TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Deman, Club haalt oude bekende'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt er momenteel zowel voor als achter de schermen heel wat te bewegen. Zo ziet het er nog steeds naar uit dat technisch directeur Tom Caluwé zal vertrekken, terwijl anderzijds een oude bekende terugkeert. Ex-doelman Sven Dhoest zet op zijn 29ste definitief een punt achter zijn spelerscarrière en wordt keeperstrainer in de Brugse jeugd.



Daarnaast ziet Club ook nog twee spelers terugkeren na een uitleenbeurt. Cyle Larin en Eder Balanta keren terug naar Brugge, want zij worden niet behouden door respectievelijk Real Valladolid en Schalke 04 na de degradatie van die clubs. Aan uitgaande zijde lonkt dan weer een opmerkelijke transfer voor Senne Lammens, want de jonge invallersdoelman zou op weg zijn naar Antwerp.

Wie ook lijkt te gaan vertrekken, is Tajon Buchanan. Club kan zich alvast in de handen wrijven, want na Internazionale zou de Canadees nu ook belangstelling genieten van enkele clubs uit de Premier League. Daardoor zit Blauw-Zwart stilaan in een zeer sterke onderhandelingspositie en mag het hopen op een transfersom van rond de 20 miljoen euro.



Het lijkt er alsmaar meer op dat Gift Orban in de zomer alweer zal vertrekken bij AA Gent. De toekomst van de jonge Nigeriaan zou weleens in de Ligue 1 kunnen liggen, want zowel Lille als RC Lens hebben al contact opgenomen met het oog op een transfer. Zij zien in Orban de ideale vervanger voor respectievelijk Jonathan David en Loïs Openda. Gent kan bij een transfer zo'n 15 à 20 miljoen euro vangen.

Bij Anderlecht zou de eerste aanwinst eindelijk op komst kunnen zijn. Ze zouden bij NAC Breda een bod neergelegd hebben voor Ezechiel Banzuzi, een 18-jarige middenvelder. Op die manier hopen ze concurrenten FC Utrecht, Hellas Verona en Genoa te snel af te zijn. Banzuzi gaat bij NAC zijn laatste contractjaar in en dus hoopt Anderlecht een zaakje te kunnen doen.



In het Lotto Park zoeken ze ook nog een nieuwe keeperstrainer nadat de eerder aangekondigde Javier Melchor alsnog afhaakte. Zijn vervanger zou weleens een zeer bekende naam kunnen worden, want een terugkeer van Silvio Proto zou op tafel liggen. De ex-doelman zou zelf alvast zeer geïnteresseerd zijn om bij zijn oude club aan de slag te gaan.

Olivier Deman kreeg deze week een verassende eerste selectie voor de Rode Duivels in de bus en kan die meteen ook verzilveren met een mooie transfer. Inmiddels zou Cercle Brugge immers al een eerste bod van een club uit de Belgische top vier binnengekregen hebben, maar dat veegden ze van tafel. Zelf wil de 23-jarige zich eerst focussen op de Duivels en daarna het EK U21 voor de knoop over zijn toekomst door te hakken.


Buitenland

De soap rond de toekomst van Lionel Messi kende woensdagavond zijn ontknoping. De Argentijnse ster kondigde immers zelf aan dat hij afziet van een terugkeer naar FC Barcelona en in plaats daarvan kiest voor een Amerikaans avontuur bij Inter Miami. De deal is wel nog niet helemaal rond, maar naar verluidt zou in Florida een jaarloon van 50 miljoen euro klaarliggen. Bovendien zou hij er ook omringd worden door een pak oude bekenden. Ook trainer Tata Martino en ex-ploegmaats Sergio Busquets, Jordi Alba en Luis Suarez zouden nog in Miami moeten neerstrijken.

Waar de toekomst van Eden Hazard ligt, is nog niet duidelijk. Vanuit Spanje komen wel alsmaar meer geluiden dat de ex-Rode Duivel een punt achter zijn carrière zou zetten, omdat hij en zijn gezin helemaal gesetteld zijn in Madrid en niet uit de Spaanse hoofdstad willen vertrekken. Een interessante aanbieding uit de MLS zou hem misschien nog van gedacht kunnen doen veranderen, maar voorlopig lijkt een pensioen het meest waarschijnlijk.



Real Madrid heeft anderzijds wel zijn eerste Galactico van de zomer beet. Borussia Dortmund bevestigde woensdag immers dat het een akkoord bereikt heeft met de Koninklijke omtrent de overgang van Jude Bellingham. Real zal uiteindelijk 103 miljoen euro betalen voor de 19-jarige Engelse middenvelder en dat bedrag kan door bonussen nog met 30 miljoen oplopen.

FC Porto zou van plan zijn om nog eens een Belg te halen. De Portugese grootmacht zou een eerste bod uitgebracht hebben op Norman Bassette, een 18-jarige spits die dit seizoen helemaal doorbrak bij de Franse tweedeklasser SM Caen. Porto zou van plan zijn om de jeugdinternational in eerste instantie nog een jaar uit te lenen, om hem daarna bij de A-kern aan te laten sluiten. Er liggen echter ook nog kapers op de kust.

Zou Deman een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

11
11
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

15
15
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

96
96
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

15
15
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

57
57
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

96
96
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

111
111
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

50
50
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

56
56
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

42
42
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

95
95
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

116
116
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

302
302
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

51
51
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

319
319
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1056
1056
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

71
71
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

153
153
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

232
232
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

653
653
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

668
668
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

423
423
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

576
576
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

173
173
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

575
575

Meer sportnieuws