Super League op losse schroeven: Juventus houdt ermee op

door
Super League op losse schroeven: Juventus houdt ermee op

Het bleef de laatste tijd stil rond de mogelijke oprichting van een Super League met de grootste Europese clubs, maar op de achtergrond bleef het project wel degelijk draaien. Nu lijkt het echter helemaal op losse schroeven te staan, want van de drie laatst overgebleven clubs haakt er nu toch eentje alsnog af.


Het begon allemaal in april 2021, toen de oprichting van de Super League plots aangekondigd werd. Aan de doopvont stonden twaalf grootmachten uit Engeland, Spanje en Italië, maar amper twee dagen later bleven daar amper drie clubs van over. De negen andere clubs trokken zich allemaal snel terug na verpletterende protesten van supporters, spelers en vrijwel iedereen die op één of andere manier bij de voetbalwereld betrokken is.

Enkel FC Barcelona, Real Madrid en Juventus bleven volharden en maakten zich sterk dat de competitie er alsnog zou komen. Maar dat zal nu zonder Juve zijn, want de Italiaanse topclub heeft bevestigd dat ze uit het project stapt. In Turijn was het vooral Andrea Agnelli die zijn schouders onder de Super League zette, maar hij moest onlangs opstappen naar aanleiding van het Prisma-schandaal, dat Juventus ook tien punten aftrek in de Serie A opleverde.

LEES OOK: Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Dreigementen van UEFA?

Het nieuwe bestuur wil niet meer met de Super League verder en liet dat ook aan Barça en Real weten. De Spaanse pers oppert dat de Italianen zich terugtrekken onder druk van de UEFA. Het Prisma-schandaal kan Juventus immers ook in Europa een straf opleveren en volgens AS hoopt de club die te beperken door zich uit de Super League terug te trekken. Dat wordt bij Juventus wel ontkend.

Denk je dat de Super League er nu nog komt?

Meest recent

Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

29
29
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

126
126
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

144
144
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

277
277
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

229
229
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

496
496
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

488
488
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

317
317
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

98
98
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

41
41
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

310
310
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

353
353
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

44
44
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

801
801
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

158
158
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

523
523
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

275
275
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

131
131
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

863
863
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

196
196
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

302
302
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

213
213
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

188
188
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

464
464

Meer sportnieuws