Stade Reims beloont vergeten Belg na fraaie comeback

door
Stade Reims beloont vergeten Belg na fraaie comeback

Stade Reims groeide afgelopen seizoen uit tot één van de aangename verrassingen in de Ligue 1, al kenden ze op het einde van het seizoen toch een dip en eindigden ze daardoor pas als elfde. De Belgische connectie liet zich daarbij wel zien, met trainer Will Still voorop. Hij werd onlangs beloond met een contractverlenging tot 2025 en nu is het de beurt aan een tweede landgenoot.


Reims maakt immers bekend dat ook Thibault De Smet zijn handtekening onder een nieuwe overeenkomst gezet heeft. De 25-jarige linksachter stond dit seizoen op uit de doden en veroverde onder Still een basisplaats. Na een faliekante uitleenbeurt aan Beerschot vorig seizoen begon De Smet het seizoen bij de B-ploeg in vierde klasse, maar bij zijn aanstelling haalde Still hem snel weer bij de kern.

Op 6 november kreeg De Smet zijn eerste minuten van het seizoen met een basisplaats tegen Nantes en hij zou daarna niet meer uit de ploeg verdwijnen. Hij kwam uiteindelijk nog 23 keer in actie dit seizoen, waarbij hij één assist leverde. De ex-speler van AA Gent en STVV wordt nu beloond voor zijn comeback met een nieuw contract tot 2026.

LEES OOK: Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Teruggeknokt

"Vorig seizoen was ik in België slechts een schaduw van mezelf. Ik heb moeilijke momenten gekend en ik ben hier teruggekeerd zonder veel vertrouwen", blikt De Smet terug. "In het begin van het seizoen wist ik dat het moeilijk ging worden, maar ik ben stappen blijven zetten. Ik heb ervoor geknokt en dat zal ik ook blijven doen. Ik weet dat het beste nog moet komen."


Verdiende contractverlenging voor hem?

Meest recent

'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

26
26
'Plotse ommekeer: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

73
73
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

223
223
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

120
120
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

84
84
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

414
414
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

278
278
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

230
230
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

144
144
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

246
246
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

397
397
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

59
59
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

125
125
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

248
248
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

192
192
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

64
64
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

66
66
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

96
96
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

142
142
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

123
123
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

417
417
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

108
108

Meer sportnieuws