Opsteker Union: sterkhouder blijft tot 2025

door
Opsteker Union: sterkhouder blijft tot 2025

Vorig seizoen greep Union al op het nippertje naast de titel en ook dit seizoen werd weer een jaar van net niet voor de Brusselaars. Ze sneuvelden in de kwartfinale van de Europa League en de halve finale van de Croky Cup, terwijl in de competitie virtueel kampioen waren tot de 89ste minuut van de slotspeeldag. Toen gaven ze een voorsprong tegen Club Brugge echter nog helemaal uit handen, waardoor ze in het eindklassement uiteindelijk nog Antwerp en Genk moesten laten voorgaan.


Die grote ontgoocheling zal meer dan waarschijnlijk ook nog eens aangevuld worden met een nieuwe zomerse leegloop in het Dudenpark. Trainer Karel Geraerts werd al genoemd bij Club Brugge, OGC Nice en zou interesse uit Duitsland genieten, terwijl ook smaakmakers Victor Boniface en Teddy Teuma een transfer lijken te zullen maken. Gelukkig voor Union blijft een andere sterkhouder wel aan boord.

Christian Burgess heeft zijn toekomst immers wel opnieuw aan Union verbonden. Het contract van de 31-jarige verdediger werd met één jaar verlengd, waardoor hij voortaan vastligt tot 2025. De Engelsman is al sinds 2020 aan de slag bij de club en groeide de voorbije jaren uit tot de patron van de defensie. Dat zal hij dus nog twee seizoenen blijven.

LEES OOK: Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Eerste keer buiten Engeland

Voor hij bij Union aan de slag was, speelde Burgess enkel in zijn thuisland. Hij kwam in de Engelse lagere reeksen uit voor Bishop's Stortford, Middlesbrough, Hartlepool, Peterborough en Portsmouth. Afgelopen seizoen was hij bij Union nog goed voor zes goals en één assist in 53 wedstrijden.


Is hij onvervangbaar voor Union?

Meest recent

Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

15
15
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

61
61
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

124
124
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

54
54
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

37
37
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

123
123
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

389
389
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

164
164
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

683
683
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

155
155
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

114
114
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

140
140
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

199
199
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

617
617
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

48
48
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

343
343
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

276
276
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

176
176
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

399
399
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

196
196
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

68
68
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

50
50
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

303
303
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

102
102
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

362
362

Meer sportnieuws