'Toptransfer Orban nadert: 2 clubs nemen contact op'

door
'Toptransfer Orban nadert: 2 clubs nemen contact op'

In de tweede helft van het seizoen beschikte AA Gent over een zelden geziene offensieve weelde. Topschutter Hugo Cuypers bleef scoren en klokte uiteindelijk af op 27 doelpunten in de Jupiler Pro League, terwijl Tarik Tissoudali na lang blessureleed ook zijn comeback maakte. Maar vooral kreeg de Gentse aanval een boost door de komst van Gift Orban.


De 20-jarige Nigeriaan streek in het absolute slot van de wintermercato neer bij de Buffalo's en groeide meteen uit tot een absolute sensatie. Op het einde van de rit staat de teller op maar liefst 20 goals en twee assists in 22 wedstrijden, met als uitschieters een vierklapper op Zulte Waregem en een hattrick in de Conference League op Basaksehir enkele dagen later. Zijn exploten hebben al de nodige aandacht getrokken.

De verwachting is zelfs dat het goudhaantje deze zomer al een lucratieve transfer kan maken en de eerste clubs hebben zich al gemeld bij AA Gent. Volgens Foot Mercato maken namelijk RC Lens en Lille serieus werk van een transfer. Beide Franse subtoppers kennen de Belgische markt goed en bereiden zich voor op een vertrek van hun steraanvaller. Bij Lens is dat Loïs Openda, vorige zomer opgehaald bij Club Brugge, terwijl dat bij Lille gewezen Buffalo Jonathan David is.

LEES OOK: Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

Gent mag hopen op 20 miljoen

Zowel Openda als David lijken deze zomer een transfer te gaan maken en Orban lijkt de gedoodverfde vervanger van één van hen te worden. Bij Lens zou de jonge goalgetter de Champions League kunnen ontdekken, terwijl Lille zich als vijfde plaatste voor de Conference League. Er wordt gesproken over een transfersom van 15 à 20 miljoen euro, waarmee Gent meteen een veelvoud zou vangen van de 3,3 miljoen euro die ze eind januari betaalden.

Wat zou de beste optie zijn voor Orban?

Meest recent

Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

1
1
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

56
56
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

399
399
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

31
31
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

33
33
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

30
30
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

65
65
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

112
112
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

42
42
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

179
179
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

393
393
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

93
93
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

125
125
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

92
92
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

199
199
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

134
134
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

259
259
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

162
162
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

187
187
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

221
221
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

327
327

Meer sportnieuws