Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

985
Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de CEO Sports wederom een erg mooi doelwit uit zijn hoed tovert. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland, waar hij omschreven wordt als een krachtmens in beton gegoten met machtige bovenbenen. Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis “kracht van God”.

LEES OOK: Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Tovenaar Jesper Fredberg

Jesper Fredberg en zijn scoutingteam leveren uitstekend werk bij Anderlecht. In de afgelopen weken hebben ze meerdere interessante spelers geïdentificeerd als mogelijke versterkingen voor de selectie. Enkele van deze hoogwaardige targets zijn Rassoul Ndiaye (FC Sochaux), Dal Varesanovic (FC Sarajevo), Milan van Ewijk (sc Heerenveen), Brecht Dejaegere (wiens contract afloopt bij Toulouse FC), Smail Prevljak (wiens contract afloopt bij KAS Eupen) en Etienne Camara (Huddersfield Town). De CEO van Anderlecht beseft dat er op meerdere posities een stevige kwaliteitsinjectie nodig is en hij heeft daarom al zijn huiswerk goed gedaan. De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de Deen wederom een mooi doelwit uit zijn hoed tovert.


Banzuzi zorgt voor rel bij NAC Breda

Volgens berichtgeving van Het Nieuwsblad heeft Anderlecht al een eerste bod uitgebracht bij NAC Breda voor de veelzijdige 18-jarige middenvelder, maar er is echter nog geen overeenstemming bereikt over deze transfer. Naast Anderlecht tonen ook Genoa, Hellas Verona en FC Utrecht interesse in Ezechiel Banzuzi. Het is bekend dat de Nederlandse jeugdinternational in januari al de wens had om de club te verlaten, en toen zorgde een foto op Snapchat voor veel ophef in Breda. Vlak voor de wedstrijd tegen FC Eindhoven plaatste hij een foto waarin hij aangaf dat het zijn laatste match voor NAC Breda zou zijn. Deze boodschap leidde tot felle reacties van de club, die volledig verrast waren door Banzuzi's uitspraak, en werd het toptalent prompt naar de U19 verwezen.



Ezechiel Banzuzi had toen een jeugdcontract bij NAC Breda en er was een intentie om dat om te zetten in een profcontract. Op die manier zou de club kunnen profiteren van een financiële opbrengst als Banzuzi, die wordt beschouwd als een van de grootste talenten ooit voortgebracht door de jeugdopleiding, in de zomer naar een hoger aangeschreven club zou vertrekken, zoals verwacht werd. Maar onder invloed van zijn zaakwaarnemer had de speler in januari besloten om per direct over te stappen naar FC Utrecht, waar hij in de Eerste Divisie klaargestoomd zou worden voor het grote werk in de Eredivisie. Uiteindelijk werden Banzuzi’s zonden vergeven en tekende hij op 17-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tot eind juni 2024 bij NAC Breda.

Imposante Ezechiel: “Kracht van God”

NAC Breda heeft als doel om Ezechiel Banzuzi in de aankomende zomerse transferperiode te verkopen, omdat dit het ideale moment is om nog een transfersom te ontvangen voor dit veelbelovende talent. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland. Ondanks zijn positie als centrale middenvelder heeft hij al indrukwekkende cijfers weten neer te zetten, met 7 doelpunten in 5 wedstrijden voor het Nederlandse U18-team. Wat Banzuzi nog interessanter maakt, is zijn imposante profiel. Met zijn lengte van 1 meter 91 is hij een indrukwekkende verschijning en straalt hij een enorme kracht uit. In Nederland wordt hij dan ook beschreven als een krachtpatser en de motor van NAC Breda.



Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis "kracht van God". “Een zevenmijlslaarzen doordenderende middenvelder”, schreef BN De Stem over Ezechiel Banzuzi. “Hij lijkt in beton gegoten, met machtige bovenbenen.” Zijn fysieke kracht wordt geprezen, en hij wordt omschreven als een krachtmens en de nieuwste ster aan het Bredase firmament. Ploeggenoot Ralf Seuntjens benadrukt dat Banzuzi “mega sterk is in de duels. Hij blijft gaan, is snel én tweebenig. Een geweldig talent.” Qua voorbeelden spiegelt Banzuzi zich aan Paul Pogba, Kevin De Bruyne en Tanguy Ndomélé. Lopende en creatieve middenvelders met een groot loopvermogen, gekoppeld aan, zeker in het geval van Pogba en De Bruyne, een fijn balgevoel

Anderlecht heeft een type-Banzuzi nodig

Meest recent

De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

1
1
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

4
4
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

36
36
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

34
34
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

24
24
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

18
18
Anderlecht deelt OH Leuven zware tik uit in titelrace

In de Lotto Super League stond er kraker op het programma. RSC Anderlech ontving OH Leuven. De ...

88
88
Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

48
48
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

266
266
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

115
115
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

40
40
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

54
54
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

31
31
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

322
322
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

52
52
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

235
235
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

105
105
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

129
129
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

293
293
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

32
32
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

158
158
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

427
427
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

222
222
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

83
83
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

68
68

Meer sportnieuws