'Stassin verlaat Anderlecht voor deze eersteklasser'

door
'Stassin verlaat Anderlecht voor deze eersteklasser'

We mogen de komende weken heel wat transferactiviteit verwachten bij Anderlecht, dat in de zomer een zevental aanwinsten zou willen binnenhalen. Daarnaast moeten of mogen een aantal spelers ook nog de club verlaten om sportieve en/of financiële redenen. De verwachte namen werden de voorbije weken al ruimschoots naar voor geschoven, maar nu lijkt er toch een verrassende vertrekker in de maak.


La Dernière Heure meldt immers dat Lucas Stassin op het punt staat om Anderlecht te verlaten. De 18-jarige spits maakte dit seizoen nochtans indruk bij RSCA Futures in de Challenger Pro League, waar hij vijftien keer scoorde. Hij kwam ook vijf keer in actie voor het eerste elftal, waar Felice Mazzu hem in oktober op West Ham liet debuteren. Niet veel later werd Mazzu echter ontslagen en zijn opvolger Brian Riemer leek het niet echt voor Stassin te hebben.

Daarom zouden ze nu bij Anderlecht beslist hebben om het nog één jaar lopende contract van Stassin niet meer te verlengen en deze zomer nog een transfersom te vangen. Verschillende buitenlandse clubs zouden interesse tonen, maar de jonge goalgetter lijkt zijn carrière verder te gaan zetten bij Westerlo. De Kemphanen zouden zelfs al een persoonlijk akkoord hebben met Stassin, al moeten ze er wel met Anderlecht nog uit raken.

LEES OOK: Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

De Roeck gelooft wel in hem

Bij Westerlo zou Stassin herenigd worden met Jonas De Roeck, die de spits bij de jeugd van Anderlecht nog onder zijn hoede had. Dat zal wellicht een belangrijke factor zijn in de keuze van de speler, die in 't Kuipje onder een trainer die hem kent en in hem gelooft meer perspectieven zal zien op een doorbraak. Anderlecht laat zo uit eigen beweging één van zijn grootste talenten vertrekken en dat is toch een opmerkelijke beslissing.

Zal Anderlecht zich deze transfer nog beklagen?

Meest recent

Paniek in amateur: 'Racisemerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

12
12
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

23
23
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

24
24
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

127
127
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

78
78
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

155
155
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

117
117
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

182
182
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

145
145
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

160
160
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

126
126
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

264
264
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

40
40
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

301
301
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

110
110
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

225
225
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

127
127
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

19
19
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

42
42
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

307
307
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

216
216
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

218
218
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

41
41
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

70
70

Meer sportnieuws