Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

door
Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

Op dinsdag maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de komende kwalificatiewedstrijden voor EURO 2024. Op 17 juni krijgen de Rode Duivels het bezoek van Oostenrijk, drie dagen later wacht een uitwedstrijd in Estland. Die eerste partij wordt de eerste thuismatch sinds de Nations League-wedstrijd tegen Wales in september 2022 en dus heeft de voetbalbond grote plannen.


Zo willen ze een groot eerbetoon brengen aan Eden Hazard, die na het WK in Qatar afscheid nam van de nationale ploeg. De 32-jarige aanvaller drukte immers zijn stempel op de geschiedenis van de Rode Duivels door 126 interlands te spelen. Enkel Jan Vertonghen, Axel Witsel en Toby Alderweireld speelden meer matchen voor de nationale ploeg. Bovendien was hij natuurlijk ook jarenlang aanvoerder.

Hazard zal er ook zelf bij zijn voor zijn afscheid. Het plan is om hem tijdens de rust van de match tegen Oostenrijk een ereronde te laten maken, terwijl voor de wedstrijd er een grote tifo voorzien is. Na de match zal Hazard het publiek ook toespreken en zal hij samen met de Rode Duivels 33 ballen in het publiek trappen - eentje voor elke goal die hij voor de Duivels gescoord heeft.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Ook De Bruyne en Courtois in de bloemetjes

Maar niet alleen Hazard zal gehuldigd worden. Ook Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zullen in de bloemetjes gezet worden naar aanleiding van hun 100ste cap. Courtois pakte die op het WK en dat wordt bij de eerste thuismatch sinds dat toernooi onder de aandacht gebracht. Voor De Bruyne wordt het tegen Oostenrijk normaliter zijn 100ste interland.


Mooi initiatief?

Meest recent

Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

9
9
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

61
61
'Transferbom slaat in bij Kompany: Bayern-project in gevaar'

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

73
73
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

18
18
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

71
71
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

59
59
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

115
115
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

80
80
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

44
44
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

187
187
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

167
167
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

46
46
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

267
267
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

171
171
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

275
275
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

155
155
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

324
324
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

354
354
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

162
162
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

106
106
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

244
244
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

56
56
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

205
205
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

79
79
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

333
333

Meer sportnieuws