Vandenbempt bekritiseert titelstrijd: "Een schande"

842 stemmen
Vandenbempt bekritiseert titelstrijd:

Op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs maken nog drie ploegen kans op de titel. Ook voor Union, weliswaar afhankelijk van het resultaat in de partij tussen Antwerp en Genk, is winnen dus de boodschap. Al moet Karel Geraerts het dan wel zonder een van zijn vaste titularissen stellen: Senne Lynen.


Lynen werd vorig weekend van het veld gestuurd na een drieste tackle op Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp FC). Nadien stelde het Bondsparket Lynen en Union een schorsing van twee speeldagen voor, een minnelijke schikking die in het Dudenpark niet werd aanvaard. Union ving vervolgens bot bij het Disciplinair Comité, dat de sanctie wel terugschroefde tot één match effectieve schorsing en één wedstrijd met uitstel. Daarmee mist Lynen dus echter nog steeds de potentiële afspraak met de geschiedenis vandaag.

Het Bondsparket ging dan ook niet akkoord met Union dat er procedurefouten werden gemaakt door de zaak uitzonderlijk tijdens een feestdag te behandelen. Peter Vandenbempt stelt zich vragen over deze vreemde manier van handelen van het Bondsparket. "Ik vind het wel een schande dat Senne Lynen er niet bij is door zijn rode kaart vorige week”, zegt de analist bij Sporza. “Als maandag een feestdag is, komt het bondsparket normaal niet samen en kan de normale procedure binnen één week niet doorlopen worden."

"Dat gebeurde onder meer bij Zinckernagel, die het weekend erop wel kon spelen. Maar nu kan het plots wel, 'omdat het een andere competitie is'. Dat vind ik dus niet kunnen. Dat is een echte schande. Alleen kun je er niets aan doen. Ik vind overigens wel dat Lynen voor zijn overtreding een schorsing verdient. Maar de regels moeten voor iedereen hetzelfde zijn. Je kunt niet plots een uitzondering maken."

LEES OOK: 'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Wordt Union kampioen?

Meest recent

Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

141
141
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

120
120
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

122
122
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

127
127
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

107
107
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

42
42
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

41
41
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

47
47
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

131
131
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

118
118
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

475
475
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

88
88
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

166
166
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

336
336
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

989
989
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

510
510
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

186
186
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

975
975
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

167
167
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

463
463
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

855
855
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

580
580

Meer sportnieuws