'Stassin verlaat Anderlecht voor deze eersteklasser'

door
'Stassin verlaat Anderlecht voor deze eersteklasser'

We mogen de komende weken heel wat transferactiviteit verwachten bij Anderlecht, dat in de zomer een zevental aanwinsten zou willen binnenhalen. Daarnaast moeten of mogen een aantal spelers ook nog de club verlaten om sportieve en/of financiële redenen. De verwachte namen werden de voorbije weken al ruimschoots naar voor geschoven, maar nu lijkt er toch een verrassende vertrekker in de maak.


La Dernière Heure meldt immers dat Lucas Stassin op het punt staat om Anderlecht te verlaten. De 18-jarige spits maakte dit seizoen nochtans indruk bij RSCA Futures in de Challenger Pro League, waar hij vijftien keer scoorde. Hij kwam ook vijf keer in actie voor het eerste elftal, waar Felice Mazzu hem in oktober op West Ham liet debuteren. Niet veel later werd Mazzu echter ontslagen en zijn opvolger Brian Riemer leek het niet echt voor Stassin te hebben.

Daarom zouden ze nu bij Anderlecht beslist hebben om het nog één jaar lopende contract van Stassin niet meer te verlengen en deze zomer nog een transfersom te vangen. Verschillende buitenlandse clubs zouden interesse tonen, maar de jonge goalgetter lijkt zijn carrière verder te gaan zetten bij Westerlo. De Kemphanen zouden zelfs al een persoonlijk akkoord hebben met Stassin, al moeten ze er wel met Anderlecht nog uit raken.

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

De Roeck gelooft wel in hem

Bij Westerlo zou Stassin herenigd worden met Jonas De Roeck, die de spits bij de jeugd van Anderlecht nog onder zijn hoede had. Dat zal wellicht een belangrijke factor zijn in de keuze van de speler, die in 't Kuipje onder een trainer die hem kent en in hem gelooft meer perspectieven zal zien op een doorbraak. Anderlecht laat zo uit eigen beweging één van zijn grootste talenten vertrekken en dat is toch een opmerkelijke beslissing.

Zal Anderlecht zich deze transfer nog beklagen?

Meest recent

Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

22
22
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

69
69
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

145
145
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

73
73
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

19
19
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

431
431
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

372
372
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

109
109
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

173
173
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

462
462
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

294
294
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

495
495
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

147
147
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

43
43
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

212
212
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

169
169
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

126
126
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

206
206
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

79
79
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

359
359
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

318
318
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

324
324
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

733
733
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

104
104
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

373
373

Meer sportnieuws