Standard in diepe crisis na Club Brugge-deal

667
Standard in diepe crisis na Club Brugge-deal

Ronny Deila nam de vlucht vooruit bij Standard. De Noor wordt volgend seizoen de nieuwe coach van Club Brugge en dit lijkt op persoonlijk vlak een verstandige zet van Deila, gezien het vertrek van veel basisspelers, de besparingen en de beperkte financiële middelen bij de Rouches. Het is zelfs allerminst zeker dat de Luikenaars over een betere spelersgroep zullen beschikken in het volgende seizoen. Het geval van Arnaud Bodart is in die optiek heel confronterend. Hij is een van de beste doelmannen van de competitie en er zijn afspraken met de club om een transfer te bespreken in de komende zomermercato. Als Bodarts opvolger wordt Ersin Destanoglu (Besiktas) genoemd. De 22-jarige Turk heeft zich niet bewezen als een betrouwbare keeper die punten kan pakken, en ook voetballend is hij niet goed.

LEES OOK: 'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Deila heeft het goed gezien

Het contract van Noë Dussenne en Gojko Cimirot wordt niet verlengd. Huurlingen Steven Alzate en Philip Zinckernagel keren respectievelijk terug naar Brighton & Hove Albion en Olympiakos. Kostas Laifis heeft gesuggereerd dat hij mogelijk wil vertrekken, terwijl William Balikwisha en Arnaud Bodart hun uitstekende seizoen kunnen/willen verzilveren met een mooie buitenlandse transfer. Er lijkt een grote uittocht op komst bij Standard en dit rechtvaardigt de beslissing van Ronny Deila om de onzekere situatie bij Sclessin te verlaten voor de ambitieuze sportieve projecten bij Club Brugge.

Ronny Deila heeft herhaaldelijk zijn grote liefde voor Standard uitgesproken en hij had ook ambitieuze toekomstplannen met de Rouches, die veel hoger liggen dan te strijden voor de vijfde plaats. Deila wil titels en bekers winnen, maar dat leek op korte termijn niet haalbaar met Standard. Deila zocht naar financiële en sportieve garanties om zijn doelstellingen te verwezenlijken, maar eigenaar 777 Partners kon die niet bieden. Onlangs verklaarde Pierre Locht, CEO van Standard, dat het budget voor het komende seizoen vergelijkbaar zou zijn met dat van dit seizoen.



Dit betekent dat de club weinig financiële middelen zal hebben om zich te versterken tijdens de aankomende zomertransferperiode, aangezien de club blijft besparen. Ronny Deila vond deze financiële garanties wel bij Club Brugge, tot grote frustratie en teleurstelling van de Standard-fans en clubleiding. Persoonlijk lijkt dit een verstandige zet van de Noorse coach, gezien het vertrek van veel basisspelers, de besparingen en de beperkte financiële middelen bij Standard. Het is zelfs allerminst zeker dat de Luikenaars over een betere spelersgroep zullen beschikken in het volgende seizoen.

Vertrek Bodart wordt onvermijdelijk

Het geval van Arnaud Bodart is in die optiek heel confronterend. De doelman beseft dat Standard volgend seizoen mogelijk aanzienlijk zwakker zal zijn door het vertrek van Ronny Deila en een aantal belangrijke spelers. “We praten over stabiliteit maar het is altijd een eeuwige herstart”, zei Arnaud Bodart vorig weekend aan RTBF. Met de voormalige clubleiding is bovendien overeengekomen dat in de zomer van 2023 gesprekken zouden plaatsvinden om gezamenlijk aan een vertrek van Bodart zelf te werken. Fergal Harkin, de huidige technisch directeur, houdt zich aan de afspraken van zijn voorgangers en heeft laten weten dat hij bereid is Bodart te verkopen als er een bod van ongeveer 3 miljoen euro binnenkomt.



Na vier jaar als de nummer één van Standard lijkt het erop dat Arnaud Bodart de club zal verlaten in de komende zomermercato. Op dit moment lijkt Borussia Mönchengladbach de meest concrete optie te zijn voor de 25-jarige doelman. Dit zou een fantastische uitdaging zijn voor hem, omdat de 25-jarige ambitieus is en zich graag wil meten op een hoger niveau. Bodart gaf eerder aan dat hij de Europese avonden op Sclessin mist, omdat deze wedstrijden extra motivatie bieden en een unieke ervaring vormen in zijn ontwikkelingsproces. “Ik heb geweldige herinneringen aan onze verplaatsingen naar Arsenal, Frankfurt, Benfica... Ik mis het en ik wil het herbeleven.”

