'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

1095 stemmen
'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

Club Brugge zal het komend seizoen voor de eerste keer in jaren moeten stellen zonder de vetpotten van de Champions League, want na de teleurstellende vierde plaats moeten ze straks aan de bak in de voorrondes van de Conference League. Daardoor zal Vincent Mannaert ook met beperktere middelen de transfermarkt op moeten trekken en om die aan te vullen zal Club moeten hopen op enkele meevallers.


Er zou weleens snel zo'n meevaller aan kunnen komen, want in Brugge zullen ze ook met argusogen het dossier van Loïs Openda in de gaten houden. Hun ex-spits draaide met 21 goals in de Ligue 1 een geweldig eerste seizoen bij RC Lens en is daardoor zeer gegeerd. Hij zou al een persoonlijk akkoord hebben met RB Leipzig, maar de Duitse topclub zag wel een eerste bod van 30 miljoen euro geweigerd worden.

Het Nieuwsblad weet dat het boerenjaar van Openda Club al langs de kassa heeft doen passeren. Lens betaalde vorige zomer 10 miljoen euro om de 23-jarige bij Blauw-Zwart weg te plukken, maar dat mocht intussen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen incasseren. En het bedrag kan bij een transfer nog oplopen, want Club bedong ook een doorverkooppercentage.

LEES OOK: Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Nog eens minstens 2,5 miljoen

Als Lens Openda zou verkopen, zou 12,5 procent daarvan naar Club terugvloeien. Bij een transfer ter waarde van 30 miljoen euro, zouden ze in Brugge zo nog eens 2,5 miljoen opstrijken. En ongetwijfeld zal dat bedrag in werkelijkheid nog hoger liggen, want Lens wil een veel hoger bedrag dan wat Leipzig tot dusver bood. De Brugse kassa kan dus snel rinkelen.

Heeft Club goed onderhandeld voor Openda?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

20
20
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

5
5
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

58
58
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

21
21
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

34
34
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

149
149
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

194
194
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

155
155
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

283
283
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

395
395
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

51
51
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

43
43
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

89
89
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

98
98
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

70
70
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

41
41
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

242
242
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

175
175
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

294
294
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

246
246
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

366
366
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

497
497
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

227
227
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

82
82
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

84
84
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

95
95

Meer sportnieuws