Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

door
Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

Op dinsdag maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de komende kwalificatiewedstrijden voor EURO 2024. Op 17 juni krijgen de Rode Duivels het bezoek van Oostenrijk, drie dagen later wacht een uitwedstrijd in Estland. Die eerste partij wordt de eerste thuismatch sinds de Nations League-wedstrijd tegen Wales in september 2022 en dus heeft de voetbalbond grote plannen.


Zo willen ze een groot eerbetoon brengen aan Eden Hazard, die na het WK in Qatar afscheid nam van de nationale ploeg. De 32-jarige aanvaller drukte immers zijn stempel op de geschiedenis van de Rode Duivels door 126 interlands te spelen. Enkel Jan Vertonghen, Axel Witsel en Toby Alderweireld speelden meer matchen voor de nationale ploeg. Bovendien was hij natuurlijk ook jarenlang aanvoerder.

Hazard zal er ook zelf bij zijn voor zijn afscheid. Het plan is om hem tijdens de rust van de match tegen Oostenrijk een ereronde te laten maken, terwijl voor de wedstrijd er een grote tifo voorzien is. Na de match zal Hazard het publiek ook toespreken en zal hij samen met de Rode Duivels 33 ballen in het publiek trappen - eentje voor elke goal die hij voor de Duivels gescoord heeft.

LEES OOK: 'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

Ook De Bruyne en Courtois in de bloemetjes

Maar niet alleen Hazard zal gehuldigd worden. Ook Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zullen in de bloemetjes gezet worden naar aanleiding van hun 100ste cap. Courtois pakte die op het WK en dat wordt bij de eerste thuismatch sinds dat toernooi onder de aandacht gebracht. Voor De Bruyne wordt het tegen Oostenrijk normaliter zijn 100ste interland.


Mooi initiatief?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

25
25
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

107
107
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

57
57
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

57
57
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

96
96
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

143
143
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

66
66
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

70
70
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

73
73
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

508
508
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

63
63
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

179
179
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

194
194
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

63
63
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

77
77
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

248
248
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

207
207
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

71
71
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

304
304
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

496
496
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

207
207
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

599
599
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws