Standard in diepe crisis na Club Brugge-deal

door
Standard in diepe crisis na Club Brugge-deal

Ronny Deila nam de vlucht vooruit bij Standard. De Noor wordt volgend seizoen de nieuwe coach van Club Brugge en dit lijkt op persoonlijk vlak een verstandige zet van Deila, gezien het vertrek van veel basisspelers, de besparingen en de beperkte financiële middelen bij de Rouches. Het is zelfs allerminst zeker dat de Luikenaars over een betere spelersgroep zullen beschikken in het volgende seizoen. Het geval van Arnaud Bodart is in die optiek heel confronterend. Hij is een van de beste doelmannen van de competitie en er zijn afspraken met de club om een transfer te bespreken in de komende zomermercato. Als Bodarts opvolger wordt Ersin Destanoglu (Besiktas) genoemd. De 22-jarige Turk heeft zich niet bewezen als een betrouwbare keeper die punten kan pakken, en ook voetballend is hij niet goed.

LEES OOK: Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Deila heeft het goed gezien

Het contract van Noë Dussenne en Gojko Cimirot wordt niet verlengd. Huurlingen Steven Alzate en Philip Zinckernagel keren respectievelijk terug naar Brighton & Hove Albion en Olympiakos. Kostas Laifis heeft gesuggereerd dat hij mogelijk wil vertrekken, terwijl William Balikwisha en Arnaud Bodart hun uitstekende seizoen kunnen/willen verzilveren met een mooie buitenlandse transfer. Er lijkt een grote uittocht op komst bij Standard en dit rechtvaardigt de beslissing van Ronny Deila om de onzekere situatie bij Sclessin te verlaten voor de ambitieuze sportieve projecten bij Club Brugge.

Ronny Deila heeft herhaaldelijk zijn grote liefde voor Standard uitgesproken en hij had ook ambitieuze toekomstplannen met de Rouches, die veel hoger liggen dan te strijden voor de vijfde plaats. Deila wil titels en bekers winnen, maar dat leek op korte termijn niet haalbaar met Standard. Deila zocht naar financiële en sportieve garanties om zijn doelstellingen te verwezenlijken, maar eigenaar 777 Partners kon die niet bieden. Onlangs verklaarde Pierre Locht, CEO van Standard, dat het budget voor het komende seizoen vergelijkbaar zou zijn met dat van dit seizoen.



Dit betekent dat de club weinig financiële middelen zal hebben om zich te versterken tijdens de aankomende zomertransferperiode, aangezien de club blijft besparen. Ronny Deila vond deze financiële garanties wel bij Club Brugge, tot grote frustratie en teleurstelling van de Standard-fans en clubleiding. Persoonlijk lijkt dit een verstandige zet van de Noorse coach, gezien het vertrek van veel basisspelers, de besparingen en de beperkte financiële middelen bij Standard. Het is zelfs allerminst zeker dat de Luikenaars over een betere spelersgroep zullen beschikken in het volgende seizoen.

Vertrek Bodart wordt onvermijdelijk

Het geval van Arnaud Bodart is in die optiek heel confronterend. De doelman beseft dat Standard volgend seizoen mogelijk aanzienlijk zwakker zal zijn door het vertrek van Ronny Deila en een aantal belangrijke spelers. “We praten over stabiliteit maar het is altijd een eeuwige herstart”, zei Arnaud Bodart vorig weekend aan RTBF. Met de voormalige clubleiding is bovendien overeengekomen dat in de zomer van 2023 gesprekken zouden plaatsvinden om gezamenlijk aan een vertrek van Bodart zelf te werken. Fergal Harkin, de huidige technisch directeur, houdt zich aan de afspraken van zijn voorgangers en heeft laten weten dat hij bereid is Bodart te verkopen als er een bod van ongeveer 3 miljoen euro binnenkomt.



Na vier jaar als de nummer één van Standard lijkt het erop dat Arnaud Bodart de club zal verlaten in de komende zomermercato. Op dit moment lijkt Borussia Mönchengladbach de meest concrete optie te zijn voor de 25-jarige doelman. Dit zou een fantastische uitdaging zijn voor hem, omdat de 25-jarige ambitieus is en zich graag wil meten op een hoger niveau. Bodart gaf eerder aan dat hij de Europese avonden op Sclessin mist, omdat deze wedstrijden extra motivatie bieden en een unieke ervaring vormen in zijn ontwikkelingsproces. “Ik heb geweldige herinneringen aan onze verplaatsingen naar Arsenal, Frankfurt, Benfica... Ik mis het en ik wil het herbeleven.”

