Club Brugge wil schitteren met gehypte topspits

614
Club Brugge wil schitteren met gehypte topspits

De transfer van Igor Thiago van FK Ludogorets naar Club Brugge wacht momenteel op een officiële bevestiging, maar naast het aantrekken van directe versterkingen, houdt Club Brugge ook nog veelbelovende jonge spitsen in de gaten voor op de lange termijn. Een van die youngsters is Dor Turgeman, de 19-jarige spits van Maccabi Haifa, die op dit moment grote sier maakt met Israël op het Wereldkampioenschap U20. Turgeman heeft de potentie om de beste Israëlische spits ooit te worden, maar hem misschien wel het meest onderscheidt, is zijn hoog straatvoetballer-gehalte.

LEES OOK: 'Club Brugge wil af van jeugdproduct en zoekt oplossing'

Club Brugge mikt op toekomstig goud

Club Brugge verkeert momenteel in een staat van onzekerheid vanwege de recente verkoopintentie van hoofdaandeelhouder Bart Verhaeghe. Het is bovendien nog niet duidelijk of hij de club volledig of gedeeltelijk wil verkopen, en aan welke geïnteresseerde partij. Ondertussen moet Club zich ook voorbereiden op het komende voetbalseizoen en is het vastbesloten om revanche te nemen na de teleurstellende resultaten en prestaties van de afgelopen jaargang. Vincent Mannaert heeft al een eerste aanwinst voor de zomer binnengehaald met Michal Skoras van Lech Poznan, en de deal met Igor Thiago van FK Ludogorets wacht enkel nog op officiële bevestiging.



Met de verwachte komst van Igor Thiago (21) heeft Club Brugge eindelijk hun gewenste targetspits gevonden waar het al sinds vorige zomer wanhopig naar op zoek was. De Braziliaan bezit alle kwaliteiten die Club nodig heeft. Thiago heeft een indrukwekkend atletisch profiel, met een lengte van 1,90 meter, en hij beschikt over een groot scorend vermogen. Wat de spits extra waardevol maakt, is zijn uitstekende fysieke capaciteiten en zijn kwaliteiten om de bal vast te houden, waardoor hij een belangrijk aanspeelpunt kan vormen voor het team. Met zijn lengte vormt hij ook een gevaar in de lucht en wint hij veel duels.

Israëls grootste talent

Er wordt van Igor Thiago verwacht om een directe impact te maken, maar Club Brugge houdt ook veelbelovende youngsters in de gaten voor de lange termijn. Een van die veelbelovende spitsen is de 17-jarige goalgetter Milos Lukovic van IMT Belgrado en daarnaast toont Club Brugge ook interesse in Dor David Turgeman van Maccabi Haifa, die wordt beschouwd als een van de meest veelbelovende spitsen in Israël. Turgeman kreeg afgelopen seizoen niet veel speeltijd bij Maccabi Haifa (315 minuten), voornamelijk vanwege de aanwezigheid van de ervaren spits Eran Zahavi (35), een Israëlische legende die al 148 doelpunten heeft gescoord in 197 wedstrijden voor de club.

Koning David

Dor David Turgeman maakt momenteel grote sier op het Wereldkampioenschap U20, waar hij al twee doelpunten heeft gescoord. Zijn belangrijkste doelpunt kwam deze week in de kwartfinale tegen de grote favoriet Brazilië. In de verlenging van deze cruciale wedstrijd dribbelde Turgeman voorbij zijn tegenstanders Jean Pedroso en Douglas Mendes, om vervolgens in de 108e minuut de winnende goal (3-2) voorbij doelman Kaique in het net te schieten. In Israël wordt er sindsdien gesproken over 'de nieuwe Koning David' en over het belangrijkste doelpunt in het Hebreeuwse voetbal. Door zijn goal staat Israël nu in de halve finale van het Wereldkampioenschap U20, die donderdag gespeeld wordt.

Straatvoetballer-gehalte

Dor Turgeman is een vooraanstaande speler op het Wereldkampioenschap U20 en daardoor heeft hij reeds de interesse gewekt van clubs als Club Brugge en Benfica. De 19-jarige is een veelbelovende spits die uitblinkt in snelheid, techniek en lengte, en hij is bovendien ook groot met een lengte van 1 meter 86. Hoewel Turgeman meestal als centrale spits speelt, heeft hij een veelzijdigheid die hem in staat stelt om ook als valse nummer negen of op de flanken te spelen. Wat Turgeman nog het meest onderscheidt, is zijn straatvoetballer-gehalte. Hij is een ware showman die graag trucjes uithaalt op het veld, zelfs tijdens grote en belangrijke wedstrijden. “Hij is precies zo’n showman op straat die alle soorten gekke dingen met een bal kan uithalen’, zei zijn makelaar Idan Ben Abou onlangs over zijn cliënt in de Israëlische pers. Maar bovenal is Dor Turgeman een enorm groot talent. Een bestuurslid van Maccabi Tel Aviv zei dat de jonge spits een enorme carrière kan maken, en daar gaat makelaar Ben Abou natuurlijk graag mee akkoord. “Er is geen spits met zijn kwaliteiten in Israël. Ik denk dat hij de beste spitsen zal overstijgen die wij hier gehad hebben en dat hij een grote carrière zal maken in Europa.” Het contract van Turgeman loopt volgend seizoen af, waardoor Club Brugge dus een echt koopje zou kunnen realiseren.

