KV Mechelen ziet ervaren pion wellicht vertrekken

door
KV Mechelen ziet ervaren pion wellicht vertrekken

Voor KV Mechelen was het seizoen 2022/23 er één met hoogtes en laagtes. Het haalde wel knap de finale van de Croky Cup, waarin Antwerp wel een maatje te groot bleek. In de Jupiler Pro League draaide het echter een zeer grijs seizoen en dus zal de club het in de zomer over een andere boeg gooien. Een aantal pionnen mogen vertrekken.


Lucas Bijker kreeg al te horen dat zijn aflopende contract niet verlengd wordt en hij is niet de enige ervaren oudgediende die andere oorden zal opzoeken. Onze redactie vernam dat ook Yannick Thoelen Malinwa kan gaan verlaten. De 32-jarige doelman heeft nog een contract tot 2025, maar fungeerde de voorbije seizoenen als doublure van Gaëtan Coucke en kwam daardoor slechts zestien keer in actie op twee jaar tijd.

Ondanks die beperkte speeltijd is er wel de nodige interesse uit Turkije. Met name Konyaspor en Kocaelispor zien zijn komst wel zitten. Die eerste club eindigde dit seizoen als achtste in de Süper Lig, terwijl Kocaelispor de titel in derde klasse veroverde en volgend seizoen dus terugkeert op het tweede niveau. De twee clubs namen al contact op met KV Mechelen.

LEES OOK: 'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Eerste avontuur in het buitenland

Voor Thoelen kan het een eerste avontuur in het buitenland worden, nadat hij de voorbije jaren een atypisch parcours in België aflegde. Hij debuteerde bij Geel en belandde zo in 2008 een eerste keer bij KVM, maar kon toen niet doorbreken. Bij Lommel wist hij zich wel in de kijker te spelen en hij versierde zowaar een transfer naar AA Gent, dat in 2015 net de titel veroverd had. Hij bleef vier jaar bij de Buffalo's alvorens in 2019 Achter de Kazerne terug te keren.

Zou dat een mooie transfer zijn voor Thoelen?

Meest recent

Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

1
1
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

79
79
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

58
58
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

313
313
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

61
61
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

124
124
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

81
81
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

119
119
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

175
175
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

234
234
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

109
109
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

42
42
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

62
62
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

302
302
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

66
66
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

367
367
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

303
303
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

82
82
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

248
248
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

431
431
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

151
151
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

340
340
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

314
314
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

173
173

Meer sportnieuws