TRANSFERUURTJE: 'AA Gent troeft Club af, toptransfer Debast'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent troeft Club af, toptransfer Debast'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zoeken ze volop naar een nieuwe spits en daarvoor zijn ze in Argentinië uitgekomen. Paars-Wit zou een bod van maar liefst 5 miljoen euro uitgebracht hebben op Luis Vazquez, die in het verleden nog in beeld was bij Club BruggeBoca Juniors wees de aanbieding voor de 22-jarige Argentijn echter zonder pardon naar de prullenmand. Een nieuwe targetspits zal wel nodig zijn, want de samenwerking met Islam Slimani lijkt zo goed als zeker te eindigen.



Aan uitgaande zijde moet Anderlecht vrezen dat het zijn twee grootste goudhaantjes verliest. Zo lijkt het Internazionale menens te zijn voor Zeno Debast en overwegen de Nerazzurri deze zomer een bod uit te brengen. Ook in Spanje is de Rode Duivel gegeerd. Bart Verbruggen blijft dan weer hoog figureren op de verlanglijst van Manchester United, dat nog een concurrent voor David De Gea zoekt.

Club Brugge ziet heel wat van zijn eigen talenten vertrekken. Donderdag trokken maar liefst drie jeugdproducten in één ruk de deur achter zich dicht. Tweede doelman Senne Lammens rondde zijn pikante overstap naar rivaal Antwerp af, terwijl Club daarnaast ook Mathis Servais (SK Beveren) en Irsan Muric (Westerlo) zag verkassen.



Zij vertrekken allemaal transfervrij, maar voor Cyle Larin vangt Club wel een transfersom. Real Valladolid heeft alsnog de aankoopoptie van de Canadese spits gelicht, waardoor Club 1,5 miljoen euro mag incasseren. De Spaanse degradant gaat Larin mogelijk meteen doorverkopen, want hij zou belangstelling genieten van heel wat clubs uit La Liga.

Daarnaast mag Blauw-Zwart ook een target van zijn lijst schrappen. AA Gent gaat immers aan de haal met Tsuyoshi Watanabe, die dit seizoen één van de lichtpunten was bij KV Kortrijk. De Japanse verdediger zou voor 3,5 miljoen euro de overstap maken naar de Ghelamco Arena, waar hij een eerste broodnodige versterking voor de defensie wordt.



Bij Standard gaat de leegloop verder. Nu werd ook het vertrek van Gojko Cimirot bevestigd, want de sterkhouder op het middenveld verlengt zoals verwacht zijn contract niet. Daarnaast keert ook Filippo Melegoni niet meer terug volgend seizoen. De Italiaan werd dit seizoen gehuurd van Genoa en die samenwerking wordt niet verlengd.

Buitenland

Na amper een half seizoen staat Paul Onuachu alweer op vertrekken bij Southampton. Een terugkeer naar de Jupiler Pro League is voor de gewezen topschutter niet aan de orde, maar verschillende buitenlandse clubs willen hem wel graag binnenhalen. Union Berlin, Galatasaray en het Saudische Al-Taawoon zouden hem op hun verlanglijst gezet hebben.



Bij AC Milan lijkt het verhaal van Charles De Ketelaere alsmaar meer voorbij. Bij een goed bod zou de Rode Duivel mogen vertrekken, al zullen de Rossoneri voorlopig nog een slag om de arm houden. Ze verliezen immers zijn concurrent Brahim Diaz, die terugkeert naar zijn moederclub Real Madrid. De Spaanse spelmaker zou zijn contract bij de Koninklijke verlengen tot 2027 en volgend seizoen weer bij de kern aansluiten.

Bryan Limbombe, de jongere broer van ex-Rode Duivel Anthony, staat op het punt om een fraaie transfer te versieren. De 22-jarige flankaanvaller was de voorbije seizoenen aan de slag bij Roda JC op het Nederlandse tweede niveau, maar zou nu overstappen naar de Ligue 1. Daar zou Toulouse, dat vorige zomer al aan zijn mouw trok, hem snel voorstellen.

Is Debast al klaar voor een club als Inter?

Meest recent

Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

22
22
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

61
61
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

108
108
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

42
42
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

32
32
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

259
259
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

33
33
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

58
58
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

40
40
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

175
175
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

48
48
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

62
62
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

42
42
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

185
185
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

244
244
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

216
216
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

190
190
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

69
69
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

164
164
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

315
315
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

276
276
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

117
117
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

384
384
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

153
153

Meer sportnieuws