Spektakel op komst bij Anderlecht: 'snelste van Eredivisie'

1021
Spektakel op komst bij Anderlecht: 'snelste van Eredivisie'

Anderlecht toont concrete interesse om Milan van Ewijk naar het Lotto Park te halen, en hij zou een waardevolle toevoeging kunnen zijn binnen het nieuwe kader dat Jesper Fredberg bij de club aan het vormen is. Van Ewijk, een 22-jarige rechtsback, wordt geprezen om zijn attractieve speelstijl en zijn vermogen om de hele flank te bestrijken. Zowel defensief als offensief toont hij sterke kwaliteiten. In Nederland heeft Van Ewijk veel lof ontvangen, onder andere van Pierre van Hooijdonk en Rafael van der Vaart, die zeer enthousiast over hem zijn. Hij wordt zelfs vergeleken met Denzel Dumfries (Internazionale).

LEES OOK: Grote frustratie Zulte: Michael Beale slaat op tafel

Adiós Murillo

Jesper Fredberg houdt de vinger aan de pols in de spelersgroep en hij volgt de ontwikkelingen op de transfermarkt op de voet. De Deense CEO overweegt voortdurend of er versterking nodig is op bepaalde posities, en het lijkt er zeker op dat dit het geval is voor de rechtsbackpositie. Dit seizoen was Michael Murillo namelijk een van de vele tegenvallers bij Anderlecht. Het Laatste Nieuws adviseerde de Panamese speler daarom om tijdens de vakantie best eens lang en goed voor de spiegel te gaan staan en zijn matige prestaties te evolueren.



Anderlecht keek in januari al uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven, een zoektocht die uiteindelijk niet succesvol bleek. Maar in de aankomende zomermercato zal Jesper Fredberg drastisch te werk gaan, want volgens Het Laatste Nieuws mag/moet Murillo de club verlaten als er een goed bod binnenkomt. Dezelfde krant raadt Jesper Fredberg alvast aan om de zaak van Murillo kordaat en krachtig aan te pakken. Na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel, een beter moment dan in de eerstkomende zomermercato zal er wellicht niet meer komen om nog enige financiële compensatie te verkrijgen.

Anderlecht concreet: 4-5 miljoen euro

Jesper Fredberg toont naar verluidt sterke interesse in Milan van Ewijk als de ideale opvolger van Michael Murillo. De 22-jarige rechtsback van sc Heerenveen heeft een uitstekend seizoen achter de rug in de Eredivisie, waardoor een transfer naar een grotere club zo goed als zeker lijkt te zijn. Heerenveen heeft zelfs al een opvolger voor van Ewijk gevonden in Leeroy Owusu van Willem II. Volgens Voetbal International heeft Fredberg ondertussen al de eerste verkennende gesprekken gevoerd met Heerenveen, en er wordt naar verluidt verwacht dat hij binnenkort met een eerste aanbieding naar Friesland zal komen.



Het weekblad beschrijft de interesse van Anderlecht in Milan Van Ewijk als serieus, en er wordt verwacht dat er binnenkort een openingsbod zal worden gedaan. Algemeen en technisch directeur Ferry de Haan bevestigt dat er inderdaad een club informatie heeft opgevraagd over de speler. Hoogstwaarschijnlijk is deze club Anderlecht, aangezien zij op dit moment de meest concrete partij zijn in deze transferstrijd. PSV Eindhoven, Fulham en Sporting Lissabon volgen de ontwikkelingen rond Van Ewijk op de achtergrond. De 22-jarige rechtsback zal naar verluidt tussen de vier en vijf miljoen euro kosten, wat een aanzienlijk bedrag is voor Anderlecht, maar ook niet onhaalbaar.

