Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

door
Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de CEO Sports wederom een erg mooi doelwit uit zijn hoed tovert. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland, waar hij omschreven wordt als een krachtmens in beton gegoten met machtige bovenbenen. Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis “kracht van God”.

LEES OOK: Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Tovenaar Jesper Fredberg

Jesper Fredberg en zijn scoutingteam leveren uitstekend werk bij Anderlecht. In de afgelopen weken hebben ze meerdere interessante spelers geïdentificeerd als mogelijke versterkingen voor de selectie. Enkele van deze hoogwaardige targets zijn Rassoul Ndiaye (FC Sochaux), Dal Varesanovic (FC Sarajevo), Milan van Ewijk (sc Heerenveen), Brecht Dejaegere (wiens contract afloopt bij Toulouse FC), Smail Prevljak (wiens contract afloopt bij KAS Eupen) en Etienne Camara (Huddersfield Town). De CEO van Anderlecht beseft dat er op meerdere posities een stevige kwaliteitsinjectie nodig is en hij heeft daarom al zijn huiswerk goed gedaan. De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de Deen wederom een mooi doelwit uit zijn hoed tovert.


Banzuzi zorgt voor rel bij NAC Breda

Volgens berichtgeving van Het Nieuwsblad heeft Anderlecht al een eerste bod uitgebracht bij NAC Breda voor de veelzijdige 18-jarige middenvelder, maar er is echter nog geen overeenstemming bereikt over deze transfer. Naast Anderlecht tonen ook Genoa, Hellas Verona en FC Utrecht interesse in Ezechiel Banzuzi. Het is bekend dat de Nederlandse jeugdinternational in januari al de wens had om de club te verlaten, en toen zorgde een foto op Snapchat voor veel ophef in Breda. Vlak voor de wedstrijd tegen FC Eindhoven plaatste hij een foto waarin hij aangaf dat het zijn laatste match voor NAC Breda zou zijn. Deze boodschap leidde tot felle reacties van de club, die volledig verrast waren door Banzuzi's uitspraak, en werd het toptalent prompt naar de U19 verwezen.



Ezechiel Banzuzi had toen een jeugdcontract bij NAC Breda en er was een intentie om dat om te zetten in een profcontract. Op die manier zou de club kunnen profiteren van een financiële opbrengst als Banzuzi, die wordt beschouwd als een van de grootste talenten ooit voortgebracht door de jeugdopleiding, in de zomer naar een hoger aangeschreven club zou vertrekken, zoals verwacht werd. Maar onder invloed van zijn zaakwaarnemer had de speler in januari besloten om per direct over te stappen naar FC Utrecht, waar hij in de Eerste Divisie klaargestoomd zou worden voor het grote werk in de Eredivisie. Uiteindelijk werden Banzuzi’s zonden vergeven en tekende hij op 17-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tot eind juni 2024 bij NAC Breda.

Imposante Ezechiel: “Kracht van God”

NAC Breda heeft als doel om Ezechiel Banzuzi in de aankomende zomerse transferperiode te verkopen, omdat dit het ideale moment is om nog een transfersom te ontvangen voor dit veelbelovende talent. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland. Ondanks zijn positie als centrale middenvelder heeft hij al indrukwekkende cijfers weten neer te zetten, met 7 doelpunten in 5 wedstrijden voor het Nederlandse U18-team. Wat Banzuzi nog interessanter maakt, is zijn imposante profiel. Met zijn lengte van 1 meter 91 is hij een indrukwekkende verschijning en straalt hij een enorme kracht uit. In Nederland wordt hij dan ook beschreven als een krachtpatser en de motor van NAC Breda.



Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis "kracht van God". “Een zevenmijlslaarzen doordenderende middenvelder”, schreef BN De Stem over Ezechiel Banzuzi. “Hij lijkt in beton gegoten, met machtige bovenbenen.” Zijn fysieke kracht wordt geprezen, en hij wordt omschreven als een krachtmens en de nieuwste ster aan het Bredase firmament. Ploeggenoot Ralf Seuntjens benadrukt dat Banzuzi “mega sterk is in de duels. Hij blijft gaan, is snel én tweebenig. Een geweldig talent.” Qua voorbeelden spiegelt Banzuzi zich aan Paul Pogba, Kevin De Bruyne en Tanguy Ndomélé. Lopende en creatieve middenvelders met een groot loopvermogen, gekoppeld aan, zeker in het geval van Pogba en De Bruyne, een fijn balgevoel

Anderlecht heeft een type-Banzuzi nodig

Meest recent

Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

67
67
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

37
37
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

228
228
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

357
357
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

55
55
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

38
38
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

29
29
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

252
252
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

352
352
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

207
207
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

75
75
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

60
60
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

323
323
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

187
187
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

290
290
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

188
188
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

122
122
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

184
184
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

104
104
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

221
221
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

142
142
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

122
122
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

172
172

Meer sportnieuws