'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

door
'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

Club Brugge zal het komend seizoen voor de eerste keer in jaren moeten stellen zonder de vetpotten van de Champions League, want na de teleurstellende vierde plaats moeten ze straks aan de bak in de voorrondes van de Conference League. Daardoor zal Vincent Mannaert ook met beperktere middelen de transfermarkt op moeten trekken en om die aan te vullen zal Club moeten hopen op enkele meevallers.


Er zou weleens snel zo'n meevaller aan kunnen komen, want in Brugge zullen ze ook met argusogen het dossier van Loïs Openda in de gaten houden. Hun ex-spits draaide met 21 goals in de Ligue 1 een geweldig eerste seizoen bij RC Lens en is daardoor zeer gegeerd. Hij zou al een persoonlijk akkoord hebben met RB Leipzig, maar de Duitse topclub zag wel een eerste bod van 30 miljoen euro geweigerd worden.

Het Nieuwsblad weet dat het boerenjaar van Openda Club al langs de kassa heeft doen passeren. Lens betaalde vorige zomer 10 miljoen euro om de 23-jarige bij Blauw-Zwart weg te plukken, maar dat mocht intussen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen incasseren. En het bedrag kan bij een transfer nog oplopen, want Club bedong ook een doorverkooppercentage.

LEES OOK: 'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Nog eens minstens 2,5 miljoen

Als Lens Openda zou verkopen, zou 12,5 procent daarvan naar Club terugvloeien. Bij een transfer ter waarde van 30 miljoen euro, zouden ze in Brugge zo nog eens 2,5 miljoen opstrijken. En ongetwijfeld zal dat bedrag in werkelijkheid nog hoger liggen, want Lens wil een veel hoger bedrag dan wat Leipzig tot dusver bood. De Brugse kassa kan dus snel rinkelen.

Heeft Club goed onderhandeld voor Openda?

Meest recent

Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

33
33
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

16
16
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

61
61
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

46
46
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

67
67
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

54
54
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

87
87
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

64
64
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

258
258
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

76
76
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

33
33
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

237
237
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

368
368
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

686
686
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

81
81
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

132
132
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

134
134
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

854
854
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

433
433
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

403
403
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

187
187
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

469
469
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

300
300
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1337
1337

Meer sportnieuws