Spektakel op komst bij Anderlecht: 'snelste van Eredivisie'

1021
Spektakel op komst bij Anderlecht: 'snelste van Eredivisie'

Anderlecht toont concrete interesse om Milan van Ewijk naar het Lotto Park te halen, en hij zou een waardevolle toevoeging kunnen zijn binnen het nieuwe kader dat Jesper Fredberg bij de club aan het vormen is. Van Ewijk, een 22-jarige rechtsback, wordt geprezen om zijn attractieve speelstijl en zijn vermogen om de hele flank te bestrijken. Zowel defensief als offensief toont hij sterke kwaliteiten. In Nederland heeft Van Ewijk veel lof ontvangen, onder andere van Pierre van Hooijdonk en Rafael van der Vaart, die zeer enthousiast over hem zijn. Hij wordt zelfs vergeleken met Denzel Dumfries (Internazionale).

LEES OOK: 'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Adiós Murillo

Jesper Fredberg houdt de vinger aan de pols in de spelersgroep en hij volgt de ontwikkelingen op de transfermarkt op de voet. De Deense CEO overweegt voortdurend of er versterking nodig is op bepaalde posities, en het lijkt er zeker op dat dit het geval is voor de rechtsbackpositie. Dit seizoen was Michael Murillo namelijk een van de vele tegenvallers bij Anderlecht. Het Laatste Nieuws adviseerde de Panamese speler daarom om tijdens de vakantie best eens lang en goed voor de spiegel te gaan staan en zijn matige prestaties te evolueren.



Anderlecht keek in januari al uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven, een zoektocht die uiteindelijk niet succesvol bleek. Maar in de aankomende zomermercato zal Jesper Fredberg drastisch te werk gaan, want volgens Het Laatste Nieuws mag/moet Murillo de club verlaten als er een goed bod binnenkomt. Dezelfde krant raadt Jesper Fredberg alvast aan om de zaak van Murillo kordaat en krachtig aan te pakken. Na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel, een beter moment dan in de eerstkomende zomermercato zal er wellicht niet meer komen om nog enige financiële compensatie te verkrijgen.

Anderlecht concreet: 4-5 miljoen euro

Jesper Fredberg toont naar verluidt sterke interesse in Milan van Ewijk als de ideale opvolger van Michael Murillo. De 22-jarige rechtsback van sc Heerenveen heeft een uitstekend seizoen achter de rug in de Eredivisie, waardoor een transfer naar een grotere club zo goed als zeker lijkt te zijn. Heerenveen heeft zelfs al een opvolger voor van Ewijk gevonden in Leeroy Owusu van Willem II. Volgens Voetbal International heeft Fredberg ondertussen al de eerste verkennende gesprekken gevoerd met Heerenveen, en er wordt naar verluidt verwacht dat hij binnenkort met een eerste aanbieding naar Friesland zal komen.



Het weekblad beschrijft de interesse van Anderlecht in Milan Van Ewijk als serieus, en er wordt verwacht dat er binnenkort een openingsbod zal worden gedaan. Algemeen en technisch directeur Ferry de Haan bevestigt dat er inderdaad een club informatie heeft opgevraagd over de speler. Hoogstwaarschijnlijk is deze club Anderlecht, aangezien zij op dit moment de meest concrete partij zijn in deze transferstrijd. PSV Eindhoven, Fulham en Sporting Lissabon volgen de ontwikkelingen rond Van Ewijk op de achtergrond. De 22-jarige rechtsback zal naar verluidt tussen de vier en vijf miljoen euro kosten, wat een aanzienlijk bedrag is voor Anderlecht, maar ook niet onhaalbaar.

