Antwerp wil grote slag slaan: 'topdoelman' als vervanger Butez

door
Antwerp wil grote slag slaan: 'topdoelman' als vervanger Butez

Het is niet ondenkbaar dat er tijdens de komende zomerse transferperiode een toptransfer op het spel staat voor Jean Butez. Begin april werd AS Monaco genoemd als een mogelijke bestemming, terwijl journalist Sacha Tavolieri onlangs de interesse van het Spaanse Villarreal heeft gemeld. Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, erkende in Extra Time dat de belangstelling voor Butez steeds concreter begint te worden. Om deze mogelijke leemte in het team op te vullen, wordt Senne Lammens (20 jaar, Club Brugge) genoemd als een potentiële versterking voor Antwerp FC. Club Brugge wil hem liever niet kwijt, Michel Preud’homme vindt hem toekomstige Rode Duivel en Peter Mollez noemt hem een gigantisch talent.

LEES OOK: Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Butez out?

In het worst-case scenario zou Antwerp FC een groot deel, zo niet de volledige, belangrijke ruggengraat van het team kunnen verliezen als spelers zoals Jean Butez, Willian Pacho, Mandela Keita, Mathieu Vermeeren, Calvin Stengs en Vincent Janssen de club zouden verlaten. Hoewel Marc Overmars er ongetwijfeld alles aan zal doen om dit te voorkomen, is het realistisch om aan te nemen dat er ten minste enkele sterkhouders zouden kunnen vertrekken. Vooral het specifieke geval van doelman Butez lijkt precair te zijn. Begin april werd AS Monaco genoemd als een mogelijke bestemming, terwijl journalist Sacha Tavolieri onlangs de interesse van het Spaanse Villarreal heeft gemeld.



Jean Butez werd afgelopen zomer beloond met een nieuw en verbeterd contract door Antwerp FC, maar zijn goede prestaties heeft de aandacht getrokken van verschillende buitenlandse clubs, met teams uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk. Het is dan ook niet ondenkbaar dat er tijdens de komende zomerse transferperiode een toptransfer op het spel staat voor de getalenteerde doelman. “Als er nu geen clubs uit Europese topcompetities gaan komen, stel ik me vragen bij de scouting”, zei Peder Hansen, ex-doelmannentrainer van Antwerp FC, in Het Laatste Nieuws. Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, erkende recentelijk in Extra Time dat de belangstelling voor Butez steeds concreter begint te worden.

Club Brugge wil Lammens houden

Marc Overmars is zich bewust van de huidige situatie in de kampioenenploeg en hij heeft al verschillende interessante doelwitten geïdentificeerd voor elke positie. Wat betreft de positie van doelman lijkt het erop dat naast Jean Butez ook de tweede doelman, Ortwin De Wolf, de club zal verlaten om elders meer speelminuten te krijgen. Om deze mogelijke leemte in het team op te vullen, wordt Senne Lammens (20 jaar, Club Brugge) genoemd als een potentiële versterking voor Antwerp FC. Volgens Gazet van Antwerpen verlopen de onderhandelingen goed met Lammens, wiens contract bij Club Brugge eind juni afloopt.



Club Brugge is geen vragende partij om Senne Lammens te laten vertrekken en de West-Vlamingen hebben hem zelfs een contractverlenging aangeboden. Lammens heeft die aanbieding afgewezen en volgens Het Nieuwsblad staat hij open voor een transfer naar Antwerp FC, hoewel hij naar verluidt ook over andere binnenlandse en buitenlandse aanbiedingen beschikt. Het is duidelijk dat Lammens het volgende seizoen graag de eerste doelman wil zijn, en daarvoor lijken de mogelijkheden groter bij Antwerp FC, vooral als Jean Butez zou vertrekken, in vergelijking met clubs zoals Leeds United en Everton FC, waar hij eerder mee in verband werd gebracht.

Geblokkeerd door Simon Mignolet

Bij Club Brugge heeft Senne Lammens weinig perspectief vanwege de aanwezigheid van Simon Mignolet. De voormalige Rode Duivel heeft dit jaar de Gouden Schoen gewonnen, staat al meerdere seizoenen bekend als een van de beste doelmannen van het land en hij heeft zich ook onsterfelijk gemaakt tijdens de vorige Champions League-campagne. Op 35-jarige leeftijd kan Mignolet nog vele jaren op het hoogste niveau spelen, en dat is ook zijn intentie. In januari verklaarde de ervaren doelman bij Sporza: “Ik zie mezelf niet stoppen aan het einde van mijn contract in 2026.” Bij Het Laatste Nieuws voegde hij daaraan toe: “Het is aan mij om dat steeds te kunnen verlengen. Zolang ik fit ben, ga ik door. Ik ben erg blij dat ik mijn contract tot 2026 kon verlengen. Tegen die tijd zal ik 38 jaar oud zijn.”



Op zowel de korte, middel- als lange termijn zal de positie van nummer één dus ongewijzigd blijven bij Club Brugge. Hoewel Senne Lammens graag zijn status als veelbelovend talent wil bevestigen door de rol van eerste doelman op zich te nemen, zal dat niet meteen mogelijk zijn in het Jan Breydelstadion. Lammens heeft de wens om speeltijd en ervaring op te doen als eerste doelman, en daarom zal hij Club Brugge verlaten, want op 20-jarige leeftijd kan hij natuurlijk niet concurreren met zo’n clubicoon. Club Brugge hecht veel belang aan de doorstroming van jeugdspelers en had op termijn gehoopt dat Lammens de nummer één zou worden in het Jan Breydelstadion, maar door de aanwezigheid van Mignolet zal dit nooit werkelijkheid worden.

Extreem talent Senne Lammens

Michel Preud’homme sprak zich eerder dit jaar nog erg lovend uit over Senne Lammens. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud (Bodart, nvdr.), die ik heb gelanceerd bij Standard. Ik kijk ook naar de wedstrijden van Club Brugge, en Club NXT waarvan Guilian (zijn zoon, nvdr.) CEO is. Daar is de jonge Senne Lammens mij opgevallen. Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.

Peter Mollez werkte bijna vier jaar samen met Senne Lammens bij Club Brugge, maar na de komst van Scott Parker werd hij aan de kant geschoven. De 42-jarige Engelsman bracht met Rob Burch een eigen keeperstrainer mee naar Club Brugge en dat betekende een serieuze klap voor Mollez. In een interview met Krant van West-Vlaanderen praatte hij uitgebreid over zijn ontslag bij Club Brugge, en in dat gesprek benadrukte hij ook de immense kwaliteiten van Lammens, die hij omschrijft als een gigantisch talent dat klaargestoomd werd om Simon Mignolet op te volgen.



Ook Simon Mignolet heeft Senne Lammens hoog zitten. Hij zei in 2021 al dat Lammens zeker de kwaliteiten heeft om eerste doelman te zijn. “Hij staat verder dan ikzelf op 21-jarige leeftijd”, zei Mignolet toen zelfs aan Het Laatste Nieuws. Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties. Kortom, door omstandigheden kan Club Brugge naast een gigantisch talent, gewoon ook een complete en moderne keeper verliezen aan Antwerp FC.

Is Lammens klaar als nummer één voor Antwerp?

Meest recent

'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

130
130
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

166
166
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

213
213
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

235
235
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

432
432
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

41
41
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

316
316
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

28
28
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

399
399
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

41
41
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

379
379
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

347
347
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

121
121
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

200
200
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

651
651
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

371
371
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

126
126
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

446
446
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

112
112
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

152
152
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

625
625
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

105
105
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

254
254
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

242
242

Meer sportnieuws