Vanhaezebrouck vindt nieuwe draaischijf voor AA Gent 2.0

607
Vanhaezebrouck vindt nieuwe draaischijf voor AA Gent 2.0

De deal is nog niet officieel, maar behoudens grote verrassingen tekent Pieter Gerkens weldra een vierjarig contract bij AA Gent. De 28-jarige koos de Buffalo’s boven Standard, omdat hij in Luik een driejarig voorstel werd aangeboden aan minder gunstige financiële voorwaarden. Waarschijnlijk heeft de aanwezigheid van Hein Vanhaezebrouck in Gent ook een grote invloed gehad op zijn beslissing. Vanhaezebrouck en Gerkens hebben eerder succesvol samengewerkt bij RSC Anderlecht gedurende twee seizoenen, en tenzij er grote verrassingen zijn, zal het duo binnenkort dus weer herenigd worden bij AA Gent.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Uitgefloten maar van goudwaarde bij Anderlecht

Pieter Gerkens was nooit de publiekslieveling van RSC Anderlecht. Sterker nog, hij werd zelfs meer dan een keer uitgefloten door de eigen fans: hij is nu eenmaal niet de mooiste of verfijndste voetballer. “Maar daarvoor verdient hij geen fluitconcert”, verdedigde Zakaria Bakkali zijn toenmalige ploegmaat. Gerkens is een speler die veel en hard voor de ploeg werkt, en altijd de meeste kilometers maalt in een wedstrijd. Bovendien beschikt hij over een voorbeeldige mentaliteit. “Ik zal je een voorbeeld geven”, zei Bakkali destijds. “Aan het begin van het seizoen was ik fysiek niet in topvorm. Pieter kwam me vertellen: 'Maak je geen zorgen, ik loop voor je.' En dit alles zonder de spotlights op te zoeken.”



Pieter Gerkens had al snel door dat hij niet de lieveling van het Astridpark zou worden, maar desondanks kreeg hij altijd het vertrouwen van zijn coaches. Zowel René Weiler als Hein Vanhaezebrouck geloofden sterk in zijn kwaliteiten. Weiler wilde Gerkens absoluut in zijn team, en ook Vanhaezebrouck rekende sterk op hem.“Ik had een klik met Hein”, zei de speler daar zelf eerder over. Het speelsysteem dat Vanhaezebrouck toen hanteerde, paste dan ook perfect bij Gerkens. Op een gegeven moment was hij zelfs de meest gebruikte speler sinds de komst van de coach bij Anderlecht. Logisch ook, omdat Gerkens een erg slimme en nuttige speler is voor elke trainer.

Onmisbaar voor Vanhaezebrouck

Hein Vanhaezebrouck nam het meerdere keren op voor Pieter Gerkens bij Anderlecht. “Zijn tegenstanders moeten eens kijken naar de acties die hij maakt, de meters die hij aflegt en het defensieve werk dat hij verricht”, zei de toenmalige coach van Anderlecht. Hij prees Gerkens als een speler die zorgt voor evenwicht, vuil werk opknapt en hard werkt voor het team. Multi-inzetbaar ook, want Vanhaezebrouck stelde Gerkens op verschillende posities op, waaronder ook als valse negen. “Gerkens is iemand die niet graag in de spotlights staat, maar hij is ook ontzettend belangrijk”, zei Vanhaezebrouck.

Hoewel Pieter Gerkens door fans en de buitenwereld soms gezien werd als een 'excuus-Belg' die alleen werd opgesteld om aan het minimum aantal Belgische spelers op het wedstrijdblad te voldoen, waren zijn sportieve verdiensten onder Hein Vanhaezebrouck van onschatbare waarde. Ondanks dat hij geen grote prater is en zich niet graag op de voorgrond plaatst, is Gerkens ook een leider op het veld en in de kleedkamer. Bij Anderlecht was er destijds een gebrek aan leiderschap, en Gerkens wierp zich op als een belangrijke figuur in de kleedkamer. Hij sleepte andere spelers mee en dit was ook een van de redenen waarom hij zo belangrijk was voor Vanhaezebrouck.



Hein Vanhaezebrouck prees Pieter Gerkens als iemand die durfde opstaan wanneer dat nodig was. De voormalige coach van Anderlecht vond het niet normaal dat Gerkens, zowel qua kwaliteit als leiderschap, het initiatief nam bij Sporting. Hij was een van de weinige spelers die agressie probeerde aan te wakkeren in de ploeg. Tijdens een van de verschillende groepsgesprekken, ook toen verkeerde Anderlecht in een sportieve crisis, stond Gerkens vaak als eerste op om het woord te nemen. “Hij zei zijn gedacht en ook op het veld geeft hij leiding. Chapeau voor een jongen van 22 jaar”, zei Vanhaezebrouck.

