Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

985
Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de CEO Sports wederom een erg mooi doelwit uit zijn hoed tovert. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland, waar hij omschreven wordt als een krachtmens in beton gegoten met machtige bovenbenen. Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis “kracht van God”.

LEES OOK: Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Tovenaar Jesper Fredberg

Jesper Fredberg en zijn scoutingteam leveren uitstekend werk bij Anderlecht. In de afgelopen weken hebben ze meerdere interessante spelers geïdentificeerd als mogelijke versterkingen voor de selectie. Enkele van deze hoogwaardige targets zijn Rassoul Ndiaye (FC Sochaux), Dal Varesanovic (FC Sarajevo), Milan van Ewijk (sc Heerenveen), Brecht Dejaegere (wiens contract afloopt bij Toulouse FC), Smail Prevljak (wiens contract afloopt bij KAS Eupen) en Etienne Camara (Huddersfield Town). De CEO van Anderlecht beseft dat er op meerdere posities een stevige kwaliteitsinjectie nodig is en hij heeft daarom al zijn huiswerk goed gedaan. De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de Deen wederom een mooi doelwit uit zijn hoed tovert.


Banzuzi zorgt voor rel bij NAC Breda

Volgens berichtgeving van Het Nieuwsblad heeft Anderlecht al een eerste bod uitgebracht bij NAC Breda voor de veelzijdige 18-jarige middenvelder, maar er is echter nog geen overeenstemming bereikt over deze transfer. Naast Anderlecht tonen ook Genoa, Hellas Verona en FC Utrecht interesse in Ezechiel Banzuzi. Het is bekend dat de Nederlandse jeugdinternational in januari al de wens had om de club te verlaten, en toen zorgde een foto op Snapchat voor veel ophef in Breda. Vlak voor de wedstrijd tegen FC Eindhoven plaatste hij een foto waarin hij aangaf dat het zijn laatste match voor NAC Breda zou zijn. Deze boodschap leidde tot felle reacties van de club, die volledig verrast waren door Banzuzi's uitspraak, en werd het toptalent prompt naar de U19 verwezen.



Ezechiel Banzuzi had toen een jeugdcontract bij NAC Breda en er was een intentie om dat om te zetten in een profcontract. Op die manier zou de club kunnen profiteren van een financiële opbrengst als Banzuzi, die wordt beschouwd als een van de grootste talenten ooit voortgebracht door de jeugdopleiding, in de zomer naar een hoger aangeschreven club zou vertrekken, zoals verwacht werd. Maar onder invloed van zijn zaakwaarnemer had de speler in januari besloten om per direct over te stappen naar FC Utrecht, waar hij in de Eerste Divisie klaargestoomd zou worden voor het grote werk in de Eredivisie. Uiteindelijk werden Banzuzi’s zonden vergeven en tekende hij op 17-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tot eind juni 2024 bij NAC Breda.

Imposante Ezechiel: “Kracht van God”

NAC Breda heeft als doel om Ezechiel Banzuzi in de aankomende zomerse transferperiode te verkopen, omdat dit het ideale moment is om nog een transfersom te ontvangen voor dit veelbelovende talent. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland. Ondanks zijn positie als centrale middenvelder heeft hij al indrukwekkende cijfers weten neer te zetten, met 7 doelpunten in 5 wedstrijden voor het Nederlandse U18-team. Wat Banzuzi nog interessanter maakt, is zijn imposante profiel. Met zijn lengte van 1 meter 91 is hij een indrukwekkende verschijning en straalt hij een enorme kracht uit. In Nederland wordt hij dan ook beschreven als een krachtpatser en de motor van NAC Breda.



Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis "kracht van God". “Een zevenmijlslaarzen doordenderende middenvelder”, schreef BN De Stem over Ezechiel Banzuzi. “Hij lijkt in beton gegoten, met machtige bovenbenen.” Zijn fysieke kracht wordt geprezen, en hij wordt omschreven als een krachtmens en de nieuwste ster aan het Bredase firmament. Ploeggenoot Ralf Seuntjens benadrukt dat Banzuzi “mega sterk is in de duels. Hij blijft gaan, is snel én tweebenig. Een geweldig talent.” Qua voorbeelden spiegelt Banzuzi zich aan Paul Pogba, Kevin De Bruyne en Tanguy Ndomélé. Lopende en creatieve middenvelders met een groot loopvermogen, gekoppeld aan, zeker in het geval van Pogba en De Bruyne, een fijn balgevoel

Anderlecht heeft een type-Banzuzi nodig

Meest recent

Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

22
22
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

66
66
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

165
165
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

92
92
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

137
137
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

362
362
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

126
126
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

362
362
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

344
344
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

345
345
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

144
144
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

272
272
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

659
659
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

235
235
Concurrentie slikt: Union maakt straf titelstatement

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

372
372
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

667
667
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

100
100
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

289
289
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

740
740
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

227
227
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

541
541
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

142
142
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

478
478
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

386
386
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

103
103

Meer sportnieuws