TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vermant dolgelukkig: "Voor Club Brugge is het nooit makkelijk"

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt er momenteel zowel voor als achter de schermen heel wat te bewegen. Zo ziet het er nog steeds naar uit dat technisch directeur Tom Caluwé zal vertrekken, terwijl anderzijds een oude bekende terugkeert. Ex-doelman Sven Dhoest zet op zijn 29ste definitief een punt achter zijn spelerscarrière en wordt keeperstrainer in de Brugse jeugd.



Daarnaast ziet Club ook nog twee spelers terugkeren na een uitleenbeurt. Cyle Larin en Eder Balanta keren terug naar Brugge, want zij worden niet behouden door respectievelijk Real Valladolid en Schalke 04 na de degradatie van die clubs. Aan uitgaande zijde lonkt dan weer een opmerkelijke transfer voor Senne Lammens, want de jonge invallersdoelman zou op weg zijn naar Antwerp.

Wie ook lijkt te gaan vertrekken, is Tajon Buchanan. Club kan zich alvast in de handen wrijven, want na Internazionale zou de Canadees nu ook belangstelling genieten van enkele clubs uit de Premier League. Daardoor zit Blauw-Zwart stilaan in een zeer sterke onderhandelingspositie en mag het hopen op een transfersom van rond de 20 miljoen euro.



Het lijkt er alsmaar meer op dat Gift Orban in de zomer alweer zal vertrekken bij AA Gent. De toekomst van de jonge Nigeriaan zou weleens in de Ligue 1 kunnen liggen, want zowel Lille als RC Lens hebben al contact opgenomen met het oog op een transfer. Zij zien in Orban de ideale vervanger voor respectievelijk Jonathan David en Loïs Openda. Gent kan bij een transfer zo'n 15 à 20 miljoen euro vangen.

Bij Anderlecht zou de eerste aanwinst eindelijk op komst kunnen zijn. Ze zouden bij NAC Breda een bod neergelegd hebben voor Ezechiel Banzuzi, een 18-jarige middenvelder. Op die manier hopen ze concurrenten FC Utrecht, Hellas Verona en Genoa te snel af te zijn. Banzuzi gaat bij NAC zijn laatste contractjaar in en dus hoopt Anderlecht een zaakje te kunnen doen.



In het Lotto Park zoeken ze ook nog een nieuwe keeperstrainer nadat de eerder aangekondigde Javier Melchor alsnog afhaakte. Zijn vervanger zou weleens een zeer bekende naam kunnen worden, want een terugkeer van Silvio Proto zou op tafel liggen. De ex-doelman zou zelf alvast zeer geïnteresseerd zijn om bij zijn oude club aan de slag te gaan.

Olivier Deman kreeg deze week een verassende eerste selectie voor de Rode Duivels in de bus en kan die meteen ook verzilveren met een mooie transfer. Inmiddels zou Cercle Brugge immers al een eerste bod van een club uit de Belgische top vier binnengekregen hebben, maar dat veegden ze van tafel. Zelf wil de 23-jarige zich eerst focussen op de Duivels en daarna het EK U21 voor de knoop over zijn toekomst door te hakken.


Buitenland

De soap rond de toekomst van Lionel Messi kende woensdagavond zijn ontknoping. De Argentijnse ster kondigde immers zelf aan dat hij afziet van een terugkeer naar FC Barcelona en in plaats daarvan kiest voor een Amerikaans avontuur bij Inter Miami. De deal is wel nog niet helemaal rond, maar naar verluidt zou in Florida een jaarloon van 50 miljoen euro klaarliggen. Bovendien zou hij er ook omringd worden door een pak oude bekenden. Ook trainer Tata Martino en ex-ploegmaats Sergio Busquets, Jordi Alba en Luis Suarez zouden nog in Miami moeten neerstrijken.

Waar de toekomst van Eden Hazard ligt, is nog niet duidelijk. Vanuit Spanje komen wel alsmaar meer geluiden dat de ex-Rode Duivel een punt achter zijn carrière zou zetten, omdat hij en zijn gezin helemaal gesetteld zijn in Madrid en niet uit de Spaanse hoofdstad willen vertrekken. Een interessante aanbieding uit de MLS zou hem misschien nog van gedacht kunnen doen veranderen, maar voorlopig lijkt een pensioen het meest waarschijnlijk.



Real Madrid heeft anderzijds wel zijn eerste Galactico van de zomer beet. Borussia Dortmund bevestigde woensdag immers dat het een akkoord bereikt heeft met de Koninklijke omtrent de overgang van Jude Bellingham. Real zal uiteindelijk 103 miljoen euro betalen voor de 19-jarige Engelse middenvelder en dat bedrag kan door bonussen nog met 30 miljoen oplopen.

FC Porto zou van plan zijn om nog eens een Belg te halen. De Portugese grootmacht zou een eerste bod uitgebracht hebben op Norman Bassette, een 18-jarige spits die dit seizoen helemaal doorbrak bij de Franse tweedeklasser SM Caen. Porto zou van plan zijn om de jeugdinternational in eerste instantie nog een jaar uit te lenen, om hem daarna bij de A-kern aan te laten sluiten. Er liggen echter ook nog kapers op de kust.

