Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

door
Deze grote plannen heeft KBVB met Hazard, De Bruyne en Courtois

Op dinsdag maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de komende kwalificatiewedstrijden voor EURO 2024. Op 17 juni krijgen de Rode Duivels het bezoek van Oostenrijk, drie dagen later wacht een uitwedstrijd in Estland. Die eerste partij wordt de eerste thuismatch sinds de Nations League-wedstrijd tegen Wales in september 2022 en dus heeft de voetbalbond grote plannen.


Zo willen ze een groot eerbetoon brengen aan Eden Hazard, die na het WK in Qatar afscheid nam van de nationale ploeg. De 32-jarige aanvaller drukte immers zijn stempel op de geschiedenis van de Rode Duivels door 126 interlands te spelen. Enkel Jan Vertonghen, Axel Witsel en Toby Alderweireld speelden meer matchen voor de nationale ploeg. Bovendien was hij natuurlijk ook jarenlang aanvoerder.

Hazard zal er ook zelf bij zijn voor zijn afscheid. Het plan is om hem tijdens de rust van de match tegen Oostenrijk een ereronde te laten maken, terwijl voor de wedstrijd er een grote tifo voorzien is. Na de match zal Hazard het publiek ook toespreken en zal hij samen met de Rode Duivels 33 ballen in het publiek trappen - eentje voor elke goal die hij voor de Duivels gescoord heeft.

LEES OOK: 'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

Ook De Bruyne en Courtois in de bloemetjes

Maar niet alleen Hazard zal gehuldigd worden. Ook Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne zullen in de bloemetjes gezet worden naar aanleiding van hun 100ste cap. Courtois pakte die op het WK en dat wordt bij de eerste thuismatch sinds dat toernooi onder de aandacht gebracht. Voor De Bruyne wordt het tegen Oostenrijk normaliter zijn 100ste interland.


Mooi initiatief?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

43
43
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

243
243
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

11
11
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

8
8
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

108
108
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

100
100
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

85
85
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

38
38
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

157
157
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

31
31
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

117
117
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

514
514
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

291
291
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

279
279
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

247
247
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

48
48
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

246
246
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

74
74
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

454
454
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

281
281
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

107
107
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

99
99
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

138
138
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

430
430
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166

Meer sportnieuws