'Toulouse haalt na vertrek Dejaegere meteen nieuwe Belg'

316 stemmen
'Toulouse haalt na vertrek Dejaegere meteen nieuwe Belg'

Brecht Dejaegere beleefde dit seizoen één van de hoogtepunten van zijn carrière, want als aanvoerder van Toulouse mocht hij de Franse beker in de lucht steken nadat FC Nantes in de finale in het Stade de France met 1-5 vernederd werd. Het werd wel meteen één van zijn laatste wapenfeiten, want de ervaren middenvelder vond geen akkoord over het verlengen van zijn aflopende contract en gaat dus op zoek naar een nieuwe club.


Maar dat betekent niet dat er volgend seizoen geen Belg actief zal zijn bij Toulouse, dat dankzij de bekerwinst aan de bak mag in de Europa League. De club maakt immers volop werk van versterking en richt daarvoor opnieuw zijn pijlen op de Nederlandse markt, waar de voorbije jaren al spelers als Spierings, Van den Boomen, Dallinga en Aboukhlal opgehaald werden.

Zo zou Ibrahim Cissoko (NEC) op komst zijn, maar ook een Belgische winger zou snel neerstrijken in Zuid-Frankrijk. Volgens Les Violets gaat Toulouse immers ook Bryan Limbombe binnenhalen. De jongere broer van ex-Rode Duivel Anthony was de voorbije twee seizoenen aan de slag bij Roda JC, dat hem een kans gaf nadat hij bij KRC Genk niet kon doorbreken.

Uitstel is geen afstel

Die kans heeft de 22-jarige flankaanvaller helemaal gegrepen. Vorige zomer trok Toulouse daardoor al aan zijn mouw, maar toen ging de transfer uiteindelijk niet door. Dit seizoen was Limbombe in de Keuken Kampioen Divisie opnieuw goed voor zeven goals en vijf assists in 35 wedstrijden en dat was voldoende om Toulouse te overtuigen om een tweede poging te wagen. De verwachting is dat de transfer één van de komende dagen al afgerond zal worden.

Had hij in België meer kansen moeten krijgen?

Meest recent

Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

0
0
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

12
12
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

9
9
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

29
29
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

75
75
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

173
173
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

23
23
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

157
157
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

28
28
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

328
328
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

436
436
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

362
362
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

642
642
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

241
241
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

356
356
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

169
169
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

572
572
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

641
641
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

432
432
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

676
676
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

493
493
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

125
125

Meer sportnieuws