Vandenbempt bekritiseert titelstrijd: "Een schande"

door
Vandenbempt bekritiseert titelstrijd:

Op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs maken nog drie ploegen kans op de titel. Ook voor Union, weliswaar afhankelijk van het resultaat in de partij tussen Antwerp en Genk, is winnen dus de boodschap. Al moet Karel Geraerts het dan wel zonder een van zijn vaste titularissen stellen: Senne Lynen.


Lynen werd vorig weekend van het veld gestuurd na een drieste tackle op Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp FC). Nadien stelde het Bondsparket Lynen en Union een schorsing van twee speeldagen voor, een minnelijke schikking die in het Dudenpark niet werd aanvaard. Union ving vervolgens bot bij het Disciplinair Comité, dat de sanctie wel terugschroefde tot één match effectieve schorsing en één wedstrijd met uitstel. Daarmee mist Lynen dus echter nog steeds de potentiële afspraak met de geschiedenis vandaag.

Het Bondsparket ging dan ook niet akkoord met Union dat er procedurefouten werden gemaakt door de zaak uitzonderlijk tijdens een feestdag te behandelen. Peter Vandenbempt stelt zich vragen over deze vreemde manier van handelen van het Bondsparket. "Ik vind het wel een schande dat Senne Lynen er niet bij is door zijn rode kaart vorige week”, zegt de analist bij Sporza. “Als maandag een feestdag is, komt het bondsparket normaal niet samen en kan de normale procedure binnen één week niet doorlopen worden."

"Dat gebeurde onder meer bij Zinckernagel, die het weekend erop wel kon spelen. Maar nu kan het plots wel, 'omdat het een andere competitie is'. Dat vind ik dus niet kunnen. Dat is een echte schande. Alleen kun je er niets aan doen. Ik vind overigens wel dat Lynen voor zijn overtreding een schorsing verdient. Maar de regels moeten voor iedereen hetzelfde zijn. Je kunt niet plots een uitzondering maken."

LEES OOK: Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Wordt Union kampioen?

Meest recent

Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

96
96
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

130
130
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

38
38
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

69
69
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

47
47
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

277
277
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

280
280
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

150
150
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

67
67
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

227
227
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

147
147
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

443
443
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

77
77
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

62
62
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

70
70
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

308
308
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

291
291
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

47
47
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

249
249
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

153
153
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

457
457
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

71
71
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

291
291
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1514
1514
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

464
464

Meer sportnieuws