TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

585
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt er momenteel zowel voor als achter de schermen heel wat te bewegen. Zo ziet het er nog steeds naar uit dat technisch directeur Tom Caluwé zal vertrekken, terwijl anderzijds een oude bekende terugkeert. Ex-doelman Sven Dhoest zet op zijn 29ste definitief een punt achter zijn spelerscarrière en wordt keeperstrainer in de Brugse jeugd.



Daarnaast ziet Club ook nog twee spelers terugkeren na een uitleenbeurt. Cyle Larin en Eder Balanta keren terug naar Brugge, want zij worden niet behouden door respectievelijk Real Valladolid en Schalke 04 na de degradatie van die clubs. Aan uitgaande zijde lonkt dan weer een opmerkelijke transfer voor Senne Lammens, want de jonge invallersdoelman zou op weg zijn naar Antwerp.

Wie ook lijkt te gaan vertrekken, is Tajon Buchanan. Club kan zich alvast in de handen wrijven, want na Internazionale zou de Canadees nu ook belangstelling genieten van enkele clubs uit de Premier League. Daardoor zit Blauw-Zwart stilaan in een zeer sterke onderhandelingspositie en mag het hopen op een transfersom van rond de 20 miljoen euro.



Het lijkt er alsmaar meer op dat Gift Orban in de zomer alweer zal vertrekken bij AA Gent. De toekomst van de jonge Nigeriaan zou weleens in de Ligue 1 kunnen liggen, want zowel Lille als RC Lens hebben al contact opgenomen met het oog op een transfer. Zij zien in Orban de ideale vervanger voor respectievelijk Jonathan David en Loïs Openda. Gent kan bij een transfer zo'n 15 à 20 miljoen euro vangen.

Bij Anderlecht zou de eerste aanwinst eindelijk op komst kunnen zijn. Ze zouden bij NAC Breda een bod neergelegd hebben voor Ezechiel Banzuzi, een 18-jarige middenvelder. Op die manier hopen ze concurrenten FC Utrecht, Hellas Verona en Genoa te snel af te zijn. Banzuzi gaat bij NAC zijn laatste contractjaar in en dus hoopt Anderlecht een zaakje te kunnen doen.



In het Lotto Park zoeken ze ook nog een nieuwe keeperstrainer nadat de eerder aangekondigde Javier Melchor alsnog afhaakte. Zijn vervanger zou weleens een zeer bekende naam kunnen worden, want een terugkeer van Silvio Proto zou op tafel liggen. De ex-doelman zou zelf alvast zeer geïnteresseerd zijn om bij zijn oude club aan de slag te gaan.

Olivier Deman kreeg deze week een verassende eerste selectie voor de Rode Duivels in de bus en kan die meteen ook verzilveren met een mooie transfer. Inmiddels zou Cercle Brugge immers al een eerste bod van een club uit de Belgische top vier binnengekregen hebben, maar dat veegden ze van tafel. Zelf wil de 23-jarige zich eerst focussen op de Duivels en daarna het EK U21 voor de knoop over zijn toekomst door te hakken.


Buitenland

De soap rond de toekomst van Lionel Messi kende woensdagavond zijn ontknoping. De Argentijnse ster kondigde immers zelf aan dat hij afziet van een terugkeer naar FC Barcelona en in plaats daarvan kiest voor een Amerikaans avontuur bij Inter Miami. De deal is wel nog niet helemaal rond, maar naar verluidt zou in Florida een jaarloon van 50 miljoen euro klaarliggen. Bovendien zou hij er ook omringd worden door een pak oude bekenden. Ook trainer Tata Martino en ex-ploegmaats Sergio Busquets, Jordi Alba en Luis Suarez zouden nog in Miami moeten neerstrijken.

Waar de toekomst van Eden Hazard ligt, is nog niet duidelijk. Vanuit Spanje komen wel alsmaar meer geluiden dat de ex-Rode Duivel een punt achter zijn carrière zou zetten, omdat hij en zijn gezin helemaal gesetteld zijn in Madrid en niet uit de Spaanse hoofdstad willen vertrekken. Een interessante aanbieding uit de MLS zou hem misschien nog van gedacht kunnen doen veranderen, maar voorlopig lijkt een pensioen het meest waarschijnlijk.



Real Madrid heeft anderzijds wel zijn eerste Galactico van de zomer beet. Borussia Dortmund bevestigde woensdag immers dat het een akkoord bereikt heeft met de Koninklijke omtrent de overgang van Jude Bellingham. Real zal uiteindelijk 103 miljoen euro betalen voor de 19-jarige Engelse middenvelder en dat bedrag kan door bonussen nog met 30 miljoen oplopen.

FC Porto zou van plan zijn om nog eens een Belg te halen. De Portugese grootmacht zou een eerste bod uitgebracht hebben op Norman Bassette, een 18-jarige spits die dit seizoen helemaal doorbrak bij de Franse tweedeklasser SM Caen. Porto zou van plan zijn om de jeugdinternational in eerste instantie nog een jaar uit te lenen, om hem daarna bij de A-kern aan te laten sluiten. Er liggen echter ook nog kapers op de kust.

Zou Deman een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

8
8
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

17
17
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

32
32
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

18
18
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

49
49
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

108
108
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

164
164
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

141
141
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

117
117
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

787
787
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

213
213
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

134
134
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

397
397
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

211
211
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

148
148
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

368
368
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

684
684
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

28
28
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

110
110
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

219
219
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

158
158
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

812
812
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

280
280
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

518
518
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1074
1074

Meer sportnieuws