'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

1095 stemmen
'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

Club Brugge zal het komend seizoen voor de eerste keer in jaren moeten stellen zonder de vetpotten van de Champions League, want na de teleurstellende vierde plaats moeten ze straks aan de bak in de voorrondes van de Conference League. Daardoor zal Vincent Mannaert ook met beperktere middelen de transfermarkt op moeten trekken en om die aan te vullen zal Club moeten hopen op enkele meevallers.


Er zou weleens snel zo'n meevaller aan kunnen komen, want in Brugge zullen ze ook met argusogen het dossier van Loïs Openda in de gaten houden. Hun ex-spits draaide met 21 goals in de Ligue 1 een geweldig eerste seizoen bij RC Lens en is daardoor zeer gegeerd. Hij zou al een persoonlijk akkoord hebben met RB Leipzig, maar de Duitse topclub zag wel een eerste bod van 30 miljoen euro geweigerd worden.

Het Nieuwsblad weet dat het boerenjaar van Openda Club al langs de kassa heeft doen passeren. Lens betaalde vorige zomer 10 miljoen euro om de 23-jarige bij Blauw-Zwart weg te plukken, maar dat mocht intussen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen incasseren. En het bedrag kan bij een transfer nog oplopen, want Club bedong ook een doorverkooppercentage.

LEES OOK: Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Nog eens minstens 2,5 miljoen

Als Lens Openda zou verkopen, zou 12,5 procent daarvan naar Club terugvloeien. Bij een transfer ter waarde van 30 miljoen euro, zouden ze in Brugge zo nog eens 2,5 miljoen opstrijken. En ongetwijfeld zal dat bedrag in werkelijkheid nog hoger liggen, want Lens wil een veel hoger bedrag dan wat Leipzig tot dusver bood. De Brugse kassa kan dus snel rinkelen.

Heeft Club goed onderhandeld voor Openda?

Meest recent

'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

43
43
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

45
45
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

615
615
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

176
176
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

254
254
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

392
392
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

91
91
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

402
402
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

85
85
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

29
29
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

213
213
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

237
237
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

215
215
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

556
556
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

159
159
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

186
186
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

199
199
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

269
269
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

366
366
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

203
203
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

483
483
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

200
200
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

139
139
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

618
618
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

269
269

Meer sportnieuws