L'Equipe komt met nieuwe update over transfer Openda

door
L'Equipe komt met nieuwe update over transfer Openda

Van een aantal Rode Duivels werd de voorbije maanden verwacht dat ze in de zomer een transfer zouden maken, maar Loïs Openda stond toch niet meteen in dat lijstje. De spits was immers pas aan zijn eerste seizoen bij RC Lens bezig, maar daar deed hij het zo goed dat hij heel wat belangstelling gelokt heeft. De voorbije dagen werd duidelijk dat vooral RB Leipzig doordrukt voor zijn komst.


De Duitse bekerwinnaar ziet in Openda de ideale opvolger voor de naar Chelsea vertrekkende vedette Christopher Nkunku en zou zelfs al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met de ex-spits van Club Brugge, die zijn zinnen op een transfer gezet zou hebben. Hij zou vorige maand al op bezoek geweest zijn in Duitsland en raakte er helemaal overtuigd van het project van Red Bull.

Alleen zal Leipzig nog een akkoord moeten vinden met Lens en dat lijkt niet evident te worden. L'Equipe komt met een update en laat weten dat de Franse vice-kampioen intussen al twee aanbiedingen van 27 en 32 miljoen euro geweigerd heeft. Lens wil Openda niet laten vertrekken en zou daarom enkel plooien bij een 'astronomisch' bod, wat betekent dat Leipzig ver boven de marktwaarde van onze landgenoot zal moeten gaan.

LEES OOK: Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Salaris maal vier

Het wordt afwachten of Leipzig daartoe bereid zal zijn. Geld hebben ze in principe genoeg door de verkoop van Nkunku en wellicht ook Dominik Szoboszlai, die het hof gemaakt wordt door Newcastle. Het gaf echter nog nooit meer dan 30 miljoen euro uit aan een speler en dus zal voor de komst van Openda sowieso het transferrecord moeten sneuvelen. Voor de Rode Duivel ligt wel een lucratief contract klaar, want hij zou maar liefst vier keer zoveel kunnen verdienen als hij momenteel in Lens doet.

Zal de transfer van Openda in orde raken?

Meest recent

"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

9
9
“Aanstellerij of spijt?”: BV fileert snoeihard Tom Waes

Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar meermaals het ...

3
3
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

65
65
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

10
10
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

37
37
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

45
45
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

46
46
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

677
677
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

135
135
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

40
40
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

34
34
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

78
78
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

322
322
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

46
46
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

213
213
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

68
68
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

69
69
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

296
296
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

467
467
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

438
438
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

122
122
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

293
293
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

408
408
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

60
60
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

159
159

Meer sportnieuws