Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

door
Anderlecht op toerental: Nederlandse powerhouse op komst

De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de CEO Sports wederom een erg mooi doelwit uit zijn hoed tovert. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland, waar hij omschreven wordt als een krachtmens in beton gegoten met machtige bovenbenen. Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis “kracht van God”.

LEES OOK: 'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Tovenaar Jesper Fredberg

Jesper Fredberg en zijn scoutingteam leveren uitstekend werk bij Anderlecht. In de afgelopen weken hebben ze meerdere interessante spelers geïdentificeerd als mogelijke versterkingen voor de selectie. Enkele van deze hoogwaardige targets zijn Rassoul Ndiaye (FC Sochaux), Dal Varesanovic (FC Sarajevo), Milan van Ewijk (sc Heerenveen), Brecht Dejaegere (wiens contract afloopt bij Toulouse FC), Smail Prevljak (wiens contract afloopt bij KAS Eupen) en Etienne Camara (Huddersfield Town). De CEO van Anderlecht beseft dat er op meerdere posities een stevige kwaliteitsinjectie nodig is en hij heeft daarom al zijn huiswerk goed gedaan. De recentste ontdekking van Fredberg is Ezechiel Banzuzi van NAC Breda, waarmee de Deen wederom een mooi doelwit uit zijn hoed tovert.


Banzuzi zorgt voor rel bij NAC Breda

Volgens berichtgeving van Het Nieuwsblad heeft Anderlecht al een eerste bod uitgebracht bij NAC Breda voor de veelzijdige 18-jarige middenvelder, maar er is echter nog geen overeenstemming bereikt over deze transfer. Naast Anderlecht tonen ook Genoa, Hellas Verona en FC Utrecht interesse in Ezechiel Banzuzi. Het is bekend dat de Nederlandse jeugdinternational in januari al de wens had om de club te verlaten, en toen zorgde een foto op Snapchat voor veel ophef in Breda. Vlak voor de wedstrijd tegen FC Eindhoven plaatste hij een foto waarin hij aangaf dat het zijn laatste match voor NAC Breda zou zijn. Deze boodschap leidde tot felle reacties van de club, die volledig verrast waren door Banzuzi's uitspraak, en werd het toptalent prompt naar de U19 verwezen.



Ezechiel Banzuzi had toen een jeugdcontract bij NAC Breda en er was een intentie om dat om te zetten in een profcontract. Op die manier zou de club kunnen profiteren van een financiële opbrengst als Banzuzi, die wordt beschouwd als een van de grootste talenten ooit voortgebracht door de jeugdopleiding, in de zomer naar een hoger aangeschreven club zou vertrekken, zoals verwacht werd. Maar onder invloed van zijn zaakwaarnemer had de speler in januari besloten om per direct over te stappen naar FC Utrecht, waar hij in de Eerste Divisie klaargestoomd zou worden voor het grote werk in de Eredivisie. Uiteindelijk werden Banzuzi’s zonden vergeven en tekende hij op 17-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tot eind juni 2024 bij NAC Breda.

Imposante Ezechiel: “Kracht van God”

NAC Breda heeft als doel om Ezechiel Banzuzi in de aankomende zomerse transferperiode te verkopen, omdat dit het ideale moment is om nog een transfersom te ontvangen voor dit veelbelovende talent. Op slechts 18-jarige leeftijd is Banzuzi al een opkomend fenomeen in Nederland. Ondanks zijn positie als centrale middenvelder heeft hij al indrukwekkende cijfers weten neer te zetten, met 7 doelpunten in 5 wedstrijden voor het Nederlandse U18-team. Wat Banzuzi nog interessanter maakt, is zijn imposante profiel. Met zijn lengte van 1 meter 91 is hij een indrukwekkende verschijning en straalt hij een enorme kracht uit. In Nederland wordt hij dan ook beschreven als een krachtpatser en de motor van NAC Breda.



Zijn voornaam, Ezechiel, heeft niet voor niets de betekenis "kracht van God". “Een zevenmijlslaarzen doordenderende middenvelder”, schreef BN De Stem over Ezechiel Banzuzi. “Hij lijkt in beton gegoten, met machtige bovenbenen.” Zijn fysieke kracht wordt geprezen, en hij wordt omschreven als een krachtmens en de nieuwste ster aan het Bredase firmament. Ploeggenoot Ralf Seuntjens benadrukt dat Banzuzi “mega sterk is in de duels. Hij blijft gaan, is snel én tweebenig. Een geweldig talent.” Qua voorbeelden spiegelt Banzuzi zich aan Paul Pogba, Kevin De Bruyne en Tanguy Ndomélé. Lopende en creatieve middenvelders met een groot loopvermogen, gekoppeld aan, zeker in het geval van Pogba en De Bruyne, een fijn balgevoel

Anderlecht heeft een type-Banzuzi nodig

Meest recent

Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

15
15
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

37
37
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

77
77
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

44
44
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

41
41
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

57
57
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

49
49
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

131
131
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

227
227
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

71
71
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

85
85
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

213
213
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

151
151
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

129
129
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

282
282
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

79
79
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

210
210
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

40
40
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

230
230
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

359
359
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

78
78
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

266
266
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

243
243
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

192
192

Meer sportnieuws