Opsteker Union: sterkhouder blijft tot 2025

door
Opsteker Union: sterkhouder blijft tot 2025

Vorig seizoen greep Union al op het nippertje naast de titel en ook dit seizoen werd weer een jaar van net niet voor de Brusselaars. Ze sneuvelden in de kwartfinale van de Europa League en de halve finale van de Croky Cup, terwijl in de competitie virtueel kampioen waren tot de 89ste minuut van de slotspeeldag. Toen gaven ze een voorsprong tegen Club Brugge echter nog helemaal uit handen, waardoor ze in het eindklassement uiteindelijk nog Antwerp en Genk moesten laten voorgaan.


Die grote ontgoocheling zal meer dan waarschijnlijk ook nog eens aangevuld worden met een nieuwe zomerse leegloop in het Dudenpark. Trainer Karel Geraerts werd al genoemd bij Club Brugge, OGC Nice en zou interesse uit Duitsland genieten, terwijl ook smaakmakers Victor Boniface en Teddy Teuma een transfer lijken te zullen maken. Gelukkig voor Union blijft een andere sterkhouder wel aan boord.

Christian Burgess heeft zijn toekomst immers wel opnieuw aan Union verbonden. Het contract van de 31-jarige verdediger werd met één jaar verlengd, waardoor hij voortaan vastligt tot 2025. De Engelsman is al sinds 2020 aan de slag bij de club en groeide de voorbije jaren uit tot de patron van de defensie. Dat zal hij dus nog twee seizoenen blijven.

LEES OOK: Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Eerste keer buiten Engeland

Voor hij bij Union aan de slag was, speelde Burgess enkel in zijn thuisland. Hij kwam in de Engelse lagere reeksen uit voor Bishop's Stortford, Middlesbrough, Hartlepool, Peterborough en Portsmouth. Afgelopen seizoen was hij bij Union nog goed voor zes goals en één assist in 53 wedstrijden.


Is hij onvervangbaar voor Union?

Meest recent

AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

0
0
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

15
15
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

100
100
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

44
44
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

61
61
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

101
101
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

72
72
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

253
253
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

92
92
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

409
409
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

68
68
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

41
41
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

451
451
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

192
192
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

29
29
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

122
122
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

71
71
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

654
654
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

56
56
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

264
264
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

383
383
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

323
323
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

44
44
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

164
164
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

524
524

Meer sportnieuws