TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

585
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt er momenteel zowel voor als achter de schermen heel wat te bewegen. Zo ziet het er nog steeds naar uit dat technisch directeur Tom Caluwé zal vertrekken, terwijl anderzijds een oude bekende terugkeert. Ex-doelman Sven Dhoest zet op zijn 29ste definitief een punt achter zijn spelerscarrière en wordt keeperstrainer in de Brugse jeugd.



Daarnaast ziet Club ook nog twee spelers terugkeren na een uitleenbeurt. Cyle Larin en Eder Balanta keren terug naar Brugge, want zij worden niet behouden door respectievelijk Real Valladolid en Schalke 04 na de degradatie van die clubs. Aan uitgaande zijde lonkt dan weer een opmerkelijke transfer voor Senne Lammens, want de jonge invallersdoelman zou op weg zijn naar Antwerp.

Wie ook lijkt te gaan vertrekken, is Tajon Buchanan. Club kan zich alvast in de handen wrijven, want na Internazionale zou de Canadees nu ook belangstelling genieten van enkele clubs uit de Premier League. Daardoor zit Blauw-Zwart stilaan in een zeer sterke onderhandelingspositie en mag het hopen op een transfersom van rond de 20 miljoen euro.



Het lijkt er alsmaar meer op dat Gift Orban in de zomer alweer zal vertrekken bij AA Gent. De toekomst van de jonge Nigeriaan zou weleens in de Ligue 1 kunnen liggen, want zowel Lille als RC Lens hebben al contact opgenomen met het oog op een transfer. Zij zien in Orban de ideale vervanger voor respectievelijk Jonathan David en Loïs Openda. Gent kan bij een transfer zo'n 15 à 20 miljoen euro vangen.

Bij Anderlecht zou de eerste aanwinst eindelijk op komst kunnen zijn. Ze zouden bij NAC Breda een bod neergelegd hebben voor Ezechiel Banzuzi, een 18-jarige middenvelder. Op die manier hopen ze concurrenten FC Utrecht, Hellas Verona en Genoa te snel af te zijn. Banzuzi gaat bij NAC zijn laatste contractjaar in en dus hoopt Anderlecht een zaakje te kunnen doen.



In het Lotto Park zoeken ze ook nog een nieuwe keeperstrainer nadat de eerder aangekondigde Javier Melchor alsnog afhaakte. Zijn vervanger zou weleens een zeer bekende naam kunnen worden, want een terugkeer van Silvio Proto zou op tafel liggen. De ex-doelman zou zelf alvast zeer geïnteresseerd zijn om bij zijn oude club aan de slag te gaan.

Olivier Deman kreeg deze week een verassende eerste selectie voor de Rode Duivels in de bus en kan die meteen ook verzilveren met een mooie transfer. Inmiddels zou Cercle Brugge immers al een eerste bod van een club uit de Belgische top vier binnengekregen hebben, maar dat veegden ze van tafel. Zelf wil de 23-jarige zich eerst focussen op de Duivels en daarna het EK U21 voor de knoop over zijn toekomst door te hakken.


Buitenland

De soap rond de toekomst van Lionel Messi kende woensdagavond zijn ontknoping. De Argentijnse ster kondigde immers zelf aan dat hij afziet van een terugkeer naar FC Barcelona en in plaats daarvan kiest voor een Amerikaans avontuur bij Inter Miami. De deal is wel nog niet helemaal rond, maar naar verluidt zou in Florida een jaarloon van 50 miljoen euro klaarliggen. Bovendien zou hij er ook omringd worden door een pak oude bekenden. Ook trainer Tata Martino en ex-ploegmaats Sergio Busquets, Jordi Alba en Luis Suarez zouden nog in Miami moeten neerstrijken.

Waar de toekomst van Eden Hazard ligt, is nog niet duidelijk. Vanuit Spanje komen wel alsmaar meer geluiden dat de ex-Rode Duivel een punt achter zijn carrière zou zetten, omdat hij en zijn gezin helemaal gesetteld zijn in Madrid en niet uit de Spaanse hoofdstad willen vertrekken. Een interessante aanbieding uit de MLS zou hem misschien nog van gedacht kunnen doen veranderen, maar voorlopig lijkt een pensioen het meest waarschijnlijk.



Real Madrid heeft anderzijds wel zijn eerste Galactico van de zomer beet. Borussia Dortmund bevestigde woensdag immers dat het een akkoord bereikt heeft met de Koninklijke omtrent de overgang van Jude Bellingham. Real zal uiteindelijk 103 miljoen euro betalen voor de 19-jarige Engelse middenvelder en dat bedrag kan door bonussen nog met 30 miljoen oplopen.

FC Porto zou van plan zijn om nog eens een Belg te halen. De Portugese grootmacht zou een eerste bod uitgebracht hebben op Norman Bassette, een 18-jarige spits die dit seizoen helemaal doorbrak bij de Franse tweedeklasser SM Caen. Porto zou van plan zijn om de jeugdinternational in eerste instantie nog een jaar uit te lenen, om hem daarna bij de A-kern aan te laten sluiten. Er liggen echter ook nog kapers op de kust.

Zou Deman een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

'Done deal: Club Brugge casht op sterkhouder'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

4
4
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

19
19
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

78
78
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

97
97
'Last-minute vuurwerk bij Club: megadeal in stroomversnelling'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

335
335
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

201
201
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

614
614
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

494
494
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

148
148
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

384
384
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

187
187
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

697
697
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

682
682
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

129
129
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

299
299
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

624
624
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

265
265
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

322
322
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

46
46
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

625
625
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

99
99
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

86
86
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

81
81
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

91
91
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

279
279

Meer sportnieuws