Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

799 stemmen
Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt de Bosniër beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro. Nu is Prevljak einde contract en aldus gratis op te pikken.

LEES OOK: Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Eén goal om de twee matchen

Volgend seizoen zal KAS Eupen weinig overhouden. De contracten van Stef Peeters en Smail Prevljak worden niet verlengd, wat betekent dat dit beslissende duo niet langer op Am Kehrweg zal spelen. Het vertrek van Peeters zal een groot verlies zijn vanwege zijn haarfijne traptechniek, talloze assists en slimme passes. Prevljak zal hard gemist worden vanwege zijn vele doelpunten. In de afgelopen drie seizoenen wist de Bosnische spits maar liefst 35 keer te scoren in 92 wedstrijden, wat neerkomt op gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.



Smail Prevljak kan worden beschouwd als een ware doelpuntenmaker op het niveau van de Belgische competitie, met een gemiddelde van bijna één doelpunt per twee wedstrijden in de Jupiler Pro League. Op het gebied van doelpunten scoren presteert de 28-jarige Prevljak precies volgens de verwachtingen. Zijn effectief aantal goals (35) in de Belgische competitie komt sterk overeen met de verwachte 36 doelpunten. Bovendien laat Prevljak zien dat hij zeer efficiënt is in de zestien meter, waar hij 17% van zijn doelkansen daadwerkelijk omzet in een doelpunt.

Van 5 miljoen euro naar gratis

Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt Smail Prevljak beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Er zouden zelfs al gesprekken hebben plaatsgevonden tussen Prevljak en Anderlecht, maar de Brusselaars moeten wel rekening houden met interesse van andere clubs.



In februari toonde KV Mechelen ook al belangstelling om de scorende spits over te nemen aan het einde van het seizoen. Het binnenhalen van Prevljak zou voor Anderlecht betekenen dat ze een bewezen doelpuntenmaker aan boord krijgen, terwijl ze ook financieel een goede deal kunnen sluiten. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro.

Smail schiet sneller dan zijn schaduw

“Ik ben hier om doelpunten te maken, dat is mijn taak.” Smail Prevljak heeft zijn werk bij KAS Eupen alvast uitstekend gedaan, waar hij maar liefst 35 keer heeft gescoord in 92 competitiewedstrijden. Naast zijn neus voor doelpunten fungeert hij ook als een soort van magneet die de ballen aantrekt in de zestien meter. “Weet je waarom ik een lange neus heb? Ik voel waar alle ballen naartoe gaan.” In vergelijking met andere spitsen heeft Prevljak de kwaliteit om snel zijn kansen voor het doel te grijpen, wat hem een fractie van een seconde voorsprong geeft.



Terwijl andere spitsen de bal in de zestien nog eens controleren, schiet Prevljak sneller dan zijn schaduw. Hij is een fenomeen in het strafschopgebied, maar hij maakt ook zijn impact binnen het collectief van het team. Bij KAS Eupen viel op dat de Bosniër zijn krachten niet spaart en zonder aarzeling deelneemt aan het spel, zelfs ver van zijn comfortzone. De spits kan dienen als een diep aanspeelpunt, waarbij zijn balvastheid hem in staat stelt om te spelen met zijn rug naar het doel.

Geen wereldspits of complete aanvaller

Maar we moeten van Smail Prevljak nu ook geen wereldspits of complete aanvaller maken, anders speel je - met alle respect - ook geen drie jaar voor KAS Eupen. De 28-jarige spits kiest zijn momenten en kan vaak onzichtbaar zijn gedurende een wedstrijd. Hij is een van de betere doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League, maar hij komt nog iets tekort om tot de absolute top te behoren. Een groot minpunt van Prevljak is zijn gebrek aan snelheid.



Hierdoor gaf voormalig Eupen-coach Will Still de voorkeur aan snellere spelers zoals Konan N'Dri en Djeidi Gassama, waardoor Prevljak vaak op de bank belandde in het afgelopen seizoen. Met meer snelheid had Prevljak ongetwijfeld op een hoger niveau kunnen spelen. “Het is een echte nummer 9, een pure doelpuntenmaker, razend gevaarlijk in de zestien”, zei ex-ploegmaat Danijel Milićević eerder over hem in Het Nieuwsblad.

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

205
205
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

310
310
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

681
681
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

230
230
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

334
334
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

321
321
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

844
844
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

375
375
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

176
176
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

709
709
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

1387
1387
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

498
498
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

420
420
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

155
155
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

474
474
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

611
611
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

383
383
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

565
565
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

751
751
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

657
657
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

899
899
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

112
112
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

317
317
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

384
384
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1388
1388

Meer sportnieuws