Een van de beste in België

Het vertrek van Arnaud Bodart zou een aanzienlijk sportief verlies betekenen voor Standard, dat op die manier een van zijn beste spelers kan verliezen volgend seizoen. La Dernière Heure houdt per wedstrijd een score bij van elke individuele speler dit seizoen en bij Standard was Bodart de speler met de beste beoordeling aan het einde van de reguliere competitie, gevolgd door Merveille Bokadi en Nicolas Raskin. De doelman behaalde het afgelopen seizoen 12 clean sheets, wat alleen werd overtroffen door Simon Mignolet (Club Brugge, 14) en Jean Butez (Antwerp FC, 20) in termen van aantal wedstrijden zonder tegendoelpunt.

Arnaud Bodart heeft veel lof gekregen van analisten en (ex-) coaches vanwege zijn uitstekende prestaties. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud, die ik heb gelanceerd bij Standard”, zei Michel Preud’homme eerder dit seizoen. Jean-François Gillet, keeperstrainer van Standard, vindt dat Bodart een uitstekend seizoen achter de rug heeft. “Hij is heel regelmatig, heel compleet ook, evenzeer op zijn gemak in een-op-een-duels, in luchtspel, in ingooien, met de rechtervoet of de linkervoet... Sterker nog, hij was vaak beslissend en pakte punten voor de ploeg. Zijn grote kracht is zijn constantheid.”



Door zijn indrukwekkende prestaties komt Arnaud Bodart steeds meer in beeld bij de Rode Duivels. Ronny Deila vond zelfs dat de 25-jarige doelman, samen met Nicolas Raskin, een plaats in de selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar verdiende. “Het is niet aan mij om daarover te praten, maar als zij niet op de lijst van 55 spelers staan, is dat omdat men denkt dat er 55 spelers zijn die beter zijn. Hun afwezigheid is toch bizar”, zei Deila. Onlangs bracht Max Urwantschsky, de huidige keeperstrainer van de Rode Duivels, wel een bezoek aan Bodart om elkaar te ontmoeten.

Bodart out: verlies van kwaliteit

De kans is dus bijzonder groot dat Arnaud Bodart straks Standard zal verlaten, en de Rouches hebben alvast een potentiële opvolger op het oog. Ersin Destanoglu van Besiktas is eerder ook al in verband gebracht met Club Brugge tijdens eerdere transferperiodes, maar de West-Vlamingen hebben nooit doorgezet voor hem. Dit is begrijpelijk, gezien er twijfels kunnen worden geuit over de capaciteiten van Destanoglu. Hoewel hij aan het begin van dit seizoen de eerste doelman was bij Besiktas, heeft hij toen niet echt een overweldigende indruk achtergelaten. Hij stond negen keer onder de lat bij de Turkse topclub, maar de 22-jarige doelman heeft zich niet echt bewezen als een betrouwbare keeper die punten kan pakken.

Ersin Destanoğlu heeft afgelopen seizoen de minste reddingspogingen gehad in de Süper Lig, maar zijn reddingspercentage van slechts 52% is opvallend laag - bijna één op de twee doelpogingen resulteert in een tegendoelpunt. Ter vergelijking, Simon Mignolet heeft een reddingspercentage van 75% in de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat Destanoğlu niet bepaald bekend staat als een doelman die veel punten pakt, aangezien hij ook op dat vlak tot de slechtst presterende keepers in de Turkse competitie behoort. Daarnaast wordt hij ook niet beschouwd als een goede voetballende doelman.



Daarnaast brengt de mogelijke komst van Ersin Destanoglu ook een aanzienlijk prijskaartje met zich mee, met een vraagprijs van 3 miljoen euro. Dit maakt hem een zeer kostbare optie voor de Rouches. Als gevolg hiervan verkent Standard ook andere mogelijkheden intern om Arnaud Bodart te vervangen. Hierbij worden vooral gekeken naar Laurent Henkinet, die de afgelopen jaren de trouwe reservekeeper van Standard is geweest, en de jonge Mathieu Opolo, die mogelijk in de hiërarchie van de doelmannen van Luik zal opschuiven. Het verwachte vertrek van Bodart zal in ieder geval een directe verzwakking betekenen voor de ploeg in het komende seizoen.

Bodart behoort tot de top-5 beste doelmannen in België

Meest recent

'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

71
71
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

50
50
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

151
151
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

182
182
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

207
207
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

86
86
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

356
356
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

217
217
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

115
115
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

78
78
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

206
206
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

414
414
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

347
347
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

150
150
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

214
214
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

523
523
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

911
911
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

95
95
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

352
352
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

61
61
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

615
615

Meer sportnieuws