TRANSFERUURTJE: 'AA Gent troeft Club af, toptransfer Debast'

1097 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent troeft Club af, toptransfer Debast'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zoeken ze volop naar een nieuwe spits en daarvoor zijn ze in Argentinië uitgekomen. Paars-Wit zou een bod van maar liefst 5 miljoen euro uitgebracht hebben op Luis Vazquez, die in het verleden nog in beeld was bij Club BruggeBoca Juniors wees de aanbieding voor de 22-jarige Argentijn echter zonder pardon naar de prullenmand. Een nieuwe targetspits zal wel nodig zijn, want de samenwerking met Islam Slimani lijkt zo goed als zeker te eindigen.



Aan uitgaande zijde moet Anderlecht vrezen dat het zijn twee grootste goudhaantjes verliest. Zo lijkt het Internazionale menens te zijn voor Zeno Debast en overwegen de Nerazzurri deze zomer een bod uit te brengen. Ook in Spanje is de Rode Duivel gegeerd. Bart Verbruggen blijft dan weer hoog figureren op de verlanglijst van Manchester United, dat nog een concurrent voor David De Gea zoekt.

Club Brugge ziet heel wat van zijn eigen talenten vertrekken. Donderdag trokken maar liefst drie jeugdproducten in één ruk de deur achter zich dicht. Tweede doelman Senne Lammens rondde zijn pikante overstap naar rivaal Antwerp af, terwijl Club daarnaast ook Mathis Servais (SK Beveren) en Irsan Muric (Westerlo) zag verkassen.



Zij vertrekken allemaal transfervrij, maar voor Cyle Larin vangt Club wel een transfersom. Real Valladolid heeft alsnog de aankoopoptie van de Canadese spits gelicht, waardoor Club 1,5 miljoen euro mag incasseren. De Spaanse degradant gaat Larin mogelijk meteen doorverkopen, want hij zou belangstelling genieten van heel wat clubs uit La Liga.

Daarnaast mag Blauw-Zwart ook een target van zijn lijst schrappen. AA Gent gaat immers aan de haal met Tsuyoshi Watanabe, die dit seizoen één van de lichtpunten was bij KV Kortrijk. De Japanse verdediger zou voor 3,5 miljoen euro de overstap maken naar de Ghelamco Arena, waar hij een eerste broodnodige versterking voor de defensie wordt.



Bij Standard gaat de leegloop verder. Nu werd ook het vertrek van Gojko Cimirot bevestigd, want de sterkhouder op het middenveld verlengt zoals verwacht zijn contract niet. Daarnaast keert ook Filippo Melegoni niet meer terug volgend seizoen. De Italiaan werd dit seizoen gehuurd van Genoa en die samenwerking wordt niet verlengd.

Buitenland

Na amper een half seizoen staat Paul Onuachu alweer op vertrekken bij Southampton. Een terugkeer naar de Jupiler Pro League is voor de gewezen topschutter niet aan de orde, maar verschillende buitenlandse clubs willen hem wel graag binnenhalen. Union Berlin, Galatasaray en het Saudische Al-Taawoon zouden hem op hun verlanglijst gezet hebben.



Bij AC Milan lijkt het verhaal van Charles De Ketelaere alsmaar meer voorbij. Bij een goed bod zou de Rode Duivel mogen vertrekken, al zullen de Rossoneri voorlopig nog een slag om de arm houden. Ze verliezen immers zijn concurrent Brahim Diaz, die terugkeert naar zijn moederclub Real Madrid. De Spaanse spelmaker zou zijn contract bij de Koninklijke verlengen tot 2027 en volgend seizoen weer bij de kern aansluiten.

Bryan Limbombe, de jongere broer van ex-Rode Duivel Anthony, staat op het punt om een fraaie transfer te versieren. De 22-jarige flankaanvaller was de voorbije seizoenen aan de slag bij Roda JC op het Nederlandse tweede niveau, maar zou nu overstappen naar de Ligue 1. Daar zou Toulouse, dat vorige zomer al aan zijn mouw trok, hem snel voorstellen.

Is Debast al klaar voor een club als Inter?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

42
42
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

70
70
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

233
233
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

86
86
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

87
87
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

146
146
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

182
182
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

196
196
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

153
153
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

291
291
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

380
380
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

83
83
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

539
539
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

453
453
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

250
250
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

308
308
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

933
933
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

497
497
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

462
462
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

622
622

Meer sportnieuws