Club Brugge wil schitteren met gehypte topspits

614
Club Brugge wil schitteren met gehypte topspits

De transfer van Igor Thiago van FK Ludogorets naar Club Brugge wacht momenteel op een officiële bevestiging, maar naast het aantrekken van directe versterkingen, houdt Club Brugge ook nog veelbelovende jonge spitsen in de gaten voor op de lange termijn. Een van die youngsters is Dor Turgeman, de 19-jarige spits van Maccabi Haifa, die op dit moment grote sier maakt met Israël op het Wereldkampioenschap U20. Turgeman heeft de potentie om de beste Israëlische spits ooit te worden, maar hem misschien wel het meest onderscheidt, is zijn hoog straatvoetballer-gehalte.

LEES OOK: Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge mikt op toekomstig goud

Club Brugge verkeert momenteel in een staat van onzekerheid vanwege de recente verkoopintentie van hoofdaandeelhouder Bart Verhaeghe. Het is bovendien nog niet duidelijk of hij de club volledig of gedeeltelijk wil verkopen, en aan welke geïnteresseerde partij. Ondertussen moet Club zich ook voorbereiden op het komende voetbalseizoen en is het vastbesloten om revanche te nemen na de teleurstellende resultaten en prestaties van de afgelopen jaargang. Vincent Mannaert heeft al een eerste aanwinst voor de zomer binnengehaald met Michal Skoras van Lech Poznan, en de deal met Igor Thiago van FK Ludogorets wacht enkel nog op officiële bevestiging.



Met de verwachte komst van Igor Thiago (21) heeft Club Brugge eindelijk hun gewenste targetspits gevonden waar het al sinds vorige zomer wanhopig naar op zoek was. De Braziliaan bezit alle kwaliteiten die Club nodig heeft. Thiago heeft een indrukwekkend atletisch profiel, met een lengte van 1,90 meter, en hij beschikt over een groot scorend vermogen. Wat de spits extra waardevol maakt, is zijn uitstekende fysieke capaciteiten en zijn kwaliteiten om de bal vast te houden, waardoor hij een belangrijk aanspeelpunt kan vormen voor het team. Met zijn lengte vormt hij ook een gevaar in de lucht en wint hij veel duels.

Israëls grootste talent

Er wordt van Igor Thiago verwacht om een directe impact te maken, maar Club Brugge houdt ook veelbelovende youngsters in de gaten voor de lange termijn. Een van die veelbelovende spitsen is de 17-jarige goalgetter Milos Lukovic van IMT Belgrado en daarnaast toont Club Brugge ook interesse in Dor David Turgeman van Maccabi Haifa, die wordt beschouwd als een van de meest veelbelovende spitsen in Israël. Turgeman kreeg afgelopen seizoen niet veel speeltijd bij Maccabi Haifa (315 minuten), voornamelijk vanwege de aanwezigheid van de ervaren spits Eran Zahavi (35), een Israëlische legende die al 148 doelpunten heeft gescoord in 197 wedstrijden voor de club.

Koning David

Dor David Turgeman maakt momenteel grote sier op het Wereldkampioenschap U20, waar hij al twee doelpunten heeft gescoord. Zijn belangrijkste doelpunt kwam deze week in de kwartfinale tegen de grote favoriet Brazilië. In de verlenging van deze cruciale wedstrijd dribbelde Turgeman voorbij zijn tegenstanders Jean Pedroso en Douglas Mendes, om vervolgens in de 108e minuut de winnende goal (3-2) voorbij doelman Kaique in het net te schieten. In Israël wordt er sindsdien gesproken over 'de nieuwe Koning David' en over het belangrijkste doelpunt in het Hebreeuwse voetbal. Door zijn goal staat Israël nu in de halve finale van het Wereldkampioenschap U20, die donderdag gespeeld wordt.

Straatvoetballer-gehalte

Dor Turgeman is een vooraanstaande speler op het Wereldkampioenschap U20 en daardoor heeft hij reeds de interesse gewekt van clubs als Club Brugge en Benfica. De 19-jarige is een veelbelovende spits die uitblinkt in snelheid, techniek en lengte, en hij is bovendien ook groot met een lengte van 1 meter 86. Hoewel Turgeman meestal als centrale spits speelt, heeft hij een veelzijdigheid die hem in staat stelt om ook als valse nummer negen of op de flanken te spelen. Wat Turgeman nog het meest onderscheidt, is zijn straatvoetballer-gehalte. Hij is een ware showman die graag trucjes uithaalt op het veld, zelfs tijdens grote en belangrijke wedstrijden. “Hij is precies zo’n showman op straat die alle soorten gekke dingen met een bal kan uithalen’, zei zijn makelaar Idan Ben Abou onlangs over zijn cliënt in de Israëlische pers. Maar bovenal is Dor Turgeman een enorm groot talent. Een bestuurslid van Maccabi Tel Aviv zei dat de jonge spits een enorme carrière kan maken, en daar gaat makelaar Ben Abou natuurlijk graag mee akkoord. “Er is geen spits met zijn kwaliteiten in Israël. Ik denk dat hij de beste spitsen zal overstijgen die wij hier gehad hebben en dat hij een grote carrière zal maken in Europa.” Het contract van Turgeman loopt volgend seizoen af, waardoor Club Brugge dus een echt koopje zou kunnen realiseren.

Club moet Turgeman halen

Meest recent

Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

0
0
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

0
0
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

11
11
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

51
51
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

31
31
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

66
66
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

37
37
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

40
40
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

180
180
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

105
105
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

290
290
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

20
20
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

442
442
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

242
242
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

323
323
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

354
354
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

437
437
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

568
568
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

476
476
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

462
462
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

74
74
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

74
74
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

95
95
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

213
213
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

89
89

Meer sportnieuws