Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

985 stemmen
Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de CEO Sports wederom een erg mooi doelwit uit zijn hoed tovert. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland, waar hij omschreven wordt als een krachtmens in beton gegoten met machtige bovenbenen. Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis “kracht van God”.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Tovenaar Jesper Fredberg

Jesper Fredberg en zijn scoutingteam leveren uitstekend werk bij Anderlecht. In de afgelopen weken hebben ze meerdere interessante spelers geïdentificeerd als mogelijke versterkingen voor de selectie. Enkele van deze hoogwaardige targets zijn Rassoul Ndiaye (FC Sochaux), Dal Varesanovic (FC Sarajevo), Milan van Ewijk (sc Heerenveen), Brecht Dejaegere (wiens contract afloopt bij Toulouse FC), Smail Prevljak (wiens contract afloopt bij KAS Eupen) en Etienne Camara (Huddersfield Town). De CEO van Anderlecht beseft dat er op meerdere posities een stevige kwaliteitsinjectie nodig is en hij heeft daarom al zijn huiswerk goed gedaan. De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de Deen wederom een mooi doelwit uit zijn hoed tovert.


Banzuzi zorgt voor rel bij NAC Breda

Volgens berichtgeving van Het Nieuwsblad heeft Anderlecht al een eerste bod uitgebracht bij NAC Breda voor de veelzijdige 18-jarige middenvelder, maar er is echter nog geen overeenstemming bereikt over deze transfer. Naast Anderlecht tonen ook Genoa, Hellas Verona en FC Utrecht interesse in Ezechiel Banzuzi. Het is bekend dat de Nederlandse jeugdinternational in januari al de wens had om de club te verlaten, en toen zorgde een foto op Snapchat voor veel ophef in Breda. Vlak voor de wedstrijd tegen FC Eindhoven plaatste hij een foto waarin hij aangaf dat het zijn laatste match voor NAC Breda zou zijn. Deze boodschap leidde tot felle reacties van de club, die volledig verrast waren door Banzuzi's uitspraak, en werd het toptalent prompt naar de U19 verwezen.



Ezechiel Banzuzi had toen een jeugdcontract bij NAC Breda en er was een intentie om dat om te zetten in een profcontract. Op die manier zou de club kunnen profiteren van een financiële opbrengst als Banzuzi, die wordt beschouwd als een van de grootste talenten ooit voortgebracht door de jeugdopleiding, in de zomer naar een hoger aangeschreven club zou vertrekken, zoals verwacht werd. Maar onder invloed van zijn zaakwaarnemer had de speler in januari besloten om per direct over te stappen naar FC Utrecht, waar hij in de Eerste Divisie klaargestoomd zou worden voor het grote werk in de Eredivisie. Uiteindelijk werden Banzuzi’s zonden vergeven en tekende hij op 17-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tot eind juni 2024 bij NAC Breda.

Imposante Ezechiel: “Kracht van God”

NAC Breda heeft als doel om Ezechiel Banzuzi in de aankomende zomerse transferperiode te verkopen, omdat dit het ideale moment is om nog een transfersom te ontvangen voor dit veelbelovende talent. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland. Ondanks zijn positie als centrale middenvelder heeft hij al indrukwekkende cijfers weten neer te zetten, met 7 doelpunten in 5 wedstrijden voor het Nederlandse U18-team. Wat Banzuzi nog interessanter maakt, is zijn imposante profiel. Met zijn lengte van 1 meter 91 is hij een indrukwekkende verschijning en straalt hij een enorme kracht uit. In Nederland wordt hij dan ook beschreven als een krachtpatser en de motor van NAC Breda.



Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis "kracht van God". “Een zevenmijlslaarzen doordenderende middenvelder”, schreef BN De Stem over Ezechiel Banzuzi. “Hij lijkt in beton gegoten, met machtige bovenbenen.” Zijn fysieke kracht wordt geprezen, en hij wordt omschreven als een krachtmens en de nieuwste ster aan het Bredase firmament. Ploeggenoot Ralf Seuntjens benadrukt dat Banzuzi “mega sterk is in de duels. Hij blijft gaan, is snel én tweebenig. Een geweldig talent.” Qua voorbeelden spiegelt Banzuzi zich aan Paul Pogba, Kevin De Bruyne en Tanguy Ndomélé. Lopende en creatieve middenvelders met een groot loopvermogen, gekoppeld aan, zeker in het geval van Pogba en De Bruyne, een fijn balgevoel

Anderlecht heeft een type-Banzuzi nodig

Meest recent

'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

15
15
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

93
93
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

106
106
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

140
140
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

55
55
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

116
116
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

281
281
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

308
308
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

75
75
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

528
528
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

68
68
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

390
390
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

598
598
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

232
232
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

289
289
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

95
95
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

879
879
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

480
480
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

146
146
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

446
446
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

582
582
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

78
78
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

110
110
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

216
216
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

60
60

Meer sportnieuws