Kruising tussen back met paardenlongen en straatvoetballer

Milan van Ewijk zou een waardevolle toevoeging kunnen zijn binnen het nieuwe kader dat Jesper Fredberg bij Anderlecht creëert, dat een 4-3-3 veldbezetting als uitgangspunt neemt, met een dominante, agressieve en entertainende speelstijl. Van Ewijk is de ideale flankverdediger, die er defensief kort op zit, maar ook aanvallende impulsen voorziet en een grote drang naar voren toont - niet voor niets scoorde hij afgelopen seizoen zes doelpunten. “Als Van Ewijk de bal krijgt, veert men op”, omschrijft De Volkskrant de speelstijl van van Ewijk. De 22-jarige is zich er echter van bewust dat er meer rendement van hem verwacht zal worden als hij deze zomer de stap naar een hoger niveau maakt, want afgelopen seizoen had hij slechts één assist op zijn naam staan.



Milan van Ewijk is niet alleen de snelste speler in de Eredivisie, afgelopen seizoen werd er een topsnelheid van 34,6 kilometer per uur gemeten, maar ook een veelzijdige speler die zijn snelheid zowel aanvallend als verdedigend benut. Hij is in staat om verdedigend zijn mannetje te staan en met zijn snelheid kan hij lacunes dichten die anderen openlaten. Dankzij zijn uitstekende volume kan hij de hele flank bestrijken, en spelers met dergelijke kwaliteiten en profiel zijn zeer gewild op de transfermarkt. Journalist Renze Lolkema beschreef Van Ewijk in de Leeuwarder Courant als een kruising tussen een back met paardenlongen en een straatvoetballer. Zijn ster is snel rijzende en het is dan ook niet verwonderlijk dat hij steeds vaker wordt vergeleken met zijn positiegenoot Denzel Dumfries, die momenteel bij Internazionale speelt.

Snelste speler van de Eredivisie en type-Dumfries

Bij sc Heerenveen hebben ze zich er al bij neergelegd dat Milan van Ewijk binnenkort de club zal verlaten, en zelfs coach Kees van Wonderen moedigt zijn sterspeler actief aan om een transfer te maken. Van Wonderen is van mening dat Van Ewijk de volgende stap in zijn carrière moet zetten. “Hoe ik ernaar kijk is dat hij een volgende stap móét gaan maken. Hij móét opnieuw uitgedaagd gaan worden, de lat moet veel hoger komen te liggen, zodat hij echt op zijn tenen moet gaan lopen”, zei van Wonderen aan Voetbal International. “Als ik hem soms bij ons aan het werk zie, denk ik: het is wel erg comfortabel geworden. Milan heeft nieuwe prikkels nodig, absoluut. Hij is bijvoorbeeld beresterk én er is gemeten dat hij de snelste speler van de Eredivisie is.”



Milan van Ewijk was ook een veelbesproken onderwerp in Studio Voetbal. Pierre van Hooijdonk merkte op dat de Nederlandse topclubs hebben zitten slapen, omdat de 22-jarige verdediger deze zomer voor veel geld verkocht zal worden. Van Hooijdonk verklaarde: “Hij valt niet meer binnen het bereik van Nederlandse clubs. Zijn drang naar voren, zijn kracht en zijn snelheid... Hij heeft alles gespeeld en hij is zo bepalend. Hij heeft veel doelpunten gemaakt en hij is zo sterk in de duels.” Ook Rafael van der Vaart liet weten een fan te zijn van Van Ewijk. Hij vergeleek hem met Denzel Dumfries, maar noemde Van Ewijk ook nog eens ‘zachter’ in zijn voeten. “Daarmee zeg je eigenlijk dat hij beter is, maar Dumfries heeft natuurlijk een imposanter lichaam”, aldus van der Vaart.

Van Ewijk zou goed passen bij Anderlecht

Meest recent

Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

3
3
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

28
28
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

284
284
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

448
448
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

202
202
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

90
90
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

328
328
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

307
307
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

126
126
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

73
73
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

70
70
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

559
559
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

168
168
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

231
231
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

492
492
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

173
173
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

269
269
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

218
218
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1962
1962
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

361
361
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

80
80
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

323
323
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

316
316
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

146
146
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

565
565

Meer sportnieuws