TRANSFERUURTJE: 'AA Gent troeft Club af, toptransfer Debast'

1097
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent troeft Club af, toptransfer Debast'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zoeken ze volop naar een nieuwe spits en daarvoor zijn ze in Argentinië uitgekomen. Paars-Wit zou een bod van maar liefst 5 miljoen euro uitgebracht hebben op Luis Vazquez, die in het verleden nog in beeld was bij Club Brugge. Boca Juniors wees de aanbieding voor de 22-jarige Argentijn echter zonder pardon naar de prullenmand. Een nieuwe targetspits zal wel nodig zijn, want de samenwerking met Islam Slimani lijkt zo goed als zeker te eindigen.



Aan uitgaande zijde moet Anderlecht vrezen dat het zijn twee grootste goudhaantjes verliest. Zo lijkt het Internazionale menens te zijn voor Zeno Debast en overwegen de Nerazzurri deze zomer een bod uit te brengen. Ook in Spanje is de Rode Duivel gegeerd. Bart Verbruggen blijft dan weer hoog figureren op de verlanglijst van Manchester United, dat nog een concurrent voor David De Gea zoekt.

Club Brugge ziet heel wat van zijn eigen talenten vertrekken. Donderdag trokken maar liefst drie jeugdproducten in één ruk de deur achter zich dicht. Tweede doelman Senne Lammens rondde zijn pikante overstap naar rivaal Antwerp af, terwijl Club daarnaast ook Mathis Servais (SK Beveren) en Irsan Muric (Westerlo) zag verkassen.



Zij vertrekken allemaal transfervrij, maar voor Cyle Larin vangt Club wel een transfersom. Real Valladolid heeft alsnog de aankoopoptie van de Canadese spits gelicht, waardoor Club 1,5 miljoen euro mag incasseren. De Spaanse degradant gaat Larin mogelijk meteen doorverkopen, want hij zou belangstelling genieten van heel wat clubs uit La Liga.

Daarnaast mag Blauw-Zwart ook een target van zijn lijst schrappen. AA Gent gaat immers aan de haal met Tsuyoshi Watanabe, die dit seizoen één van de lichtpunten was bij KV Kortrijk. De Japanse verdediger zou voor 3,5 miljoen euro de overstap maken naar de Ghelamco Arena, waar hij een eerste broodnodige versterking voor de defensie wordt.



Bij Standard gaat de leegloop verder. Nu werd ook het vertrek van Gojko Cimirot bevestigd, want de sterkhouder op het middenveld verlengt zoals verwacht zijn contract niet. Daarnaast keert ook Filippo Melegoni niet meer terug volgend seizoen. De Italiaan werd dit seizoen gehuurd van Genoa en die samenwerking wordt niet verlengd.

Buitenland

Na amper een half seizoen staat Paul Onuachu alweer op vertrekken bij Southampton. Een terugkeer naar de Jupiler Pro League is voor de gewezen topschutter niet aan de orde, maar verschillende buitenlandse clubs willen hem wel graag binnenhalen. Union Berlin, Galatasaray en het Saudische Al-Taawoon zouden hem op hun verlanglijst gezet hebben.



Bij AC Milan lijkt het verhaal van Charles De Ketelaere alsmaar meer voorbij. Bij een goed bod zou de Rode Duivel mogen vertrekken, al zullen de Rossoneri voorlopig nog een slag om de arm houden. Ze verliezen immers zijn concurrent Brahim Diaz, die terugkeert naar zijn moederclub Real Madrid. De Spaanse spelmaker zou zijn contract bij de Koninklijke verlengen tot 2027 en volgend seizoen weer bij de kern aansluiten.

Bryan Limbombe, de jongere broer van ex-Rode Duivel Anthony, staat op het punt om een fraaie transfer te versieren. De 22-jarige flankaanvaller was de voorbije seizoenen aan de slag bij Roda JC op het Nederlandse tweede niveau, maar zou nu overstappen naar de Ligue 1. Daar zou Toulouse, dat vorige zomer al aan zijn mouw trok, hem snel voorstellen.

Is Debast al klaar voor een club als Inter?

Meest recent

Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

8
8
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

7
7
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

187
187
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

24
24
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

462
462
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

46
46
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

19
19
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

442
442
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

193
193
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

952
952
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

149
149
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

25
25
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

202
202
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

93
93
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

299
299
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

234
234
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

123
123
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

288
288
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

140
140
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51

Meer sportnieuws