Antwerp wil grote slag slaan: 'topdoelman' als vervanger Butez

2865 stemmen
Antwerp wil grote slag slaan: 'topdoelman' als vervanger Butez

Het is niet ondenkbaar dat er tijdens de komende zomerse transferperiode een toptransfer op het spel staat voor Jean Butez. Begin april werd AS Monaco genoemd als een mogelijke bestemming, terwijl journalist Sacha Tavolieri onlangs de interesse van het Spaanse Villarreal heeft gemeld. Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, erkende in Extra Time dat de belangstelling voor Butez steeds concreter begint te worden. Om deze mogelijke leemte in het team op te vullen, wordt Senne Lammens (20 jaar, Club Brugge) genoemd als een potentiële versterking voor Antwerp FC. Club Brugge wil hem liever niet kwijt, Michel Preud’homme vindt hem toekomstige Rode Duivel en Peter Mollez noemt hem een gigantisch talent.

LEES OOK: Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Butez out?

In het worst-case scenario zou Antwerp FC een groot deel, zo niet de volledige, belangrijke ruggengraat van het team kunnen verliezen als spelers zoals Jean Butez, Willian Pacho, Mandela Keita, Mathieu Vermeeren, Calvin Stengs en Vincent Janssen de club zouden verlaten. Hoewel Marc Overmars er ongetwijfeld alles aan zal doen om dit te voorkomen, is het realistisch om aan te nemen dat er ten minste enkele sterkhouders zouden kunnen vertrekken. Vooral het specifieke geval van doelman Butez lijkt precair te zijn. Begin april werd AS Monaco genoemd als een mogelijke bestemming, terwijl journalist Sacha Tavolieri onlangs de interesse van het Spaanse Villarreal heeft gemeld.



Jean Butez werd afgelopen zomer beloond met een nieuw en verbeterd contract door Antwerp FC, maar zijn goede prestaties heeft de aandacht getrokken van verschillende buitenlandse clubs, met teams uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk. Het is dan ook niet ondenkbaar dat er tijdens de komende zomerse transferperiode een toptransfer op het spel staat voor de getalenteerde doelman. “Als er nu geen clubs uit Europese topcompetities gaan komen, stel ik me vragen bij de scouting”, zei Peder Hansen, ex-doelmannentrainer van Antwerp FC, in Het Laatste Nieuws. Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, erkende recentelijk in Extra Time dat de belangstelling voor Butez steeds concreter begint te worden.

Club Brugge wil Lammens houden

Marc Overmars is zich bewust van de huidige situatie in de kampioenenploeg en hij heeft al verschillende interessante doelwitten geïdentificeerd voor elke positie. Wat betreft de positie van doelman lijkt het erop dat naast Jean Butez ook de tweede doelman, Ortwin De Wolf, de club zal verlaten om elders meer speelminuten te krijgen. Om deze mogelijke leemte in het team op te vullen, wordt Senne Lammens (20 jaar, Club Brugge) genoemd als een potentiële versterking voor Antwerp FC. Volgens Gazet van Antwerpen verlopen de onderhandelingen goed met Lammens, wiens contract bij Club Brugge eind juni afloopt.



Club Brugge is geen vragende partij om Senne Lammens te laten vertrekken en de West-Vlamingen hebben hem zelfs een contractverlenging aangeboden. Lammens heeft die aanbieding afgewezen en volgens Het Nieuwsblad staat hij open voor een transfer naar Antwerp FC, hoewel hij naar verluidt ook over andere binnenlandse en buitenlandse aanbiedingen beschikt. Het is duidelijk dat Lammens het volgende seizoen graag de eerste doelman wil zijn, en daarvoor lijken de mogelijkheden groter bij Antwerp FC, vooral als Jean Butez zou vertrekken, in vergelijking met clubs zoals Leeds United en Everton FC, waar hij eerder mee in verband werd gebracht.

Geblokkeerd door Simon Mignolet

Bij Club Brugge heeft Senne Lammens weinig perspectief vanwege de aanwezigheid van Simon Mignolet. De voormalige Rode Duivel heeft dit jaar de Gouden Schoen gewonnen, staat al meerdere seizoenen bekend als een van de beste doelmannen van het land en hij heeft zich ook onsterfelijk gemaakt tijdens de vorige Champions League-campagne. Op 35-jarige leeftijd kan Mignolet nog vele jaren op het hoogste niveau spelen, en dat is ook zijn intentie. In januari verklaarde de ervaren doelman bij Sporza: “Ik zie mezelf niet stoppen aan het einde van mijn contract in 2026.” Bij Het Laatste Nieuws voegde hij daaraan toe: “Het is aan mij om dat steeds te kunnen verlengen. Zolang ik fit ben, ga ik door. Ik ben erg blij dat ik mijn contract tot 2026 kon verlengen. Tegen die tijd zal ik 38 jaar oud zijn.”



Op zowel de korte, middel- als lange termijn zal de positie van nummer één dus ongewijzigd blijven bij Club Brugge. Hoewel Senne Lammens graag zijn status als veelbelovend talent wil bevestigen door de rol van eerste doelman op zich te nemen, zal dat niet meteen mogelijk zijn in het Jan Breydelstadion. Lammens heeft de wens om speeltijd en ervaring op te doen als eerste doelman, en daarom zal hij Club Brugge verlaten, want op 20-jarige leeftijd kan hij natuurlijk niet concurreren met zo’n clubicoon. Club Brugge hecht veel belang aan de doorstroming van jeugdspelers en had op termijn gehoopt dat Lammens de nummer één zou worden in het Jan Breydelstadion, maar door de aanwezigheid van Mignolet zal dit nooit werkelijkheid worden.

Extreem talent Senne Lammens

Michel Preud’homme sprak zich eerder dit jaar nog erg lovend uit over Senne Lammens. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud (Bodart, nvdr.), die ik heb gelanceerd bij Standard. Ik kijk ook naar de wedstrijden van Club Brugge, en Club NXT waarvan Guilian (zijn zoon, nvdr.) CEO is. Daar is de jonge Senne Lammens mij opgevallen. Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.

Peter Mollez werkte bijna vier jaar samen met Senne Lammens bij Club Brugge, maar na de komst van Scott Parker werd hij aan de kant geschoven. De 42-jarige Engelsman bracht met Rob Burch een eigen keeperstrainer mee naar Club Brugge en dat betekende een serieuze klap voor Mollez. In een interview met Krant van West-Vlaanderen praatte hij uitgebreid over zijn ontslag bij Club Brugge, en in dat gesprek benadrukte hij ook de immense kwaliteiten van Lammens, die hij omschrijft als een gigantisch talent dat klaargestoomd werd om Simon Mignolet op te volgen.



Ook Simon Mignolet heeft Senne Lammens hoog zitten. Hij zei in 2021 al dat Lammens zeker de kwaliteiten heeft om eerste doelman te zijn. “Hij staat verder dan ikzelf op 21-jarige leeftijd”, zei Mignolet toen zelfs aan Het Laatste Nieuws. Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties. Kortom, door omstandigheden kan Club Brugge naast een gigantisch talent, gewoon ook een complete en moderne keeper verliezen aan Antwerp FC.

Is Lammens klaar als nummer één voor Antwerp?

Meest recent

PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

8
8
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

10
10
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

19
19
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

82
82
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

184
184
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

615
615
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

107
107
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

374
374
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

345
345
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

149
149
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

163
163
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

280
280
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

177
177
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

412
412
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

60
60
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

876
876
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

201
201
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

427
427
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

138
138
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

917
917
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

351
351
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

844
844
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

1063
1063
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

97
97

Meer sportnieuws