TRANSFERUURTJE: 'AA Gent troeft Club af, toptransfer Debast'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent troeft Club af, toptransfer Debast'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zoeken ze volop naar een nieuwe spits en daarvoor zijn ze in Argentinië uitgekomen. Paars-Wit zou een bod van maar liefst 5 miljoen euro uitgebracht hebben op Luis Vazquez, die in het verleden nog in beeld was bij Club BruggeBoca Juniors wees de aanbieding voor de 22-jarige Argentijn echter zonder pardon naar de prullenmand. Een nieuwe targetspits zal wel nodig zijn, want de samenwerking met Islam Slimani lijkt zo goed als zeker te eindigen.



Aan uitgaande zijde moet Anderlecht vrezen dat het zijn twee grootste goudhaantjes verliest. Zo lijkt het Internazionale menens te zijn voor Zeno Debast en overwegen de Nerazzurri deze zomer een bod uit te brengen. Ook in Spanje is de Rode Duivel gegeerd. Bart Verbruggen blijft dan weer hoog figureren op de verlanglijst van Manchester United, dat nog een concurrent voor David De Gea zoekt.

Club Brugge ziet heel wat van zijn eigen talenten vertrekken. Donderdag trokken maar liefst drie jeugdproducten in één ruk de deur achter zich dicht. Tweede doelman Senne Lammens rondde zijn pikante overstap naar rivaal Antwerp af, terwijl Club daarnaast ook Mathis Servais (SK Beveren) en Irsan Muric (Westerlo) zag verkassen.



Zij vertrekken allemaal transfervrij, maar voor Cyle Larin vangt Club wel een transfersom. Real Valladolid heeft alsnog de aankoopoptie van de Canadese spits gelicht, waardoor Club 1,5 miljoen euro mag incasseren. De Spaanse degradant gaat Larin mogelijk meteen doorverkopen, want hij zou belangstelling genieten van heel wat clubs uit La Liga.

Daarnaast mag Blauw-Zwart ook een target van zijn lijst schrappen. AA Gent gaat immers aan de haal met Tsuyoshi Watanabe, die dit seizoen één van de lichtpunten was bij KV Kortrijk. De Japanse verdediger zou voor 3,5 miljoen euro de overstap maken naar de Ghelamco Arena, waar hij een eerste broodnodige versterking voor de defensie wordt.



Bij Standard gaat de leegloop verder. Nu werd ook het vertrek van Gojko Cimirot bevestigd, want de sterkhouder op het middenveld verlengt zoals verwacht zijn contract niet. Daarnaast keert ook Filippo Melegoni niet meer terug volgend seizoen. De Italiaan werd dit seizoen gehuurd van Genoa en die samenwerking wordt niet verlengd.

Buitenland

Na amper een half seizoen staat Paul Onuachu alweer op vertrekken bij Southampton. Een terugkeer naar de Jupiler Pro League is voor de gewezen topschutter niet aan de orde, maar verschillende buitenlandse clubs willen hem wel graag binnenhalen. Union Berlin, Galatasaray en het Saudische Al-Taawoon zouden hem op hun verlanglijst gezet hebben.



Bij AC Milan lijkt het verhaal van Charles De Ketelaere alsmaar meer voorbij. Bij een goed bod zou de Rode Duivel mogen vertrekken, al zullen de Rossoneri voorlopig nog een slag om de arm houden. Ze verliezen immers zijn concurrent Brahim Diaz, die terugkeert naar zijn moederclub Real Madrid. De Spaanse spelmaker zou zijn contract bij de Koninklijke verlengen tot 2027 en volgend seizoen weer bij de kern aansluiten.

Bryan Limbombe, de jongere broer van ex-Rode Duivel Anthony, staat op het punt om een fraaie transfer te versieren. De 22-jarige flankaanvaller was de voorbije seizoenen aan de slag bij Roda JC op het Nederlandse tweede niveau, maar zou nu overstappen naar de Ligue 1. Daar zou Toulouse, dat vorige zomer al aan zijn mouw trok, hem snel voorstellen.

Is Debast al klaar voor een club als Inter?

Meest recent

Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

3
3
Hasi prijst zich gelukkig: Sikan lost twee problemen op

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

30
30
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

5
5
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

310
310
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

114
114
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

95
95
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

43
43
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

199
199
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

292
292
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

87
87
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

166
166
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

526
526
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

123
123
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

79
79
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

226
226
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

415
415
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

205
205
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

68
68
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

271
271
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

279
279
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

223
223
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

82
82
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

177
177
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

541
541

Meer sportnieuws