'Stassin verlaat Anderlecht voor deze eersteklasser'

door
'Stassin verlaat Anderlecht voor deze eersteklasser'

We mogen de komende weken heel wat transferactiviteit verwachten bij Anderlecht, dat in de zomer een zevental aanwinsten zou willen binnenhalen. Daarnaast moeten of mogen een aantal spelers ook nog de club verlaten om sportieve en/of financiële redenen. De verwachte namen werden de voorbije weken al ruimschoots naar voor geschoven, maar nu lijkt er toch een verrassende vertrekker in de maak.


La Dernière Heure meldt immers dat Lucas Stassin op het punt staat om Anderlecht te verlaten. De 18-jarige spits maakte dit seizoen nochtans indruk bij RSCA Futures in de Challenger Pro League, waar hij vijftien keer scoorde. Hij kwam ook vijf keer in actie voor het eerste elftal, waar Felice Mazzu hem in oktober op West Ham liet debuteren. Niet veel later werd Mazzu echter ontslagen en zijn opvolger Brian Riemer leek het niet echt voor Stassin te hebben.

Daarom zouden ze nu bij Anderlecht beslist hebben om het nog één jaar lopende contract van Stassin niet meer te verlengen en deze zomer nog een transfersom te vangen. Verschillende buitenlandse clubs zouden interesse tonen, maar de jonge goalgetter lijkt zijn carrière verder te gaan zetten bij Westerlo. De Kemphanen zouden zelfs al een persoonlijk akkoord hebben met Stassin, al moeten ze er wel met Anderlecht nog uit raken.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

De Roeck gelooft wel in hem

Bij Westerlo zou Stassin herenigd worden met Jonas De Roeck, die de spits bij de jeugd van Anderlecht nog onder zijn hoede had. Dat zal wellicht een belangrijke factor zijn in de keuze van de speler, die in 't Kuipje onder een trainer die hem kent en in hem gelooft meer perspectieven zal zien op een doorbraak. Anderlecht laat zo uit eigen beweging één van zijn grootste talenten vertrekken en dat is toch een opmerkelijke beslissing.

Zal Anderlecht zich deze transfer nog beklagen?

Meest recent

Anderlecht troeft Standard én buitenland af: "Past beter"

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

10
10
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

24
24
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

113
113
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

36
36
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

44
44
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

112
112
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

74
74
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

61
61
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

108
108
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

237
237
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

213
213
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

61
61
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

154
154
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

50
50
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

308
308
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

147
147
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

130
130
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

68
68
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

132
132
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

45
45
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

448
448
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

65
65
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

199
199

Meer sportnieuws