Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

799 stemmen
Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt de Bosniër beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro. Nu is Prevljak einde contract en aldus gratis op te pikken.

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

Eén goal om de twee matchen

Volgend seizoen zal KAS Eupen weinig overhouden. De contracten van Stef Peeters en Smail Prevljak worden niet verlengd, wat betekent dat dit beslissende duo niet langer op Am Kehrweg zal spelen. Het vertrek van Peeters zal een groot verlies zijn vanwege zijn haarfijne traptechniek, talloze assists en slimme passes. Prevljak zal hard gemist worden vanwege zijn vele doelpunten. In de afgelopen drie seizoenen wist de Bosnische spits maar liefst 35 keer te scoren in 92 wedstrijden, wat neerkomt op gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.



Smail Prevljak kan worden beschouwd als een ware doelpuntenmaker op het niveau van de Belgische competitie, met een gemiddelde van bijna één doelpunt per twee wedstrijden in de Jupiler Pro League. Op het gebied van doelpunten scoren presteert de 28-jarige Prevljak precies volgens de verwachtingen. Zijn effectief aantal goals (35) in de Belgische competitie komt sterk overeen met de verwachte 36 doelpunten. Bovendien laat Prevljak zien dat hij zeer efficiënt is in de zestien meter, waar hij 17% van zijn doelkansen daadwerkelijk omzet in een doelpunt.

Van 5 miljoen euro naar gratis

Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt Smail Prevljak beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Er zouden zelfs al gesprekken hebben plaatsgevonden tussen Prevljak en Anderlecht, maar de Brusselaars moeten wel rekening houden met interesse van andere clubs.



In februari toonde KV Mechelen ook al belangstelling om de scorende spits over te nemen aan het einde van het seizoen. Het binnenhalen van Prevljak zou voor Anderlecht betekenen dat ze een bewezen doelpuntenmaker aan boord krijgen, terwijl ze ook financieel een goede deal kunnen sluiten. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro.

Smail schiet sneller dan zijn schaduw

“Ik ben hier om doelpunten te maken, dat is mijn taak.” Smail Prevljak heeft zijn werk bij KAS Eupen alvast uitstekend gedaan, waar hij maar liefst 35 keer heeft gescoord in 92 competitiewedstrijden. Naast zijn neus voor doelpunten fungeert hij ook als een soort van magneet die de ballen aantrekt in de zestien meter. “Weet je waarom ik een lange neus heb? Ik voel waar alle ballen naartoe gaan.” In vergelijking met andere spitsen heeft Prevljak de kwaliteit om snel zijn kansen voor het doel te grijpen, wat hem een fractie van een seconde voorsprong geeft.



Terwijl andere spitsen de bal in de zestien nog eens controleren, schiet Prevljak sneller dan zijn schaduw. Hij is een fenomeen in het strafschopgebied, maar hij maakt ook zijn impact binnen het collectief van het team. Bij KAS Eupen viel op dat de Bosniër zijn krachten niet spaart en zonder aarzeling deelneemt aan het spel, zelfs ver van zijn comfortzone. De spits kan dienen als een diep aanspeelpunt, waarbij zijn balvastheid hem in staat stelt om te spelen met zijn rug naar het doel.

Geen wereldspits of complete aanvaller

Maar we moeten van Smail Prevljak nu ook geen wereldspits of complete aanvaller maken, anders speel je - met alle respect - ook geen drie jaar voor KAS Eupen. De 28-jarige spits kiest zijn momenten en kan vaak onzichtbaar zijn gedurende een wedstrijd. Hij is een van de betere doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League, maar hij komt nog iets tekort om tot de absolute top te behoren. Een groot minpunt van Prevljak is zijn gebrek aan snelheid.



Hierdoor gaf voormalig Eupen-coach Will Still de voorkeur aan snellere spelers zoals Konan N'Dri en Djeidi Gassama, waardoor Prevljak vaak op de bank belandde in het afgelopen seizoen. Met meer snelheid had Prevljak ongetwijfeld op een hoger niveau kunnen spelen. “Het is een echte nummer 9, een pure doelpuntenmaker, razend gevaarlijk in de zestien”, zei ex-ploegmaat Danijel Milićević eerder over hem in Het Nieuwsblad.

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

40
40
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

22
22
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

50
50
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

48
48
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

98
98
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

89
89
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

182
182
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

205
205
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

137
137
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

239
239
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

58
58
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

209
209
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

161
161
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

211
211
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

124
124
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

163
163
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

85
85
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

381
381
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

179
179
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

76
76
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

459
459
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

400
400
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

164
164
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

614
614
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

617
617
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

75
75

Meer sportnieuws