Club Brugge wil schitteren met gehypte topspits

614
Club Brugge wil schitteren met gehypte topspits

De transfer van Igor Thiago van FK Ludogorets naar Club Brugge wacht momenteel op een officiële bevestiging, maar naast het aantrekken van directe versterkingen, houdt Club Brugge ook nog veelbelovende jonge spitsen in de gaten voor op de lange termijn. Een van die youngsters is Dor Turgeman, de 19-jarige spits van Maccabi Haifa, die op dit moment grote sier maakt met Israël op het Wereldkampioenschap U20. Turgeman heeft de potentie om de beste Israëlische spits ooit te worden, maar hem misschien wel het meest onderscheidt, is zijn hoog straatvoetballer-gehalte.

LEES OOK: 'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Club Brugge mikt op toekomstig goud

Club Brugge verkeert momenteel in een staat van onzekerheid vanwege de recente verkoopintentie van hoofdaandeelhouder Bart Verhaeghe. Het is bovendien nog niet duidelijk of hij de club volledig of gedeeltelijk wil verkopen, en aan welke geïnteresseerde partij. Ondertussen moet Club zich ook voorbereiden op het komende voetbalseizoen en is het vastbesloten om revanche te nemen na de teleurstellende resultaten en prestaties van de afgelopen jaargang. Vincent Mannaert heeft al een eerste aanwinst voor de zomer binnengehaald met Michal Skoras van Lech Poznan, en de deal met Igor Thiago van FK Ludogorets wacht enkel nog op officiële bevestiging.



Met de verwachte komst van Igor Thiago (21) heeft Club Brugge eindelijk hun gewenste targetspits gevonden waar het al sinds vorige zomer wanhopig naar op zoek was. De Braziliaan bezit alle kwaliteiten die Club nodig heeft. Thiago heeft een indrukwekkend atletisch profiel, met een lengte van 1,90 meter, en hij beschikt over een groot scorend vermogen. Wat de spits extra waardevol maakt, is zijn uitstekende fysieke capaciteiten en zijn kwaliteiten om de bal vast te houden, waardoor hij een belangrijk aanspeelpunt kan vormen voor het team. Met zijn lengte vormt hij ook een gevaar in de lucht en wint hij veel duels.

Israëls grootste talent

Er wordt van Igor Thiago verwacht om een directe impact te maken, maar Club Brugge houdt ook veelbelovende youngsters in de gaten voor de lange termijn. Een van die veelbelovende spitsen is de 17-jarige goalgetter Milos Lukovic van IMT Belgrado en daarnaast toont Club Brugge ook interesse in Dor David Turgeman van Maccabi Haifa, die wordt beschouwd als een van de meest veelbelovende spitsen in Israël. Turgeman kreeg afgelopen seizoen niet veel speeltijd bij Maccabi Haifa (315 minuten), voornamelijk vanwege de aanwezigheid van de ervaren spits Eran Zahavi (35), een Israëlische legende die al 148 doelpunten heeft gescoord in 197 wedstrijden voor de club.

Koning David

Dor David Turgeman maakt momenteel grote sier op het Wereldkampioenschap U20, waar hij al twee doelpunten heeft gescoord. Zijn belangrijkste doelpunt kwam deze week in de kwartfinale tegen de grote favoriet Brazilië. In de verlenging van deze cruciale wedstrijd dribbelde Turgeman voorbij zijn tegenstanders Jean Pedroso en Douglas Mendes, om vervolgens in de 108e minuut de winnende goal (3-2) voorbij doelman Kaique in het net te schieten. In Israël wordt er sindsdien gesproken over 'de nieuwe Koning David' en over het belangrijkste doelpunt in het Hebreeuwse voetbal. Door zijn goal staat Israël nu in de halve finale van het Wereldkampioenschap U20, die donderdag gespeeld wordt.

Straatvoetballer-gehalte

Dor Turgeman is een vooraanstaande speler op het Wereldkampioenschap U20 en daardoor heeft hij reeds de interesse gewekt van clubs als Club Brugge en Benfica. De 19-jarige is een veelbelovende spits die uitblinkt in snelheid, techniek en lengte, en hij is bovendien ook groot met een lengte van 1 meter 86. Hoewel Turgeman meestal als centrale spits speelt, heeft hij een veelzijdigheid die hem in staat stelt om ook als valse nummer negen of op de flanken te spelen. Wat Turgeman nog het meest onderscheidt, is zijn straatvoetballer-gehalte. Hij is een ware showman die graag trucjes uithaalt op het veld, zelfs tijdens grote en belangrijke wedstrijden. “Hij is precies zo’n showman op straat die alle soorten gekke dingen met een bal kan uithalen’, zei zijn makelaar Idan Ben Abou onlangs over zijn cliënt in de Israëlische pers. Maar bovenal is Dor Turgeman een enorm groot talent. Een bestuurslid van Maccabi Tel Aviv zei dat de jonge spits een enorme carrière kan maken, en daar gaat makelaar Ben Abou natuurlijk graag mee akkoord. “Er is geen spits met zijn kwaliteiten in Israël. Ik denk dat hij de beste spitsen zal overstijgen die wij hier gehad hebben en dat hij een grote carrière zal maken in Europa.” Het contract van Turgeman loopt volgend seizoen af, waardoor Club Brugge dus een echt koopje zou kunnen realiseren.

Club moet Turgeman halen

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

50
50
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

50
50
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

133
133
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

291
291
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

271
271
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

181
181
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

313
313
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

992
992

Meer sportnieuws