrechten in eigen handen.

Riquelme dreigt hand te overspelen

Boca Juniors moet zich voorbereiden op een constructieve benadering tijdens de volgende onderhandelingsronde, omdat de Argentijnse topclub zijn hand kan overspelen door een te hoog tegenbod. Luis Vazquez heeft namelijk al bijna een jaar geen doelpunt meer gescoord, sinds 22 augustus vorig jaar. Dit seizoen is Vazquez op gemiddelde basis ook de minst dreigende en minst doelgerichte spits in het team: na 8 competitiewedstrijden en 260 minuten speeltijd staat zijn doelpuntenteller niet toevallig nog steeds op nul. Daarnaast heeft Boca Juniors al plannen gemaakt voor de verwachte miljoenenopbrengsten uit de verkoop van Vazquez. Juan Roman Riquelme heeft een sterke wens om Nahitan Nandez (Cagliari, marktwaarde 5 miljoen euro) naar Boca Juniors te halen en hoopt dat de centrale middenvelder een belangrijke rol kan spelen in de Copa Libertadores. Daarnaast staat ook flankaanvaller Franco Cervi (Celta de Vigo, marktwaarde 3 miljoen euro) hoog op het verlanglijstje van de club. Het huidige bod van Anderlecht, bestaande uit 5 miljoen euro + 2 miljoen euro aan variabelen, met behoud van 30% van de transferrechten voor Boca, biedt ruime mogelijkheden om de komst van Nandez en Cervi naar Buenos Aires te realiseren.

Vazquez kan ontploffen bij Anderlecht

Op basis van de huidige prestaties en marktwaarde lijkt het erop dat Luis Vazquez niet veel meer waard is dan het huidige aanbod van Anderlecht. De ambitie van Juan Roman Riquelme om een vraagprijs van 7 miljoen euro te hanteren, lijkt in dit geval het maximale te zijn, zeker gezien het feit dat Vazquez niet langer in de plannen van de Argentijnse topclub voorkomt. Bij Anderlecht krijgt de 22-jarige spits de kans om een nieuwe start te maken, en de club kan profiteren van Vazquez's grote intrinsieke kwaliteiten. Met een imposante gestalte van 1 meter 90 en fysieke kracht is Luis Vazquez een indrukwekkende verschijning, maar zijn kwaliteiten gaan verder dan alleen zijn fysiek. Technisch begaafd en wendbaar, kan Vazquez zich goed positioneren in het samenspel en voor het doel. Bovendien is hij bedreven in het behouden van balbezit en kan hij zich slim losdraaien van zijn tegenstanders. Het is dan ook geen toeval dat zijn grote voorbeeld Robert Lewandowski is. Oscar Regenhardt, die Vazquez al van jongs af aan volgt, voorspelt een veelbelovende toekomst voor hem. “Hij is een spits met een doel, hij kopt goed, hij is snel ondanks zijn lengte. Morgen zal hij veel geld waard zijn.”

Vazquez zou kunnen aanslaan bij Anderlecht

Meest recent

Plottwist in Anderlecht: Bruno vist verguisd duo op

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

0
0
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

43
43
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

72
72
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

94
94
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

222
222
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

208
208
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

106
106
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

101
101
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

90
90
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

24
24
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

127
127
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

65
65
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

32
32
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

76
76
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

118
118
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

32
32
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

247
247
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

93
93
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

379
379
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

259
259
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

66
66
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

149
149
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

98
98
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

68
68

Meer sportnieuws