TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

585
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt er momenteel zowel voor als achter de schermen heel wat te bewegen. Zo ziet het er nog steeds naar uit dat technisch directeur Tom Caluwé zal vertrekken, terwijl anderzijds een oude bekende terugkeert. Ex-doelman Sven Dhoest zet op zijn 29ste definitief een punt achter zijn spelerscarrière en wordt keeperstrainer in de Brugse jeugd.



Daarnaast ziet Club ook nog twee spelers terugkeren na een uitleenbeurt. Cyle Larin en Eder Balanta keren terug naar Brugge, want zij worden niet behouden door respectievelijk Real Valladolid en Schalke 04 na de degradatie van die clubs. Aan uitgaande zijde lonkt dan weer een opmerkelijke transfer voor Senne Lammens, want de jonge invallersdoelman zou op weg zijn naar Antwerp.

Wie ook lijkt te gaan vertrekken, is Tajon Buchanan. Club kan zich alvast in de handen wrijven, want na Internazionale zou de Canadees nu ook belangstelling genieten van enkele clubs uit de Premier League. Daardoor zit Blauw-Zwart stilaan in een zeer sterke onderhandelingspositie en mag het hopen op een transfersom van rond de 20 miljoen euro.



Het lijkt er alsmaar meer op dat Gift Orban in de zomer alweer zal vertrekken bij AA Gent. De toekomst van de jonge Nigeriaan zou weleens in de Ligue 1 kunnen liggen, want zowel Lille als RC Lens hebben al contact opgenomen met het oog op een transfer. Zij zien in Orban de ideale vervanger voor respectievelijk Jonathan David en Loïs Openda. Gent kan bij een transfer zo'n 15 à 20 miljoen euro vangen.

Bij Anderlecht zou de eerste aanwinst eindelijk op komst kunnen zijn. Ze zouden bij NAC Breda een bod neergelegd hebben voor Ezechiel Banzuzi, een 18-jarige middenvelder. Op die manier hopen ze concurrenten FC Utrecht, Hellas Verona en Genoa te snel af te zijn. Banzuzi gaat bij NAC zijn laatste contractjaar in en dus hoopt Anderlecht een zaakje te kunnen doen.



In het Lotto Park zoeken ze ook nog een nieuwe keeperstrainer nadat de eerder aangekondigde Javier Melchor alsnog afhaakte. Zijn vervanger zou weleens een zeer bekende naam kunnen worden, want een terugkeer van Silvio Proto zou op tafel liggen. De ex-doelman zou zelf alvast zeer geïnteresseerd zijn om bij zijn oude club aan de slag te gaan.

Olivier Deman kreeg deze week een verassende eerste selectie voor de Rode Duivels in de bus en kan die meteen ook verzilveren met een mooie transfer. Inmiddels zou Cercle Brugge immers al een eerste bod van een club uit de Belgische top vier binnengekregen hebben, maar dat veegden ze van tafel. Zelf wil de 23-jarige zich eerst focussen op de Duivels en daarna het EK U21 voor de knoop over zijn toekomst door te hakken.


Buitenland

De soap rond de toekomst van Lionel Messi kende woensdagavond zijn ontknoping. De Argentijnse ster kondigde immers zelf aan dat hij afziet van een terugkeer naar FC Barcelona en in plaats daarvan kiest voor een Amerikaans avontuur bij Inter Miami. De deal is wel nog niet helemaal rond, maar naar verluidt zou in Florida een jaarloon van 50 miljoen euro klaarliggen. Bovendien zou hij er ook omringd worden door een pak oude bekenden. Ook trainer Tata Martino en ex-ploegmaats Sergio Busquets, Jordi Alba en Luis Suarez zouden nog in Miami moeten neerstrijken.

Waar de toekomst van Eden Hazard ligt, is nog niet duidelijk. Vanuit Spanje komen wel alsmaar meer geluiden dat de ex-Rode Duivel een punt achter zijn carrière zou zetten, omdat hij en zijn gezin helemaal gesetteld zijn in Madrid en niet uit de Spaanse hoofdstad willen vertrekken. Een interessante aanbieding uit de MLS zou hem misschien nog van gedacht kunnen doen veranderen, maar voorlopig lijkt een pensioen het meest waarschijnlijk.



Real Madrid heeft anderzijds wel zijn eerste Galactico van de zomer beet. Borussia Dortmund bevestigde woensdag immers dat het een akkoord bereikt heeft met de Koninklijke omtrent de overgang van Jude Bellingham. Real zal uiteindelijk 103 miljoen euro betalen voor de 19-jarige Engelse middenvelder en dat bedrag kan door bonussen nog met 30 miljoen oplopen.

FC Porto zou van plan zijn om nog eens een Belg te halen. De Portugese grootmacht zou een eerste bod uitgebracht hebben op Norman Bassette, een 18-jarige spits die dit seizoen helemaal doorbrak bij de Franse tweedeklasser SM Caen. Porto zou van plan zijn om de jeugdinternational in eerste instantie nog een jaar uit te lenen, om hem daarna bij de A-kern aan te laten sluiten. Er liggen echter ook nog kapers op de kust.

Zou Deman een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

5
5
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

116
116
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

141
141
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

27
27
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

73
73
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

20
20
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

140
140
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

24
24
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

55
55
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

24
24
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

180
180
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

285
285
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

76
76
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

694
694
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

264
264
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

83
83
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

77
77
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

199
199
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

322
322
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

532
532
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

366
366
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

332
332
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

867
867
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

753
753
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17

Meer sportnieuws