Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

door
Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

Op dinsdag maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de komende kwalificatiewedstrijden voor EURO 2024. Op 17 juni krijgen de Rode Duivels het bezoek van Oostenrijk, drie dagen later wacht een uitwedstrijd in Estland. Die eerste partij wordt de eerste thuismatch sinds de Nations League-wedstrijd tegen Wales in september 2022 en dus heeft de voetbalbond grote plannen.


Zo willen ze een groot eerbetoon brengen aan Eden Hazard, die na het WK in Qatar afscheid nam van de nationale ploeg. De 32-jarige aanvaller drukte immers zijn stempel op de geschiedenis van de Rode Duivels door 126 interlands te spelen. Enkel Jan Vertonghen, Axel Witsel en Toby Alderweireld speelden meer matchen voor de nationale ploeg. Bovendien was hij natuurlijk ook jarenlang aanvoerder.

Hazard zal er ook zelf bij zijn voor zijn afscheid. Het plan is om hem tijdens de rust van de match tegen Oostenrijk een ereronde te laten maken, terwijl voor de wedstrijd er een grote tifo voorzien is. Na de match zal Hazard het publiek ook toespreken en zal hij samen met de Rode Duivels 33 ballen in het publiek trappen - eentje voor elke goal die hij voor de Duivels gescoord heeft.

LEES OOK: Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

Ook De Bruyne en Courtois in de bloemetjes

Maar niet alleen Hazard zal gehuldigd worden. Ook Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zullen in de bloemetjes gezet worden naar aanleiding van hun 100ste cap. Courtois pakte die op het WK en dat wordt bij de eerste thuismatch sinds dat toernooi onder de aandacht gebracht. Voor De Bruyne wordt het tegen Oostenrijk normaliter zijn 100ste interland.


Mooi initiatief?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

45
45
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

382
382
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

46
46
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

261
261
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

313
313
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

353
353
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

162
162
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

712
712
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws