Vanhaezebrouck vindt nieuwe draaischijf voor AA Gent 2.0

607 stemmen
Vanhaezebrouck vindt nieuwe draaischijf voor AA Gent 2.0

De deal is nog niet officieel, maar behoudens grote verrassingen tekent Pieter Gerkens weldra een vierjarig contract bij AA Gent. De 28-jarige koos de Buffalo’s boven Standard, omdat hij in Luik een driejarig voorstel werd aangeboden aan minder gunstige financiële voorwaarden. Waarschijnlijk heeft de aanwezigheid van Hein Vanhaezebrouck in Gent ook een grote invloed gehad op zijn beslissing. Vanhaezebrouck en Gerkens hebben eerder succesvol samengewerkt bij RSC Anderlecht gedurende twee seizoenen, en tenzij er grote verrassingen zijn, zal het duo binnenkort dus weer herenigd worden bij AA Gent.

LEES OOK: ‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Uitgefloten maar van goudwaarde bij Anderlecht

Pieter Gerkens was nooit de publiekslieveling van RSC Anderlecht. Sterker nog, hij werd zelfs meer dan een keer uitgefloten door de eigen fans: hij is nu eenmaal niet de mooiste of verfijndste voetballer. “Maar daarvoor verdient hij geen fluitconcert”, verdedigde Zakaria Bakkali zijn toenmalige ploegmaat. Gerkens is een speler die veel en hard voor de ploeg werkt, en altijd de meeste kilometers maalt in een wedstrijd. Bovendien beschikt hij over een voorbeeldige mentaliteit. “Ik zal je een voorbeeld geven”, zei Bakkali destijds. “Aan het begin van het seizoen was ik fysiek niet in topvorm. Pieter kwam me vertellen: 'Maak je geen zorgen, ik loop voor je.' En dit alles zonder de spotlights op te zoeken.”



Pieter Gerkens had al snel door dat hij niet de lieveling van het Astridpark zou worden, maar desondanks kreeg hij altijd het vertrouwen van zijn coaches. Zowel René Weiler als Hein Vanhaezebrouck geloofden sterk in zijn kwaliteiten. Weiler wilde Gerkens absoluut in zijn team, en ook Vanhaezebrouck rekende sterk op hem.“Ik had een klik met Hein”, zei de speler daar zelf eerder over. Het speelsysteem dat Vanhaezebrouck toen hanteerde, paste dan ook perfect bij Gerkens. Op een gegeven moment was hij zelfs de meest gebruikte speler sinds de komst van de coach bij Anderlecht. Logisch ook, omdat Gerkens een erg slimme en nuttige speler is voor elke trainer.

Onmisbaar voor Vanhaezebrouck

Hein Vanhaezebrouck nam het meerdere keren op voor Pieter Gerkens bij Anderlecht. “Zijn tegenstanders moeten eens kijken naar de acties die hij maakt, de meters die hij aflegt en het defensieve werk dat hij verricht”, zei de toenmalige coach van Anderlecht. Hij prees Gerkens als een speler die zorgt voor evenwicht, vuil werk opknapt en hard werkt voor het team. Multi-inzetbaar ook, want Vanhaezebrouck stelde Gerkens op verschillende posities op, waaronder ook als valse negen. “Gerkens is iemand die niet graag in de spotlights staat, maar hij is ook ontzettend belangrijk”, zei Vanhaezebrouck.

Hoewel Pieter Gerkens door fans en de buitenwereld soms gezien werd als een 'excuus-Belg' die alleen werd opgesteld om aan het minimum aantal Belgische spelers op het wedstrijdblad te voldoen, waren zijn sportieve verdiensten onder Hein Vanhaezebrouck van onschatbare waarde. Ondanks dat hij geen grote prater is en zich niet graag op de voorgrond plaatst, is Gerkens ook een leider op het veld en in de kleedkamer. Bij Anderlecht was er destijds een gebrek aan leiderschap, en Gerkens wierp zich op als een belangrijke figuur in de kleedkamer. Hij sleepte andere spelers mee en dit was ook een van de redenen waarom hij zo belangrijk was voor Vanhaezebrouck.



Hein Vanhaezebrouck prees Pieter Gerkens als iemand die durfde opstaan wanneer dat nodig was. De voormalige coach van Anderlecht vond het niet normaal dat Gerkens, zowel qua kwaliteit als leiderschap, het initiatief nam bij Sporting. Hij was een van de weinige spelers die agressie probeerde aan te wakkeren in de ploeg. Tijdens een van de verschillende groepsgesprekken, ook toen verkeerde Anderlecht in een sportieve crisis, stond Gerkens vaak als eerste op om het woord te nemen. “Hij zei zijn gedacht en ook op het veld geeft hij leiding. Chapeau voor een jongen van 22 jaar”, zei Vanhaezebrouck.

Sleutelfiguur van AA Gent 2.0

Hein Vanhaezebrouck kent Pieter Gerkens door en door, en daarom is het geen grote verrassing dat ze - behoudens grote verrassingen - opnieuw zullen samenwerken bij AA Gent. Vanhaezebrouck heeft een duidelijk beeld van wat hij kan verwachten van de 28-jarige middenvelder. Met zijn plannen om zijn team volgend seizoen energieker en intensiever te laten spelen, past Gerkens perfect binnen die filosofie. Als infiltrerende middenvelder begrijpt Gerkens precies waar hij moet zijn en welke ruimtes hij moet benutten. Hij is constant aanwezig op het veld, zowel in balbezit als bij balverlies, en fungeert als de ideale schakel tussen de verdediging en de aanval. Met zijn sterke infiltratie- en uithoudingsvermogen past hij uitstekend in de beoogde nieuwe speelstijl van Vanhaezebrouck.


Gerkens neemt nieuwe start bij AA Gent

Pieter Gerkens evolueerde dit seizoen bij Antwerp FC van een nummer tien naar de nummer acht positie, wat perfect past bij zijn uitstekende uithoudingsvermogen en groot loopvermogen. In het begin van dit seizoen was Gerkens zelfs een van de meest gebruikte spelers onder Mark van Bommel en werd hij omschreven als de ‘favoriet’ van de coach. Als gevolg van aanhoudende blessures is hij wel al maanden niet in actie gekomen en is hij helemaal uit beeld geraakt bij Antwerp. Hij kampte met een spierblessure in hij onderging in maart een operatie aan de hamstring, waardoor hij gedurende het kalenderjaar 2023 in totaal slechts 27 minuten heeft kunnen spelen. Naar verluidt zal Gerkens pas weer volledig fit zijn voor de voorbereiding van het nieuwe seizoen.

Wordt Gerkens een aanwinst voor AA Gent?

Meest recent

'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

32
32
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

199
199
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

37
37
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

180
180
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

288
288
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

275
275
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

319
319
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

214
214
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

187
187
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

390
390
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

274
274
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

259
259
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

279
279
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

60
60
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

182
182
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

194
194
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

169
169
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

56
56
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

312
312
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

483
483
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

397
397
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

383
383
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

59
59
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

179
179

Meer sportnieuws