'Toulouse haalt na vertrek Dejaegere meteen nieuwe Belg'

door
'Toulouse haalt na vertrek Dejaegere meteen nieuwe Belg'

Brecht Dejaegere beleefde dit seizoen één van de hoogtepunten van zijn carrière, want als aanvoerder van Toulouse mocht hij de Franse beker in de lucht steken nadat FC Nantes in de finale in het Stade de France met 1-5 vernederd werd. Het werd wel meteen één van zijn laatste wapenfeiten, want de ervaren middenvelder vond geen akkoord over het verlengen van zijn aflopende contract en gaat dus op zoek naar een nieuwe club.


Maar dat betekent niet dat er volgend seizoen geen Belg actief zal zijn bij Toulouse, dat dankzij de bekerwinst aan de bak mag in de Europa League. De club maakt immers volop werk van versterking en richt daarvoor opnieuw zijn pijlen op de Nederlandse markt, waar de voorbije jaren al spelers als Spierings, Van den Boomen, Dallinga en Aboukhlal opgehaald werden.

Zo zou Ibrahim Cissoko (NEC) op komst zijn, maar ook een Belgische winger zou snel neerstrijken in Zuid-Frankrijk. Volgens Les Violets gaat Toulouse immers ook Bryan Limbombe binnenhalen. De jongere broer van ex-Rode Duivel Anthony was de voorbije twee seizoenen aan de slag bij Roda JC, dat hem een kans gaf nadat hij bij KRC Genk niet kon doorbreken.

Uitstel is geen afstel

Die kans heeft de 22-jarige flankaanvaller helemaal gegrepen. Vorige zomer trok Toulouse daardoor al aan zijn mouw, maar toen ging de transfer uiteindelijk niet door. Dit seizoen was Limbombe in de Keuken Kampioen Divisie opnieuw goed voor zeven goals en vijf assists in 35 wedstrijden en dat was voldoende om Toulouse te overtuigen om een tweede poging te wagen. De verwachting is dat de transfer één van de komende dagen al afgerond zal worden.

Had hij in België meer kansen moeten krijgen?

Meest recent

Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

28
28
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

136
136
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

109
109
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

222
222
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

79
79
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

80
80
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

92
92
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

102
102
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

61
61
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

17
17
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

42
42
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

382
382
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

171
171
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

39
39
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

102
102
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

446
446
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

197
197
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

81
81
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

440
440
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

382
382
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

106
106
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

315
315
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

369
369
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

535
535

Meer sportnieuws