'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

door
'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

Club Brugge zal het komend seizoen voor de eerste keer in jaren moeten stellen zonder de vetpotten van de Champions League, want na de teleurstellende vierde plaats moeten ze straks aan de bak in de voorrondes van de Conference League. Daardoor zal Vincent Mannaert ook met beperktere middelen de transfermarkt op moeten trekken en om die aan te vullen zal Club moeten hopen op enkele meevallers.


Er zou weleens snel zo'n meevaller aan kunnen komen, want in Brugge zullen ze ook met argusogen het dossier van Loïs Openda in de gaten houden. Hun ex-spits draaide met 21 goals in de Ligue 1 een geweldig eerste seizoen bij RC Lens en is daardoor zeer gegeerd. Hij zou al een persoonlijk akkoord hebben met RB Leipzig, maar de Duitse topclub zag wel een eerste bod van 30 miljoen euro geweigerd worden.

Het Nieuwsblad weet dat het boerenjaar van Openda Club al langs de kassa heeft doen passeren. Lens betaalde vorige zomer 10 miljoen euro om de 23-jarige bij Blauw-Zwart weg te plukken, maar dat mocht intussen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen incasseren. En het bedrag kan bij een transfer nog oplopen, want Club bedong ook een doorverkooppercentage.

LEES OOK: 'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Nog eens minstens 2,5 miljoen

Als Lens Openda zou verkopen, zou 12,5 procent daarvan naar Club terugvloeien. Bij een transfer ter waarde van 30 miljoen euro, zouden ze in Brugge zo nog eens 2,5 miljoen opstrijken. En ongetwijfeld zal dat bedrag in werkelijkheid nog hoger liggen, want Lens wil een veel hoger bedrag dan wat Leipzig tot dusver bood. De Brugse kassa kan dus snel rinkelen.

Heeft Club goed onderhandeld voor Openda?

Meest recent

Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

9
9
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

14
14
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

59
59
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

39
39
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

121
121
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

26
26
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

244
244
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

53
53
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

33
33
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

106
106
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

132
132
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

89
89
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

65
65
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

268
268
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

70
70
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

102
102
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

157
157
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

60
60
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

222
222
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

244
244
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

53
53
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

147
147
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

62
62
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

218
218
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

401
401

Meer sportnieuws