Gezien Tedesco? Batshuayi schenkt Fenerbahçe de beker

door
Gezien Tedesco? Batshuayi schenkt Fenerbahçe de beker

De Belgen zijn dit seizoen aan het feest in Turkije. Dries Mertens pakte met Galatasaray enkele weken geleden de titel en nu is het aan de beurt aan Michy Batshuayi om te vieren. De spits bezorgde zaterdagavond zijn Fenerbahçe bijna eigenhandig de beker. Hij zorgde voor beide doelpunten in de 2-0-zege in de finale tegen Basaksehir.


Binnen het halfuur had Batsman de finale al helemaal beslist. Hij opende de score na amper 46 seconden, nadat Güler hem door de defensie loodste en hij netjes rond doelman Sengezer ging en afwerkte. In de 29ste minuut was het een tweede keer prijs en daarmee lag de wedstrijd in een bepalende plooi. Bij Basaksehir probeerde trainer Emre nog het tij te keren met een driedubbele wissel in de 34(!)ste minuut, waarbij hij onder meer Adnan Januzaj in de ploeg bracht.

Dat bracht echter geen zoden aan de dijk en de 2-0 bleef tot het einde op het bord staan. Daarmee pakt Fenerbahçe alsnog een prijs, nadat het in de competitie tweede eindigde op acht punten van Galatasaray. Voor Batshuayi is het ook een seizoenseinde in stijl, want hij dikt zijn statistieken verder aan. In zijn eerste seizoen bij Fenerbahçe scoorde hij uiteindelijk 20 keer in 32 wedstrijden.

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Nieuwe kans bij Rode Duivels

Door die prestaties keerde hij ook terug in de selectie van de Rode Duivels. In maart werd hij nog gepasseerd in de eerste selectie van Domenico Tedesco, maar die nam hem nu wel weer op in de kern voor de matchen tegen Oostenrijk en Estland. Met concurrentie van Lukaku en Openda wordt het afwachten of er ook speelminuten weggelegd zullen zijn voor Batsman.

Moet Batshuayi speelkansen krijgen bij de Rode Duivel?

Meest recent

Albert verbaast weer: "Garcia moet De Bruyne niet oproepen"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

13
13
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

25
25
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

126
126
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

42
42
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

40
40
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

159
159
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

90
90
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

37
37
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

678
678
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

250
250
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

240
240
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

41
41
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

96
96
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

269
269
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

87
87
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

309
309
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

58
58
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

188
188
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

129
129
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

260
260
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

379
379
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

44
44
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

441
441
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

313
313
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

90
90

Meer sportnieuws