Vermaelen geeft duidelijke hint over vervolg trainerscarrière

door
Vermaelen geeft duidelijke hint over vervolg trainerscarrière

De Gouden Generatie van de Rode Duivels lijkt op het veld stilaan ten einde, maar stilaan beginnen de eerste leden hun eerste stapjes in het trainersvak te zetten. Vincent Kompany staat komend seizoen met Burnley zelfs al aan de zijlijn in de Premier League, terwijl Steven Defour bij KV Mechelen ook debuteerde als hoofdcoach. Zij profiteerden onder meer van de versnelde trainerscursus die de KBVB een tijdje geleden aanbood aan zijn (ex-)Rode Duivels.


Wie tijdens die cursus naar verluidt nog het meeste indruk maakte, was echter Thomas Vermaelen. Er werd de ex-verdediger dan ook snel een grote trainerscarrière voorspeld en hij stapte ook meteen na zijn pensioen als speler in het vak. Kort nadat hij in januari 2022 bij Vissel Kobe zijn voetbalschoenen aan de wilgen gehangen had, trad de 37-jarige als assistent toe tot de staf van Roberto Martinez bij de Rode Duivels.

Dat avontuur kwam in maart echter ten einde, want nieuwe bondscoach Domenico Tedesco had geen plaats meer voor Vermaelen. Ook over een andere functie bij de voetbalbond werd geen akkoord gevonden en dus is onze landgenoot momenteel op zoek naar een nieuwe uitdaging. Vorige maand viel zijn naam bij STVV, maar dat koos uiteindelijk voor Thorsten Fink.

LEES OOK: Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Vermaelen wil hoofdcoach worden

In een interview op de officiële kanalen van zijn ex-club Ajax zet Vermaelen wel de deur open voor een toekomst als hoofdtrainer. "Dat is iets wat ik in de toekomst misschien wel wil doen. Ik houd nog heel veel opties open", vertelt hij. "Ik ben al assistent geweest bij de nationale ploeg en dat beviel me wel. Ik vind het leuk om met mensen om te gaan en om op het trainingsveld te staan, dus misschien is dat iets dat ik in de toekomst wel wil doen."


Zal Vermaelen snel hoofdtrainer worden?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

111
111
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

193
193
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

102
102
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

95
95
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

260
260
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

59
59
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

138
138
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

466
466
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

145
145
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

294
294
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

496
496
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

184
184
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

102
102
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

169
169
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

149
149
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

415
415
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

194
194
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

753
753
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

678
678
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

368
368
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

615
615
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

196
196
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

423
423
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

647
647

Meer sportnieuws