Spektakel op komst bij Anderlecht: 'snelste van Eredivisie'

door
Spektakel op komst bij Anderlecht: 'snelste van Eredivisie'

Anderlecht toont concrete interesse om Milan van Ewijk naar het Lotto Park te halen, en hij zou een waardevolle toevoeging kunnen zijn binnen het nieuwe kader dat Jesper Fredberg bij de club aan het vormen is. Van Ewijk, een 22-jarige rechtsback, wordt geprezen om zijn attractieve speelstijl en zijn vermogen om de hele flank te bestrijken. Zowel defensief als offensief toont hij sterke kwaliteiten. In Nederland heeft Van Ewijk veel lof ontvangen, onder andere van Pierre van Hooijdonk en Rafael van der Vaart, die zeer enthousiast over hem zijn. Hij wordt zelfs vergeleken met Denzel Dumfries (Internazionale).

LEES OOK: Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Adiós Murillo

Jesper Fredberg houdt de vinger aan de pols in de spelersgroep en hij volgt de ontwikkelingen op de transfermarkt op de voet. De Deense CEO overweegt voortdurend of er versterking nodig is op bepaalde posities, en het lijkt er zeker op dat dit het geval is voor de rechtsbackpositie. Dit seizoen was Michael Murillo namelijk een van de vele tegenvallers bij Anderlecht. Het Laatste Nieuws adviseerde de Panamese speler daarom om tijdens de vakantie best eens lang en goed voor de spiegel te gaan staan en zijn matige prestaties te evolueren.



Anderlecht keek in januari al uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven, een zoektocht die uiteindelijk niet succesvol bleek. Maar in de aankomende zomermercato zal Jesper Fredberg drastisch te werk gaan, want volgens Het Laatste Nieuws mag/moet Murillo de club verlaten als er een goed bod binnenkomt. Dezelfde krant raadt Jesper Fredberg alvast aan om de zaak van Murillo kordaat en krachtig aan te pakken. Na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel, een beter moment dan in de eerstkomende zomermercato zal er wellicht niet meer komen om nog enige financiële compensatie te verkrijgen.

Anderlecht concreet: 4-5 miljoen euro

Jesper Fredberg toont naar verluidt sterke interesse in Milan van Ewijk als de ideale opvolger van Michael Murillo. De 22-jarige rechtsback van sc Heerenveen heeft een uitstekend seizoen achter de rug in de Eredivisie, waardoor een transfer naar een grotere club zo goed als zeker lijkt te zijn. Heerenveen heeft zelfs al een opvolger voor van Ewijk gevonden in Leeroy Owusu van Willem II. Volgens Voetbal International heeft Fredberg ondertussen al de eerste verkennende gesprekken gevoerd met Heerenveen, en er wordt naar verluidt verwacht dat hij binnenkort met een eerste aanbieding naar Friesland zal komen.



Het weekblad beschrijft de interesse van Anderlecht in Milan Van Ewijk als serieus, en er wordt verwacht dat er binnenkort een openingsbod zal worden gedaan. Algemeen en technisch directeur Ferry de Haan bevestigt dat er inderdaad een club informatie heeft opgevraagd over de speler. Hoogstwaarschijnlijk is deze club Anderlecht, aangezien zij op dit moment de meest concrete partij zijn in deze transferstrijd. PSV Eindhoven, Fulham en Sporting Lissabon volgen de ontwikkelingen rond Van Ewijk op de achtergrond. De 22-jarige rechtsback zal naar verluidt tussen de vier en vijf miljoen euro kosten, wat een aanzienlijk bedrag is voor Anderlecht, maar ook niet onhaalbaar.

Kruising tussen back met paardenlongen en straatvoetballer

Milan van Ewijk zou een waardevolle toevoeging kunnen zijn binnen het nieuwe kader dat Jesper Fredberg bij Anderlecht creëert, dat een 4-3-3 veldbezetting als uitgangspunt neemt, met een dominante, agressieve en entertainende speelstijl. Van Ewijk is de ideale flankverdediger, die er defensief kort op zit, maar ook aanvallende impulsen voorziet en een grote drang naar voren toont - niet voor niets scoorde hij afgelopen seizoen zes doelpunten. “Als Van Ewijk de bal krijgt, veert men op”, omschrijft De Volkskrant de speelstijl van van Ewijk. De 22-jarige is zich er echter van bewust dat er meer rendement van hem verwacht zal worden als hij deze zomer de stap naar een hoger niveau maakt, want afgelopen seizoen had hij slechts één assist op zijn naam staan.



