Odjidja: "Dit was mijn afscheid van AA Gent"

533 stemmen
Odjidja:

AA Gent sloot zijn seizoen zaterdag in schoonheid af, want het klopte in zijn slotmatch Standard met 3-1. Topschutter Hugo Cuypers stal de show door met een hattrick zijn seizoenstotaal nog aan te dikken tot 27 doelpunten, maar vele ogen waren ook gericht op Vadis Odjidja. De aanvoerder verscheen nog eens aan de aftrap in zijn laatste wedstrijd in de Ghelamco Arena.


Tot dusver hadden AA Gent en Odjidja nog niet gecommuniceerd over de toekomst van de 34-jarige middenvelder, wiens (zware) contract afloopt. De verwachting was wel al geruime tijd dat de samenwerking niet verlengd zou worden en dat heeft Odjidja na de wedstrijd ook bevestigd. "Ik denk dat het vanavond een afscheid is, ik ben mij daarvan bewust. Ik heb geen contract meer voor volgend jaar. Het is een mooie periode geweest met ups en downs, maar aan alle mooie liedjes komt een einde", tekende Sporza immers op.

Odjidja was vijf jaar aan de slag bij AA Gent, waar hij al zijn eerste voetbalpasjes als jeugdspeler gezet had en in 2018 terugkeerde. Gent betaalde destijds 2,2 miljoen euro om hem bij Olympiakos weg te halen en dat bleek een goede zet. Odjidja groeide uit tot een belangrijke pion, maar blessures en de jaren begonnen de laatste seizoenen alsmaar duidelijker op hem te wegen. Uiteindelijk trok hij 204 keer het Gentse shirt aan, waarbij hij 20 keer scoorde en 37 assists uitdeelde.

LEES OOK: AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

Toekomst nog onduidelijk

Wat nu de volgende stap is voor Odjidja, kon de speler nog niet zeggen. "Ik weet nog niet waar mijn toekomst ligt", was hij eerlijk. "Vandaag is hier het afscheid en daarna zien we wel. Ik voel me nog zeer goed, ik heb vandaag ook laten zien dat ik zeker nog van waarde ben. Ik denk dat ik nog een paar jaar zal blijven voetballen."

🚀

Is zijn vertrek een verlies voor AA Gent?

Meest recent

'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

7
7
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

122
122
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

14
14
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

83
83
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

52
52
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

202
202
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

107
107
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

48
48
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

498
498
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

206
206
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

103
103
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

121
121
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

173
173
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

492
492
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

138
138
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

149
149
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

191
191
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

242
242
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

257
257
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

201
201
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

451
451
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

88
88
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

558
558

Meer sportnieuws