Drie vertrekkers bij KVC Westerlo: sterkhouder trekt naar 1B

door
Drie vertrekkers bij KVC Westerlo: sterkhouder trekt naar 1B

Alle focus ligt bij de meesten op de ontknoping in de titelstrijd, maar ook in de Europe play-offs wordt er dit weekend nog gespeeld. Vanavond maakt Westerlo de verplaatsing naar Cercle Brugge. Voor drie spelers is dat de laatste wedstrijd voor de Kemphanen. Hun contract wordt niet verlengd.


Het gaat dan om Kouya Mabea, Igor Vetokele en Tuur Dierckx. Het vertrek van Mabea valt niet als verrassing te beschouwen, sinds de promotie heeft de verdediger geen enkele wedstrijd voor Westerlo gespeeld. De twee andere namen zijn dan iets verrassender. Dierckx speelde tussen 2007 en 2009 voor de jeugd van Westerlo en keerde in 2020 terug naar de Parel der Kempen.

Igor Vetokele kan stilaan als monument beschouwd worden bij Westerlo. De 31-jarige aanvaller speelde vier seizoenen voor geel-blauw. In 92 wedstrijden maakte hij 19 doelpunten en 3 assists. Voor hem ligt de toekomst al zo goed als vast. Volgens Gazet van Antwerpen heeft hij besloten om naar tweedeklasser Lommel SK te trekken, nadat hij verschillende aanbiedingen uit binnen- en buitenland gekregen had. De transfer zou na het weekend officieel worden afgerond.

LEES OOK: 'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Actief op transfermarkt

Lommel staat niet stil na de transfer van Vetokele. De Limburgse ploeg zou ook werk maken van de transfer van Dries Wouters. De middenvelder ligt nog één seizoen onder contract bij Bundesliga-degradant Schalke 04, maar zou er mogen vertrekken. Het voorbije anderhalf jaar werd Wouters al verhuurd aan KV Mechelen, die hem ook langer aan boord zou willen houden.

Zware verliezen voor Westerlo?

Meest recent

Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

6
6
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

20
20
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

168
168
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

135
135
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

44
44
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

199
199
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

164
164
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

177
177
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

141
141
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

436
436
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

320
320
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

230
230
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

52
52
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

101
101
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

134
134
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

58
58
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

261
261
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

230
230
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

98
98
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

151
151
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

77
77
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

263
263
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

245
245
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

212
212

Meer sportnieuws