'Toptransfer Orban nadert: 2 clubs nemen contact op'

door
'Toptransfer Orban nadert: 2 clubs nemen contact op'

In de tweede helft van het seizoen beschikte AA Gent over een zelden geziene offensieve weelde. Topschutter Hugo Cuypers bleef scoren en klokte uiteindelijk af op 27 doelpunten in de Jupiler Pro League, terwijl Tarik Tissoudali na lang blessureleed ook zijn comeback maakte. Maar vooral kreeg de Gentse aanval een boost door de komst van Gift Orban.


De 20-jarige Nigeriaan streek in het absolute slot van de wintermercato neer bij de Buffalo's en groeide meteen uit tot een absolute sensatie. Op het einde van de rit staat de teller op maar liefst 20 goals en twee assists in 22 wedstrijden, met als uitschieters een vierklapper op Zulte Waregem en een hattrick in de Conference League op Basaksehir enkele dagen later. Zijn exploten hebben al de nodige aandacht getrokken.

De verwachting is zelfs dat het goudhaantje deze zomer al een lucratieve transfer kan maken en de eerste clubs hebben zich al gemeld bij AA Gent. Volgens Foot Mercato maken namelijk RC Lens en Lille serieus werk van een transfer. Beide Franse subtoppers kennen de Belgische markt goed en bereiden zich voor op een vertrek van hun steraanvaller. Bij Lens is dat Loïs Openda, vorige zomer opgehaald bij Club Brugge, terwijl dat bij Lille gewezen Buffalo Jonathan David is.

LEES OOK: Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Gent mag hopen op 20 miljoen

Zowel Openda als David lijken deze zomer een transfer te gaan maken en Orban lijkt de gedoodverfde vervanger van één van hen te worden. Bij Lens zou de jonge goalgetter de Champions League kunnen ontdekken, terwijl Lille zich als vijfde plaatste voor de Conference League. Er wordt gesproken over een transfersom van 15 à 20 miljoen euro, waarmee Gent meteen een veelvoud zou vangen van de 3,3 miljoen euro die ze eind januari betaalden.

Wat zou de beste optie zijn voor Orban?

Meest recent

"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

120
120
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

92
92
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

58
58
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

232
232
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

136
136
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

35
35
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

553
553
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

63
63
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

247
247
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

85
85
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

205
205
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

215
215
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

476
476
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

47
47
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

76
76
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

681
681
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

122
122
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

114
114
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

165
165
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

166
166
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

287
287
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

134
134
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

1075
1075
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

567
567

Meer sportnieuws