Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

door
Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt de Bosniër beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro. Nu is Prevljak einde contract en aldus gratis op te pikken.

LEES OOK: "Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Eén goal om de twee matchen

Volgend seizoen zal KAS Eupen weinig overhouden. De contracten van Stef Peeters en Smail Prevljak worden niet verlengd, wat betekent dat dit beslissende duo niet langer op Am Kehrweg zal spelen. Het vertrek van Peeters zal een groot verlies zijn vanwege zijn haarfijne traptechniek, talloze assists en slimme passes. Prevljak zal hard gemist worden vanwege zijn vele doelpunten. In de afgelopen drie seizoenen wist de Bosnische spits maar liefst 35 keer te scoren in 92 wedstrijden, wat neerkomt op gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.



Smail Prevljak kan worden beschouwd als een ware doelpuntenmaker op het niveau van de Belgische competitie, met een gemiddelde van bijna één doelpunt per twee wedstrijden in de Jupiler Pro League. Op het gebied van doelpunten scoren presteert de 28-jarige Prevljak precies volgens de verwachtingen. Zijn effectief aantal goals (35) in de Belgische competitie komt sterk overeen met de verwachte 36 doelpunten. Bovendien laat Prevljak zien dat hij zeer efficiënt is in de zestien meter, waar hij 17% van zijn doelkansen daadwerkelijk omzet in een doelpunt.

Van 5 miljoen euro naar gratis

Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt Smail Prevljak beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Er zouden zelfs al gesprekken hebben plaatsgevonden tussen Prevljak en Anderlecht, maar de Brusselaars moeten wel rekening houden met interesse van andere clubs.



In februari toonde KV Mechelen ook al belangstelling om de scorende spits over te nemen aan het einde van het seizoen. Het binnenhalen van Prevljak zou voor Anderlecht betekenen dat ze een bewezen doelpuntenmaker aan boord krijgen, terwijl ze ook financieel een goede deal kunnen sluiten. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro.

Smail schiet sneller dan zijn schaduw

“Ik ben hier om doelpunten te maken, dat is mijn taak.” Smail Prevljak heeft zijn werk bij KAS Eupen alvast uitstekend gedaan, waar hij maar liefst 35 keer heeft gescoord in 92 competitiewedstrijden. Naast zijn neus voor doelpunten fungeert hij ook als een soort van magneet die de ballen aantrekt in de zestien meter. “Weet je waarom ik een lange neus heb? Ik voel waar alle ballen naartoe gaan.” In vergelijking met andere spitsen heeft Prevljak de kwaliteit om snel zijn kansen voor het doel te grijpen, wat hem een fractie van een seconde voorsprong geeft.



Terwijl andere spitsen de bal in de zestien nog eens controleren, schiet Prevljak sneller dan zijn schaduw. Hij is een fenomeen in het strafschopgebied, maar hij maakt ook zijn impact binnen het collectief van het team. Bij KAS Eupen viel op dat de Bosniër zijn krachten niet spaart en zonder aarzeling deelneemt aan het spel, zelfs ver van zijn comfortzone. De spits kan dienen als een diep aanspeelpunt, waarbij zijn balvastheid hem in staat stelt om te spelen met zijn rug naar het doel.

Geen wereldspits of complete aanvaller

Maar we moeten van Smail Prevljak nu ook geen wereldspits of complete aanvaller maken, anders speel je - met alle respect - ook geen drie jaar voor KAS Eupen. De 28-jarige spits kiest zijn momenten en kan vaak onzichtbaar zijn gedurende een wedstrijd. Hij is een van de betere doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League, maar hij komt nog iets tekort om tot de absolute top te behoren. Een groot minpunt van Prevljak is zijn gebrek aan snelheid.



Hierdoor gaf voormalig Eupen-coach Will Still de voorkeur aan snellere spelers zoals Konan N'Dri en Djeidi Gassama, waardoor Prevljak vaak op de bank belandde in het afgelopen seizoen. Met meer snelheid had Prevljak ongetwijfeld op een hoger niveau kunnen spelen. “Het is een echte nummer 9, een pure doelpuntenmaker, razend gevaarlijk in de zestien”, zei ex-ploegmaat Danijel Milićević eerder over hem in Het Nieuwsblad.

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

11
11
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

3
3
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

65
65
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

70
70
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

54
54
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

187
187
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

80
80
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

429
429
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

376
376
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

416
416
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

111
111
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

573
573
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

190
190
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

256
256
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

310
310
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

129
129
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

81
81
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

220
220
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

193
193
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

101
101
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

48
48
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

307
307
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

299
299
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

265
265

Meer sportnieuws