Super League op losse schroeven: Juventus houdt ermee op

door
Super League op losse schroeven: Juventus houdt ermee op

Het bleef de laatste tijd stil rond de mogelijke oprichting van een Super League met de grootste Europese clubs, maar op de achtergrond bleef het project wel degelijk draaien. Nu lijkt het echter helemaal op losse schroeven te staan, want van de drie laatst overgebleven clubs haakt er nu toch eentje alsnog af.


Het begon allemaal in april 2021, toen de oprichting van de Super League plots aangekondigd werd. Aan de doopvont stonden twaalf grootmachten uit Engeland, Spanje en Italië, maar amper twee dagen later bleven daar amper drie clubs van over. De negen andere clubs trokken zich allemaal snel terug na verpletterende protesten van supporters, spelers en vrijwel iedereen die op één of andere manier bij de voetbalwereld betrokken is.

Enkel FC Barcelona, Real Madrid en Juventus bleven volharden en maakten zich sterk dat de competitie er alsnog zou komen. Maar dat zal nu zonder Juve zijn, want de Italiaanse topclub heeft bevestigd dat ze uit het project stapt. In Turijn was het vooral Andrea Agnelli die zijn schouders onder de Super League zette, maar hij moest onlangs opstappen naar aanleiding van het Prisma-schandaal, dat Juventus ook tien punten aftrek in de Serie A opleverde.

Dreigementen van UEFA?

Het nieuwe bestuur wil niet meer met de Super League verder en liet dat ook aan Barça en Real weten. De Spaanse pers oppert dat de Italianen zich terugtrekken onder druk van de UEFA. Het Prisma-schandaal kan Juventus immers ook in Europa een straf opleveren en volgens AS hoopt de club die te beperken door zich uit de Super League terug te trekken. Dat wordt bij Juventus wel ontkend.

Denk je dat de Super League er nu nog komt?

Meest recent

Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

0
0
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

25
25
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

19
19
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

89
89
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

13
13
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

67
67
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

165
165
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

47
47
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

113
113
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

28
28
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

185
185
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

648
648
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

735
735
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

172
172
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

326
326
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

123
123
Hasi out bij Anderlecht? Renard spreekt klare taal

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

127
127
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

346
346
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

386
386
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

115
115
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

114
114
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

145
145
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

258
258
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

194
194

Meer sportnieuws