Gezien Tedesco? Batshuayi schenkt Fenerbahçe de beker

door
Gezien Tedesco? Batshuayi schenkt Fenerbahçe de beker

De Belgen zijn dit seizoen aan het feest in Turkije. Dries Mertens pakte met Galatasaray enkele weken geleden de titel en nu is het aan de beurt aan Michy Batshuayi om te vieren. De spits bezorgde zaterdagavond zijn Fenerbahçe bijna eigenhandig de beker. Hij zorgde voor beide doelpunten in de 2-0-zege in de finale tegen Basaksehir.


Binnen het halfuur had Batsman de finale al helemaal beslist. Hij opende de score na amper 46 seconden, nadat Güler hem door de defensie loodste en hij netjes rond doelman Sengezer ging en afwerkte. In de 29ste minuut was het een tweede keer prijs en daarmee lag de wedstrijd in een bepalende plooi. Bij Basaksehir probeerde trainer Emre nog het tij te keren met een driedubbele wissel in de 34(!)ste minuut, waarbij hij onder meer Adnan Januzaj in de ploeg bracht.

Dat bracht echter geen zoden aan de dijk en de 2-0 bleef tot het einde op het bord staan. Daarmee pakt Fenerbahçe alsnog een prijs, nadat het in de competitie tweede eindigde op acht punten van Galatasaray. Voor Batshuayi is het ook een seizoenseinde in stijl, want hij dikt zijn statistieken verder aan. In zijn eerste seizoen bij Fenerbahçe scoorde hij uiteindelijk 20 keer in 32 wedstrijden.

LEES OOK: Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Nieuwe kans bij Rode Duivels

Door die prestaties keerde hij ook terug in de selectie van de Rode Duivels. In maart werd hij nog gepasseerd in de eerste selectie van Domenico Tedesco, maar die nam hem nu wel weer op in de kern voor de matchen tegen Oostenrijk en Estland. Met concurrentie van Lukaku en Openda wordt het afwachten of er ook speelminuten weggelegd zullen zijn voor Batsman.

Moet Batshuayi speelkansen krijgen bij de Rode Duivel?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

49
49
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

398
398
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

42
42
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

49
49
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

263
263
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

316
316
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

355
355
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

165
165
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

234
234
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

713
713
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws