'Toptransfer Orban nadert: 2 clubs nemen contact op'

1288 stemmen
'Toptransfer Orban nadert: 2 clubs nemen contact op'

In de tweede helft van het seizoen beschikte AA Gent over een zelden geziene offensieve weelde. Topschutter Hugo Cuypers bleef scoren en klokte uiteindelijk af op 27 doelpunten in de Jupiler Pro League, terwijl Tarik Tissoudali na lang blessureleed ook zijn comeback maakte. Maar vooral kreeg de Gentse aanval een boost door de komst van Gift Orban.


De 20-jarige Nigeriaan streek in het absolute slot van de wintermercato neer bij de Buffalo's en groeide meteen uit tot een absolute sensatie. Op het einde van de rit staat de teller op maar liefst 20 goals en twee assists in 22 wedstrijden, met als uitschieters een vierklapper op Zulte Waregem en een hattrick in de Conference League op Basaksehir enkele dagen later. Zijn exploten hebben al de nodige aandacht getrokken.

De verwachting is zelfs dat het goudhaantje deze zomer al een lucratieve transfer kan maken en de eerste clubs hebben zich al gemeld bij AA Gent. Volgens Foot Mercato maken namelijk RC Lens en Lille serieus werk van een transfer. Beide Franse subtoppers kennen de Belgische markt goed en bereiden zich voor op een vertrek van hun steraanvaller. Bij Lens is dat Loïs Openda, vorige zomer opgehaald bij Club Brugge, terwijl dat bij Lille gewezen Buffalo Jonathan David is.

LEES OOK: 'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Gent mag hopen op 20 miljoen

Zowel Openda als David lijken deze zomer een transfer te gaan maken en Orban lijkt de gedoodverfde vervanger van één van hen te worden. Bij Lens zou de jonge goalgetter de Champions League kunnen ontdekken, terwijl Lille zich als vijfde plaatste voor de Conference League. Er wordt gesproken over een transfersom van 15 à 20 miljoen euro, waarmee Gent meteen een veelvoud zou vangen van de 3,3 miljoen euro die ze eind januari betaalden.

Wat zou de beste optie zijn voor Orban?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

26
26
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

49
49
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

74
74
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

39
39
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

15
15
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

39
39
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

72
72
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

235
235
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

52
52
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

28
28
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

48
48
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

353
353
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

173
173
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

636
636
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

136
136
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

120
120
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

451
451
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

26
26
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

659
659
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

495
495
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

508
508

Meer sportnieuws