Opsteker Union: sterkhouder blijft tot 2025

door
Opsteker Union: sterkhouder blijft tot 2025

Vorig seizoen greep Union al op het nippertje naast de titel en ook dit seizoen werd weer een jaar van net niet voor de Brusselaars. Ze sneuvelden in de kwartfinale van de Europa League en de halve finale van de Croky Cup, terwijl in de competitie virtueel kampioen waren tot de 89ste minuut van de slotspeeldag. Toen gaven ze een voorsprong tegen Club Brugge echter nog helemaal uit handen, waardoor ze in het eindklassement uiteindelijk nog Antwerp en Genk moesten laten voorgaan.


Die grote ontgoocheling zal meer dan waarschijnlijk ook nog eens aangevuld worden met een nieuwe zomerse leegloop in het Dudenpark. Trainer Karel Geraerts werd al genoemd bij Club Brugge, OGC Nice en zou interesse uit Duitsland genieten, terwijl ook smaakmakers Victor Boniface en Teddy Teuma een transfer lijken te zullen maken. Gelukkig voor Union blijft een andere sterkhouder wel aan boord.

Christian Burgess heeft zijn toekomst immers wel opnieuw aan Union verbonden. Het contract van de 31-jarige verdediger werd met één jaar verlengd, waardoor hij voortaan vastligt tot 2025. De Engelsman is al sinds 2020 aan de slag bij de club en groeide de voorbije jaren uit tot de patron van de defensie. Dat zal hij dus nog twee seizoenen blijven.

LEES OOK: Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Eerste keer buiten Engeland

Voor hij bij Union aan de slag was, speelde Burgess enkel in zijn thuisland. Hij kwam in de Engelse lagere reeksen uit voor Bishop's Stortford, Middlesbrough, Hartlepool, Peterborough en Portsmouth. Afgelopen seizoen was hij bij Union nog goed voor zes goals en één assist in 53 wedstrijden.


Is hij onvervangbaar voor Union?

Meest recent

'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

33
33
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

39
39
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

60
60
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

321
321
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

93
93
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

73
73
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

153
153
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

344
344
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

154
154
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

55
55
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

236
236
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

220
220
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

207
207
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

66
66
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

165
165
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

485
485
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

80
80
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

146
146
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

100
100
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

380
380
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

119
119
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

357
357
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

324
324

Meer sportnieuws