Kruising tussen back met paardenlongen en straatvoetballer

Milan van Ewijk zou een waardevolle toevoeging kunnen zijn binnen het nieuwe kader dat Jesper Fredberg bij Anderlecht creëert, dat een 4-3-3 veldbezetting als uitgangspunt neemt, met een dominante, agressieve en entertainende speelstijl. Van Ewijk is de ideale flankverdediger, die er defensief kort op zit, maar ook aanvallende impulsen voorziet en een grote drang naar voren toont - niet voor niets scoorde hij afgelopen seizoen zes doelpunten. “Als Van Ewijk de bal krijgt, veert men op”, omschrijft De Volkskrant de speelstijl van van Ewijk. De 22-jarige is zich er echter van bewust dat er meer rendement van hem verwacht zal worden als hij deze zomer de stap naar een hoger niveau maakt, want afgelopen seizoen had hij slechts één assist op zijn naam staan.



Milan van Ewijk is niet alleen de snelste speler in de Eredivisie, afgelopen seizoen werd er een topsnelheid van 34,6 kilometer per uur gemeten, maar ook een veelzijdige speler die zijn snelheid zowel aanvallend als verdedigend benut. Hij is in staat om verdedigend zijn mannetje te staan en met zijn snelheid kan hij lacunes dichten die anderen openlaten. Dankzij zijn uitstekende volume kan hij de hele flank bestrijken, en spelers met dergelijke kwaliteiten en profiel zijn zeer gewild op de transfermarkt. Journalist Renze Lolkema beschreef Van Ewijk in de Leeuwarder Courant als een kruising tussen een back met paardenlongen en een straatvoetballer. Zijn ster is snel rijzende en het is dan ook niet verwonderlijk dat hij steeds vaker wordt vergeleken met zijn positiegenoot Denzel Dumfries, die momenteel bij Internazionale speelt.

Snelste speler van de Eredivisie en type-Dumfries

Bij sc Heerenveen hebben ze zich er al bij neergelegd dat Milan van Ewijk binnenkort de club zal verlaten, en zelfs coach Kees van Wonderen moedigt zijn sterspeler actief aan om een transfer te maken. Van Wonderen is van mening dat Van Ewijk de volgende stap in zijn carrière moet zetten. “Hoe ik ernaar kijk is dat hij een volgende stap móét gaan maken. Hij móét opnieuw uitgedaagd gaan worden, de lat moet veel hoger komen te liggen, zodat hij echt op zijn tenen moet gaan lopen”, zei van Wonderen aan Voetbal International. “Als ik hem soms bij ons aan het werk zie, denk ik: het is wel erg comfortabel geworden. Milan heeft nieuwe prikkels nodig, absoluut. Hij is bijvoorbeeld beresterk én er is gemeten dat hij de snelste speler van de Eredivisie is.”



Milan van Ewijk was ook een veelbesproken onderwerp in Studio Voetbal. Pierre van Hooijdonk merkte op dat de Nederlandse topclubs hebben zitten slapen, omdat de 22-jarige verdediger deze zomer voor veel geld verkocht zal worden. Van Hooijdonk verklaarde: “Hij valt niet meer binnen het bereik van Nederlandse clubs. Zijn drang naar voren, zijn kracht en zijn snelheid... Hij heeft alles gespeeld en hij is zo bepalend. Hij heeft veel doelpunten gemaakt en hij is zo sterk in de duels.” Ook Rafael van der Vaart liet weten een fan te zijn van Van Ewijk. Hij vergeleek hem met Denzel Dumfries, maar noemde Van Ewijk ook nog eens ‘zachter’ in zijn voeten. “Daarmee zeg je eigenlijk dat hij beter is, maar Dumfries heeft natuurlijk een imposanter lichaam”, aldus van der Vaart.

Van Ewijk zou goed passen bij Anderlecht

Meest recent

Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

15
15
Hard dilemma Van Bommel: nieuwe rol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

126
126
Grote frustratie Zulte: Michael Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

99
99
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

130
130
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

251
251
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

63
63
Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

410
410
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

50
50
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

59
59
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

369
369
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

76
76
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

294
294
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

312
312
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

958
958
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

279
279
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

123
123
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

402
402
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

341
341
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

1044
1044
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

194
194
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

71
71
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

347
347
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

104
104
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

76
76

Meer sportnieuws