Stade Reims beloont vergeten Belg na fraaie comeback

60 stemmen
Stade Reims beloont vergeten Belg na fraaie comeback

Stade Reims groeide afgelopen seizoen uit tot één van de aangename verrassingen in de Ligue 1, al kenden ze op het einde van het seizoen toch een dip en eindigden ze daardoor pas als elfde. De Belgische connectie liet zich daarbij wel zien, met trainer Will Still voorop. Hij werd onlangs beloond met een contractverlenging tot 2025 en nu is het de beurt aan een tweede landgenoot.


Reims maakt immers bekend dat ook Thibault De Smet zijn handtekening onder een nieuwe overeenkomst gezet heeft. De 25-jarige linksachter stond dit seizoen op uit de doden en veroverde onder Still een basisplaats. Na een faliekante uitleenbeurt aan Beerschot vorig seizoen begon De Smet het seizoen bij de B-ploeg in vierde klasse, maar bij zijn aanstelling haalde Still hem snel weer bij de kern.

Op 6 november kreeg De Smet zijn eerste minuten van het seizoen met een basisplaats tegen Nantes en hij zou daarna niet meer uit de ploeg verdwijnen. Hij kwam uiteindelijk nog 23 keer in actie dit seizoen, waarbij hij één assist leverde. De ex-speler van AA Gent en STVV wordt nu beloond voor zijn comeback met een nieuw contract tot 2026.

Teruggeknokt

"Vorig seizoen was ik in België slechts een schaduw van mezelf. Ik heb moeilijke momenten gekend en ik ben hier teruggekeerd zonder veel vertrouwen", blikt De Smet terug. "In het begin van het seizoen wist ik dat het moeilijk ging worden, maar ik ben stappen blijven zetten. Ik heb ervoor geknokt en dat zal ik ook blijven doen. Ik weet dat het beste nog moet komen."


Verdiende contractverlenging voor hem?

Meest recent

Anderlecht maakt knaltransfer Goto wereldkundig

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

16
16
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

26
26
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

43
43
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

66
66
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

75
75
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

37
37
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

312
312
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

93
93
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

125
125
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

135
135
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

144
144
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

476
476
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

142
142
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

130
130
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

368
368
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

285
285
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

86
86
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

654
654
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

235
235
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

173
173
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

512
512
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

241
241
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

395
395
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

447
447
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

869
869

Meer sportnieuws