'Stassin verlaat Anderlecht voor deze eersteklasser'

1228 stemmen
'Stassin verlaat Anderlecht voor deze eersteklasser'

We mogen de komende weken heel wat transferactiviteit verwachten bij Anderlecht, dat in de zomer een zevental aanwinsten zou willen binnenhalen. Daarnaast moeten of mogen een aantal spelers ook nog de club verlaten om sportieve en/of financiële redenen. De verwachte namen werden de voorbije weken al ruimschoots naar voor geschoven, maar nu lijkt er toch een verrassende vertrekker in de maak.


La Dernière Heure meldt immers dat Lucas Stassin op het punt staat om Anderlecht te verlaten. De 18-jarige spits maakte dit seizoen nochtans indruk bij RSCA Futures in de Challenger Pro League, waar hij vijftien keer scoorde. Hij kwam ook vijf keer in actie voor het eerste elftal, waar Felice Mazzu hem in oktober op West Ham liet debuteren. Niet veel later werd Mazzu echter ontslagen en zijn opvolger Brian Riemer leek het niet echt voor Stassin te hebben.

Daarom zouden ze nu bij Anderlecht beslist hebben om het nog één jaar lopende contract van Stassin niet meer te verlengen en deze zomer nog een transfersom te vangen. Verschillende buitenlandse clubs zouden interesse tonen, maar de jonge goalgetter lijkt zijn carrière verder te gaan zetten bij Westerlo. De Kemphanen zouden zelfs al een persoonlijk akkoord hebben met Stassin, al moeten ze er wel met Anderlecht nog uit raken.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

De Roeck gelooft wel in hem

Bij Westerlo zou Stassin herenigd worden met Jonas De Roeck, die de spits bij de jeugd van Anderlecht nog onder zijn hoede had. Dat zal wellicht een belangrijke factor zijn in de keuze van de speler, die in 't Kuipje onder een trainer die hem kent en in hem gelooft meer perspectieven zal zien op een doorbraak. Anderlecht laat zo uit eigen beweging één van zijn grootste talenten vertrekken en dat is toch een opmerkelijke beslissing.

Zal Anderlecht zich deze transfer nog beklagen?

Meest recent

'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

7
7
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

125
125
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

27
27
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

110
110
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

356
356
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

100
100
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

70
70
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

216
216
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

113
113
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

75
75
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

300
300
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

236
236
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

94
94
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

99
99
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

257
257
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

160
160
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

397
397
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

136
136
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

92
92
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

218
218
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

35
35
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

536
536
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

234
234
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

41
41

Meer sportnieuws