Riskante zet: Club Brugge overweegt omstreden transfer

door
Riskante zet: Club Brugge overweegt omstreden transfer

Hoewel Raphael Onyedika dit seizoen de onbetwiste titularis was bij Club Brugge, waren zijn prestaties inconsistent en wisselvallig te noemen. Om de gewenste kwaliteitsinjectie op deze cruciale positie te realiseren, heeft de club zijn oog laten vallen op Ignacio Saavedra. De 24-jarige Chileense speler heeft al indrukwekkende successen behaald in de Primera Division, waar hij al vier (!) keer kampioen is geworden. Sommigen beweren dat Saavedra daarom stagneert in zijn thuisland, terwijl anderen hem juist beschouwen als een van de beste spelers in de Chileense competitie.

De nummer zes bij Club Brugge

Club Brugge is druk bezig met het versterken van hun centrale middenveld en de West-Vlamingen willen de concurrentie aanscherpen op twee belangrijke posities. Een jonge, talentvolle nummer tien staat hoog op hun verlanglijst, evenals een dynamische nummer acht met sterke atletische vaardigheden. Daarnaast overweegt de club ook extra versterking op andere posities, om op die manier tot een meer kwalitatief geheel te kunnen komen. Op de nummer zes positie was Raphael Onyedika dit seizoen de onbetwiste titularis bij Club Brugge, met een speeltijd van 2.786 minuten, maar de prestaties van de Nigeriaanse speler waren inconsistent en wisselvallig te noemen. Na Onyedika volgden respectievelijk Casper Nielsen (920 minuten), Denis Odoi (478 minuten) en Mats Rits (363 minuten) als spelers die het meest in actie kwamen op de nummer zes positie.


Koopje voor ‘serial winner’

Club Brugge richt zijn aandacht op de Zuid-Amerikaanse markt om de gewenste kwaliteitsinjectie op de nummer zes positie te realiseren. Een veelbelovende speler die op hun radar staat, is Ignacio Saavedra, momenteel actief bij Universidad Católica. Saavedra's contract bij de Chileense topclub loopt eind december af, en hij heeft de club al laten weten dat hij van plan is om naar het buitenland te vertrekken. Hoewel Universidad begrip heeft voor Saavedra's beslissing, hopen ze hem nog tijdens de zomertransferperiode te verkopen om nog wat financiële compensatie te ontvangen. Saavedra heeft een afkoopclausule van één miljoen euro in zijn contract, maar de Chilenen hopen een deel van dat bedrag te kunnen incasseren door hem in juli of augustus al te verkopen, waarbij ze streven naar minstens de helft van het afkoopbedrag. Op slechts 24-jarige leeftijd heeft Ignacio Saavedra al een indrukwekkend palmares opgebouwd bij Universidad Católica, waar hij maar liefst vier keer de Primera Division heeft gewonnen, telkens als basisspeler onder verschillende coaches. Zijn succesvolle carrière bij de club heeft geleid tot het gevoel dat hij alles heeft geleerd wat hij kon in de Chileense competitie, en hij lijkt nu toe te zijn aan een nieuwe uitdaging.“Hij is een van de spelers in de huidige groep die de meeste titels heeft gewonnen bij Católica. Ik denk dat hij een verandering van lucht wil”, zei journalist Gonzalo Fouillioux. Volgens journalist Juan Cristóbal Guarello lijkt Saavedra te zijn gestagneerd in de Chileense competitie. “Als je de Saavedra van 2020 vergelijkt met de huidige, dan is hij een mindere speler geworden”, klonk het scherp. “Hij is een tijdje minder agressief en hij speelt niet verticaal meer.”

Nog altijd een van de beste in Chili

Hoewel journalist Juan Cristóbal Guarello kritisch is over Ignacio Saavedra, lijkt hij in zijn kritiek alleen te staan. Saavedra krijgt steun van onder meer Alfonso Parot, die openlijk voor hem opkomt. “Kritiek zal er altijd zijn”, zei Saavedra’s ploegmaat. Bovendien wordt Saavedra door andere spelers ook hoog ingeschat. Alfonso Parot, de nummer zes van Deportes Concepción, beschrijft Saavedra als “een geweldige speler”. Zelfs aanvaller Cristofer Salas en verdediger Guillermo Burdisso, die onder andere voor AS Roma, Galatasaray en Boca Juniors heeft gespeeld, vinden Saavedra een van de beste spelers in de Primera Division. Burdisso zei: “Saavedra verraste me het meest.”



Ignacio Saavedra is een speler die een uitstekend evenwicht in het team brengt en vaak de leiding neemt bij het opzetten van aanvallen. De 24-jarige is hij een belangrijke spil in het spel vanwege zijn indrukwekkende technische vaardigheden en zijn uitstekende 'first touch'. Saavedra is een actieve en betrokken speler, die veel duels wint en zich onderscheidt als een goede dribbelaar. Bovendien voert hij veel succesvolle offensieve acties uit. Saavedra staat bekend om het versturen van veel passes, die weliswaar minder dreigend zijn, maar wel een progressieve invloed op het spel hebben. Hij speelt slim en efficiënt.

