Antwerp wil grote slag slaan: 'topdoelman' als vervanger Butez

door
Antwerp wil grote slag slaan: 'topdoelman' als vervanger Butez

Het is niet ondenkbaar dat er tijdens de komende zomerse transferperiode een toptransfer op het spel staat voor Jean Butez. Begin april werd AS Monaco genoemd als een mogelijke bestemming, terwijl journalist Sacha Tavolieri onlangs de interesse van het Spaanse Villarreal heeft gemeld. Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, erkende in Extra Time dat de belangstelling voor Butez steeds concreter begint te worden. Om deze mogelijke leemte in het team op te vullen, wordt Senne Lammens (20 jaar, Club Brugge) genoemd als een potentiële versterking voor Antwerp FC. Club Brugge wil hem liever niet kwijt, Michel Preud’homme vindt hem toekomstige Rode Duivel en Peter Mollez noemt hem een gigantisch talent.

LEES OOK: ‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Butez out?

In het worst-case scenario zou Antwerp FC een groot deel, zo niet de volledige, belangrijke ruggengraat van het team kunnen verliezen als spelers zoals Jean Butez, Willian Pacho, Mandela Keita, Mathieu Vermeeren, Calvin Stengs en Vincent Janssen de club zouden verlaten. Hoewel Marc Overmars er ongetwijfeld alles aan zal doen om dit te voorkomen, is het realistisch om aan te nemen dat er ten minste enkele sterkhouders zouden kunnen vertrekken. Vooral het specifieke geval van doelman Butez lijkt precair te zijn. Begin april werd AS Monaco genoemd als een mogelijke bestemming, terwijl journalist Sacha Tavolieri onlangs de interesse van het Spaanse Villarreal heeft gemeld.



Jean Butez werd afgelopen zomer beloond met een nieuw en verbeterd contract door Antwerp FC, maar zijn goede prestaties heeft de aandacht getrokken van verschillende buitenlandse clubs, met teams uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk. Het is dan ook niet ondenkbaar dat er tijdens de komende zomerse transferperiode een toptransfer op het spel staat voor de getalenteerde doelman. “Als er nu geen clubs uit Europese topcompetities gaan komen, stel ik me vragen bij de scouting”, zei Peder Hansen, ex-doelmannentrainer van Antwerp FC, in Het Laatste Nieuws. Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, erkende recentelijk in Extra Time dat de belangstelling voor Butez steeds concreter begint te worden.

Club Brugge wil Lammens houden

Marc Overmars is zich bewust van de huidige situatie in de kampioenenploeg en hij heeft al verschillende interessante doelwitten geïdentificeerd voor elke positie. Wat betreft de positie van doelman lijkt het erop dat naast Jean Butez ook de tweede doelman, Ortwin De Wolf, de club zal verlaten om elders meer speelminuten te krijgen. Om deze mogelijke leemte in het team op te vullen, wordt Senne Lammens (20 jaar, Club Brugge) genoemd als een potentiële versterking voor Antwerp FC. Volgens Gazet van Antwerpen verlopen de onderhandelingen goed met Lammens, wiens contract bij Club Brugge eind juni afloopt.



Club Brugge is geen vragende partij om Senne Lammens te laten vertrekken en de West-Vlamingen hebben hem zelfs een contractverlenging aangeboden. Lammens heeft die aanbieding afgewezen en volgens Het Nieuwsblad staat hij open voor een transfer naar Antwerp FC, hoewel hij naar verluidt ook over andere binnenlandse en buitenlandse aanbiedingen beschikt. Het is duidelijk dat Lammens het volgende seizoen graag de eerste doelman wil zijn, en daarvoor lijken de mogelijkheden groter bij Antwerp FC, vooral als Jean Butez zou vertrekken, in vergelijking met clubs zoals Leeds United en Everton FC, waar hij eerder mee in verband werd gebracht.

Geblokkeerd door Simon Mignolet

Bij Club Brugge heeft Senne Lammens weinig perspectief vanwege de aanwezigheid van Simon Mignolet. De voormalige Rode Duivel heeft dit jaar de Gouden Schoen gewonnen, staat al meerdere seizoenen bekend als een van de beste doelmannen van het land en hij heeft zich ook onsterfelijk gemaakt tijdens de vorige Champions League-campagne. Op 35-jarige leeftijd kan Mignolet nog vele jaren op het hoogste niveau spelen, en dat is ook zijn intentie. In januari verklaarde de ervaren doelman bij Sporza: “Ik zie mezelf niet stoppen aan het einde van mijn contract in 2026.” Bij Het Laatste Nieuws voegde hij daaraan toe: “Het is aan mij om dat steeds te kunnen verlengen. Zolang ik fit ben, ga ik door. Ik ben erg blij dat ik mijn contract tot 2026 kon verlengen. Tegen die tijd zal ik 38 jaar oud zijn.”



Op zowel de korte, middel- als lange termijn zal de positie van nummer één dus ongewijzigd blijven bij Club Brugge. Hoewel Senne Lammens graag zijn status als veelbelovend talent wil bevestigen door de rol van eerste doelman op zich te nemen, zal dat niet meteen mogelijk zijn in het Jan Breydelstadion. Lammens heeft de wens om speeltijd en ervaring op te doen als eerste doelman, en daarom zal hij Club Brugge verlaten, want op 20-jarige leeftijd kan hij natuurlijk niet concurreren met zo’n clubicoon. Club Brugge hecht veel belang aan de doorstroming van jeugdspelers en had op termijn gehoopt dat Lammens de nummer één zou worden in het Jan Breydelstadion, maar door de aanwezigheid van Mignolet zal dit nooit werkelijkheid worden.

Extreem talent Senne Lammens

Michel Preud’homme sprak zich eerder dit jaar nog erg lovend uit over Senne Lammens. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud (Bodart, nvdr.), die ik heb gelanceerd bij Standard. Ik kijk ook naar de wedstrijden van Club Brugge, en Club NXT waarvan Guilian (zijn zoon, nvdr.) CEO is. Daar is de jonge Senne Lammens mij opgevallen. Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.

Peter Mollez werkte bijna vier jaar samen met Senne Lammens bij Club Brugge, maar na de komst van Scott Parker werd hij aan de kant geschoven. De 42-jarige Engelsman bracht met Rob Burch een eigen keeperstrainer mee naar Club Brugge en dat betekende een serieuze klap voor Mollez. In een interview met Krant van West-Vlaanderen praatte hij uitgebreid over zijn ontslag bij Club Brugge, en in dat gesprek benadrukte hij ook de immense kwaliteiten van Lammens, die hij omschrijft als een gigantisch talent dat klaargestoomd werd om Simon Mignolet op te volgen.



Ook Simon Mignolet heeft Senne Lammens hoog zitten. Hij zei in 2021 al dat Lammens zeker de kwaliteiten heeft om eerste doelman te zijn. “Hij staat verder dan ikzelf op 21-jarige leeftijd”, zei Mignolet toen zelfs aan Het Laatste Nieuws. Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties. Kortom, door omstandigheden kan Club Brugge naast een gigantisch talent, gewoon ook een complete en moderne keeper verliezen aan Antwerp FC.

Is Lammens klaar als nummer één voor Antwerp?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

93
93
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

23
23
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

95
95
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

90
90
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

63
63
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

222
222
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

99
99
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

511
511
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

391
391
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

439
439
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

115
115
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

597
597
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

211
211
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

266
266
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

327
327
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

233
233
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

209
209
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

89
89
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

273
273

Meer sportnieuws