Dejaegere kan ultieme revanche nemen bij Anderlecht

1286
Dejaegere kan ultieme revanche nemen bij Anderlecht

Hoewel Brecht Dejaegere een heldenstatus geniet bij Toulouse FC, heeft de club besloten om hem te laten vertrekken. De 32-jarige middenvelder was een cruciale speler op het veld en hij werd op handen gedragen door de supporters. Maar door het strikte datagedreven transferbeleid van Les Violets kon er geen overeenstemming worden bereikt voor een verdere samenwerking. Hij moet nu dus op zoek naar een nieuwe club en misschien ligt zijn toekomst wel in België: Dejaegere wordt alvast gelinkt aan RSC Anderlecht. Deze transfer zou voor Dejaegere een ultieme revanche kunnen zijn op AA Gent, de club waar hij drie jaar geleden met slaande deuren vertrok.

LEES OOK: 'Anderlecht en AA Gent blijven azen op peperdure spits'

Gehaald door data, vertrokken door data

Brecht Dejaegere was een atypische transfer voor Toulouse FC, gezien het datagerichte transferbeleid van Les Violets waarbij zelden spelers ouder dan 26 jaar worden aangetrokken. Maar net Dejaegere's specifieke data, zijn vooracties, aanjager-gehalte, en balrecuperaties hoog op het veld, overtuigden Toulouse om hem binnen te halen bijna drie jaar geleden. De ervaren middenvelder maakte direct een sterke indruk in het Stadium Municipal, waar hij vorig jaar als aanvoerder een kampioenschap in de Ligue 2 veroverde. Dit seizoen voegde Dejaegere zelfs de Franse beker toe aan zijn palmares, een prestatie die sinds de Tweede Wereldoorlog alleen werd behaald door spelers zoals Eden Hazard en Thomas Meunier. Dejaegere werd op handen gedragen door het bestuur, de spelers en de supporters van Toulouse FC vanwege zijn onvermoeibare inzet en zijn belangrijke bijdrage op en naast het veld.



Ondanks de heldenstatus van Brecht Dejaegere bij Toulouse FC, heeft het datagedreven beleid van de club besloten om niet verder te gaan met de speler. Les Violets maken gebruik van uitgebreide cijfers en parameters, geïnspireerd door het boek en de film 'Moneyball', en op basis van deze data werd besloten om niet alleen Dejaegere, maar ook andere belangrijke spelers zoals Maxime Dupé, Stijn Spierings en Branco Van den Boomen niet te behouden. Toulouse heeft ervoor gekozen om spelers die aan het einde van hun contract kwamen niet koste wat het kost bij de club te houden. Ze zijn er namelijk van overtuigd dat ze deze spelers kunnen vervangen door nieuwe (goedkopere) krachten die worden aanbevolen op basis van data-analyse. In het geval van Dejaegere bood Toulouse hem één extra contractjaar aan, terwijl de speler zelf liever twee jaar wilde.

Naar de exit gepusht bij AA Gent

Brecht Dejaegere heeft alvast meerdere aanbiedingen ontvangen uit Frankrijk, Turkije en België. Volgens de laatste geruchten zou RSC Anderlecht geïnteresseerd zijn in de komst van de 32-jarige middenvelder, wat hem de kans zou geven om een ultieme revanche te nemen op AA Gent. Dejaegere, als een van de weinige overgebleven spelers die in 2016 de landstitel veroverde met Gent, moest de Buffalo’s drie jaar geleden verlaten op een manier waarmee hij allerminst tevreden was. In de eerste maanden onder coach Jess Thorup kreeg Dejaegere nog speeltijd, maar daarna nam zijn aantal minuten op het veld aanzienlijk af. Uiteindelijk mocht hij zelfs niet meer meespelen in oefenwedstrijden.

“Of je nu bakker of voetballer bent, een mens wil zich geapprecieerd voelen”, zei hij toen in Het Nieuwsblad. “Van bovenaf voelde ik dat vertrouwen niet meer. Het overkwam ook Nana Asare, nochtans een crème van een mens. Renato Neto in het verleden ook.” Ook onder de volgende trainer Laszlo Bölöni kreeg Dejaegere aanvankelijk, althans naar buiten toe, een nieuwe kans, maar al snel belandde hij weer op de bank en zelfs op de tribune. Toen begon het bij hem door te dringen dat dit duidelijk een keuze was die van bovenaf werd gemaakt. Desondanks kreeg Dejaegere nooit enige communicatie van het bestuur, er vonden ook nooit gesprekken plaats met hem, en hekelde hij het flagrante gebrek aan communicatie van bovenaf.



Financiële motieven speelden een rol in de bedenkelijke handelswijze van AA Gent, waarbij ze probeerden Brecht Dejaegere naar een andere club te duwen in plaats van zijn contract uit te betalen. “Als puntje bij paaltje komt, is het voetbal een wereld waar respect moet plaatsmaken voor het realisme van het geld. Het is pure business.” Op het einde van zijn Gentse passage ontving Dejaegere zelfs een aangetekende brief van de club waarin stond dat hij naar de B-kern werd verbannen wegens onsportief gedrag. Maar nauwelijks nadat Dejaegere voor het eerst op training werd verwacht bij de beloften van AA Gent, koos de toenmalige 29-jarige middenvelder ervoor om naar de Franse tweedeklasser Toulouse te vertrekken.

Dejaegere (32) is verre van versleten

Door terug te keren naar België zou Brecht Dejaegere de mogelijkheid hebben om een ultieme revanche te nemen op AA Gent. Op 32-jarige leeftijd is hij verre van versleten, zoals blijkt uit zijn vooraanstaande rol op het middenveld van Toulouse FC afgelopen seizoen. Voormalig TFC-trainer Patrice Garande prees onze landgenoot eerder met grote lof: “Dejaegere is belangrijk, zowel in de kleedkamer als op het veld. Hij zorgt voor diepgang, speelt de bal naar voren en zijn passes zijn altijd goed getimed. Ons team is niet hetzelfde zonder hem. Bovendien is hij ook een heel rustige en serieuze jongen.” Dejaegere voegt ook een grote dosis agressiviteit toe op het veld en hij heeft het vermogen om de ploeg te organiseren.



Brecht Dejaegere vervult de rol van de ultieme verbindingspersoon binnen het team. Hij streeft ernaar om alles op een positieve manier te benaderen en iedereen in de kleedkamer samen te brengen. “Op het veld moet je vrienden zijn en bereid zijn om alles te geven voor elkaar”, verklaarde hij in Het Laatste Nieuws. Naast zijn leiderschap is Dejaegere ook gewoon een uitstekende voetballer met een grote technische vaardigheid en sluwheid. Dejaegere is de aanjager van het team en heeft ook het vermogen om tactisch bij te sturen wanneer dat nodig is. Hij behoudt vandaag de dag nog steeds dezelfde speelstijl die hij eerder liet zien bij KV Kortrijk en AA Gent. Bij Toulouse speelde hij wel altijd in een centrale rol, vaak als nummer acht of tien, terwijl hij bij Gent op verschillende posities werd ingezet.

Dejaegere past bij Anderlecht

Meest recent

Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

1
1
'Crisis bij topland: bondscoach na vier matchen alweer weg?'

Dinsdagavond worden de laatste wedstrijden afgewerkt van deze extra lange interlandperiode, waarin ...

15
15
Verrassende international Genk is slecht nieuws voor Duivels

Ook bij KRC Genk moesten ze het de voorbije weken stellen met een stevig gereduceerde spelersgroep, ...

31
31
'Anderlecht en AA Gent blijven azen op peperdure spits'

Het duurt nog drie maanden voor de transfermarkt zijn deuren opent, maar heel wat clubs speuren toch ...

85
85
Van Bommel ongenadig: Duivels trio wéér in tribune

Om 20u45 sluiten de Rode Duivels een ongezien vierluik in de Nations League af met een trip naar ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt van 60 miljoen, Barça bepaalt toekomst'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

166
166
Waarom de Rode Duivels best punten pakken tegen Frankrijk

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. In de Nations League staan de Belgen op een ...

140
140
Grote BOM rond Ronaldo: plots duiken deze beelden op

Cristiano Ronaldo beleeft een bewogen periode bij de Portugese nationale ploeg. Nadat de superster ...

174
174
Lukaku krijgt Fenerbahçe-boodschap na duidelijke taal

Romelu Lukaku zit momenteel bij de Rode Duivels ter voorbereiding van de laatste Nations ...

293
293
Kritiek op Nations League neemt toe: clubs grijpen in

De spelers van Noorwegen hebben na de nederlaag tegen Portugal meteen het trainingskamp van de ...

252
252
Nederland trekt harde conclusie: "Dat zijn we niét meer"

Nederland boekte dinsdag een 2-1-zege tegen Servië, maar overtuigen deed Oranje allerminst. In ...

79
79
Witsel velt oordeel over België en Frankrijk

Mark van Bommel was van oordeel dat België een punt verdiende tegen Frankrijk, maar dat was ...

94
94
Albert ziet verrassende Duivel: "Heeft iedereen overtuigd"

Iedereen praat over Mika Godts, die een goede indruk achterlaat. Maar er is een andere Rode Duivel ...

97
97
'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Joshua Zirkzee kroonde zich dinsdag tot matchwinnaar voor Nederland. De aanvaller maakte het ...

40
40
Transfer voor De Bruyne? "Is een gigantische club"

De afgelopen jaren leek Kevin De Bruyne in een negatieve spiraal te zitten bij club en land. De ...

215
215
Nieuwe kapitein bij Duivels: L'Equipe tipt opvallende naam

De Rode Duivels moeten het maandagavond tegen Frankrijk doen zonder de geschorste Kevin De Bruyne en ...

384
384
Club lacht tanden bloot: Virgili doet Spanjaarden zwijmelen

Club Brugge heeft de laatste jaren heel wat spelers voor riante sommen aan buitenlandse ploegen ...

304
304
Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

209
209
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

154
154
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

601
601
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

153
153
'Keihard: sterkhouder Duivels degradeert tot bankzitter'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

288
288
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

263
263
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

173
173
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

91
91

Meer sportnieuws