Sleutelfiguur van AA Gent 2.0

Hein Vanhaezebrouck kent Pieter Gerkens door en door, en daarom is het geen grote verrassing dat ze - behoudens grote verrassingen - opnieuw zullen samenwerken bij AA Gent. Vanhaezebrouck heeft een duidelijk beeld van wat hij kan verwachten van de 28-jarige middenvelder. Met zijn plannen om zijn team volgend seizoen energieker en intensiever te laten spelen, past Gerkens perfect binnen die filosofie. Als infiltrerende middenvelder begrijpt Gerkens precies waar hij moet zijn en welke ruimtes hij moet benutten. Hij is constant aanwezig op het veld, zowel in balbezit als bij balverlies, en fungeert als de ideale schakel tussen de verdediging en de aanval. Met zijn sterke infiltratie- en uithoudingsvermogen past hij uitstekend in de beoogde nieuwe speelstijl van Vanhaezebrouck.


Gerkens neemt nieuwe start bij AA Gent

Pieter Gerkens evolueerde dit seizoen bij Antwerp FC van een nummer tien naar de nummer acht positie, wat perfect past bij zijn uitstekende uithoudingsvermogen en groot loopvermogen. In het begin van dit seizoen was Gerkens zelfs een van de meest gebruikte spelers onder Mark van Bommel en werd hij omschreven als de ‘favoriet’ van de coach. Als gevolg van aanhoudende blessures is hij wel al maanden niet in actie gekomen en is hij helemaal uit beeld geraakt bij Antwerp. Hij kampte met een spierblessure in hij onderging in maart een operatie aan de hamstring, waardoor hij gedurende het kalenderjaar 2023 in totaal slechts 27 minuten heeft kunnen spelen. Naar verluidt zal Gerkens pas weer volledig fit zijn voor de voorbereiding van het nieuwe seizoen.

Wordt Gerkens een aanwinst voor AA Gent?

Meest recent

Standard liet zich na Ambros wéér aftroeven door Anderlecht

Standard is ondanks de nederlaag tegen KVC Westerlo goed begonnen aan het seizoen. De Rouches staan ...

34
34
Ajax pakt weer uit met zeer grote naam

Ajax heeft nog een grote vis aan de haak weten te slaan. De Amsterdammers maakten zopas de komst van ...

16
16
'STVV en AA Gent kregen 'njet' van ex-JPL-smaakmaker'

Ryotaro Ito zit nog altijd zonder club. De Japanse middenvelder zag een transfer naar Blackburn ...

56
56
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws

Een bijzonder droevig bericht uit Nederland. Bartina Koeman, de vrouw van voormalig Oranje ...

103
103
Bruno kiest: van basispion tot plots derde keuze?

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Olympique Lyon. De Brusselaars hopen nog eens ouderwets te ...

94
94
Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Romelu Lukaku koos deze zomer voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière en tekende bij ...

79
79
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

228
228
Lyon-coach jubelt bij Anderlecht: "Hij zal het ver schoppen"

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

121
121
'Barça zit niet stil: droomopvolger Flick nu al bepaald'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

78
78
'Geen Courtois of Sels: Van Bommel kiest uit deze keepers'

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Op voorhand ...

466
466
Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van Olympique Lyon. En dus staan ...

305
305
'Code rood in Manchester: transferbom Haaland in 2027'

Met zes doelpunten in de laatste vier wedstrijden is Erling Haaland opnieuw erg doeltreffend bij ...

628
628
‘Vitor Bruno zet vier topaankopen per direct opzij’

Anderlecht haalde op de valreep nog een pak versterking binnen. Vitor Bruno is echter lang niet van ...

397
397
Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Niet enkel Mark van Bommel maakt deze week zijn eerste selectie bekend als bondscoach. Donderdag is ...

606
606
Anderlecht-Lyon: Bruno voert cruciale wissels door in basiself

RSC Anderlecht opent woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Met de ...

221
221
Selectie Van Bommel: verbazingwekkend JPL-duo mag dromen

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

344
344
Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

135
135
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

75
75
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

72
72
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

66
66
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

44
44
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

653
653
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

97
97
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

181
181
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

571
571

Meer sportnieuws