Super League op losse schroeven: Juventus houdt ermee op

144 stemmen
Super League op losse schroeven: Juventus houdt ermee op

Het bleef de laatste tijd stil rond de mogelijke oprichting van een Super League met de grootste Europese clubs, maar op de achtergrond bleef het project wel degelijk draaien. Nu lijkt het echter helemaal op losse schroeven te staan, want van de drie laatst overgebleven clubs haakt er nu toch eentje alsnog af.


Het begon allemaal in april 2021, toen de oprichting van de Super League plots aangekondigd werd. Aan de doopvont stonden twaalf grootmachten uit Engeland, Spanje en Italië, maar amper twee dagen later bleven daar amper drie clubs van over. De negen andere clubs trokken zich allemaal snel terug na verpletterende protesten van supporters, spelers en vrijwel iedereen die op één of andere manier bij de voetbalwereld betrokken is.

Enkel FC Barcelona, Real Madrid en Juventus bleven volharden en maakten zich sterk dat de competitie er alsnog zou komen. Maar dat zal nu zonder Juve zijn, want de Italiaanse topclub heeft bevestigd dat ze uit het project stapt. In Turijn was het vooral Andrea Agnelli die zijn schouders onder de Super League zette, maar hij moest onlangs opstappen naar aanleiding van het Prisma-schandaal, dat Juventus ook tien punten aftrek in de Serie A opleverde.

LEES OOK: De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

Dreigementen van UEFA?

Het nieuwe bestuur wil niet meer met de Super League verder en liet dat ook aan Barça en Real weten. De Spaanse pers oppert dat de Italianen zich terugtrekken onder druk van de UEFA. Het Prisma-schandaal kan Juventus immers ook in Europa een straf opleveren en volgens AS hoopt de club die te beperken door zich uit de Super League terug te trekken. Dat wordt bij Juventus wel ontkend.

🚀

Denk je dat de Super League er nu nog komt?

Meest recent

'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

22
22
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

70
70
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

163
163
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

52
52
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

485
485
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

122
122
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

227
227
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

393
393
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

127
127
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

84
84
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

527
527
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

210
210
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

499
499
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

393
393
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

171
171
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

719
719
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

219
219
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

609
609
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

160
160
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

858
858
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

278
278
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1055
1055
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

553
553
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

220
220
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

409
409

Meer sportnieuws