'PSV kent drie mogelijke opvolgers voor Van Nistelrooij'

door
'PSV kent drie mogelijke opvolgers voor Van Nistelrooij'

Het onverwachte vertrek van Ruud van Nistelrooij zorgde voor opschudding in het Nederlands voetbal. PSV moet nu op zoek naar een vervanger en krijgt daarbij hulp van een ex-jeudspeler.


Het is Björn van der Doelen, in een ver verleden middenvelder bij Standard Luik en PSV, die in de Skiete Willy Podcast de club van zijn hart te hulp schiet met mogelijke coaches voor de lampenclub. "Door mijn hoofd schoot Phillip Cocu", zegt Van der Doelen, "Iemand terughalen schijnt zelden goed uit te pakken, maar ik heb een zwak voor hem. Sowieso als persoon. Als trainer heeft hij kritiek gehad vanwege de speelwijze, maar je kunt niet anders zeggen dan dat hij het heel goed heeft gedaan", refereert hij naar de drie kamioenschappen die PSV onder Cocu behaalde.

Naast Cocu opperde van der Doelen nog een andere Nederlander met een Standard-verleden: Ron Jans. "Ik heb ook een zwak voor Ron Jans. Ik vind het een heel leuke vent. Ik denk dat hij qua persoon wel bij PSV past." Jans, 64, leidde dit seizoen zijn FC Twente naar een knappe vijfde plaats in de Eredivisie. Clubwatcher Marco Timmer kiest dan weer voor Peter Bosz. "Hij heeft ervaring, dat is wel belangrijk nu. Hij heeft met Marcel Brands samengespeeld bij RKC en met Earnest Stewart bij NAC Breda. Ze kennen elkaar wel."

LEES OOK: Nederland versus België: is de kloof nu écht gedicht?

Moeilijke opdracht zonder Xavi Simons

Wie het roer ook overneemt bij de Eindhovenaars wacht een lastige taak. Met twee trofeeën en een tweede plek in de Eredivise kende de club een succesvolle periode onder Van Nistelrooij. Daarvoor mocht het vooral de sensationele Xavi Simons dankbaar zijn. De kans dat hij kiest voor een verlengd verblijf in Eindhoven is onrealistisch. Ook voor PSV zelf is een vertrek wellicht de enige keuze, nu de interesse van de grootste Europese clubs in Simons steeds groter wordt. Er worden bedragen genoemd tot 100 miljoen euro. 

Wie moet het stokje overnemen bij PSV?

Meest recent

Posterboy CDK opent deuren voor Club: betere transfers

De jeugdopleiding van Club Brugge werd jarenlang beschimpt, maar de afgelopen twee jaar werd Club ...

2
2
Tom Waes belandt in nieuwe storm: "Zoals Nazi-Duitsland..."

Tom Waes belandde een klein jaar geleden in een gigantische storm. Het VRT-gezicht veroorzaakte een ...

1
1
'Anderlecht haalt opgelucht adem: transfer in januari'

RSC Anderlecht slaagde er afgelopen zomer niet in om een oplossing te vinden voor verschillende ...

61
61
Nieuwe transferbom bij Club: "De grote clubs komen voor hem"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Atalanta BC. De spelers krijgen ...

100
100
'De Bruyne opent Doos van Pandora: zware gevolgen dreigen'

In de Champions League wil SSC Napoli woensdagavond tegen Sporting CP zijn eerste punten van de ...

258
258
Hasi speelt met vuur bij Anderlecht: "On-be-grijpelijk"

RSC Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Slechts enkele dagen na de thuiszege ...

126
126
Extra geurtje aan zege Genk? Defour spreekt duidelijke taal

De Limburgse derby tussen STVV en KRC Genk deed afgelopen weekend heel wat stof opwaaien. Racing ...

136
136
Herman Brusselmans vecht hevig tegen financiële afgrond

De altijd uitgesproken en excentrieke Herman Brusselmans laat opnieuw van zich horen — maar ...

86
86
Hein ly-risch: "Hij is de beste speler van België én Nederland"

De twee Belgische ploegen moeten dit weekend weer vol aan de bak in de Champions League. Club Brugge ...

495
495
Anderlecht-Standard: De Wilde duidt winnaar nu al aan

RSC Anderlecht bleef afgelopen weekend op een 1-1-gelijkspel steken na een povere wedstrijd op het ...

263
263
De Bruyne is woest: breekt Conte met zijn sterspeler?

Kevin De Bruyne kookt na twee snelle wissels in twee weken: eerst het “noodoffer” na ...

234
234
STVV-Genk escaleert alwéér: draconische acties op tafel

KRC Genk pakte zondagmiddag de volle buit op het veld van STVV, maar die Limburgse derby deed heel ...

180
180
Crisis Antwerp om de hoek: ontslag Wils in de maak?

De tweede interland-break van het seizoen staat voor de deur. En dat is meestal niet zo'n aangename ...

308
308
Conte vs. De Bruyne: Italiaanse analisten kiezen kant

SSC Napoli ging zondagavond op het veld van AC Milan meteen onderuit in zijn eerste topwedstrijd van ...

228
228
Atalanta-Club: Hayen hakt laatste knopen door in basiself

Dinsdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Champions League op gang getrapt. ...

208
208
FIFA mept Broos knock-out: rampscenario Zuid-Afrika

Hugo Broos is momenteel de bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester hoopt het ...

123
123
‘Hayen zit met stevig Club-dilemma vlak voor Atalanta’

Club Brugge neemt het dinsdag op tegen Atalanta in de Champions League. Kan Blauw-Zwart de stunt van ...

216
216
Vandenbempt spreekt Club resoluut tegen: “Snap ik niet”

Club Brugge won afgelopen speeldag van Standard Luik, maar Blauw-Zwart had het niet gemakkelijk ...

283
283
'Garcia praat mond voorbij: verrassende debutant onthuld'

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag de selectie van de Belgische nationale ploeg bekend en in de ...

175
175
‘Vreven gaat los in kleedkamer ref: zware schorsing dreigt'

KSC Lokeren stond vorig seizoen dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen moet ...

321
321
Club Brugge-fans in extase: Stankovic roept ferme taal

Club Brugge hoopt de straffe zege in de Champions League tegen Lille vervolg te geven tegen ...

238
238
Atalanta-coach waagt zich aan straffe Club Brugge-uitspraak

Deze week wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club ...

445
445
'Bayern schiet in actie: spectaculaire opvolger Kane'

Bayern München blijft voorlopig door de Bundesliga razen en duldt in eigen land geen ...

196
196
STVV-Genk zindert na: waarom aanstelling Visser slechte zet was

KRC Genk mag zich de komende maanden de eretitel van 'Ploeg van Limburg' toeeigenen nadat het zondag ...

263
263
Helse avond Club Brugge: Hayen doet Atalanta-voorspelling

Club Brugge moest dinsdagavond opnieuw aan de bak in de Champions League. De Belgische vicekampioen ...

205
205

Meer sportnieuws