KV Mechelen ziet ervaren pion wellicht vertrekken

door
KV Mechelen ziet ervaren pion wellicht vertrekken

Voor KV Mechelen was het seizoen 2022/23 er één met hoogtes en laagtes. Het haalde wel knap de finale van de Croky Cup, waarin Antwerp wel een maatje te groot bleek. In de Jupiler Pro League draaide het echter een zeer grijs seizoen en dus zal de club het in de zomer over een andere boeg gooien. Een aantal pionnen mogen vertrekken.


Lucas Bijker kreeg al te horen dat zijn aflopende contract niet verlengd wordt en hij is niet de enige ervaren oudgediende die andere oorden zal opzoeken. Onze redactie vernam dat ook Yannick Thoelen Malinwa kan gaan verlaten. De 32-jarige doelman heeft nog een contract tot 2025, maar fungeerde de voorbije seizoenen als doublure van Gaëtan Coucke en kwam daardoor slechts zestien keer in actie op twee jaar tijd.

Ondanks die beperkte speeltijd is er wel de nodige interesse uit Turkije. Met name Konyaspor en Kocaelispor zien zijn komst wel zitten. Die eerste club eindigde dit seizoen als achtste in de Süper Lig, terwijl Kocaelispor de titel in derde klasse veroverde en volgend seizoen dus terugkeert op het tweede niveau. De twee clubs namen al contact op met KV Mechelen.

LEES OOK: Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Eerste avontuur in het buitenland

Voor Thoelen kan het een eerste avontuur in het buitenland worden, nadat hij de voorbije jaren een atypisch parcours in België aflegde. Hij debuteerde bij Geel en belandde zo in 2008 een eerste keer bij KVM, maar kon toen niet doorbreken. Bij Lommel wist hij zich wel in de kijker te spelen en hij versierde zowaar een transfer naar AA Gent, dat in 2015 net de titel veroverd had. Hij bleef vier jaar bij de Buffalo's alvorens in 2019 Achter de Kazerne terug te keren.

Zou dat een mooie transfer zijn voor Thoelen?

Meest recent

Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

12
12
'Overmars onthult plan: Antwerp verleidt sterkhouder'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

58
58
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

625
625
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

298
298
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

291
291
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

98
98
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

147
147
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

241
241
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

239
239
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

88
88
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

160
160
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

266
266
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

254
254
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

457
457
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

453
453
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

285
285
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

232
232
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

516
516
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

412
412
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

109
109
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

195
195
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

315
315
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

155
155

Meer sportnieuws