Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

door
Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt de Bosniër beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro. Nu is Prevljak einde contract en aldus gratis op te pikken.

LEES OOK: Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Eén goal om de twee matchen

Volgend seizoen zal KAS Eupen weinig overhouden. De contracten van Stef Peeters en Smail Prevljak worden niet verlengd, wat betekent dat dit beslissende duo niet langer op Am Kehrweg zal spelen. Het vertrek van Peeters zal een groot verlies zijn vanwege zijn haarfijne traptechniek, talloze assists en slimme passes. Prevljak zal hard gemist worden vanwege zijn vele doelpunten. In de afgelopen drie seizoenen wist de Bosnische spits maar liefst 35 keer te scoren in 92 wedstrijden, wat neerkomt op gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.



Smail Prevljak kan worden beschouwd als een ware doelpuntenmaker op het niveau van de Belgische competitie, met een gemiddelde van bijna één doelpunt per twee wedstrijden in de Jupiler Pro League. Op het gebied van doelpunten scoren presteert de 28-jarige Prevljak precies volgens de verwachtingen. Zijn effectief aantal goals (35) in de Belgische competitie komt sterk overeen met de verwachte 36 doelpunten. Bovendien laat Prevljak zien dat hij zeer efficiënt is in de zestien meter, waar hij 17% van zijn doelkansen daadwerkelijk omzet in een doelpunt.

Van 5 miljoen euro naar gratis

Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt Smail Prevljak beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Er zouden zelfs al gesprekken hebben plaatsgevonden tussen Prevljak en Anderlecht, maar de Brusselaars moeten wel rekening houden met interesse van andere clubs.



In februari toonde KV Mechelen ook al belangstelling om de scorende spits over te nemen aan het einde van het seizoen. Het binnenhalen van Prevljak zou voor Anderlecht betekenen dat ze een bewezen doelpuntenmaker aan boord krijgen, terwijl ze ook financieel een goede deal kunnen sluiten. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro.

Smail schiet sneller dan zijn schaduw

“Ik ben hier om doelpunten te maken, dat is mijn taak.” Smail Prevljak heeft zijn werk bij KAS Eupen alvast uitstekend gedaan, waar hij maar liefst 35 keer heeft gescoord in 92 competitiewedstrijden. Naast zijn neus voor doelpunten fungeert hij ook als een soort van magneet die de ballen aantrekt in de zestien meter. “Weet je waarom ik een lange neus heb? Ik voel waar alle ballen naartoe gaan.” In vergelijking met andere spitsen heeft Prevljak de kwaliteit om snel zijn kansen voor het doel te grijpen, wat hem een fractie van een seconde voorsprong geeft.



Terwijl andere spitsen de bal in de zestien nog eens controleren, schiet Prevljak sneller dan zijn schaduw. Hij is een fenomeen in het strafschopgebied, maar hij maakt ook zijn impact binnen het collectief van het team. Bij KAS Eupen viel op dat de Bosniër zijn krachten niet spaart en zonder aarzeling deelneemt aan het spel, zelfs ver van zijn comfortzone. De spits kan dienen als een diep aanspeelpunt, waarbij zijn balvastheid hem in staat stelt om te spelen met zijn rug naar het doel.

Geen wereldspits of complete aanvaller

Maar we moeten van Smail Prevljak nu ook geen wereldspits of complete aanvaller maken, anders speel je - met alle respect - ook geen drie jaar voor KAS Eupen. De 28-jarige spits kiest zijn momenten en kan vaak onzichtbaar zijn gedurende een wedstrijd. Hij is een van de betere doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League, maar hij komt nog iets tekort om tot de absolute top te behoren. Een groot minpunt van Prevljak is zijn gebrek aan snelheid.



Hierdoor gaf voormalig Eupen-coach Will Still de voorkeur aan snellere spelers zoals Konan N'Dri en Djeidi Gassama, waardoor Prevljak vaak op de bank belandde in het afgelopen seizoen. Met meer snelheid had Prevljak ongetwijfeld op een hoger niveau kunnen spelen. “Het is een echte nummer 9, een pure doelpuntenmaker, razend gevaarlijk in de zestien”, zei ex-ploegmaat Danijel Milićević eerder over hem in Het Nieuwsblad.

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

95
95
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

130
130
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

120
120
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

207
207
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

229
229
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

158
158
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

72
72
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

506
506
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

367
367
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

604
604
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

367
367
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

448
448
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

270
270
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

594
594

Meer sportnieuws