Vanhaezebrouck vindt nieuwe draaischijf voor AA Gent 2.0

607
Vanhaezebrouck vindt nieuwe draaischijf voor AA Gent 2.0

De deal is nog niet officieel, maar behoudens grote verrassingen tekent Pieter Gerkens weldra een vierjarig contract bij AA Gent. De 28-jarige koos de Buffalo’s boven Standard, omdat hij in Luik een driejarig voorstel werd aangeboden aan minder gunstige financiële voorwaarden. Waarschijnlijk heeft de aanwezigheid van Hein Vanhaezebrouck in Gent ook een grote invloed gehad op zijn beslissing. Vanhaezebrouck en Gerkens hebben eerder succesvol samengewerkt bij RSC Anderlecht gedurende twee seizoenen, en tenzij er grote verrassingen zijn, zal het duo binnenkort dus weer herenigd worden bij AA Gent.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Uitgefloten maar van goudwaarde bij Anderlecht

Pieter Gerkens was nooit de publiekslieveling van RSC Anderlecht. Sterker nog, hij werd zelfs meer dan een keer uitgefloten door de eigen fans: hij is nu eenmaal niet de mooiste of verfijndste voetballer. “Maar daarvoor verdient hij geen fluitconcert”, verdedigde Zakaria Bakkali zijn toenmalige ploegmaat. Gerkens is een speler die veel en hard voor de ploeg werkt, en altijd de meeste kilometers maalt in een wedstrijd. Bovendien beschikt hij over een voorbeeldige mentaliteit. “Ik zal je een voorbeeld geven”, zei Bakkali destijds. “Aan het begin van het seizoen was ik fysiek niet in topvorm. Pieter kwam me vertellen: 'Maak je geen zorgen, ik loop voor je.' En dit alles zonder de spotlights op te zoeken.”



Pieter Gerkens had al snel door dat hij niet de lieveling van het Astridpark zou worden, maar desondanks kreeg hij altijd het vertrouwen van zijn coaches. Zowel René Weiler als Hein Vanhaezebrouck geloofden sterk in zijn kwaliteiten. Weiler wilde Gerkens absoluut in zijn team, en ook Vanhaezebrouck rekende sterk op hem.“Ik had een klik met Hein”, zei de speler daar zelf eerder over. Het speelsysteem dat Vanhaezebrouck toen hanteerde, paste dan ook perfect bij Gerkens. Op een gegeven moment was hij zelfs de meest gebruikte speler sinds de komst van de coach bij Anderlecht. Logisch ook, omdat Gerkens een erg slimme en nuttige speler is voor elke trainer.

Onmisbaar voor Vanhaezebrouck

Hein Vanhaezebrouck nam het meerdere keren op voor Pieter Gerkens bij Anderlecht. “Zijn tegenstanders moeten eens kijken naar de acties die hij maakt, de meters die hij aflegt en het defensieve werk dat hij verricht”, zei de toenmalige coach van Anderlecht. Hij prees Gerkens als een speler die zorgt voor evenwicht, vuil werk opknapt en hard werkt voor het team. Multi-inzetbaar ook, want Vanhaezebrouck stelde Gerkens op verschillende posities op, waaronder ook als valse negen. “Gerkens is iemand die niet graag in de spotlights staat, maar hij is ook ontzettend belangrijk”, zei Vanhaezebrouck.

Hoewel Pieter Gerkens door fans en de buitenwereld soms gezien werd als een 'excuus-Belg' die alleen werd opgesteld om aan het minimum aantal Belgische spelers op het wedstrijdblad te voldoen, waren zijn sportieve verdiensten onder Hein Vanhaezebrouck van onschatbare waarde. Ondanks dat hij geen grote prater is en zich niet graag op de voorgrond plaatst, is Gerkens ook een leider op het veld en in de kleedkamer. Bij Anderlecht was er destijds een gebrek aan leiderschap, en Gerkens wierp zich op als een belangrijke figuur in de kleedkamer. Hij sleepte andere spelers mee en dit was ook een van de redenen waarom hij zo belangrijk was voor Vanhaezebrouck.



Hein Vanhaezebrouck prees Pieter Gerkens als iemand die durfde opstaan wanneer dat nodig was. De voormalige coach van Anderlecht vond het niet normaal dat Gerkens, zowel qua kwaliteit als leiderschap, het initiatief nam bij Sporting. Hij was een van de weinige spelers die agressie probeerde aan te wakkeren in de ploeg. Tijdens een van de verschillende groepsgesprekken, ook toen verkeerde Anderlecht in een sportieve crisis, stond Gerkens vaak als eerste op om het woord te nemen. “Hij zei zijn gedacht en ook op het veld geeft hij leiding. Chapeau voor een jongen van 22 jaar”, zei Vanhaezebrouck.

Sleutelfiguur van AA Gent 2.0

Hein Vanhaezebrouck kent Pieter Gerkens door en door, en daarom is het geen grote verrassing dat ze - behoudens grote verrassingen - opnieuw zullen samenwerken bij AA Gent. Vanhaezebrouck heeft een duidelijk beeld van wat hij kan verwachten van de 28-jarige middenvelder. Met zijn plannen om zijn team volgend seizoen energieker en intensiever te laten spelen, past Gerkens perfect binnen die filosofie. Als infiltrerende middenvelder begrijpt Gerkens precies waar hij moet zijn en welke ruimtes hij moet benutten. Hij is constant aanwezig op het veld, zowel in balbezit als bij balverlies, en fungeert als de ideale schakel tussen de verdediging en de aanval. Met zijn sterke infiltratie- en uithoudingsvermogen past hij uitstekend in de beoogde nieuwe speelstijl van Vanhaezebrouck.


Gerkens neemt nieuwe start bij AA Gent

Pieter Gerkens evolueerde dit seizoen bij Antwerp FC van een nummer tien naar de nummer acht positie, wat perfect past bij zijn uitstekende uithoudingsvermogen en groot loopvermogen. In het begin van dit seizoen was Gerkens zelfs een van de meest gebruikte spelers onder Mark van Bommel en werd hij omschreven als de ‘favoriet’ van de coach. Als gevolg van aanhoudende blessures is hij wel al maanden niet in actie gekomen en is hij helemaal uit beeld geraakt bij Antwerp. Hij kampte met een spierblessure in hij onderging in maart een operatie aan de hamstring, waardoor hij gedurende het kalenderjaar 2023 in totaal slechts 27 minuten heeft kunnen spelen. Naar verluidt zal Gerkens pas weer volledig fit zijn voor de voorbereiding van het nieuwe seizoen.

Wordt Gerkens een aanwinst voor AA Gent?

Meest recent

'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

3
3
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

19
19
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

12
12
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

59
59
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

18
18
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

37
37
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

75
75
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

134
134
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

80
80
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

328
328
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

59
59
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

304
304
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

40
40
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

63
63
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

203
203
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

68
68
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

119
119
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

155
155
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

74
74
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

125
125
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

161
161
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

282
282
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

134
134

Meer sportnieuws