'Toptransfer Orban nadert: 2 clubs nemen contact op'

door
'Toptransfer Orban nadert: 2 clubs nemen contact op'

In de tweede helft van het seizoen beschikte AA Gent over een zelden geziene offensieve weelde. Topschutter Hugo Cuypers bleef scoren en klokte uiteindelijk af op 27 doelpunten in de Jupiler Pro League, terwijl Tarik Tissoudali na lang blessureleed ook zijn comeback maakte. Maar vooral kreeg de Gentse aanval een boost door de komst van Gift Orban.


De 20-jarige Nigeriaan streek in het absolute slot van de wintermercato neer bij de Buffalo's en groeide meteen uit tot een absolute sensatie. Op het einde van de rit staat de teller op maar liefst 20 goals en twee assists in 22 wedstrijden, met als uitschieters een vierklapper op Zulte Waregem en een hattrick in de Conference League op Basaksehir enkele dagen later. Zijn exploten hebben al de nodige aandacht getrokken.

De verwachting is zelfs dat het goudhaantje deze zomer al een lucratieve transfer kan maken en de eerste clubs hebben zich al gemeld bij AA Gent. Volgens Foot Mercato maken namelijk RC Lens en Lille serieus werk van een transfer. Beide Franse subtoppers kennen de Belgische markt goed en bereiden zich voor op een vertrek van hun steraanvaller. Bij Lens is dat Loïs Openda, vorige zomer opgehaald bij Club Brugge, terwijl dat bij Lille gewezen Buffalo Jonathan David is.

LEES OOK: ‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

Gent mag hopen op 20 miljoen

Zowel Openda als David lijken deze zomer een transfer te gaan maken en Orban lijkt de gedoodverfde vervanger van één van hen te worden. Bij Lens zou de jonge goalgetter de Champions League kunnen ontdekken, terwijl Lille zich als vijfde plaatste voor de Conference League. Er wordt gesproken over een transfersom van 15 à 20 miljoen euro, waarmee Gent meteen een veelvoud zou vangen van de 3,3 miljoen euro die ze eind januari betaalden.

Wat zou de beste optie zijn voor Orban?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

26
26
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

28
28
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

76
76
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

94
94
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

50
50
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

265
265
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

126
126
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

246
246
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

196
196
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

253
253
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

166
166
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

54
54
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

189
189
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

128
128
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

149
149
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

277
277
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

54
54
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

386
386
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

226
226
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws