Union verrast: ex-speler AA Gent eerste zomeraanwinst

door
Union verrast: ex-speler AA Gent eerste zomeraanwinst

Het werd dit seizoen opnieuw net niet voor Union SG, dat deze keer de titel in de 89ste minuut van zijn slotmatch nog door de vingers zag glippen. Opnieuw blijven de Brusselaars zo na een weergaloos seizoen met lege handen achter en net als vorig zomer lijken de sterke prestaties gevolgd te worden door een leegloop. Maar Union zou Union niet zijn als het daar niet op zou anticiperen.


Zo lijkt Victor Boniface onhoudbaar te zijn na een geweldig debuutseizoen. De Nigeriaanse spits speelde zich vooral in de kijker op het Europese toneel, want met zes goals werd hij zelfs samen met Marcus Rashford (Man Utd) topschutter van de Europa League. De buitenlandse clubs staan in de rij en Union hoopt op een recordsom. Zijn mogelijke vervanger strijkt echter gratis neer.

Als eerste zomertransfer heeft Union immers Elton Kabangu gepresenteerd. De 25-jarige spits komt over van Willem II, waar hij einde contract was, en tekent tot 2026. De Congolese Belg genoot zijn jeugdopleiding bij AA Gent, maar brak bij de Buffalo's nooit door in de A-kern. Hij ging daarop zijn kans in Nederland, waar hij een woelig parcours kende.

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

In coma door corona

Van 2017 tot 2019 leende Gent Kabangu uit aan FC Eindhoven, waarop hij definitief de overstap maakte naar Willem II. Daar werd hij na zijn eerste seizoen zwaar getroffen door corona, waardoor hij in de zomer van 2020 zelfs twee weken in een kunstmatige coma gehouden werd. Kabangu moest een jaar revalideren, maar knokte terug en ontplofte afgelopen seizoen helemaal. Hij was in de Keuken Kampioen Divisie immers goed voor twaalf goals en vijf assists in 28 wedstrijden. Union zal hopen dat hij een niveautje hoger even goed kan doen.


Goede transfer van Union?

Meest recent

Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

77
77
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

324
324
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

30
30
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

75
75
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

183
183
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

86
86
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

216
216
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

280
280
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

58
58
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

32
32
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

802
802
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

86
86
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

144
144
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

660
660
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

347
347
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

255
255
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

609
609
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

408
408
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

378
378
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

90
90
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

804
804
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

273
273
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

145
145
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

22
22
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

39
39

Meer sportnieuws