Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

125 stemmen
Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

Op dinsdag maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de komende kwalificatiewedstrijden voor EURO 2024. Op 17 juni krijgen de Rode Duivels het bezoek van Oostenrijk, drie dagen later wacht een uitwedstrijd in Estland. Die eerste partij wordt de eerste thuismatch sinds de Nations League-wedstrijd tegen Wales in september 2022 en dus heeft de voetbalbond grote plannen.


Zo willen ze een groot eerbetoon brengen aan Eden Hazard, die na het WK in Qatar afscheid nam van de nationale ploeg. De 32-jarige aanvaller drukte immers zijn stempel op de geschiedenis van de Rode Duivels door 126 interlands te spelen. Enkel Jan Vertonghen, Axel Witsel en Toby Alderweireld speelden meer matchen voor de nationale ploeg. Bovendien was hij natuurlijk ook jarenlang aanvoerder.

Hazard zal er ook zelf bij zijn voor zijn afscheid. Het plan is om hem tijdens de rust van de match tegen Oostenrijk een ereronde te laten maken, terwijl voor de wedstrijd er een grote tifo voorzien is. Na de match zal Hazard het publiek ook toespreken en zal hij samen met de Rode Duivels 33 ballen in het publiek trappen - eentje voor elke goal die hij voor de Duivels gescoord heeft.

LEES OOK: Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

Ook De Bruyne en Courtois in de bloemetjes

Maar niet alleen Hazard zal gehuldigd worden. Ook Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zullen in de bloemetjes gezet worden naar aanleiding van hun 100ste cap. Courtois pakte die op het WK en dat wordt bij de eerste thuismatch sinds dat toernooi onder de aandacht gebracht. Voor De Bruyne wordt het tegen Oostenrijk normaliter zijn 100ste interland.


Mooi initiatief?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

53
53
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

40
40
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

127
127
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

33
33
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

170
170
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

528
528
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

162
162
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

67
67
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

430
430
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

200
200
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

528
528
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

500
500
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

478
478
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

353
353
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

188
188
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

587
587
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

266
266
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1023
1023
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

665
665
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

473
473
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

151
151

Meer sportnieuws