Club Brugge wil schitteren met gehypte topspits

door
Club Brugge wil schitteren met gehypte topspits

De transfer van Igor Thiago van FK Ludogorets naar Club Brugge wacht momenteel op een officiële bevestiging, maar naast het aantrekken van directe versterkingen, houdt Club Brugge ook nog veelbelovende jonge spitsen in de gaten voor op de lange termijn. Een van die youngsters is Dor Turgeman, de 19-jarige spits van Maccabi Haifa, die op dit moment grote sier maakt met Israël op het Wereldkampioenschap U20. Turgeman heeft de potentie om de beste Israëlische spits ooit te worden, maar hem misschien wel het meest onderscheidt, is zijn hoog straatvoetballer-gehalte.

LEES OOK: 'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Club Brugge mikt op toekomstig goud

Club Brugge verkeert momenteel in een staat van onzekerheid vanwege de recente verkoopintentie van hoofdaandeelhouder Bart Verhaeghe. Het is bovendien nog niet duidelijk of hij de club volledig of gedeeltelijk wil verkopen, en aan welke geïnteresseerde partij. Ondertussen moet Club zich ook voorbereiden op het komende voetbalseizoen en is het vastbesloten om revanche te nemen na de teleurstellende resultaten en prestaties van de afgelopen jaargang. Vincent Mannaert heeft al een eerste aanwinst voor de zomer binnengehaald met Michal Skoras van Lech Poznan, en de deal met Igor Thiago van FK Ludogorets wacht enkel nog op officiële bevestiging.



Met de verwachte komst van Igor Thiago (21) heeft Club Brugge eindelijk hun gewenste targetspits gevonden waar het al sinds vorige zomer wanhopig naar op zoek was. De Braziliaan bezit alle kwaliteiten die Club nodig heeft. Thiago heeft een indrukwekkend atletisch profiel, met een lengte van 1,90 meter, en hij beschikt over een groot scorend vermogen. Wat de spits extra waardevol maakt, is zijn uitstekende fysieke capaciteiten en zijn kwaliteiten om de bal vast te houden, waardoor hij een belangrijk aanspeelpunt kan vormen voor het team. Met zijn lengte vormt hij ook een gevaar in de lucht en wint hij veel duels.

Israëls grootste talent

Er wordt van Igor Thiago verwacht om een directe impact te maken, maar Club Brugge houdt ook veelbelovende youngsters in de gaten voor de lange termijn. Een van die veelbelovende spitsen is de 17-jarige goalgetter Milos Lukovic van IMT Belgrado en daarnaast toont Club Brugge ook interesse in Dor David Turgeman van Maccabi Haifa, die wordt beschouwd als een van de meest veelbelovende spitsen in Israël. Turgeman kreeg afgelopen seizoen niet veel speeltijd bij Maccabi Haifa (315 minuten), voornamelijk vanwege de aanwezigheid van de ervaren spits Eran Zahavi (35), een Israëlische legende die al 148 doelpunten heeft gescoord in 197 wedstrijden voor de club.

Koning David

Dor David Turgeman maakt momenteel grote sier op het Wereldkampioenschap U20, waar hij al twee doelpunten heeft gescoord. Zijn belangrijkste doelpunt kwam deze week in de kwartfinale tegen de grote favoriet Brazilië. In de verlenging van deze cruciale wedstrijd dribbelde Turgeman voorbij zijn tegenstanders Jean Pedroso en Douglas Mendes, om vervolgens in de 108e minuut de winnende goal (3-2) voorbij doelman Kaique in het net te schieten. In Israël wordt er sindsdien gesproken over 'de nieuwe Koning David' en over het belangrijkste doelpunt in het Hebreeuwse voetbal. Door zijn goal staat Israël nu in de halve finale van het Wereldkampioenschap U20, die donderdag gespeeld wordt.

Straatvoetballer-gehalte

Dor Turgeman is een vooraanstaande speler op het Wereldkampioenschap U20 en daardoor heeft hij reeds de interesse gewekt van clubs als Club Brugge en Benfica. De 19-jarige is een veelbelovende spits die uitblinkt in snelheid, techniek en lengte, en hij is bovendien ook groot met een lengte van 1 meter 86. Hoewel Turgeman meestal als centrale spits speelt, heeft hij een veelzijdigheid die hem in staat stelt om ook als valse nummer negen of op de flanken te spelen. Wat Turgeman nog het meest onderscheidt, is zijn straatvoetballer-gehalte. Hij is een ware showman die graag trucjes uithaalt op het veld, zelfs tijdens grote en belangrijke wedstrijden. “Hij is precies zo’n showman op straat die alle soorten gekke dingen met een bal kan uithalen’, zei zijn makelaar Idan Ben Abou onlangs over zijn cliënt in de Israëlische pers. Maar bovenal is Dor Turgeman een enorm groot talent. Een bestuurslid van Maccabi Tel Aviv zei dat de jonge spits een enorme carrière kan maken, en daar gaat makelaar Ben Abou natuurlijk graag mee akkoord. “Er is geen spits met zijn kwaliteiten in Israël. Ik denk dat hij de beste spitsen zal overstijgen die wij hier gehad hebben en dat hij een grote carrière zal maken in Europa.” Het contract van Turgeman loopt volgend seizoen af, waardoor Club Brugge dus een echt koopje zou kunnen realiseren.

Club moet Turgeman halen

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

110
110
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

13
13
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

25
25
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

43
43
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

19
19
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

121
121
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

46
46
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

950
950
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

51
51
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

442
442
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

134
134
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

714
714
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

446
446
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

866
866
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

622
622
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

132
132
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

366
366
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

103
103

Meer sportnieuws