Dejaegere kan ultieme revanche nemen bij Anderlecht

1286
Dejaegere kan ultieme revanche nemen bij Anderlecht

Hoewel Brecht Dejaegere een heldenstatus geniet bij Toulouse FC, heeft de club besloten om hem te laten vertrekken. De 32-jarige middenvelder was een cruciale speler op het veld en hij werd op handen gedragen door de supporters. Maar door het strikte datagedreven transferbeleid van Les Violets kon er geen overeenstemming worden bereikt voor een verdere samenwerking. Hij moet nu dus op zoek naar een nieuwe club en misschien ligt zijn toekomst wel in België: Dejaegere wordt alvast gelinkt aan RSC Anderlecht. Deze transfer zou voor Dejaegere een ultieme revanche kunnen zijn op AA Gent, de club waar hij drie jaar geleden met slaande deuren vertrok.

LEES OOK: Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

Gehaald door data, vertrokken door data

Brecht Dejaegere was een atypische transfer voor Toulouse FC, gezien het datagerichte transferbeleid van Les Violets waarbij zelden spelers ouder dan 26 jaar worden aangetrokken. Maar net Dejaegere's specifieke data, zijn vooracties, aanjager-gehalte, en balrecuperaties hoog op het veld, overtuigden Toulouse om hem binnen te halen bijna drie jaar geleden. De ervaren middenvelder maakte direct een sterke indruk in het Stadium Municipal, waar hij vorig jaar als aanvoerder een kampioenschap in de Ligue 2 veroverde. Dit seizoen voegde Dejaegere zelfs de Franse beker toe aan zijn palmares, een prestatie die sinds de Tweede Wereldoorlog alleen werd behaald door spelers zoals Eden Hazard en Thomas Meunier. Dejaegere werd op handen gedragen door het bestuur, de spelers en de supporters van Toulouse FC vanwege zijn onvermoeibare inzet en zijn belangrijke bijdrage op en naast het veld.



Ondanks de heldenstatus van Brecht Dejaegere bij Toulouse FC, heeft het datagedreven beleid van de club besloten om niet verder te gaan met de speler. Les Violets maken gebruik van uitgebreide cijfers en parameters, geïnspireerd door het boek en de film 'Moneyball', en op basis van deze data werd besloten om niet alleen Dejaegere, maar ook andere belangrijke spelers zoals Maxime Dupé, Stijn Spierings en Branco Van den Boomen niet te behouden. Toulouse heeft ervoor gekozen om spelers die aan het einde van hun contract kwamen niet koste wat het kost bij de club te houden. Ze zijn er namelijk van overtuigd dat ze deze spelers kunnen vervangen door nieuwe (goedkopere) krachten die worden aanbevolen op basis van data-analyse. In het geval van Dejaegere bood Toulouse hem één extra contractjaar aan, terwijl de speler zelf liever twee jaar wilde.

Naar de exit gepusht bij AA Gent

Brecht Dejaegere heeft alvast meerdere aanbiedingen ontvangen uit Frankrijk, Turkije en België. Volgens de laatste geruchten zou RSC Anderlecht geïnteresseerd zijn in de komst van de 32-jarige middenvelder, wat hem de kans zou geven om een ultieme revanche te nemen op AA Gent. Dejaegere, als een van de weinige overgebleven spelers die in 2016 de landstitel veroverde met Gent, moest de Buffalo’s drie jaar geleden verlaten op een manier waarmee hij allerminst tevreden was. In de eerste maanden onder coach Jess Thorup kreeg Dejaegere nog speeltijd, maar daarna nam zijn aantal minuten op het veld aanzienlijk af. Uiteindelijk mocht hij zelfs niet meer meespelen in oefenwedstrijden.

“Of je nu bakker of voetballer bent, een mens wil zich geapprecieerd voelen”, zei hij toen in Het Nieuwsblad. “Van bovenaf voelde ik dat vertrouwen niet meer. Het overkwam ook Nana Asare, nochtans een crème van een mens. Renato Neto in het verleden ook.” Ook onder de volgende trainer Laszlo Bölöni kreeg Dejaegere aanvankelijk, althans naar buiten toe, een nieuwe kans, maar al snel belandde hij weer op de bank en zelfs op de tribune. Toen begon het bij hem door te dringen dat dit duidelijk een keuze was die van bovenaf werd gemaakt. Desondanks kreeg Dejaegere nooit enige communicatie van het bestuur, er vonden ook nooit gesprekken plaats met hem, en hekelde hij het flagrante gebrek aan communicatie van bovenaf.



Financiële motieven speelden een rol in de bedenkelijke handelswijze van AA Gent, waarbij ze probeerden Brecht Dejaegere naar een andere club te duwen in plaats van zijn contract uit te betalen. “Als puntje bij paaltje komt, is het voetbal een wereld waar respect moet plaatsmaken voor het realisme van het geld. Het is pure business.” Op het einde van zijn Gentse passage ontving Dejaegere zelfs een aangetekende brief van de club waarin stond dat hij naar de B-kern werd verbannen wegens onsportief gedrag. Maar nauwelijks nadat Dejaegere voor het eerst op training werd verwacht bij de beloften van AA Gent, koos de toenmalige 29-jarige middenvelder ervoor om naar de Franse tweedeklasser Toulouse te vertrekken.

Dejaegere (32) is verre van versleten

Door terug te keren naar België zou Brecht Dejaegere de mogelijkheid hebben om een ultieme revanche te nemen op AA Gent. Op 32-jarige leeftijd is hij verre van versleten, zoals blijkt uit zijn vooraanstaande rol op het middenveld van Toulouse FC afgelopen seizoen. Voormalig TFC-trainer Patrice Garande prees onze landgenoot eerder met grote lof: “Dejaegere is belangrijk, zowel in de kleedkamer als op het veld. Hij zorgt voor diepgang, speelt de bal naar voren en zijn passes zijn altijd goed getimed. Ons team is niet hetzelfde zonder hem. Bovendien is hij ook een heel rustige en serieuze jongen.” Dejaegere voegt ook een grote dosis agressiviteit toe op het veld en hij heeft het vermogen om de ploeg te organiseren.



Brecht Dejaegere vervult de rol van de ultieme verbindingspersoon binnen het team. Hij streeft ernaar om alles op een positieve manier te benaderen en iedereen in de kleedkamer samen te brengen. “Op het veld moet je vrienden zijn en bereid zijn om alles te geven voor elkaar”, verklaarde hij in Het Laatste Nieuws. Naast zijn leiderschap is Dejaegere ook gewoon een uitstekende voetballer met een grote technische vaardigheid en sluwheid. Dejaegere is de aanjager van het team en heeft ook het vermogen om tactisch bij te sturen wanneer dat nodig is. Hij behoudt vandaag de dag nog steeds dezelfde speelstijl die hij eerder liet zien bij KV Kortrijk en AA Gent. Bij Toulouse speelde hij wel altijd in een centrale rol, vaak als nummer acht of tien, terwijl hij bij Gent op verschillende posities werd ingezet.

Dejaegere past bij Anderlecht

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

65
65
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

65
65
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

84
84
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

57
57
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

76
76
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

173
173
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

81
81
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

398
398
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

35
35
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

60
60
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

423
423
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

141
141
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

67
67
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

62
62
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

56
56
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

130
130
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

50
50
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

110
110
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

201
201
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

161
161
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

43
43
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

77
77
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

63
63
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

158
158
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

102
102

Meer sportnieuws