Dejaegere kan ultieme revanche nemen bij Anderlecht

door
Dejaegere kan ultieme revanche nemen bij Anderlecht

Hoewel Brecht Dejaegere een heldenstatus geniet bij Toulouse FC, heeft de club besloten om hem te laten vertrekken. De 32-jarige middenvelder was een cruciale speler op het veld en hij werd op handen gedragen door de supporters. Maar door het strikte datagedreven transferbeleid van Les Violets kon er geen overeenstemming worden bereikt voor een verdere samenwerking. Hij moet nu dus op zoek naar een nieuwe club en misschien ligt zijn toekomst wel in België: Dejaegere wordt alvast gelinkt aan RSC Anderlecht. Deze transfer zou voor Dejaegere een ultieme revanche kunnen zijn op AA Gent, de club waar hij drie jaar geleden met slaande deuren vertrok.

LEES OOK: De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

Gehaald door data, vertrokken door data

Brecht Dejaegere was een atypische transfer voor Toulouse FC, gezien het datagerichte transferbeleid van Les Violets waarbij zelden spelers ouder dan 26 jaar worden aangetrokken. Maar net Dejaegere's specifieke data, zijn vooracties, aanjager-gehalte, en balrecuperaties hoog op het veld, overtuigden Toulouse om hem binnen te halen bijna drie jaar geleden. De ervaren middenvelder maakte direct een sterke indruk in het Stadium Municipal, waar hij vorig jaar als aanvoerder een kampioenschap in de Ligue 2 veroverde. Dit seizoen voegde Dejaegere zelfs de Franse beker toe aan zijn palmares, een prestatie die sinds de Tweede Wereldoorlog alleen werd behaald door spelers zoals Eden Hazard en Thomas Meunier. Dejaegere werd op handen gedragen door het bestuur, de spelers en de supporters van Toulouse FC vanwege zijn onvermoeibare inzet en zijn belangrijke bijdrage op en naast het veld.



Ondanks de heldenstatus van Brecht Dejaegere bij Toulouse FC, heeft het datagedreven beleid van de club besloten om niet verder te gaan met de speler. Les Violets maken gebruik van uitgebreide cijfers en parameters, geïnspireerd door het boek en de film 'Moneyball', en op basis van deze data werd besloten om niet alleen Dejaegere, maar ook andere belangrijke spelers zoals Maxime Dupé, Stijn Spierings en Branco Van den Boomen niet te behouden. Toulouse heeft ervoor gekozen om spelers die aan het einde van hun contract kwamen niet koste wat het kost bij de club te houden. Ze zijn er namelijk van overtuigd dat ze deze spelers kunnen vervangen door nieuwe (goedkopere) krachten die worden aanbevolen op basis van data-analyse. In het geval van Dejaegere bood Toulouse hem één extra contractjaar aan, terwijl de speler zelf liever twee jaar wilde.

Naar de exit gepusht bij AA Gent

Brecht Dejaegere heeft alvast meerdere aanbiedingen ontvangen uit Frankrijk, Turkije en België. Volgens de laatste geruchten zou RSC Anderlecht geïnteresseerd zijn in de komst van de 32-jarige middenvelder, wat hem de kans zou geven om een ultieme revanche te nemen op AA Gent. Dejaegere, als een van de weinige overgebleven spelers die in 2016 de landstitel veroverde met Gent, moest de Buffalo’s drie jaar geleden verlaten op een manier waarmee hij allerminst tevreden was. In de eerste maanden onder coach Jess Thorup kreeg Dejaegere nog speeltijd, maar daarna nam zijn aantal minuten op het veld aanzienlijk af. Uiteindelijk mocht hij zelfs niet meer meespelen in oefenwedstrijden.

“Of je nu bakker of voetballer bent, een mens wil zich geapprecieerd voelen”, zei hij toen in Het Nieuwsblad. “Van bovenaf voelde ik dat vertrouwen niet meer. Het overkwam ook Nana Asare, nochtans een crème van een mens. Renato Neto in het verleden ook.” Ook onder de volgende trainer Laszlo Bölöni kreeg Dejaegere aanvankelijk, althans naar buiten toe, een nieuwe kans, maar al snel belandde hij weer op de bank en zelfs op de tribune. Toen begon het bij hem door te dringen dat dit duidelijk een keuze was die van bovenaf werd gemaakt. Desondanks kreeg Dejaegere nooit enige communicatie van het bestuur, er vonden ook nooit gesprekken plaats met hem, en hekelde hij het flagrante gebrek aan communicatie van bovenaf.



Financiële motieven speelden een rol in de bedenkelijke handelswijze van AA Gent, waarbij ze probeerden Brecht Dejaegere naar een andere club te duwen in plaats van zijn contract uit te betalen. “Als puntje bij paaltje komt, is het voetbal een wereld waar respect moet plaatsmaken voor het realisme van het geld. Het is pure business.” Op het einde van zijn Gentse passage ontving Dejaegere zelfs een aangetekende brief van de club waarin stond dat hij naar de B-kern werd verbannen wegens onsportief gedrag. Maar nauwelijks nadat Dejaegere voor het eerst op training werd verwacht bij de beloften van AA Gent, koos de toenmalige 29-jarige middenvelder ervoor om naar de Franse tweedeklasser Toulouse te vertrekken.

Dejaegere (32) is verre van versleten

Door terug te keren naar België zou Brecht Dejaegere de mogelijkheid hebben om een ultieme revanche te nemen op AA Gent. Op 32-jarige leeftijd is hij verre van versleten, zoals blijkt uit zijn vooraanstaande rol op het middenveld van Toulouse FC afgelopen seizoen. Voormalig TFC-trainer Patrice Garande prees onze landgenoot eerder met grote lof: “Dejaegere is belangrijk, zowel in de kleedkamer als op het veld. Hij zorgt voor diepgang, speelt de bal naar voren en zijn passes zijn altijd goed getimed. Ons team is niet hetzelfde zonder hem. Bovendien is hij ook een heel rustige en serieuze jongen.” Dejaegere voegt ook een grote dosis agressiviteit toe op het veld en hij heeft het vermogen om de ploeg te organiseren.



Brecht Dejaegere vervult de rol van de ultieme verbindingspersoon binnen het team. Hij streeft ernaar om alles op een positieve manier te benaderen en iedereen in de kleedkamer samen te brengen. “Op het veld moet je vrienden zijn en bereid zijn om alles te geven voor elkaar”, verklaarde hij in Het Laatste Nieuws. Naast zijn leiderschap is Dejaegere ook gewoon een uitstekende voetballer met een grote technische vaardigheid en sluwheid. Dejaegere is de aanjager van het team en heeft ook het vermogen om tactisch bij te sturen wanneer dat nodig is. Hij behoudt vandaag de dag nog steeds dezelfde speelstijl die hij eerder liet zien bij KV Kortrijk en AA Gent. Bij Toulouse speelde hij wel altijd in een centrale rol, vaak als nummer acht of tien, terwijl hij bij Gent op verschillende posities werd ingezet.

Dejaegere past bij Anderlecht

Meest recent

'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

67
67
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

31
31
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

53
53
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

71
71
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

84
84
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

98
98
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

57
57
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

88
88
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

53
53
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

158
158
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

123
123
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

152
152
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

297
297
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

154
154
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

98
98
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

346
346
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

214
214
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

598
598
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

125
125
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

544
544
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

420
420
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

531
531
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

229
229
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

159
159

Meer sportnieuws