Een van de beste in België

Het vertrek van Arnaud Bodart zou een aanzienlijk sportief verlies betekenen voor Standard, dat op die manier een van zijn beste spelers kan verliezen volgend seizoen. La Dernière Heure houdt per wedstrijd een score bij van elke individuele speler dit seizoen en bij Standard was Bodart de speler met de beste beoordeling aan het einde van de reguliere competitie, gevolgd door Merveille Bokadi en Nicolas Raskin. De doelman behaalde het afgelopen seizoen 12 clean sheets, wat alleen werd overtroffen door Simon Mignolet (Club Brugge, 14) en Jean Butez (Antwerp FC, 20) in termen van aantal wedstrijden zonder tegendoelpunt.

Arnaud Bodart heeft veel lof gekregen van analisten en (ex-) coaches vanwege zijn uitstekende prestaties. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud, die ik heb gelanceerd bij Standard”, zei Michel Preud’homme eerder dit seizoen. Jean-François Gillet, keeperstrainer van Standard, vindt dat Bodart een uitstekend seizoen achter de rug heeft. “Hij is heel regelmatig, heel compleet ook, evenzeer op zijn gemak in een-op-een-duels, in luchtspel, in ingooien, met de rechtervoet of de linkervoet... Sterker nog, hij was vaak beslissend en pakte punten voor de ploeg. Zijn grote kracht is zijn constantheid.”



Door zijn indrukwekkende prestaties komt Arnaud Bodart steeds meer in beeld bij de Rode Duivels. Ronny Deila vond zelfs dat de 25-jarige doelman, samen met Nicolas Raskin, een plaats in de selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar verdiende. “Het is niet aan mij om daarover te praten, maar als zij niet op de lijst van 55 spelers staan, is dat omdat men denkt dat er 55 spelers zijn die beter zijn. Hun afwezigheid is toch bizar”, zei Deila. Onlangs bracht Max Urwantschsky, de huidige keeperstrainer van de Rode Duivels, wel een bezoek aan Bodart om elkaar te ontmoeten.

Bodart out: verlies van kwaliteit

De kans is dus bijzonder groot dat Arnaud Bodart straks Standard zal verlaten, en de Rouches hebben alvast een potentiële opvolger op het oog. Ersin Destanoglu van Besiktas is eerder ook al in verband gebracht met Club Brugge tijdens eerdere transferperiodes, maar de West-Vlamingen hebben nooit doorgezet voor hem. Dit is begrijpelijk, gezien er twijfels kunnen worden geuit over de capaciteiten van Destanoglu. Hoewel hij aan het begin van dit seizoen de eerste doelman was bij Besiktas, heeft hij toen niet echt een overweldigende indruk achtergelaten. Hij stond negen keer onder de lat bij de Turkse topclub, maar de 22-jarige doelman heeft zich niet echt bewezen als een betrouwbare keeper die punten kan pakken.

Ersin Destanoğlu heeft afgelopen seizoen de minste reddingspogingen gehad in de Süper Lig, maar zijn reddingspercentage van slechts 52% is opvallend laag - bijna één op de twee doelpogingen resulteert in een tegendoelpunt. Ter vergelijking, Simon Mignolet heeft een reddingspercentage van 75% in de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat Destanoğlu niet bepaald bekend staat als een doelman die veel punten pakt, aangezien hij ook op dat vlak tot de slechtst presterende keepers in de Turkse competitie behoort. Daarnaast wordt hij ook niet beschouwd als een goede voetballende doelman.



Daarnaast brengt de mogelijke komst van Ersin Destanoglu ook een aanzienlijk prijskaartje met zich mee, met een vraagprijs van 3 miljoen euro. Dit maakt hem een zeer kostbare optie voor de Rouches. Als gevolg hiervan verkent Standard ook andere mogelijkheden intern om Arnaud Bodart te vervangen. Hierbij worden vooral gekeken naar Laurent Henkinet, die de afgelopen jaren de trouwe reservekeeper van Standard is geweest, en de jonge Mathieu Opolo, die mogelijk in de hiërarchie van de doelmannen van Luik zal opschuiven. Het verwachte vertrek van Bodart zal in ieder geval een directe verzwakking betekenen voor de ploeg in het komende seizoen.

Bodart behoort tot de top-5 beste doelmannen in België

Meest recent

Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

128
128
Duivels met basisdebutant? Opvallende naam imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

70
70
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

27
27
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

181
181
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

278
278
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

334
334
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

30
30
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

128
128
Mignolet drukt stempel: 'strategische' aanwerving bondscoach

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

237
237
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

372
372
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

32
32
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

341
341
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

359
359
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

19
19
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

72
72
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

45
45
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

44
44
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

270
270
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

46
46
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

166
166
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

732
732
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

142
142
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

80
80
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

178
178
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

32
32

Meer sportnieuws