Milan van Ewijk is niet alleen de snelste speler in de Eredivisie, afgelopen seizoen werd er een topsnelheid van 34,6 kilometer per uur gemeten, maar ook een veelzijdige speler die zijn snelheid zowel aanvallend als verdedigend benut. Hij is in staat om verdedigend zijn mannetje te staan en met zijn snelheid kan hij lacunes dichten die anderen openlaten. Dankzij zijn uitstekende volume kan hij de hele flank bestrijken, en spelers met dergelijke kwaliteiten en profiel zijn zeer gewild op de transfermarkt. Journalist Renze Lolkema beschreef Van Ewijk in de Leeuwarder Courant als een kruising tussen een back met paardenlongen en een straatvoetballer. Zijn ster is snel rijzende en het is dan ook niet verwonderlijk dat hij steeds vaker wordt vergeleken met zijn positiegenoot Denzel Dumfries, die momenteel bij Internazionale speelt.

Snelste speler van de Eredivisie en type-Dumfries

Bij sc Heerenveen hebben ze zich er al bij neergelegd dat Milan van Ewijk binnenkort de club zal verlaten, en zelfs coach Kees van Wonderen moedigt zijn sterspeler actief aan om een transfer te maken. Van Wonderen is van mening dat Van Ewijk de volgende stap in zijn carrière moet zetten. “Hoe ik ernaar kijk is dat hij een volgende stap móét gaan maken. Hij móét opnieuw uitgedaagd gaan worden, de lat moet veel hoger komen te liggen, zodat hij echt op zijn tenen moet gaan lopen”, zei van Wonderen aan Voetbal International. “Als ik hem soms bij ons aan het werk zie, denk ik: het is wel erg comfortabel geworden. Milan heeft nieuwe prikkels nodig, absoluut. Hij is bijvoorbeeld beresterk én er is gemeten dat hij de snelste speler van de Eredivisie is.”



Milan van Ewijk was ook een veelbesproken onderwerp in Studio Voetbal. Pierre van Hooijdonk merkte op dat de Nederlandse topclubs hebben zitten slapen, omdat de 22-jarige verdediger deze zomer voor veel geld verkocht zal worden. Van Hooijdonk verklaarde: “Hij valt niet meer binnen het bereik van Nederlandse clubs. Zijn drang naar voren, zijn kracht en zijn snelheid... Hij heeft alles gespeeld en hij is zo bepalend. Hij heeft veel doelpunten gemaakt en hij is zo sterk in de duels.” Ook Rafael van der Vaart liet weten een fan te zijn van Van Ewijk. Hij vergeleek hem met Denzel Dumfries, maar noemde Van Ewijk ook nog eens ‘zachter’ in zijn voeten. “Daarmee zeg je eigenlijk dat hij beter is, maar Dumfries heeft natuurlijk een imposanter lichaam”, aldus van der Vaart.

Trending:

‘Transferalarm rond Bataille: club klopt aan’
‘Transferalarm rond Bataille: club klopt aan’

Van Ewijk zou goed passen bij Anderlecht

Meest recent

Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

15
15
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

11
11
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

252
252
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

29
29
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

526
526
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

106
106
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

99
99
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

240
240
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

89
89
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

651
651
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

503
503
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

308
308
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

194
194
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

689
689
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

46
46
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

341
341
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

336
336
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

429
429
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1186
1186
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

70
70
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

1997
1997
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

133
133
Gent bedwingt Charleroi, STVV blijft foutloos tegen Westerlo

Binnen een drietal weken start het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De eersteklassers zijn ...

207
207
'Lammens hakt knoop door over Antwerp-vertrek'

Met Jelle Bataille zag Antwerp FC andermaal een sterkhouder vertrekken. En er zitten nog meer ...

1037
1037
'Prioriteit van Renard' - opvolger Leoni staat klaar

RSC Anderlecht werkt zaterdagnamiddag zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af. Het Griekse ...

599
599

Meer sportnieuws