Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

799 stemmen
Fredberg wil excelleren met krachtig doelpuntenkanon

Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt de Bosniër beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro. Nu is Prevljak einde contract en aldus gratis op te pikken.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Eén goal om de twee matchen

Volgend seizoen zal KAS Eupen weinig overhouden. De contracten van Stef Peeters en Smail Prevljak worden niet verlengd, wat betekent dat dit beslissende duo niet langer op Am Kehrweg zal spelen. Het vertrek van Peeters zal een groot verlies zijn vanwege zijn haarfijne traptechniek, talloze assists en slimme passes. Prevljak zal hard gemist worden vanwege zijn vele doelpunten. In de afgelopen drie seizoenen wist de Bosnische spits maar liefst 35 keer te scoren in 92 wedstrijden, wat neerkomt op gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.



Smail Prevljak kan worden beschouwd als een ware doelpuntenmaker op het niveau van de Belgische competitie, met een gemiddelde van bijna één doelpunt per twee wedstrijden in de Jupiler Pro League. Op het gebied van doelpunten scoren presteert de 28-jarige Prevljak precies volgens de verwachtingen. Zijn effectief aantal goals (35) in de Belgische competitie komt sterk overeen met de verwachte 36 doelpunten. Bovendien laat Prevljak zien dat hij zeer efficiënt is in de zestien meter, waar hij 17% van zijn doelkansen daadwerkelijk omzet in een doelpunt.

Van 5 miljoen euro naar gratis

Vanwege zijn contractvrije status en reputatie als doelpuntenmachine wordt Smail Prevljak beschouwd als een zeer interessante optie om de aanval van RSC Anderlecht te versterken. Met het verwachte vertrek van Islam Slimani heeft de club dringend behoefte aan minstens één of twee centrale spitsen. Er zouden zelfs al gesprekken hebben plaatsgevonden tussen Prevljak en Anderlecht, maar de Brusselaars moeten wel rekening houden met interesse van andere clubs.



In februari toonde KV Mechelen ook al belangstelling om de scorende spits over te nemen aan het einde van het seizoen. Het binnenhalen van Prevljak zou voor Anderlecht betekenen dat ze een bewezen doelpuntenmaker aan boord krijgen, terwijl ze ook financieel een goede deal kunnen sluiten. In december 2021 heeft Sporting al eens contact opgenomen met KAS Eupen om een transfer van de Bosniër te bespreken, maar destijds hielden de Panda's vast aan een te hoge vraagprijs van 5 miljoen euro.

Smail schiet sneller dan zijn schaduw

“Ik ben hier om doelpunten te maken, dat is mijn taak.” Smail Prevljak heeft zijn werk bij KAS Eupen alvast uitstekend gedaan, waar hij maar liefst 35 keer heeft gescoord in 92 competitiewedstrijden. Naast zijn neus voor doelpunten fungeert hij ook als een soort van magneet die de ballen aantrekt in de zestien meter. “Weet je waarom ik een lange neus heb? Ik voel waar alle ballen naartoe gaan.” In vergelijking met andere spitsen heeft Prevljak de kwaliteit om snel zijn kansen voor het doel te grijpen, wat hem een fractie van een seconde voorsprong geeft.



Terwijl andere spitsen de bal in de zestien nog eens controleren, schiet Prevljak sneller dan zijn schaduw. Hij is een fenomeen in het strafschopgebied, maar hij maakt ook zijn impact binnen het collectief van het team. Bij KAS Eupen viel op dat de Bosniër zijn krachten niet spaart en zonder aarzeling deelneemt aan het spel, zelfs ver van zijn comfortzone. De spits kan dienen als een diep aanspeelpunt, waarbij zijn balvastheid hem in staat stelt om te spelen met zijn rug naar het doel.

Geen wereldspits of complete aanvaller

Maar we moeten van Smail Prevljak nu ook geen wereldspits of complete aanvaller maken, anders speel je - met alle respect - ook geen drie jaar voor KAS Eupen. De 28-jarige spits kiest zijn momenten en kan vaak onzichtbaar zijn gedurende een wedstrijd. Hij is een van de betere doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League, maar hij komt nog iets tekort om tot de absolute top te behoren. Een groot minpunt van Prevljak is zijn gebrek aan snelheid.



Hierdoor gaf voormalig Eupen-coach Will Still de voorkeur aan snellere spelers zoals Konan N'Dri en Djeidi Gassama, waardoor Prevljak vaak op de bank belandde in het afgelopen seizoen. Met meer snelheid had Prevljak ongetwijfeld op een hoger niveau kunnen spelen. “Het is een echte nummer 9, een pure doelpuntenmaker, razend gevaarlijk in de zestien”, zei ex-ploegmaat Danijel Milićević eerder over hem in Het Nieuwsblad.

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

66
66
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

26
26
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

114
114
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

255
255
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

93
93
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

366
366
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

127
127
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

254
254
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

388
388
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

43
43
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

582
582
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

631
631
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

667
667
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

472
472
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

91
91
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

412
412
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

97
97
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

123
123
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

571
571
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

81
81
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

562
562
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

622
622
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

106
106
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

330
330
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1759
1759

Meer sportnieuws