België  Frankrijk, Turkije of Brazilië?

Club Brugge heeft met Ignacio Saavedra een interessant profiel gevonden op het sportief gebied. Daarnaast is de 24-jarige Chileen ook een aantrekkelijke optie op het financieel vlak vanwege zijn aflopende contract bij Universidad Católica. Dit maakt ook dat Club Brugge te maken zal krijgen met concurrentie van andere geïnteresseerde clubs. Toulouse FC ziet in Saavedra een geschikte opvolger voor Brecht Dejaegere, terwijl het Turkse Fatih Karagümrük en het Braziliaanse SC Internacional ook gecharmeerd zijn geraakt van de kwaliteiten van Saavedra.

Club Brugge heeft een nieuwe 'zes' nodig

Meest recent

Verheyen verrast met mysterieuze boodschap aan Frank Raes

Gert Verheyen en Frank Raes waren jarenlang goede collega's. De twee werkten onder meer samen bij ...

1
1
Garcia kiest beste elf: één keuze zorgt voor ophef

De Rode Duivels nemen het om 15u op tegen Kazachstan. Een zege en het WK is binnen. Bondscoach Rudi ...

4
4
Versterking Hayen: fans watertanden na video op socials Club

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dat ...

29
29
Opstelling Duivels: verrassende basisdebutant, Vanaken kapitein

Zaterdagnamiddag is het zover, dan kunnen de Rode Duivels zich mathematisch plaatsen voor het WK ...

97
97
'Stille exit na 238 duels: transfer Verschaeren nabij'

Yari Verschaeren raakt de laatste weken niet meer van de bank bij RSC Anderlecht. Het begint er dan ...

125
125
VTM-bom barst: kijkers in shock door nieuws over Mulder

Deze namiddag nemen onze Rode Duivels het op tegen Kazachstan. De inzet is duidelijk: het WK-ticket ...

256
256
Geurtje aan afhaken Courtois? Philippe Albert reageert

De Rode Duivels zullen zaterdagnamiddag hun WK-kwalificatie moeten afdwingen zonder verschillende ...

102
102
'Arsenal lijkbleek: City haalt PL-smaakmaker in januari'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Recordsom De Cat, Liverpool lonkt naar Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

124
124
'Club Brugge verliest sterkhouder: prijskaartje bekend'

Met een slordige 80 miljoen aan inkomsten verlegde Club Brugge vorige zomer zijn grenzen, maar of ...

219
219
'Anderlecht kan cashen: interesse in De Cat neemt toe'

Doorheen de financiële malaise van de afgelopen jaren bleek Neerpede vaak een levenslijn voor ...

90
90
'Unicum bij Rode Duivels: Garcia broedt op verrassing'

In het verre Kazachstan beginnen de Rode Duivels straks aan hun voorlaatste opdracht van de ...

137
137
'Transfertwist bij Club Brugge: Vermant weg in januari?'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand haar deuren, maar de geruchtenmolen draait nu al ...

305
305
Club-fans in shock: verrassende namen op transferlijst

Club Brugge legt een shortlist op tafel: van U20-parels tot een Premier League-keeper. Het gaat om ...

326
326
Garcia en Tielemans spreken ferme taal: "Dat moét"

Rond 16u45 mogen de Rode Duivels hun WK-kwalificatie vieren. Iets anders zou een blamage zijn. Rudi ...

37
37
Rode Duivel keihard afgemaakt: “Hij liet niks zien”

Sasha Tavolieri heeft zich bij LN24 stevig laten gaan richting één Rode Duivel. De ...

241
241
'Ajax zet twee topnamen op lijstje als opvolger Kroes'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

107
107
Duivel laat Boskamp sprakeloos: "Zo zag ik hem nóóit"

De Rode Duivels willen zich zaterdag, ten laatste dinsdag, verzekeren van hun WK-ticket. In de duels ...

132
132
'Engeland stort zich op De Cat: spectaculair prijskaartje gelekt'

De veelbesproken passage van Nathan De Cat op het WK U17, werd er uiteindelijk één van ...

772
772
Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Nicky Hayen leek even te flirten met zijn droomjob bij Celtic, met praatjes over monsterloon en ...

197
197
'Supertransfer in JPL: Liverpool klopt aan bij Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting Europese ...

443
443
Kazachstan-België: Garcia pakt uit met onuitgegeven basiself

De Rode Duivels kunnen zich zaterdagnamiddag verzekeren van hun ticket voor de WK-eindronde van ...

549
549
Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

316
316
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

275
275
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

237
237

Meer sportnieuws