Vanhaezebrouck vindt nieuwe draaischijf voor AA Gent 2.0

607 stemmen
Vanhaezebrouck vindt nieuwe draaischijf voor AA Gent 2.0

De deal is nog niet officieel, maar behoudens grote verrassingen tekent Pieter Gerkens weldra een vierjarig contract bij AA Gent. De 28-jarige koos de Buffalo’s boven Standard, omdat hij in Luik een driejarig voorstel werd aangeboden aan minder gunstige financiële voorwaarden. Waarschijnlijk heeft de aanwezigheid van Hein Vanhaezebrouck in Gent ook een grote invloed gehad op zijn beslissing. Vanhaezebrouck en Gerkens hebben eerder succesvol samengewerkt bij RSC Anderlecht gedurende twee seizoenen, en tenzij er grote verrassingen zijn, zal het duo binnenkort dus weer herenigd worden bij AA Gent.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Uitgefloten maar van goudwaarde bij Anderlecht

Pieter Gerkens was nooit de publiekslieveling van RSC Anderlecht. Sterker nog, hij werd zelfs meer dan een keer uitgefloten door de eigen fans: hij is nu eenmaal niet de mooiste of verfijndste voetballer. “Maar daarvoor verdient hij geen fluitconcert”, verdedigde Zakaria Bakkali zijn toenmalige ploegmaat. Gerkens is een speler die veel en hard voor de ploeg werkt, en altijd de meeste kilometers maalt in een wedstrijd. Bovendien beschikt hij over een voorbeeldige mentaliteit. “Ik zal je een voorbeeld geven”, zei Bakkali destijds. “Aan het begin van het seizoen was ik fysiek niet in topvorm. Pieter kwam me vertellen: 'Maak je geen zorgen, ik loop voor je.' En dit alles zonder de spotlights op te zoeken.”



Pieter Gerkens had al snel door dat hij niet de lieveling van het Astridpark zou worden, maar desondanks kreeg hij altijd het vertrouwen van zijn coaches. Zowel René Weiler als Hein Vanhaezebrouck geloofden sterk in zijn kwaliteiten. Weiler wilde Gerkens absoluut in zijn team, en ook Vanhaezebrouck rekende sterk op hem.“Ik had een klik met Hein”, zei de speler daar zelf eerder over. Het speelsysteem dat Vanhaezebrouck toen hanteerde, paste dan ook perfect bij Gerkens. Op een gegeven moment was hij zelfs de meest gebruikte speler sinds de komst van de coach bij Anderlecht. Logisch ook, omdat Gerkens een erg slimme en nuttige speler is voor elke trainer.

Onmisbaar voor Vanhaezebrouck

Hein Vanhaezebrouck nam het meerdere keren op voor Pieter Gerkens bij Anderlecht. “Zijn tegenstanders moeten eens kijken naar de acties die hij maakt, de meters die hij aflegt en het defensieve werk dat hij verricht”, zei de toenmalige coach van Anderlecht. Hij prees Gerkens als een speler die zorgt voor evenwicht, vuil werk opknapt en hard werkt voor het team. Multi-inzetbaar ook, want Vanhaezebrouck stelde Gerkens op verschillende posities op, waaronder ook als valse negen. “Gerkens is iemand die niet graag in de spotlights staat, maar hij is ook ontzettend belangrijk”, zei Vanhaezebrouck.

Hoewel Pieter Gerkens door fans en de buitenwereld soms gezien werd als een 'excuus-Belg' die alleen werd opgesteld om aan het minimum aantal Belgische spelers op het wedstrijdblad te voldoen, waren zijn sportieve verdiensten onder Hein Vanhaezebrouck van onschatbare waarde. Ondanks dat hij geen grote prater is en zich niet graag op de voorgrond plaatst, is Gerkens ook een leider op het veld en in de kleedkamer. Bij Anderlecht was er destijds een gebrek aan leiderschap, en Gerkens wierp zich op als een belangrijke figuur in de kleedkamer. Hij sleepte andere spelers mee en dit was ook een van de redenen waarom hij zo belangrijk was voor Vanhaezebrouck.



Hein Vanhaezebrouck prees Pieter Gerkens als iemand die durfde opstaan wanneer dat nodig was. De voormalige coach van Anderlecht vond het niet normaal dat Gerkens, zowel qua kwaliteit als leiderschap, het initiatief nam bij Sporting. Hij was een van de weinige spelers die agressie probeerde aan te wakkeren in de ploeg. Tijdens een van de verschillende groepsgesprekken, ook toen verkeerde Anderlecht in een sportieve crisis, stond Gerkens vaak als eerste op om het woord te nemen. “Hij zei zijn gedacht en ook op het veld geeft hij leiding. Chapeau voor een jongen van 22 jaar”, zei Vanhaezebrouck.

Sleutelfiguur van AA Gent 2.0

Hein Vanhaezebrouck kent Pieter Gerkens door en door, en daarom is het geen grote verrassing dat ze - behoudens grote verrassingen - opnieuw zullen samenwerken bij AA Gent. Vanhaezebrouck heeft een duidelijk beeld van wat hij kan verwachten van de 28-jarige middenvelder. Met zijn plannen om zijn team volgend seizoen energieker en intensiever te laten spelen, past Gerkens perfect binnen die filosofie. Als infiltrerende middenvelder begrijpt Gerkens precies waar hij moet zijn en welke ruimtes hij moet benutten. Hij is constant aanwezig op het veld, zowel in balbezit als bij balverlies, en fungeert als de ideale schakel tussen de verdediging en de aanval. Met zijn sterke infiltratie- en uithoudingsvermogen past hij uitstekend in de beoogde nieuwe speelstijl van Vanhaezebrouck.


Gerkens neemt nieuwe start bij AA Gent

Pieter Gerkens evolueerde dit seizoen bij Antwerp FC van een nummer tien naar de nummer acht positie, wat perfect past bij zijn uitstekende uithoudingsvermogen en groot loopvermogen. In het begin van dit seizoen was Gerkens zelfs een van de meest gebruikte spelers onder Mark van Bommel en werd hij omschreven als de ‘favoriet’ van de coach. Als gevolg van aanhoudende blessures is hij wel al maanden niet in actie gekomen en is hij helemaal uit beeld geraakt bij Antwerp. Hij kampte met een spierblessure in hij onderging in maart een operatie aan de hamstring, waardoor hij gedurende het kalenderjaar 2023 in totaal slechts 27 minuten heeft kunnen spelen. Naar verluidt zal Gerkens pas weer volledig fit zijn voor de voorbereiding van het nieuwe seizoen.

Wordt Gerkens een aanwinst voor AA Gent?

Meest recent

Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

7
7
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

34
34
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

16
16
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

140
140
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

65
65
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

476
476
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

37
37
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

207
207
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

193
193
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

434
434
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

408
408
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

431
431
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

100
100
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

165
165
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

88
88
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

208
208
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

134
134
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

264
264
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

531
531
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

328
328
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33

Meer sportnieuws