Club moet Turgeman halen

Meest recent

'Club Brugge wil af van jeugdproduct en zoekt oplossing'

Club Brugge gaat Mike Wisdom weghalen bij Bayern München en nadien is het transferhuiswerk aan ...

33
33
Jackpot voor Anderlecht met bijna 70 miljoen euro

RSC Anderlecht is bezig aan een opvallende zomermercato. De aanwinsten lijken een stuk beter te zijn ...

195
195
Verhuurde spelers: twee spelers schitteren meteen met goals

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

55
55
Vreemde situatie bij Antwerp: "Kan hem niet begrijpen"

Met een overwachte 7 op 9 kan Antwerp FC dik tevreden zijn over de start van het seizoen tot dusver. ...

125
125
Nieuwe voetbaltempel Club: Madou dropt cruciaal nieuws

Een zestal buurtbewoners probeert via een cassatie-beroep nog stokken in de wielen te steken. Maar ...

521
521
'Bestuur heeft genoeg gezien: Anderlecht-exit na 66 duels'

RSC Anderlecht liet Nathan-Dylan Saliba naar Villarreal CF vertrekken en staat ook op punt afscheid ...

509
509
Allegri open en eerlijk: zo denkt Napoli-coach écht over De Bruyne

Met een doelpunt en assist is Kevin De Bruyne sterk aan het seizoen begonnen in de Serie A. De ...

209
209
‘Kompany gooit nieuwe Club-aanwinst van de campus’

Club Brugge staat op het punt om vijf miljoen euro neer te tellen voor een amper zeventienjarig ...

629
629
'KRC Genk grijpt in: extra topaanwinst, vier vertrekkers'

Met 4 op 9 is de seizoensstart van KRC Genk vooralsnog niet denderend, zeker niet gezien de manier ...

632
632
'Club Brugge pakt uit: achtste zomeraanwinst gearriveerd'

Binnen een dikke week sluit de zomermercato zijn deuren, heel wat ploegen willen vlak voor de ...

393
393
'Transferbom in Premier League: City legt monsterbod neer'

Manchester City zou op punt staan om een slordige 100 miljoen euro neer te tellen voor Ayyoub ...

110
110
'Contract van drie jaar: Anderlecht heeft transferdeal beet'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

632
632
CL: Azerische debutant, Celtic stort volledig in

De komende dagen worden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

264
264
'Westerlo slaat volgende transferslag in Ligue 1'

Het stormt dezer dagen in de stille Kempen, want Westerlo heeft zijn start dit seizoen helemaal ...

35
35
'La Louvière ziet smaakmaker nog vertrekken'

Vorig seizoen was La Louvière de verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. De Wolven ...

51
51
'Fofana hakt cruciale knoop over transfer door'

In de laatste dagen van de transferperiode zullen enkele Rode Duivels nog een transfer gaan maken. ...

66
66
Kassa rinkelt: Anderlecht is Saliba definitief kwijt

Anderlecht wil donderdag tegen Kairat de poort naar de Europa League helemaal openbreken. Daarvoor ...

377
377
'Barça hakt knoop definitief door over Tresoldi'

Club Brugge is zijn seizoen tot dusver uitstekend begonnen en pronkt na drie speeldagen nog steeds ...

418
418
KV Mechelen neemt definitief afscheid van toptalent

KV Mechelen heeft met een één op negen niet de start genomen waar het dit seizoen op ...

97
97
'Anderlecht zit in de wachtkamer voor Bentayeb'

Donderdag is D-Day voor de Belgische clubs in Europa. Anderlech, STVV en AA Gent proberen dan hun ...

530
530
'Antwerp ziet transferaanbieding geweigerd'

Antwerp is sinds de overname door Wouter Vandenhaute en consoorten al behoorlijk actief geweest op ...

180
180
Kerkhofs en Verheye pakken goud met 'stinkend' goede zet

Sam Kerkhofs en Rik Verheye hebben bij Sporting Hasselt ondertussen gezelschap gekregen van niemand ...

122
122
Union SG pakt groots uit met nieuwe investering

Union SG is in vijf jaar tijd énorm gegroeid als club. Financieel zijn ze door hun ...

273
273
Na Huerta en Saliba: wat met vier andere Renard-transfers?

Met Cesar Huerta (Pumas) en Nathan Saliba (Villarreal) vertrekken er alweer twee spelers die door ...

631
631
Schalke verpatst Belg, landgenoot lokt Franse interesse

Schalke 04 heeft een uitgaande transfer afgerond. Ze hebben een Belg laten vertrekken naar ...

28
28

Meer sportnieuws