Zou Deman een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Gumienny doet pikante uitspraak over afgekeurde Genkse goal

KRC Genk liet zondagavond op pijnlijke wijze de kans laten liggen om weer dichter bij de top zes te ...

144
144
Bidden voor Garcia: volgende zware blessure bij Duivel?

Het is voor Rudi Garcia geen fijne week geweest. De bondscoach zag de voorbije dagen verschillende ...

48
48
Opmerkelijk: La Louvière-coach excuseert zich bij Fink

Promovendus La Louvière blijft het best aardig doen in de Jupiler Pro League. De verrassende ...

76
76
Penders net geen held, Fofana in tranen, weer domper Openda

Zondagavond kwamen in het buitenland nog enkele Rode Duivels in actie. In de kraker tussen Lyon en ...

38
38
Hubert ziet Union groeien: "Die les hebben we getrokken"

Union kreeg enkele dagen geleden nog een tweede pandoering op rij in de Champions League, want net ...

22
22
Fink doet voorspelling na nieuwe opdoffer Genk

Al voor de derde officiële wedstrijd op rij is KRC Genk zondag blijven steken op een ...

453
453
Wat een week: Belgische Villa-beul alweer de held

Een week geleden was hij voor de modale Belgische voetballiefhebber nog compleet onbekend, maar de ...

26
26
Wéér zelfde pijnpunt Genk: "Moeten oplossing vinden"

Het blijft dit seizoen voor KRC Genk zeer wisselvallig lopen. De Limburgers tankten eerder deze week ...

111
111
Ondanks dwarszittende VAR klopt Union toch STVV

Union heeft zich hersteld van de pandoering tegen Inter in de Champions League met een zege in de ...

70
70
Vandenbroeck: "Daardoor zit ik met een dubbel gevoel"

Zulte Waregem blijft punten bij elkaar sprokkelen. Ze wisten een punt weg te kapen bij Cercle ...

65
65
KRC Genk bijt de tanden stuk op pittig La Louvière

KRC Genk boekte een 7 op 9 en speelde een goede Europese match tegen Real Betis. Tegen La ...

75
75
Van der Bruggen baalt stevig: "Ronduit belachelijk"

Cercle Brugge kent een bijzonder moeizaam seizoen. Tegen Zulte Waregem wisten ze alweer geen zege te ...

120
120
Antwerp vat vol frustratie: "Toch kan dit kantelmoment zijn"

Royal Antwerp FC blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. De Great Old verloor onverdiend ...

133
133
Vermant dolgelukkig: "Voor Club Brugge is het nooit makkelijk"

Romeo Vermant is geen goalgetter pur sang, maar wel iemand die altijd belangrijke goals maakt. Zo ...

118
118
Ruzie na Real-Barça: Courtois en Yamal in de clinch

Real Madrid won vandaag de Spaanse klassieker tegen FC Barcelona met 2-1. Een verdiende zege voor de ...

221
221
Mechele ziet één groot pijnpunt bij Club Brugge

Club Brugge won net als vorige week op een diefje op verplaatsing. Ook deze keer was de 0-1 gevleid. ...

290
290
Real Madrid pakt de scalp van Barcelona na héérlijke Clasico

Dé grootste match in het clubvoetbal stond om 16u15 op het programma in Spanje: Real Madrid ...

90
90
STVV aast op megastunt: “Als we dat doen…”

STVV is aan een zeer goed seizoen bezig. Na een goede zomermercato wist de club een goed elftal ...

58
58
Zulte Waregem met succesje, Beerschot juicht in het slot

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er een aantal matchen op het programma. ...

100
100
Antwerp baalt enorm: "Ik heb geen magisch recept"

Royal Antwerp FC speelde een goede wedstrijd tegen Club Brugge. Ze verdienden altijd een punt en ...

159
159
Club ziet speler uitvallen: "Lijkt een zware blessure"

Club Brugge won met 0-1 op het veld van Royal Antwerp FC, maar dat was niet verdiend. De Great Old ...

266
266
Arsenal deelt Manchester City ferme tik uit

In de Premier League lijkt Liverpool dit seizoen geen titelkandidaat meer te zijn. Het niveau is ...

54
54
PSV maakt statement en laat Feyenoord verweesd achter

Ajax redde het vel van trainer John Heitinga door met 2-3 te winnen van FC Twente en kon zo met ...

66
66
Leko vol lof na demonstratie van AA Gent tegen Standard

AA Gent kende een avond om nooit meer te vergeten. Het 125-jarige bestaan van de club werd danig ...

137
137
KV Mechelen vs Lierse: Rivaliteit bereikt kookpunt

Dinsdagavond trilt Achter De Kazerne op zijn grondvesten. KV Mechelen en Lierse kruisen de degens in ...

343
343

Meer sportnieuws