'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

door
'Club Brugge passeert onverhoopt opnieuw langs de kassa'

Club Brugge zal het komend seizoen voor de eerste keer in jaren moeten stellen zonder de vetpotten van de Champions League, want na de teleurstellende vierde plaats moeten ze straks aan de bak in de voorrondes van de Conference League. Daardoor zal Vincent Mannaert ook met beperktere middelen de transfermarkt op moeten trekken en om die aan te vullen zal Club moeten hopen op enkele meevallers.


Er zou weleens snel zo'n meevaller aan kunnen komen, want in Brugge zullen ze ook met argusogen het dossier van Loïs Openda in de gaten houden. Hun ex-spits draaide met 21 goals in de Ligue 1 een geweldig eerste seizoen bij RC Lens en is daardoor zeer gegeerd. Hij zou al een persoonlijk akkoord hebben met RB Leipzig, maar de Duitse topclub zag wel een eerste bod van 30 miljoen euro geweigerd worden.

Het Nieuwsblad weet dat het boerenjaar van Openda Club al langs de kassa heeft doen passeren. Lens betaalde vorige zomer 10 miljoen euro om de 23-jarige bij Blauw-Zwart weg te plukken, maar dat mocht intussen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen incasseren. En het bedrag kan bij een transfer nog oplopen, want Club bedong ook een doorverkooppercentage.

LEES OOK: 'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Nog eens minstens 2,5 miljoen

Als Lens Openda zou verkopen, zou 12,5 procent daarvan naar Club terugvloeien. Bij een transfer ter waarde van 30 miljoen euro, zouden ze in Brugge zo nog eens 2,5 miljoen opstrijken. En ongetwijfeld zal dat bedrag in werkelijkheid nog hoger liggen, want Lens wil een veel hoger bedrag dan wat Leipzig tot dusver bood. De Brugse kassa kan dus snel rinkelen.

Heeft Club goed onderhandeld voor Openda?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

80
80
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

34
34
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

231
231
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

90
90
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

194
194
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

129
129
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

147
147
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

347
347
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

232
232
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

120
120
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

272
272
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

61
61
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

149
149
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

335
335
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

552
552

Meer sportnieuws